Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Μια ερώτηση, με το play now unlimited (wu) μπορώ να βλέπω π.χ. Netflix στο tvbox μου παίρνοντας internet από το κινητο (tethering), η θα "τραβάει" τα δεδομένα από άλλο πακέτο γιατί θα είναι σε άλλη συσκευή;

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χθες μου ήρθε μήνυμα από το Cosmote app να κάνω update "γιατί έρχονται δωράκια", το έκανα, καμμία αλλαγή. Σήμερα μου ξανά ήρθε το ίδιο μήνυμα, μπαίνω play store, δεν είχε κάποιο νέο update, ξαναμπαίνω στο app (μήπως άλλαξε κάτι), καμμία αλλαγή. Χάνει τα μυαλά της η κοσμοτε ή μου φαίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια ερώτηση, με το play now unlimited (wu) μπορώ να βλέπω π.χ. Netflix στο tvbox μου παίρνοντας internet από το κινητο (tethering), η θα "τραβάει" τα δεδομένα από άλλο πακέτο γιατί θα είναι σε άλλη συσκευή;
Το play now unlimited λειτουργεί κανονικά σε tethering

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χάνει τα μυαλά της η κοσμοτε ή μου φαίνεται;

Πολύ συχνά βγαίνουν ενημερώσεις της εφαρμογής που ενσωματώνουν κάποια νέα λειτουργία, η οποία όμως εμφανίζεται σε μεταγενέστερο χρόνο, με ενεργοποίηση από τη μεριά τους.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, εάν κάποιος απενεργοποιησει το auto combo, και βάλει το diy, τα λεπτά ομιλίας που έχει μαζέψει θα μεταφερθούν; Από το combo όπως βλέπω μεταφερονται, έχει κανείς κάποια εμπειρία; ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια ερώτηση, με το play now unlimited (wu) μπορώ να βλέπω π.χ. Netflix στο tvbox μου παίρνοντας internet από το κινητο (tethering), η θα "τραβάει" τα δεδομένα από άλλο πακέτο γιατί θα είναι σε άλλη συσκευή;

Το play now unlimited λειτουργεί κανονικά σε tethering

Ναι μεν αλλά..

Αντιγράφω από τους όρους χρήσης (https://www.whatsup.gr/play-now-unlimited-oroi-hrisis-faqs)

Με την ενεργοποίηση του Πακέτου PLAYNOWUnlimitedόλα τα Video, εντός ή εκτός του Πακέτου, παρέχονται με ποιότητα/ανάλυση StandardDefinition (480p).

Edited by user_one
Link to comment
Share on other sites

Δεν με πειράζει η ανάλυση, αρκεί να μπορώ να βλέπω κάτι, χωρίς να τραβάω από τη σύνδεση του σταθερού, την ώρα των μαθημάτων του παιδιου στο Webex. Καλά ήταν τα απεριόριστα με 6€, αλλά.λήγουν στις 15.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. :)

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, εάν κάποιος απενεργοποιησει το auto combo, και βάλει το diy, τα λεπτά ομιλίας που έχει μαζέψει θα μεταφερθούν; Από το combo όπως βλέπω μεταφερονται, έχει κανείς κάποια εμπειρία; ευχαριστώ.

Σύμφωνα με τους όρους, πλέον ναι. Δεν το έχει επιβεβαιώσει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με πειράζει η ανάλυση, αρκεί να μπορώ να βλέπω κάτι, χωρίς να τραβάω από τη σύνδεση του σταθερού, την ώρα των μαθημάτων του παιδιου στο Webex. Καλά ήταν τα απεριόριστα με 6€, αλλά.λήγουν στις 15.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. :)

 

Υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές με πορτοκάλια (απεριόριστα για 1 μήνα με 9.90). Δεν θέλω να φανεί σαν διαφήμιση ή versus, για περισσότερες πληροφορίες στείλε π.μ. Το γράφω καθαρά για την εξυπηρέτηση σου και του παιδιού με το Webex.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει πλέον αυτό με την ανάλυση

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σύμφωνα με τους όρους, πλέον ναι. Δεν το έχει επιβεβαιώσει κάποιος.

Στην τελική το πας ένα μήνα ακόμη στο απλό combo και εν συνεχεία το κάνεις diy που επιβεβαιώνω ότι γίνεται αρκεί στα δωράκια να επιλέξεις λεπτά προς wu και sms αν δεν θες να τα χάσεις.. Αν και έτσι ουσιαστικά κερδίζεις 600mb internet και χάνεις 200 προς όλους.. Αν τώρα δε σε ενδιαφέρει κάτι απο sms/λεπτά προς wu μεταφέρεις τα υπόλοιπα mb και λεπτα προς όλους και αλλάζεις τα έξτρα σε ότι σε βολεύει

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές με πορτοκάλια (απεριόριστα για 1 μήνα με 9.90). Δεν θέλω να φανεί σαν διαφήμιση ή versus, για περισσότερες πληροφορίες στείλε π.μ. Το γράφω καθαρά για την εξυπηρέτηση σου και του παιδιού με το Webex.

 

Για δώσε περισσότερες πληροφορίες με pm. Θα με ενδιέφερε. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κάτι μυστικό... https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/open-options/

 

Μέχρι 2/1 ενεργοποίηση όμως. Μετά τι;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει πλέον αυτό με την ανάλυση

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην τελική το πας ένα μήνα ακόμη στο απλό combo και εν συνεχεία το κάνεις diy που επιβεβαιώνω ότι γίνεται αρκεί στα δωράκια να επιλέξεις λεπτά προς wu και sms αν δεν θες να τα χάσεις.. Αν και έτσι ουσιαστικά κερδίζεις 600mb internet και χάνεις 200 προς όλους.. Αν τώρα δε σε ενδιαφέρει κάτι απο sms/λεπτά προς wu μεταφέρεις τα υπόλοιπα mb και λεπτα προς όλους και αλλάζεις τα έξτρα σε ότι σε βολεύει

 

Υπάρχει λες περίπτωση τα μαζεμένα λεπτά και MB του auto combo να μη συνδυάζονται με αυτά του DIY αν κάποιος περάσει από το ένα πακέτο στο άλλο;

 

Η αλήθεια είναι πως στους όρους του απλού combo αναφέρεται αυτός ο συνδυασμός ενώ στου auto όχι - τουλάχιστον σε αυτά που λέει στην εφαρμογή.

Λες να υπάρχει αυτή η περίπτωση;

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λες περίπτωση τα μαζεμένα λεπτά και MB του auto combo να μη συνδυάζονται με αυτά του DIY αν κάποιος περάσει από το ένα πακέτο στο άλλο;

 

 

 

Η αλήθεια είναι πως στους όρους του απλού combo αναφέρεται αυτός ο συνδυασμός ενώ στου auto όχι - τουλάχιστον σε αυτά που λέει στην εφαρμογή.

 

Λες να υπάρχει αυτή η περίπτωση;

Συνδυάζονται έβαλα 2 πακέτα diy και τράβηξε τα λεπτά προς όλους από το auto combo. Δεν έβαλα λεπτά προς what's up στο diy οπότε εκείνα δεν τα τράβηξε. Είναι το μόνο καλό που έκαναν τον τελευταίο καιρό.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Θέλω την βοήθειά σας. Ενεργοποιω το combo το οποίο δίνει 400 μβ, αν ενεργοποιήσω το diy θα συμψηφιστουν τα 400 με το 1, 1.5 ή 2gb? Edited by Abab
Link to comment
Share on other sites

Ναι, όπως και τα λεπτά προς όλους. Αν ενεργοποιήσεις και τα δώρα λεπτά προς whatsup ή SMS προς όλους, ενώνονται και αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, όπως και τα λεπτά προς όλους. Αν ενεργοποιήσεις και τα δώρα λεπτά προς whatsup ή SMS προς όλους, ενώνονται και αυτά.

 

Ευχαριστώ πολύ. Για τα λεπτά το ήξερα απλά είχα μία αμφιβολία για τα μβ.

Link to comment
Share on other sites

Συνδυάζονται έβαλα 2 πακέτα diy και τράβηξε τα λεπτά προς όλους από το auto combo. Δεν έβαλα λεπτά προς what's up στο diy οπότε εκείνα δεν τα τράβηξε. Είναι το μόνο καλό που έκαναν τον τελευταίο καιρό.

 

Φαντάζομαι πως τράβηξε επίσης και τα ΜΒ που είχες μαζεμένα από το auto combo, έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πως τράβηξε επίσης και τα ΜΒ που είχες μαζεμένα από το auto combo, έτσι δεν είναι;
Δεν είχα MB αλλά λογικά θα πρέπει να τα τραβάει στο πακέτο με το 1gb κανονικά.

 

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Tι εγινε με τον αριθμο που περναμε στο 13888 μεσω του 210 και ηταν δωρεαν? Μολις περνω κλεινει αυτοματα. Ξερετε αν το αλλαξαν?
Link to comment
Share on other sites

πάει αυτό νομίζω, όπως και το κινητό

 

Οποτε δεν υπαρχει τιποτα? Μονο το 13888 εμεινε που ειναι με χρεωση? Μεχρι πριν κατι μερες δουλευε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...