Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα πήρα τα 500ΜΒ για 5 μέρες σε 1 CosmoteId αυτή η σημερινή έρευνα Gifts for you, αλλά τα πήρα εφαρμόζοντας τα "κόλπα" (κατ'εμέ) που έχω καλιμπράρει ότι "πιάνουν" για να τα δώσει. Δε το ρίσκαρα να "συμμετάσχω και όπου βγει....". Περιέργως πως, σε σχέση με άλλες "έρευνες", εμφανίζονται τα 500ΜΒ και στα dedicated apps (frog app, WU app) και όχι μόνο στο MyCosmote app, κάτι που δε ίσχυε (δε τα εμφάνιζε) από έρευνες σε προηγούμενες συμμετοχές.

Δοκίμασε κι εσύ και πες μας.

Ως την Τρίτη θα ισχύει, μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Pppe said:

Τα πήρα τα 500ΜΒ για 5 μέρες σε 1 CosmoteId αυτή η σημερινή έρευνα Gifts for you, αλλά τα πήρα εφαρμόζοντας τα "κόλπα" (κατ'εμέ) που έχω καλιμπράρει ότι "πιάνουν" για να τα δώσει. Δε το ρίσκαρα να "συμμετάσχω και όπου βγει....". Περιέργως πως, σε σχέση με άλλες "έρευνες", εμφανίζονται τα 500ΜΒ και στα dedicated apps (frog app, WU app) και όχι μόνο στο MyCosmote app, κάτι που δε ίσχυε (δε τα εμφάνιζε) από έρευνες σε προηγούμενες συμμετοχές.

Δοκίμασε κι εσύ και πες μας.

Ως την Τρίτη θα ισχύει, μάλλον.

Την Δευτέρα θα το δοκιμάσω γιατί έχω ΜΒ και θα γράψω.

Ποια χρονική στιγμή εμφανίζεται το 'δώρο' ? Γιατί εγώ έχω 2 νούμερα στο cosmote app και μέχρι τώρα με ρωτούσε να διαλέξω.

Link to comment
Share on other sites

Όταν (και εάν) σου βγάλει κάτω-κάτω μετά τη συμπλήρωση όλων των ερωτήσεων να επιλέξεις αριθμό: Τότε ΣΙΓΟΥΡΑ θα στα δώσει.

ΑΡΚΕΙ:
Περίμενε λίγο (4-5 sec).

Πάτα προσεκτικά τον αριθμό που επιθυμείς να στα δώσει.

Περίμενε ΥΠΟΜΟΝΕΤΙΚΑΑΑΑ να σου βγάλει το banner ότι ΟΝΤΩΣ....

Και πάλι ΜΕΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΕΕΕ.

Μετά από περίπου 15 sec πάτα πάνω στην οθόνη να κλείσουν όλα.

Και ξαναμπες μετά από περίπου 6-8 min να επιβεβαιώσεις ότι ΟΝΤΩΣ τα έλαβες.

Εννοείται συμπλήρωνουμε το ερωτηματολόγιο: Όχι στα "πεταχτά ΑΝΑΠΑΝΤΗΤΑ"..... ΌΛΑ τα συμπληρώνεις.

Σου ξαναείπα : Ξεκίνα τη βαθμολόγησή τους "από τα χαμηλά": Βάζε τους 4-5 βαθμό και κάθε μήνα αύξανέ τους τον βαθμό κατά 1 (6 βαθμό, 7 βαθμό κλπ).

Άσχετα "τι" ισχύει: Άμα τους "φλομώνεις" στα 10άρια, κάποια στιγμή παύουν να στα δίνουν, αφού όλα πάνε καλά, κατ'εσέ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους μόλις με καλέσανε από επίσημο συνεργάτη τις cote και μου έδωσαν προσφορά για το what's up  μου: το νούμερο παραμένει καρτοκινητο what's up  και για 18 μήνες απεριόριστα λεπτά σε όλους 4 GB,  1 € στην κάρτα και 50 sms με 15,46 €. Επίσης μου είπε ότι καταργείται η 12αρα και θα μείνει μόνο η 15αρα. Στην ερώτηση μου  αν για ένα μήνα δεν θέλω αυτό το πακέτο και θέλω να επιλέξω κάποιο μέσα απο app δεν έλαβα ξεκάθαρη απάντηση. Τι λέτε παιδιά πως φαίνεται η προσφορά; Αξίζει;

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, tamp said:

Καλησπέρα σε όλους μόλις με καλέσανε από επίσημο συνεργάτη τις cote και μου έδωσαν προσφορά για το what's up  μου: το νούμερο παραμένει καρτοκινητο what's up  και για 18 μήνες απεριόριστα λεπτά σε όλους 4 GB,  1 € στην κάρτα και 50 sms με 15,46 €. Επίσης μου είπε ότι καταργείται η 12αρα και θα μείνει μόνο η 15αρα. Στην ερώτηση μου  αν για ένα μήνα δεν θέλω αυτό το πακέτο και θέλω να επιλέξω κάποιο μέσα απο app δεν έλαβα ξεκάθαρη απάντηση. Τι λέτε παιδιά πως φαίνεται η προσφορά; Αξίζει;

Δέν συμφέρει.. Με κάρτα 15€ αφαιρώντας τον φόρο και τα τέλη σου φτάνουν και με 13,50€ έχεις το πακέτο με απεριόριστα λεπτά ομιλίας, 5,5Gb ίντερνετ ( 3gb απο reload it + 2,5gb του πακέτου) και 600sms. Σύν οτι όταν δεν τα καταναλώνεις και ενεργοποιείς το ίδιο πακέτο στο τέλος του μήνα μεταφέροντε και τα Gb και τα sms...Για να καταλάβεις εγώ τώρα έχω 8000sms..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, tamp said:

Καλησπέρα σε όλους μόλις με καλέσανε από επίσημο συνεργάτη τις cote και μου έδωσαν προσφορά για το what's up  μου: το νούμερο παραμένει καρτοκινητο what's up  και για 18 μήνες απεριόριστα λεπτά σε όλους 4 GB,  1 € στην κάρτα και 50 sms με 15,46 €. Επίσης μου είπε ότι καταργείται η 12αρα και θα μείνει μόνο η 15αρα. Στην ερώτηση μου  αν για ένα μήνα δεν θέλω αυτό το πακέτο και θέλω να επιλέξω κάποιο μέσα απο app δεν έλαβα ξεκάθαρη απάντηση. Τι λέτε παιδιά πως φαίνεται η προσφορά; Αξίζει;

Για καρτοσυμβολαιο μοιαζει...

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, tamp said:

Καλησπέρα σε όλους μόλις με καλέσανε από επίσημο συνεργάτη τις cote και μου έδωσαν προσφορά για το what's up  μου: το νούμερο παραμένει καρτοκινητο what's up  και για 18 μήνες απεριόριστα λεπτά σε όλους 4 GB,  1 € στην κάρτα και 50 sms με 15,46 €. Επίσης μου είπε ότι καταργείται η 12αρα και θα μείνει μόνο η 15αρα. Στην ερώτηση μου  αν για ένα μήνα δεν θέλω αυτό το πακέτο και θέλω να επιλέξω κάποιο μέσα απο app δεν έλαβα ξεκάθαρη απάντηση. Τι λέτε παιδιά πως φαίνεται η προσφορά; Αξίζει;

Πρωτον, δεν γινεται ΚΑΙ να παραμεινει το νουμερο what's up ΚΑΙ να πρεπει να βάζεις καθε μηνα 15,46€ για 18 μηνες. Προφανώς είναι καρτοσυμβόλαιο.

Δεύτερον, πριν λίγο καιρο η κοσμοτέ έριξε την ελάχιστη ανανεωση στα καρτοκινητά στα 8€, οπότε αυτο που σου είπε οτι "καταργείται η 12αρα και θα μείνει μόνο η 15αρα" δεν ισχύει. 

Χθες πήραν τηλ μια γνωστή μου απο κοσμοτέ και μου είπε οτι της εδωσαν προσφορα να φύγει απο βονταφον που ηταν με 3 νουμερα να τα πάει στη κοσμοτε ολα απεριόριστα με συνολο 60€ πάγιο. Οταν της ειπα να διαβασει το συμβόλαιο πριν υπογράψει, μου ειπε οτι της ειπαν "στο συμβολαιο θα εχει άλλη τιμή, αλλά εσείς υπογράψτε το και μετα θα μπει η έκπτωση"... Εννοείται ότι της ειπα να μην το υπογράψει εαν δεν γράφει κάπου την έκπτωση. 

 

51 minutes ago, tamp said:

Καλησπέρα σε όλους μόλις με καλέσανε από επίσημο συνεργάτη τις cote και μου έδωσαν προσφορά για το what's up  μου: το νούμερο παραμένει καρτοκινητο what's up  και για 18 μήνες απεριόριστα λεπτά σε όλους 4 GB,  1 € στην κάρτα και 50 sms με 15,46 €. Επίσης μου είπε ότι καταργείται η 12αρα και θα μείνει μόνο η 15αρα. Στην ερώτηση μου  αν για ένα μήνα δεν θέλω αυτό το πακέτο και θέλω να επιλέξω κάποιο μέσα απο app δεν έλαβα ξεκάθαρη απάντηση. Τι λέτε παιδιά πως φαίνεται η προσφορά; Αξίζει;

Πρωτον, δεν γινεται ΚΑΙ να παραμεινει το νουμερο what's up ΚΑΙ να πρεπει να βάζεις καθε μηνα 15,46€ για 18 μηνες. Προφανώς είναι καρτοσυμβόλαιο.

Δεύτερον, πριν λίγο καιρο η κοσμοτέ έριξε την ελάχιστη ανανεωση στα καρτοκινητά στα 8€, οπότε αυτο που σου είπε οτι "καταργείται η 12αρα και θα μείνει μόνο η 15αρα" δεν ισχύει. 

Χθες πήραν τηλ μια γνωστή μου απο κοσμοτέ και μου είπε οτι της εδωσαν προσφορα να φύγει απο βονταφον που ηταν με 3 νουμερα να τα πάει στη κοσμοτε ολα απεριόριστα με συνολο 60€ πάγιο. Οταν της ειπα να διαβασει το συμβόλαιο πριν υπογράψει, μου ειπε οτι της ειπαν "στο συμβολαιο θα εχει άλλη τιμή, αλλά εσείς υπογράψτε το και μετα θα μπει η έκπτωση"... Εννοείται ότι της ειπα να μην το υπογράψει εαν δεν γράφει κάπου την έκπτωση. 

 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, tamp said:

το νούμερο παραμένει καρτοκινητο what's up  και για 18 μήνες απεριόριστα λεπτά σε όλους 4 GB,  1 € στην κάρτα και 50 sms με 15,46 €.

Ξεκάθαρα καρτοσβόλαιο.. μ'αρέσει που μας κοροϊδεύουν και οι "επίσημοι συνεργάτες"..

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα έχουν κάνει κατά καιρούς ίδια ή παρόμοια προσφορά.

Αυτό που είχαν πει εμένα είναι ότι είναι καρτοσυμβόλαιο αλλά στους φίλους γνωστούς κτλ θα φαίινομαι σαν what's up, δλδ αν κάποιος με whats up με καλέσει θα του τρώει χρόνο ομιλίας από του whats up και γενικότερα θα εμφανίζομαι σε όλους ως whats up. Αυτό είχαν πει σε μένα, δεν ξέρω φυσικά κατά πόσο μπορεί να ισχύει 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, albiz said:

Και σε μένα έχουν κάνει κατά καιρούς ίδια ή παρόμοια προσφορά.

Αυτό που είχαν πει εμένα είναι ότι είναι καρτοσυμβόλαιο αλλά στους φίλους γνωστούς κτλ θα φαίινομαι σαν what's up, δλδ αν κάποιος με whats up με καλέσει θα του τρώει χρόνο ομιλίας από του whats up και γενικότερα θα εμφανίζομαι σε όλους ως whats up. Αυτό είχαν πει σε μένα, δεν ξέρω φυσικά κατά πόσο μπορεί να ισχύει 

 

Οκ, απλώς αυτά γινόταν πριν καθιερωθεί το "προς όλους" και είχε και νόημα. Τώρα τι νόημα να έχει; 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ακούσει για περιπτώσεις που όλοι αυτοί οι "συνεργάτες" υπόσχονται τα πάντα για να σε πείσουν και μετά σου λένε "δεν καταλάβατε σωστά"... 

Γενικά δεν εμπιστεύομαι προφορικές συμφωνίες. Εάν εννοούν αυτό που λένε, δεν θα έπρεπε να έχουν πρόβλημα να το δώσουν και γραπτώς. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kalitexnis_g said:

Οκ, απλώς αυτά γινόταν πριν καθιερωθεί το "προς όλους" και είχε και νόημα. Τώρα τι νόημα να έχει; 🙂

Εχει νόημα γιατί παρόλο που είσαι συμβόλαιο φαίνεται σα να είσαι wu. 

Άρα κάποιος με wu που έχει πακέτο κλήσεων ΜΌΝΟ ΠΡΟΣ WU σε καλεί χωρίς να χρειαστεί να έχει προς όλους. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Ξανά μίλησα μαζί τους (τους κάλεσα εγώ , αρκετή ώρα αναμονή) και το έκανα μόνο και μόνο, για να  δω  αυτό που φαινόταν σίγουρο. Είναι καρτοσυμβολαιο με δυνατότητα να σε καλεί κάποιος what's up ως what's up για 18 μήνες.  Το θυμάμαι και παλιότερα αυτό το κόλπο, καιρό είχε να εμφανιστεί. Όπως και να έχει προσωπικά είμαι αρκετά Καμμένος από συμβόλαιο και άλλα τέτοια καρτοσυμβολαια και το what's up δεν το αλλάζω με τίποτα ( όχι ότι δεν χρήζει βελτιώσεις)

Edited by tamp
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tamp said:

Καλημέρα σε όλους και ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Ξανά μίλησα μαζί τους (τους κάλεσα εγώ , αρκετή ώρα αναμονή) και το έκανα μόνο και μόνο, για που αυτό που φαινόταν σίγουρο. Είναι καρτοκινητο με δυνατότητα να σε καλεί κάποιος what's up ως what's up για 18 μήνες.  Το θυμάμαι και παλιότερα αυτό το κόλπο, καιρό είχε να εμφανιστεί. Όπως και έχει προσωπικά είμαι αρκετά Καμμένος από συμβόλαιο και άλλα τέτοια και το what's up δεν το αλλάζω με τίποτα ( όχι ότι δεν χρήζει βελτιώσεις)

Θα σου στείλουν κάποιο χαρτί να υπογράψεις; Μήπως καινουρια σιμ;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mobileras said:

Θα σου στείλουν κάποιο χαρτί να υπογράψεις; Μήπως καινουρια σιμ;

Σε μπερδεψα λίγο, έχω διόρθωση το κείμενο.Δεν δέχτηκα την προσφορά 

Edited by tamp
Link to comment
Share on other sites

On 25/5/2023 at 6:48 ΜΜ, GREGORYMO said:

Παιδιά, εμφανίστηκε ΝΕΟΥ τύπου έρευνα: GIFTS for you.

Όποιος συμμετάσχει να μας πει αν είναι ΤΖΑΜΠΑ για να τους μαυρίσω 

Σε άλλο CosmoteId "έκανα ό,τι να'ναι", απαντώντας ένα "Όχι" όταν έπρεπε να γράψω κάτι σαν απάντηση, με βαθμολόγηση στο μέσο και 7 στις επιλογές, μέσα σε 15΄΄ το συμπλήρωσα και τα έδωσε τα 500ΜΒ για 5 μέρες.

Κανένας φόβος όπως παλιότερα σε αυτή την έρευνα λοιπόν: Τα δίνει.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Pppe said:

Σε άλλο CosmoteId "έκανα ό,τι να'ναι", απαντώντας ένα "Όχι" όταν έπρεπε να γράψω κάτι σαν απάντηση, με βαθμολόγηση στο μέσο και 7 στις επιλογές, μέσα σε 15΄΄ το συμπλήρωσα και τα έδωσε τα 500ΜΒ για 5 μέρες.

Κανένας φόβος όπως παλιότερα σε αυτή την έρευνα λοιπόν: Τα δίνει.

Μα θα τους 'μαυρίσω' και εγώ 

Link to comment
Share on other sites

On 27/5/2023 at 2:25 ΜΜ, GREGORYMO said:

Μα θα τους 'μαυρίσω' και εγώ 

Προσεξε, γιατι μολις συμμετειχα με ακομη 2 διαφορετικα Cosmote Id, και δε τα εδωσε. Στο ενα δηλωσα 7αρια κ οτι δεν εχω παρει κουπονι, και στο αλλο 9αρια και οτι εχω παρει κουπονι box μεσω gifts4U, οπως κα οντως ισχυε για αυτο το Id.

Σε κανενα δεν εβγαλε να επιλεξω αριθμο να λαβει 500, οποτε και κανενας δε πηρε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Pppe said:

Προσεξε, γιατι μολις συμμετειχα με ακομη 2 διαφορετικα Cosmote Id, και δε τα εδωσε. Στο ενα δηλωσα 7αρια κ οτι δεν εχω παρει κουπονι, και στο αλλο 9αρια και οτι εχω παρει κουπονι box μεσω gifts4U, οπως κα οντως ισχυε για αυτο το Id.

Σε κανενα δεν εβγαλε να επιλεξω αριθμο να λαβει 500, οποτε και κανενας δε πηρε τιποτα.

Αύριο το πρωί 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ilka71 said:

πόσο κοστίζει στην κοσμοτε καρτοκινητα όλα απεριόριστα τον μήνα;

Δεν υπάρχει κάτι μόνιμο σε όλα απεριόριστα. Απεριόριστη ομιλία ναι. Data μόνο σε περιπτώσεις καλοκαιριού ή εορτών που δίνουν κατά περίπτωση είτε δωρεάν είτε επι πληρωμή.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ilka71 said:

πόσο κοστίζει στην κοσμοτε καρτοκινητα όλα απεριόριστα τον μήνα;

Άν έχεις και σταθερό cosmote στο ίδιο όνομα πάει 35,90€ τον μήνα για το κινητό η τιμή. Άν δεν έχεις σταθερό πάει 40€. Εϊναι ακριβά πολύ οι πράσινοι. ο ανταγωνισμός είναι σε καλύτερα επίπεδα. Στην καρτοκινητή ή έτσι ή αλλιώς δεν συμφέρει να τα έχεις όλα με ένα κλίκ..πρέπει να κάνεις πειράματα με κενές μέρες και πάλι δεν συμφέρει ακόμα.

Edited by Nikos_96
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Έχει το giga week, στα 6.5€. Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί πάνω από 2 φορές τον μήνα, οπότε θα χρειαστείς 2 sim

Γενικά 4*6.5=26€ για το internet (για 28 ημέρες)

+ 13.5€ για την ομιλία

= 39.5€ + φόρο συνδρομητή κινητής

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...