Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, GREGORYMO said:

Έχω token ΧΩΡΙΣ ΛΗΞΗ .

ΑΥΤΑ ποτέ χάνονται?

Δεν χάνονται εαν δεν έχουν ημερομηνία λήξης 

Link to comment
Share on other sites

Μετά το 13μηνο από τελευταία κάρτα, με την απώλεια κατοχής σου στον αριθμό της συγκεκριμένης sim.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, VIPdriver said:

Δεν χάνονται εαν δεν έχουν ημερομηνία λήξης 

ΟΥΤΕ στο δίμηνο που θα χαθεί το υπόλοιπο?

4 minutes ago, Pppe said:

Μετά το 13μηνο από τελευταία κάρτα, με την απώλεια κατοχής σου στον αριθμό της συγκεκριμένης sim.

Στο 3μηνο που μπαίνει φραγή, εγώ θα συνεχίσω να έχω τα λεπτά και τα ΜΒ από τα token ?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, GREGORYMO said:

ΟΥΤΕ στο δίμηνο που θα χαθεί το υπόλοιπο?

Στο 3μηνο που μπαίνει φραγή, εγώ θα συνεχίσω να έχω τα λεπτά και τα ΜΒ από τα token ?

Δεν ετυχε ποτέ να αφησω το wu μου να λήξει το χρηματικό υπόλοιπο, οπότε δεν μπορώ να σου δώσω σίγουρη απάντηση. 

Link to comment
Share on other sites

Τα Tokens που είχα πριν την φραγή διατηρούνται τουλάχιστον 3 μήνες μετά τη φραγή στο WU μου. Μπορώ και νέα Tokens να πάρω πχ όσα δίνει δωρεάν κατά περιόδους.

Δεν εξαργυρώνονται, εννοείται, εάν δε βάλω κάρτα: Πριν χάσω την κατοχή του αριθμού WU στο 13μηνο+ από την τελευταία κάρτα, εννοείται.

 

Screenshot_20231027-162631.png

Screenshot_20231027-162731.png

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Pppe said:

Τα Tokens που είχα πριν την φραγή διατηρούνται τουλάχιστον 3 μήνες μετά τη φραγή στο WU μου. Μπορώ και νέα Tokens να πάρω πχ όσα δίνει δωρεάν κατά περιόδους.

Δεν εξαργυρώνονται, εννοείται, εάν δε βάλω κάρτα: Πριν χάσω την κατοχή του αριθμού WU στο 13μηνο+ από την τελευταία κάρτα, εννοείται.

 

Screenshot_20231027-162631.png

Screenshot_20231027-162731.png

Το κρίσιμο είναι τι συμβαίνει μεταξύ 2' με 3' μήνα.

Μπορουν να χρησιμοποιηθούν?

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, minast said:

Με προβλημάτιζε ότι στην εφαρμογή γράφει:

"Talk time that is not consumed within one month from the activation of the bundle is not transferred, unless before the expiration date of the bundle, the same bundle or COSMOΚΑΡΤΑ COMBO TO ALL is reactivated"

Εγώ στο παρελθόν είχα πάει από το Combo to all στο Basic Combo (manually, κάθε μήνα) και είχαν μεταφερθεί / κρατηθεί κανονικά όλα τα παλιά που είχα μαζέψει, σε λεπτά, mb, sms. Δεν βρίσκω λόγο με να μην ισχύει αυτό και με την ενεργοποίηση του AUTO στο Basic Combo.

Link to comment
Share on other sites

Ναι: Εξαργυρώνονται ΠΡΙΝ τη φραγή στο 90ήμερο από την τελευταία κάρτα.

3 minutes ago, GREGORYMO said:

Το κρίσιμο είναι τι συμβαίνει μεταξύ 2' με 3' μήνα.

Μπορουν να χρησιμοποιηθούν?

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Pppe said:

Ναι: Εξαργυρώνονται ΠΡΙΝ τη φραγή στο 90ήμερο από την τελευταία κάρτα.

Οι πιθανότητες αυτό λένε:

Θα χάσω το υπόλοιπο στο 2μηνο αλλά δεν θα σβηστούν τα tokens 

Link to comment
Share on other sites

Δε το λένε οι P(x) για τις Ιδιότητες του >99% μας,_

Τα στοιχεία πχ απαντήσεις τους το ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΟΥΝ αδιάψευστα._

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχει κανένας με what's up, silver token που δεν έχει εξαργυρώσει;
Αν ναι, μπορεί να ποστάρει την εικόνα;
Θέλω να εξηγήσω σε κάποιον πως θα το ενεργοποιήσει για αυτό, ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, patrickdrd said:

Καλημέρα, έχει κανένας με what's up, silver token που δεν έχει εξαργυρώσει;
Αν ναι, μπορεί να ποστάρει την εικόνα;
Θέλω να εξηγήσω σε κάποιον πως θα το ενεργοποιήσει για αυτό, ευχαριστώ

 

IMG_1281.PNG

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, συγνωμη για την ενοχληση αν το ρωτανε πολλοι αυτο χαχα. Για να αλλαξω απο MyCosmote σε Whats Up στελνω ΑΛΠΑΚ στο 1314 σωστα? Πρεπει να εχω εξοφλησει τα χρεουμενα του μηνα πρωτα για την αλλαγη? Γιατι μου λεει συνεχεια πως δεν εχει εναλλακτικο πακετο. Θα τα πληρωσω αμα ειναι, απλα το βρισκω περιεργο που δεν μπορου να μεταφερουν τα χρεη μεταξυ των δυο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, συγνωμη για την ενοχληση αν το ρωτανε πολλοι αυτο χαχα. Για να αλλαξω απο MyCosmote σε Whats Up στελνω ΑΛΠΑΚ στο 1314 σωστα? Πρεπει να εχω εξοφλησει τα χρεουμενα του μηνα πρωτα για την αλλαγη? Γιατι μου λεει συνεχεια πως δεν εχει εναλλακτικο πακετο. Θα τα πληρωσω αμα ειναι, απλα το βρισκω περιεργο που δεν μπορου να μεταφερουν τα χρεη μεταξυ των δυο.
το αλπακ είναι μόνο για μεταφορά από cosmoκαρτα σε whatsup ή frog και αντίστροφα. Μηπως είσαι συμβόλαιο ή καρτοσυμβολαιο εσύ φίλε μου;
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, pn1fon1 said:
12 minutes ago, SingleQnAccount said:

 

το αλπακ είναι μόνο για μεταφορά από cosmoκαρτα σε whatsup ή frog και αντίστροφα. Μηπως είσαι συμβόλαιο ή καρτοσυμβολαιο εσύ φίλε μου;

Ημουν αλλα εληξε αυτον το μήνα, δεν εχω κανει καποια ανανεωση. Νομιζω τουλαχιστων... Το λεει πως εχει τελειωσει το συμβολαιο, πρεπει να κανω κατι επιπλεον?

Link to comment
Share on other sites

Ημουν αλλα εληξε αυτον το μήνα, δεν εχω κανει καποια ανανεωση. Νομιζω τουλαχιστων... Το λεει πως εχει τελειωσει το συμβολαιο, πρεπει να κανω κατι επιπλεον?
Πρέπει να ζητήσεις να στο κάνουν καρτοκινητό. Επικοινωνησε μαζί τους στο 13888 ή στο chat μεσα από την εφαρμογή. κάνε το άμεσα γιατί δεν ξέρω τι χρεωσεις θα σου βάλουν τώρα που είσαι εκτός συμβολαίου. και μη χρησιμοποιείς το νούμερο για καλο και για κακό.
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, SingleQnAccount said:

Μαλιστα, ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.

Αν δεν ζητήσεις εσύ να γυρίσεις σε καρτοκινητό, θα συνεχίσεις να έχεις καρτοπρόγραμμα και αμα είχες πάρει κάποια έκπτωση, ίσως να μην υπάρχει τώρα και να πληρώσεις παραπάνω.

Θα πάρεις το 13888 να ζητήσεις αλλαγή, θα σου έρθει μήνυμα που θα σε ενημερώνει πότε θα γίνει η αλλαγή πχ 5/11 στις 00.00 και τότε θα πρέπει να κάνεις επανεκκίνηση της συσκευής γιατί θα χάσει το δίκτυο. Μόλις την ανοίξεις και συνδεθεί στο δίκτυο, θα έχεις γίνει COSMOΚάρτα. Μετά, στέλνεις ΑΛΠΑΚ και θα σου δώσει δύο επιλογές ή θα πληρώσεις 3€ για να πας σε Frog ή δωρεάν στο Whats Up. 

Σε γνωστό μου που έκανε τη διαδικασία και έγινε καρτοκινητός την Παρασκευή, είχε ένα αρχαίο πρόγραμμα που του έβαζαν λεπτά/μηνυματα & mb +5€ υπόλοιπο γενικής χρήσης. Αυτά τα 5€ τα είχε κανονικά όταν έγινε Cosmoκάρτα - τώρα για χρέη, δεν ξέρω να σου πω. 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, SingleQnAccount said:

Μαλιστα, ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.

Ότι σου είπε ο @ParafronGR. Επίσης μπορεί αν είσαι τυχερός να σου κάνουν κάποια καλή προσφορά σε συμβόλαιο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Σε ερώτημα μου στο 13888 μου ειπαν ότι ΑΝ εισαι frog και θελεις να γίνεις WU, το χρηματικό υπόλοιπο ΔΕΝ μπορει να μεταφερθει μετα σε άλλο WU!!! (Υπηρεσια easy transfer).Ισχυει;To δοκιμασε κανεις τωρα πρόσφατα; (επειδη..λεει... οτι τα χρηματα μπήκαν οταν ηταν φρογκ το νουμερο!!!) .Οχι τιποτα άλλο, μην κάνω άδικα την αλλαγή.

Υ.Γ. το ρωτησα και στο νημα του φρογκ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, saviano said:

Καλησπερα.Σε ερώτημα μου στο 13888 μου ειπαν ότι ΑΝ εισαι frog και θελεις να γίνεις WU, το χρηματικό υπόλοιπο ΔΕΝ μπορει να μεταφερθει μετα σε άλλο WU!!! (Υπηρεσια easy transfer).Ισχυει;To δοκιμασε κανεις τωρα πρόσφατα; (επειδη..λεει... οτι τα χρηματα μπήκαν οταν ηταν φρογκ το νουμερο!!!) .Οχι τιποτα άλλο, μην κάνω άδικα την αλλαγή.

Υ.Γ. το ρωτησα και στο νημα του φρογκ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Εννοείται 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, saviano said:

Καλησπερα.Σε ερώτημα μου στο 13888 μου ειπαν ότι ΑΝ εισαι frog και θελεις να γίνεις WU, το χρηματικό υπόλοιπο ΔΕΝ μπορει να μεταφερθει μετα σε άλλο WU!!! (Υπηρεσια easy transfer).Ισχυει;To δοκιμασε κανεις τωρα πρόσφατα; (επειδη..λεει... οτι τα χρηματα μπήκαν οταν ηταν φρογκ το νουμερο!!!) .Οχι τιποτα άλλο, μην κάνω άδικα την αλλαγή.

Υ.Γ. το ρωτησα και στο νημα του φρογκ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Μπορείς να τα μεταφέρεις όταν είσαι WU. Αρκεί να έχεις βάλει 35 ευρώ τους τελευταίους τρεις νομίζω μήνες ( 60 ή 90 μέρες, δεν θυμάμαι ακριβώς)

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, leo06 said:

Μπορείς να τα μεταφέρεις όταν είσαι WU. Αρκεί να έχεις βάλει 35 ευρώ τους τελευταίους τρεις νομίζω μήνες ( 60 ή 90 μέρες, δεν θυμάμαι ακριβώς)

6 μήνες 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να μεταφέρω ένα wu σε frog. Στέλνω αλπακά και ζητά 3€ για μετατροπή σε frog.  Άμα βάλω υπόλοιπο 15€ και αφαίρεση τα 3€ για να γίνει frog  τα υπόλοιπα 12€ θα μεταφερθούν στο frog η θα χαθουνε; τι με συμβουλεύεται να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kostas123464 said:

Καλησπέρα. Θέλω να μεταφέρω ένα wu σε frog. Στέλνω αλπακά και ζητά 3€ για μετατροπή σε frog.  Άμα βάλω υπόλοιπο 15€ και αφαίρεση τα 3€ για να γίνει frog  τα υπόλοιπα 12€ θα μεταφερθούν στο frog η θα χαθουνε; τι με συμβουλεύεται να κάνω?

Οχι δεν χανονται ειχα και γω 10 ευρω πριν την μεταφορα και μου εμειναν 7 ακριβως. Σε αλλη περιπτωση προβληματος δηλαδη επικοινωνησε με την εταιρια. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...