Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταλαβα...

οριακα ειναι ομως, ακομη κι αυτα...οριακως συμφεροντα εννοω.

Γιατι οι ληστρικη μαφια του καρτελ, βλεπω να μας σφιγγει τα λουρια μεχρι εκει που δεν παει...μεχρι να μας πνιξει...

Έτσι είναι. Αλλα αντε κόψε τελείως το κινητό. Δηλαδή την δυνατότητα ομιλίας και δεδομένων σε μέρη που δεν υπάρχει wifi. Γίνετε εν έτη 2019? Για μια συγκεκριμένη ομάδα ανθρώπων γίνεται. Οι των 50 60+ μπορούν να το κάνουν. Αλλά πάλι με ένα κινητό νιώθουν ασφάλεια όταν το έχουν μαζί τους για οτιδήποτε γίνει. Αυτό το ξέρουν οι εταιρείες και επειδή είμαστε Ελλάδα το εκμεταλλευονται στο έπακρο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έχω ενεργοποιημένο το Wificalling και βλέπω ότι τρώει κανονικά τα 3λεπτα από το χρόνο ομιλίας. Θα έπρεπε να συμβαίνει αυτό?

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Το WiFi Calling και το Volte χρησιμοποιούν τα δίκτυα WiFi και 4G για τις κλήσεις. Ο τρόπος που κάνεις κλήσεις και η χρέωση τους δεν διαφέρει από τις χρεώσεις που έχεις όταν κάνεις κλήσεις με το δικτυο 3G/2G.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μενα. Δεν γνωρίζω αν κανω καλα που ποσταρω εδω αλλα ταξιδευω αυριο εξωτερικο και καθε φορα που φτανω στο εξωτερικο και κατεβαινω απο το αεροπλανο, μου καταναλωνεται ολο το υπολοιπο που εχει η καρτα μου στο κινητο (whatsup). Θα ηθελα παρακαλω να μου πειτε αν ειναι φυσιολογικο και αν οχι, τι μπορω να κανω για να το αποτρεψω.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον αφηνεις ανοιχτα τα δεδομενα,και δεν εχεις παραλληλα κανενα πακετο δεδομενων ενεργο. Αν μιλαμε για ταξιδι εντος ΕΕ,εχοντας ενεργο πακετο ιντερνετ,θα αποφυγεις τις επιπλεον χρεώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Το παρακάτω που θέλω να κάνω θα δουλέψει?

 

Λοιπόν το κινητό μέσα έχει 70 λεπτά. Θέλω να βάλω 10αρα κάρτα να πάρω τα 2gb για 7 μέρες από το reload it και να κάνω και το πάρε μοίρασε. Έπειτα να στείλω 5 ευρώ απο το κινητό σε άλλο κινητό και να κάνω και πάρε μοίρασε απο εκείνο. Έπειτα να βάλω ακόμα μια 10αρα και να πάρω τα 1200mb από το reload it. Να κάνω πάρε μοίρασε. Και να στειλω ακόμα 10ευρω στο ίδιο κινητό που έστειλα πριν τα 5 και τέλος να κάνω ακόμα ένα πάρε μοίρασε. Δηλαδή με 2 10αρες κάρτες να πάρω

 

3200mb από reload it και 1600mb από πάρε μοίρασε. Κρατοντας την κάρτα για να βάλω κάποιο πακέτο. Γίνεται το παραπάνω? Κυρίως με απασχολεί αν το κινητό που θέλω να στείλω τα λεφτά θα μπορέσει να παρει στο καπάκι δεύτερη μεταφορά χρημάτων από το ίδιο κινητό.

 

Στο κινητό που θα μπουν οι κάρτες χρειάζονται τα MB από reload it. Θα πάρει 3400mb για 1 μήνα και στο άλλο κινητό θέλω να βάλω κανονικά πακέτο ομιλίας και από εκεί θα στείλω τα 600mb του πάρε μοιρασε.

 

Κουράστηκα και που το διάβασα. :wacko::lol:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι. Αλλα αντε κόψε τελείως το κινητό. Δηλαδή την δυνατότητα ομιλίας και δεδομένων σε μέρη που δεν υπάρχει wifi. Γίνετε εν έτη 2019? Για μια συγκεκριμένη ομάδα ανθρώπων γίνεται. Οι των 50 60+ μπορούν να το κάνουν. Αλλά πάλι με ένα κινητό νιώθουν ασφάλεια όταν το έχουν μαζί τους για οτιδήποτε γίνει. Αυτό το ξέρουν οι εταιρείες και επειδή είμαστε Ελλάδα το εκμεταλλευονται στο έπακρο.

 

Για τους 60+ και όσους μιλάνε λίγο υπάρχει λύση .

Εγώ ήδη ξέφυγα από τα χέρια τους σε 2 καρτοκινητά 1)της μάνα μου και 2)στο trucker του αυτοκινήτου

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά γίνεται εφόσον τηρείται ο κανόνας των 20€ στο 4μηνο και εφόσον αυτά που μεταφέρεις δεν προέρχονται απο προηγούμενη μεταφορά.

 

Ανεξαρτήτως προέλευσης χρηματικού υπολοίπου, δυνητικώς ξεφορτώνει «μέχρι τελευταίας ρανίδος» άνευ παρεμβολής εισερχόμενης μεταφοράς που ακυρώνει τις εξερχόμενες ως την επόμενη ανανέωση:ooch:

Link to comment
Share on other sites

Ανεξαρτήτως προέλευσης χρηματικού υπολοίπου, δυνητικώς ξεφορτώνει «μέχρι τελευταίας ρανίδος» άνευ παρεμβολής εισερχόμενης μεταφοράς που ακυρώνει τις εξερχόμενες ως την επόμενη ανανέωση:ooch:

Δηλαδή?...

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις 30 μεσα μπορεις να μεταφερεις ωσπου να τελειώσουν. Αν ομως ενδιαμεσα παρεις εστω 5 δεν μπορεις να μεταφερεις αν δεν γίνει παλι ανανέωση. Αυτό λές? (εστω και αινιγματικά).........
Link to comment
Share on other sites

Ενας φίλος με είπε οτι ανανέωσε ονλαιν με 10€ στο What's Up και του βγάζει ημερομηνία λήξης υπολοίπου 2μιση μηνες μετά.

 

Απο 19 Μαρτίου ισχύει αυτό. Και ισχύει μέχρι 2 όχι 2.5 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Απο 19 Μαρτίου ισχύει αυτό. Και ισχύει μέχρι 2 όχι 2.5 μήνες.

 

Προχθες έκανε την ανανέωση και του ειπα 2 μηνες κ μου ειπε "ληξη υπολοιπου 13/06"

Link to comment
Share on other sites

Ανεξαρτήτως προέλευσης χρηματικού υπολοίπου, δυνητικώς ξεφορτώνει «μέχρι τελευταίας ρανίδος» άνευ παρεμβολής εισερχόμενης μεταφοράς που ακυρώνει τις εξερχόμενες ως την επόμενη ανανέωση:ooch:
…ώσπου ν' αδειάσει κατά το δοκούν, αποφεύγουμε την εκ μεταφοράς αναγόμωση⚠️
Συγνώμη για το off τοπικ αλλά δεν αντέχω να μην ρωτήσω.....

Με τον Κώστα Ζουράρι έχεις κάποια σχέση??

Γιατί στον ίδιο βαθμο δυσκολεύομαι να σας παρακολουθήσω και τους 2.....

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρόκειται για το μέλος jimmiss (του έχει απαγορευτεί η είσοδος στο forum) και χρησιμοποιεί νέο username.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρόκειται για το μέλος jimmiss (του έχει απαγορευτεί η είσοδος στο forum) και χρησιμοποιεί νέο username.
Ναι οκ.... Δεν το είπα με κακή προθεση....

Ούτε τον ξέρω τον άνθρωπο.

Και ούτε είχα παρακολουθήσει μηνύματα του "jimmiss" για να ξέρω εάν έγινε ban ή οτιδήποτε άλλο....

Πιο πολύ το είπα επειδή παρατήρησα και άλλο μέλος (king 2009) να μην κατανοεί πλήρως τα γραπτά του w@p και λέω "εντάξει, δεν είμαι ο μόνος"

Χαχαχαχα

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά 3 ή 4 Ιουνιου θα έπρεπε να ειναι
Ναι, προστέθηκαν 3 μέρες.. δεν ξέρω γιατί
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρόκειται για το μέλος jimmiss (του έχει απαγορευτεί η είσοδος στο forum) και χρησιμοποιεί νέο username.

 

Καμμια σχεση,ο w@p ειναι απο τα πολυ παλια μελη στο φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ταπεινή Ερώτηση.

Διαβάζω κατά καιρούς να κάνουμε το πακέτο φοιτητικό κτλπ.

Χτες βρήκα μία προσφορά και πλήρωσα 4 ευρώ για τρία Gigabyte για μία εβδομάδα Αν πληρώνω κάθε εβδομάδα 4 ευρώ για ένα μήνα δεν θα έχω πληρώσει 16 ευρώ και θα έχω 12 GB δωρεάν?

Ερώτηση, αυτή η προσφορά ισχύει συνέχεια ?

Δεν είναι καλή τιμή 16 ευρώ για 1 μήνα 12 GB free? Και για τη Ν ενημέρωση σας μένω στο εξωτερικό σε ευρωπαϊκή χώρα και λειτουργεί κανονικά.

 

Στάλθηκε από το SM-N9500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω στην εφαρμογή ενα whatsup diy (do it yourself) αλλά μόλις μπαινω μεσα η εφαρμογή διακοπτεται...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να κάνω μια ταπεινή Ερώτηση.

Διαβάζω κατά καιρούς να κάνουμε το πακέτο φοιτητικό κτλπ.

Χτες βρήκα μία προσφορά και πλήρωσα 4 ευρώ για τρία Gigabyte για μία εβδομάδα Αν πληρώνω κάθε εβδομάδα 4 ευρώ για ένα μήνα δεν θα έχω πληρώσει 16 ευρώ και θα έχω 12 GB δωρεάν?

Ερώτηση, αυτή η προσφορά ισχύει συνέχεια ?

Δεν είναι καλή τιμή 16 ευρώ για 1 μήνα 12 GB free? Και για τη Ν ενημέρωση σας μένω στο εξωτερικό σε ευρωπαϊκή χώρα και λειτουργεί κανονικά.

 

Στάλθηκε από το SM-N9500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ειναι το εβδομαδιαίο πακέτο και είναι μόνιμο. Αν όμως το χρησιμοποιείς εντος ΕΕ το όριο είναι 1450 mb και μετά χρεώνεσαι. Αρα όχι δεν σε συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...