Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, έχει καταργηθεί.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χρόνια πολλά σε όλους.

Μια ερώτηση που αφορά cosmokarta.

Μέχρι πρόσφατα αν ενεργοποιούσα πακέτο ομιλίας, πρίν την λήξη του υφιστάμενου, τότε τα τυχών εναπομείναντα λεπτά ομιλίας μεταφέρονταν στον επόμενο μήνα.

Σήμερα που ενεργοποίησα νέο πακέτο δεν έγινε αυτό.

Το κατάργησε η cosmote?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πόσο κοστίζει ένας νέος αριθμός what's up;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πόσο κοστίζει ένας νέος αριθμός what's up;
Καλησπέρα, δωρεάν είναι και κάποια πακέτα έχουν και διπλασιασμό χρονου ομιλίας για τους επόμενους 3 μήνες

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δωρεάν είναι και κάποια πακέτα έχουν και διπλασιασμό χρονου ομιλίας για τους επόμενους 3 μήνες

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

5 ευρώ δεν κοστίζει ένα νέο νούμερο ? γιατί έχω δει και στην ομόνοια στον σταθμό που δίνουν δωρεάν μεν αλλά σου λένε να βάλεις κάρτα εκείνη την στιγμή δέκα ευρώ.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ενεργοποιήσες ΑΛΛΟ πακέτο ?

 

Έχεις δίκιο, ενεργοποίησα διαφορετικό πακέτο γιατί πλέον δεν είναι διαθέσιμο το πακέτο που χρησιμοποιούσα.

 

Αν δεν κάνω λάθος είχα το πακέτο "200 λεπτά προς όλους + 200ΜΒ" για 30 μέρες με 7€ αλλά πλεον δεν υπάρχει διαθέσιμο.

Έγινε "300 λεπτά προς όλους + 500ΜΒ" με 8,5€

 

Άρα είναι διαφορετικό πακέτο και γι'αυτο δεν μεταφέρθηκε ο χρόνος ομιλίας.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

5 ευρώ δεν κοστίζει ένα νέο νούμερο ? γιατί έχω δει και στην ομόνοια στον σταθμό που δίνουν δωρεάν μεν αλλά σου λένε να βάλεις κάρτα εκείνη την στιγμή δέκα ευρώ.
Από την ανανέωση βγάζουν τα ποσοστά-αμοιβη τους οι άνθρωποι της προώθησης.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας να κάνω μία ερώτηση; Για να μεταφερθούν ότι υπόλοιπα υπάρχουν από ομιλία και MBs στο επόμενο πρόγραμμα η αγορά πρέπει να γίνει την τελευταία ημέρα ή μία μέρα πριν. Αν για παράδειγμα το πακέτο μου λήγει 7/1 μπορώ να κάνω την αγορά του ίδιου την ίδια μέρα (7/1) ή μία μέρα πριν 6/1 δηλαδή. Εάν μπορώ την τελευταία ημέρα, η αγορά θα πρέπει να γίνει πρωί, ή απόγευμα. Την τελευταία ημέρα τα υπόλοιπα λήγουν το βράδυ πριν τις 24:00 ή πιο νωρίς;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας να κάνω μία ερώτηση; Για να μεταφερθούν ότι υπόλοιπα υπάρχουν από ομιλία και MBs στο επόμενο πρόγραμμα η αγορά πρέπει να γίνει την τελευταία ημέρα ή μία μέρα πριν. Αν για παράδειγμα το πακέτο μου λήγει 7/1 μπορώ να κάνω την αγορά του ίδιου την ίδια μέρα (7/1) ή μία μέρα πριν 6/1 δηλαδή. Εάν μπορώ την τελευταία ημέρα, η αγορά θα πρέπει να γίνει πρωί, ή απόγευμα. Την τελευταία ημέρα τα υπόλοιπα λήγουν το βράδυ πριν τις 24:00 ή πιο νωρίς;
Η ομιλία λήγει 12:00 το μεσημέρι, τα sms 23:59 της ίδιας μέρας,

Τα mb του πακέτου την ίδια ώρα και ένα μήνα μετά την ενεργοποίηση

Μπορείς να τα δεις αναλυτικά στην εφαρμογή What's up

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Η ομιλία λήγει 12:00 το μεσημέρι, τα sms 23:59 της ίδιας μέρας,

Τα mb του πακέτου την ίδια ώρα και ένα μήνα μετά την ενεργοποίηση

Μπορείς να τα δεις αναλυτικά στην εφαρμογή What's up

Έχω κοσμοκάρτα, αλλά εάν κρίνω από το χριστουγεννιάτικο δώρο των 500 λεπτών που πήρα για 7 ημέρες, έληξε σήμερα το μεσημέρι 13:00, οπότε υποθέτω πως κάτι ανάλογο με το what's up και στην κοσμοκάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δωρεάν είναι και κάποια πακέτα έχουν και διπλασιασμό χρονου ομιλίας για τους επόμενους 3 μήνες

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αναφέρεσαι σε απόκτηση αριθμού από κατάστημα;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα και καλή χρονιά.

 

Σε κινητό Cosmote What's Up μπορούμε να βάλουμε φραγή σε αριθμούς προστιθέμενης αξίας; 3ψήφιους, 4ψήφιους κλπ; Και αν ναι, πως; Επίσης αν είναι εύκολο να μου πει κάποιος, τι άλλες φραγές μπορώ να βάλω; Στην ουσία θέλω ο κάτοχος να μπορεί να παίρνει τηλέφωνα μόνο σε σταθερά και κινητά εντός Ελλάδας και πουθενά αλλού (ούτε καν στο εξωτερικό), δηλαδή να χαλάει μόνο από τον χρόνο ομιλίας του πακέτου που του αγοράζουμε.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

θα ζητησεις απο την εξυπηρετηση να κανει φραγη στα 4ψηφια/5ψηφια.Για τα υπολοιπα πρεπει να τους ρωτησεις,πιθανον να κάνουν φραγες και σε αυτα.
Link to comment
Share on other sites

θα ζητησεις απο την εξυπηρετηση να κανει φραγη στα 4ψηφια/5ψηφια.Για τα υπολοιπα πρεπει να τους ρωτησεις,πιθανον να κάνουν φραγες και σε αυτα.

 

 

Αν πάρω τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση σίγουρα γίνονται όλα, αλλά ενδεχομένως να περιμένω και κάποια ώρα στην αναμονή. Ήλπιζα μήπως υπάρχει ποιο άμεσος τρόπος, πχ να πληκτρολογήσω κάποιο συνδυασμό κουμπιών στο κινητό.

i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

για τα 4ψηφια και 5ψηφια οχι. Για τα αλλα πιθανον να υπαρχουν επιλογες στο μενου των φραγων,αλλα αν θυμαμαι καλα χρειαζεσαι τον κωδικο pin2 ή ενα κωδικο φραγής που διαφέρει ανα τηλεφωνο.
Link to comment
Share on other sites

για τα 4ψηφια και 5ψηφια οχι. Για τα αλλα πιθανον να υπαρχουν επιλογες στο μενου των φραγων,αλλα αν θυμαμαι καλα χρειαζεσαι τον κωδικο pin2 ή ενα κωδικο φραγής που διαφέρει ανα τηλεφωνο.

 

 

Δεν θέλω να γίνει κλείδωμα στην συσκευή αυτή καθεαυτή, αλλά μέσω του δικτύου. Πχ αν θέλω να βάλω απόκρυψη πατάω *21*6971234567 και καλώ με απόκρυψη. Η συσκευή δεν μεσολαβεί πουθενά.

i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως στα καρτοκινητά βάζουμε 10 ευρώ και αγοράζουμε αμέσως το πακέτο των 8.50

Με τα 0,43 που απομένουν δεν είναι δυνατή η κλήση εξωτερικού ή τα 5ψήφια

Παρόλα αυτά υπάρχουν οι εντολές οι οποίες αποκλείουν εξωτερικό

Μπορεις να τις βρεις εδώ. : https://www.whatsup.gr/el/fragi-kliseon

Εννοείτε ότι θα αλλάξεις τον προεπιλεγμένο κωδικό , ώστε να μην μπορει να το ακυρώσει ο χρήστης.

Για να κλείσεις τα 5ψήφια θα μιλήσεις με την εξυπηρέτηση πελατών.

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/service-fragi-cosmote.html

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να γίνει κλείδωμα στην συσκευή αυτή καθεαυτή, αλλά μέσω του δικτύου. Πχ αν θέλω να βάλω απόκρυψη πατάω *21*6971234567 και καλώ με απόκρυψη. Η συσκευή δεν μεσολαβεί πουθενά.

 

Εγω δεν ειπα για κλείδωμα συσκευής. Κλειδωμα υπάρχει και για τη φραγη. Τα λινκ που εδωσε ο Βασίλειος κανουν την δουλειά που θες.

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεσαι σε απόκτηση αριθμού από κατάστημα;
Ναι εγώ από κατάστημα γερμανος το ειχα πάρει

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να γίνει κλείδωμα στην συσκευή αυτή καθεαυτή, αλλά μέσω του δικτύου. Πχ αν θέλω να βάλω απόκρυψη πατάω *21*6971234567 και καλώ με απόκρυψη. Η συσκευή δεν μεσολαβεί πουθενά.

Το *21* κάνει προώθηση όλων των κλήσεων σε άλλο αριθμό και το #31# κάνει απόκρυψη αριθμού

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν τα mb από reload it σε what"s up ισχύουν στην ΕΕ;

Όχι δεν ισχύουν τα Reload ,δεν ισχύουν τα πάρε δώσε, ισχύουν μόνο τα πάρε-μοίρασε και τα αγορασμένα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά, επειδή τέλη του μήνα είναι να ταξιδέψω Ιταλία μαζί με την γυναίκα και έχουμε wats up ,τι θα πρέπει να κάνω και ποια πακέτα θα δουλεύουν εκεί;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...