Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, Izar said:

Νέες αλλαγές στο What's up από 13.11! πάει η 8άρα...

https://www.whatsup.gr/sites/default/files/anakoinosi_timologiakon_allagon_whats_up_10_2023.pdf

Ευτυχως δεν πειράζουν το φρογκ...

Link to comment
Share on other sites

Νέες αλλαγές στο What's up από 13.11! πάει η 8άρα...
https://www.whatsup.gr/sites/default/files/anakoinosi_timologiakon_allagon_whats_up_10_2023.pdf

Δηλαδή η Επιλογή 1-3, θα είναι μόνο πακέτο δεδομένων χωρίς λεπτά και γραπτά μηνύματα, σωστά; Ή κάνω λάθος;
(Έχω μαζέψει τόσα πολλά από πέρυσι τον Νοέμβριο, που θα ρίξω δάκρυ αν χαθούν ).

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Νέες αλλαγές στο What's up από 13.11! πάει η 8άρα...
https://www.whatsup.gr/sites/default/files/anakoinosi_timologiakon_allagon_whats_up_10_2023.pdf
Τουλάχιστον θα υπάρχει η επιλογή να ανανεώσεις με 8 ευρώ σε κατάστημα Γερμανός ή Cosmote.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Izar said:

Νέες αλλαγές στο What's up από 13.11! πάει η 8άρα...

https://www.whatsup.gr/sites/default/files/anakoinosi_timologiakon_allagon_whats_up_10_2023.pdf

Με αφορμή αυτή την ανακοίνωση να κάνω μια ερώτηση... Έχω ένα what's up φοιτητικό, δεν είναι ο κύριος αριθμός μου, το χρησιμοποιώ μόνο κάποιες φορές για ίντερνετ. Με τις ανανεώσεις όμως έχω μαζέψει αρκετά χρήματα.. Μπορω να καταγγείλω την σύμβαση ώστε να μου επιστραφούν τα χρήματα στον λογαριασμό μου, αλλά να μην χάσω το νούμερο;; Δλδ να μηδενισω το υπόλοιπο και να ξαναρχίσω να βάζω... 

Link to comment
Share on other sites

Είδα σε σημείο να λέει ότι η τιμής τους αυξάνεται από 10,90€ σε 11,50€.
Άρα η 12αρα κάρτα που βάζαμε και έμεναν ίσα ίσα για να επιλέξεις ενα πακέτο με 10,90 δε θα φτάνει?

Link to comment
Share on other sites

πάνε και τα υπόλοιπα των πακέτων που μαζεύει κάποιος, τα αλλάζει οπότε απ'τη αρχή

Είδα σε σημείο να λέει ότι η τιμής τους αυξάνεται από 10,90€ σε 11,50€.
Άρα η 12αρα κάρτα που βάζαμε και έμεναν ίσα ίσα για να επιλέξεις ενα πακέτο με 10,90 δε θα φτάνει?
θα βάζουμε 13 και θα αγοράζουμε πακέτο με 11,5
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, patrickdrd said:

πάνε και τα υπόλοιπα των πακέτων που μαζεύει κάποιος, τα αλλάζει οπότε απ'τη αρχή

Δεν είμαι σίγουρος γιατί δεν διάβασα πολύ καλά την ανακοίνωση,έδωσα προσοχή μόνο στις αλλαγές των πακέτων. Δεν ξέρω αν θα γίνονται ρολόβερ μετά αντίστοιχα παλιά

Link to comment
Share on other sites

δεν θα γίνονται γιατί τα παλιά καταργούνται, οκ, όχι όλα. άλλα τα DIY τα υφιστάμενα και τα basic calls

Link to comment
Share on other sites

Η ελάχιστη γίνεται 13 οποτε το πακέτο των 11,5 το καλύπτει. Για τα 8 απο καταστημα δεν είμαι και σίγουρος οτι θα γίνεται με ευκολία, μπορεί να το ταλαιπωρουν το θέμα οι υπάλληλοι,με προτάσεις για συμβόλαια ή και ανανέωση με μεγαλυτερα ποσα. Ηδη στην κόκκινη που εφαρμόζεται το ιδιο,κάποια καταστήματα το χαβά τους...

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά το φοιτητικό 1200 λεπτά προς όλους + 1200 σμσ + 1.2γβ  με 8.5 ευρώ δεν επηρεάζεται πολυ.

Η νέα του τιμή είναι 9 ευρώ και για δίνει 1500 λεπτά + 1200 σμσ +1.5γβ 

Πάλι καλά το φοιτητικό 1200 λεπτά προς όλους + 1200 σμσ + 1.2γβ  με 8.5 ευρώ δεν επηρεάζεται πολυ.

Η νέα του τιμή είναι 9 ευρώ και για δίνει 1500 λεπτά + 1200 σμσ +1.5γβ 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, siberiantiger said:

Τουλάχιστον θα υπάρχει η επιλογή να ανανεώσεις με 8 ευρώ σε κατάστημα Γερμανός ή Cosmote.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Σε 1-2 μήνες θα καταργηθεί κι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα φθηνά πακέτα των 7,20€ είναι ενδιαφέρον αυτό που γράφει ότι όποιος έχει ενεργοποιημένο το «AUTO» (προφανώς μέχρι 13/11 που είναι η ημερομηνία ισχύος της ανακοίνωσης) μπορεί να συνεχίσει να το έχει. Έτσι τουλάχιστον θα βάζουμε 13€ το μήνα, αλλά κάποιους μήνες δεν θα βάζουμε γιατί θα έχει μείνει υπόλοιπο.

Ξέρει κανείς αν σε αυτά τα AUTO διατηρείται το υπόλοιπο που δεν έχει καταναλωθεί;

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, nplatis said:

Σχετικά με τα φθηνά πακέτα των 7,20€ είναι ενδιαφέρον αυτό που γράφει ότι όποιος έχει ενεργοποιημένο το «AUTO» (προφανώς μέχρι 13/11 που είναι η ημερομηνία ισχύος της ανακοίνωσης) μπορεί να συνεχίσει να το έχει. Έτσι τουλάχιστον θα βάζουμε 13€ το μήνα, αλλά κάποιους μήνες δεν θα βάζουμε γιατί θα έχει μείνει υπόλοιπο.

Ξέρει κανείς αν σε αυτά τα AUTO διατηρείται το υπόλοιπο που δεν έχει καταναλωθεί;

Το αντίθετο βολεύει.

Όποιος έχει AUTO να το διακόψει

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GREGORYMO said:

Το αντίθετο βολεύει.

Όποιος έχει AUTO να το διακόψει

Γιατί αυτό;

Δεν εννοούσα αυτόματη χρέωση της κάρτας. Υπάρχει πακέτο AUTO με 7,2€. Δεν παίρνει αυτόματα χρήματα από την κάρτα, παίρνει από το υπόλοιπο, αν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nplatis said:

Γιατί αυτό;

Δεν εννοούσα αυτόματη χρέωση της κάρτας. Υπάρχει πακέτο AUTO με 7,2€. Δεν παίρνει αυτόματα χρήματα από την κάρτα, παίρνει από το υπόλοιπο, αν υπάρχει.

Δεν κατάλαβες.

Αν έχεις AUTO, πρέπει να το απενεργοποιήσεις. Γιατί αν πχ το ραντεβού είναι 15 του Νοεμβρίου, θα το χάσεις!!

Link to comment
Share on other sites

Στην πλήρη ανακοίνωση: https://www.cosmote.gr/announcements/mobile/ananeosh_neon_paketwn.pdf
λέει:

Quote

Οι συνδρομητές COSMOΚΑΡΤΑ που την παραπάνω ημερομηνία θα έχουν ενεργό το πακέτο COMBO BASIC
AUTO, το διατηρούν και θα συνεχίσουν να λαμβάνουν τις παροχές του πακέτου.

Αυτό είναι με τα 7,2€. Εγώ καταλαβαίνω ότι δεν διακόπτεται. Για κάποια άλλα AUTO, πράγματι λέει ότι χάνονται.

Link to comment
Share on other sites

"Χαζή" ερώτηση: Αν κάποιος εχει στόκ απο κάρτες των 10€ θα μπορει να συνεχίσει να ανανεώνει με αυτές ; Η λογική λεει ναι αλλα μπορει καποιος να πει σίγουρα ;

Edited by geopapa123
Link to comment
Share on other sites

https://www.whatsup.gr/voucher

αυτά τα voucher που τα καταχωρούμε και τι κερδίζουμε;

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, geopapa123 said:

"Χαζή" ερώτηση: Αν κάποιος εχει στόκ απο κάρτες των 10€ θα μπορει να συνεχίσει να ανανεώνει με αυτές ; Η λογική λεει ναι αλλα μπορει καποιος να πει σίγουρα ;

Από τη στιγμή που τις κυκλοφορεί η ίδια η Cosmote και αναγράφουν και ημερομηνία λήξης, φυσικά και ισχύουν μέχρι τότε.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία:

1) Δεν είχατε "κυάλια" να δείτε τον προεκλογικό αντιπερισπασμό (της 8ευρης) όλων τους, της οργανωμένης επίθεσης στα πορτοφόλια σας όταν θα έχει εγκαθιδρυθεί "ηρεμία" (τους έχετε ήδη εκλέξει τους CEO τους......😁 ).

2) Δεν είχατε εμπειρία ότι πχ οι "Τούρκοι" (πχ Γερμανοί ή εταιρίες στον καπιταλισμό) ΔΕΝ υπάρχει ούτε μισή στο δις να γίνουν "καλά παιδιά", όσα καθρεφτάκι να σας προσφέρουν στους ιθαγενείς.

3) Τώρα που τα "καλά παιδιά με τα ρόπαλα" φτάσαν δίπλα σας , ως ξανθές που λουζόσασταν τόσους αιώνες, έχετε την εντύπωση ότι εσάς που νομίζετε ότι "είμαι αϊτός χωρίς φτερά!!" θα αφήσουν να ανεμίζει στον αέρα ο χαρταετός σας ή θα τραβήξουν την καλούμπα;

 

Περαστικά σας.

Και δεν είναι τίποτα αυτά φέτος μπροστά στην επόμενη 3ετία όσπου να "ισορροπήσει".

Αν και πάλι δε καταλάβατε τίποτα, δε πειράζει: Ας ελπίσουμε σε κάποια από τις επόμενες γενιές με τους τωρινούς ζώντες στα θυμαράκια, μπας και δε πετροβολούν τότε τον όποιο τους τα λέει από πριν.

Και πάλι, όμως, ούτε το 2080μΧ , καμιά αλλαγή δε βλέπω: Μια απ'τα ίδια και τότες.

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, thansof_7 said:

Με αφορμή αυτή την ανακοίνωση να κάνω μια ερώτηση... Έχω ένα what's up φοιτητικό, δεν είναι ο κύριος αριθμός μου, το χρησιμοποιώ μόνο κάποιες φορές για ίντερνετ. Με τις ανανεώσεις όμως έχω μαζέψει αρκετά χρήματα.. Μπορω να καταγγείλω την σύμβαση ώστε να μου επιστραφούν τα χρήματα στον λογαριασμό μου, αλλά να μην χάσω το νούμερο;; Δλδ να μηδενισω το υπόλοιπο και να ξαναρχίσω να βάζω... 

Έχει κάποιος καμία ιδέα;; υπάρχει περίπτωση να παραμείνω στο whatsup ή να το γυρίσω σε frog? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pppe said:

Ωραία:

1) Δεν είχατε "κυάλια" να δείτε τον προεκλογικό αντιπερισπασμό (της 8ευρης) όλων τους, της οργανωμένης επίθεσης στα πορτοφόλια σας όταν θα έχει εγκαθιδρυθεί "ηρεμία" (τους έχετε ήδη εκλέξει τους CEO τους......😁 ).

2) Δεν είχατε εμπειρία ότι πχ οι "Τούρκοι" (πχ Γερμανοί ή εταιρίες στον καπιταλισμό) ΔΕΝ υπάρχει ούτε μισή στο δις να γίνουν "καλά παιδιά", όσα καθρεφτάκι να σας προσφέρουν στους ιθαγενείς.

3) Τώρα που τα "καλά παιδιά με τα ρόπαλα" φτάσαν δίπλα σας , ως ξανθές που λουζόσασταν τόσους αιώνες, έχετε την εντύπωση ότι εσάς που νομίζετε ότι "είμαι αϊτός χωρίς φτερά!!" θα αφήσουν να ανεμίζει στον αέρα ο χαρταετός σας ή θα τραβήξουν την καλούμπα;

 

Περαστικά σας.

Και δεν είναι τίποτα αυτά φέτος μπροστά στην επόμενη 3ετία όσπου να "ισορροπήσει".

Αν και πάλι δε καταλάβατε τίποτα, δε πειράζει: Ας ελπίσουμε σε κάποια από τις επόμενες γενιές με τους τωρινούς ζώντες στα θυμαράκια, μπας και δε πετροβολούν τότε τον όποιο τους τα λέει από πριν.

Και πάλι, όμως, ούτε το 2080μΧ , καμιά αλλαγή δε βλέπω: Μια απ'τα ίδια και τότες.

Δημοτικές εκλογές έρχονται 

1 hour ago, Pppe said:

Ωραία:

1) Δεν είχατε "κυάλια" να δείτε τον προεκλογικό αντιπερισπασμό (της 8ευρης) όλων τους, της οργανωμένης επίθεσης στα πορτοφόλια σας όταν θα έχει εγκαθιδρυθεί "ηρεμία" (τους έχετε ήδη εκλέξει τους CEO τους......😁 ).

2) Δεν είχατε εμπειρία ότι πχ οι "Τούρκοι" (πχ Γερμανοί ή εταιρίες στον καπιταλισμό) ΔΕΝ υπάρχει ούτε μισή στο δις να γίνουν "καλά παιδιά", όσα καθρεφτάκι να σας προσφέρουν στους ιθαγενείς.

3) Τώρα που τα "καλά παιδιά με τα ρόπαλα" φτάσαν δίπλα σας , ως ξανθές που λουζόσασταν τόσους αιώνες, έχετε την εντύπωση ότι εσάς που νομίζετε ότι "είμαι αϊτός χωρίς φτερά!!" θα αφήσουν να ανεμίζει στον αέρα ο χαρταετός σας ή θα τραβήξουν την καλούμπα;

 

Περαστικά σας.

Και δεν είναι τίποτα αυτά φέτος μπροστά στην επόμενη 3ετία όσπου να "ισορροπήσει".

Αν και πάλι δε καταλάβατε τίποτα, δε πειράζει: Ας ελπίσουμε σε κάποια από τις επόμενες γενιές με τους τωρινούς ζώντες στα θυμαράκια, μπας και δε πετροβολούν τότε τον όποιο τους τα λέει από πριν.

Και πάλι, όμως, ούτε το 2080μΧ , καμιά αλλαγή δε βλέπω: Μια απ'τα ίδια και τότες.

Αυτό το σχέδιο που είδες σχετικά με την 8€ ανανεώση αφορά και τις μειώσεις τιμών  supermarket και βενζίνης που είδαμε από την αρχή του χρόνου?

Edited by GREGORYMO
Συμπληρώμα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...