Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια.Μια ερωτηση που ισως εχει απαντηθει καιρο πριν κ δεν βρισκω την οποια απαντηση.Δεχθηκα νεα προσφορα απο κοτε για το συαθερο μου κ ειπε θα μου βαζει στο καρυοκινητο μου 1000 λεπτα κ 3GB data το μηνα.Εχω whatsup.Παιζει ρολο η οχι; επισης γοα 2 χρονια δεν θα βαζω καρτα εγω καθολου η θα πρεπει να βαζω που κ που;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και τελειως δωρεάν να είναι η προσφορά που σου έκαναν χωρίς προϋποθεση ανανέωσης, κάθε 3 μήνες πρέπει να βάζεις καρτα γιατί θα σου μπει φραγή και μπορεί να την χάσεις τελειως. 

Σε κάθε περίπτωση πρέπει να ρωτησεις τί προσφορά είναι αυτή

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

και τελειως δωρεάν να είναι η προσφορά που σου έκαναν χωρίς προϋποθεση ανανέωσης, κάθε 3 μήνες πρέπει να βάζεις καρτα γιατί θα σου μπει φραγή και μπορεί να την χάσεις τελειως. 
Σε κάθε περίπτωση πρέπει να ρωτησεις τί προσφορά είναι αυτή

Καλημερα.Σιγουρα θα ρωτησω.Εινσι οκ να βαζω καρτα ανα 3 μηνες αφου τωρα βαζω καθε μηνα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

1000 λεπτά Ή 3gb μήπως??? 

Και κάθε μήνα θα βάζει 10 ευρώ στην κάρτα σου?

On 8/5/2023 at 7:29 ΜΜ, mol said:

Ναι. 

27.90/μηνα

100mbps απεριόριστα σταθερά και κινητά

120 προς ευρωπαϊκές χώρες(δε με απασχολεί το συγκεκριμένο)

10 ευρώ ανανέωση κάθε μήνα σε 2 καρτοκινητα 

100 ευρω εφάπαξ σε ένα τρίτο καρτοκινητο 

Μείον 64 ευρώ στον πρώτο λογαριασμο 

50 ευρώ δώρο επιταγή Γερμανός (δε ξέρω ορους-αν υπάρχει ελάχιστο πόσο αγοράς πχ 200 ευρωκαι πάνω για να την χρησιμοποιήσεις)

 

Ρουτερ δωρεαν (δε με απασχολεί ούτε αυτό)

 

3 minutes ago, josuts said:


Καλημερα.Σιγουρα θα ρωτησω.Εινσι οκ να βαζω καρτα ανα 3 μηνες αφου τωρα βαζω καθε μηνα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Για δες τι προσφορά πήρα.

Λογικά το ίδιο θα είναι.

 

Εκτός αν αντί για ανανέωση δίνουν λεπτά και 3gb μαζι

Link to comment
Share on other sites

1000 λεπτά Ή 3gb μήπως??? 
Και κάθε μήνα θα βάζει 10 ευρώ στην κάρτα σου?
Για δες τι προσφορά πήρα.
Λογικά το ίδιο θα είναι.
 
Εκτός αν αντί για ανανέωση δίνουν λεπτά και 3gb μαζι

ειχα πριν απεριοριστα σταθερα κ 4 ωρες κονητα κ χρονο ομιλιας για σταθερα στο εξωτερικο.24 adsl.Κ εδινα 60 ευρω ανα δινηνο.Οποτε απο το τμημα ειδικων προσγορψν που με καλεσαν οι κοπελα μου ειοε.22.90 το μηνα.Απεριοριστα σταθερα κ 5 ωρες προς κονητα.Ταχυτητα ιδια μιας κ στην περιοχη μου δεν εχει παραπανω.Κ στο καρτοκινητο μου ειπε 1000 λεπτα κ 3GB δεδομενα.Πιθανον να βαζω καρτα ανα 3 μηνες.Αναμενω την ενεργοποιηση μου κ να τους καλεσω για την διευκρυνηση στο κονητο


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites


ειχα πριν απεριοριστα σταθερα κ 4 ωρες κονητα κ χρονο ομιλιας για σταθερα στο εξωτερικο.24 adsl.Κ εδινα 60 ευρω ανα δινηνο.Οποτε απο το τμημα ειδικων προσγορψν που με καλεσαν οι κοπελα μου ειοε.22.90 το μηνα.Απεριοριστα σταθερα κ 5 ωρες προς κονητα.Ταχυτητα ιδια μιας κ στην περιοχη μου δεν εχει παραπανω.Κ στο καρτοκινητο μου ειπε 1000 λεπτα κ 3GB δεδομενα.Πιθανον να βαζω καρτα ανα 3 μηνες.Αναμενω την ενεργοποιηση μου κ να τους καλεσω για την διευκρυνηση στο κονητο


Sent from my iPhone using Tapatalk
Εγώ από το Μάρτιο στα whats up δε έχω βάλει κάρτα. Κάθε μήνα παίρνει παράταση μόνο του
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, josuts said:

Καλησπερα παιδια.Μια ερωτηση που ισως εχει απαντηθει καιρο πριν κ δεν βρισκω την οποια απαντηση.Δεχθηκα νεα προσφορα απο κοτε για το συαθερο μου κ ειπε θα μου βαζει στο καρυοκινητο μου 1000 λεπτα κ 3GB data το μηνα.Εχω whatsup.Παιζει ρολο η οχι; επισης γοα 2 χρονια δεν θα βαζω καρτα εγω καθολου η θα πρεπει να βαζω που κ που;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν μπορώ να ξέρω τα ακριβή χαρακτηριστικά της προσφοράς που σου έκαναν, πάντως εμένα που έχω μια που φαίνεται να είναι αντίστοιχη ισχύουν τα εξής (προσωπικά διάλεξα 10 ευρώ/μήνα και 1000λεπτά_ομιλίας/μήνα) :

α) What's up έχω, κανένα πρόβλημα!

β) Δεν βάζω καθόλου κάρτα αλλά λόγω των 10 ευρώ/μήνα που μου βάζουν.

11 ώρες πριν, ParafronGR said:

και τελειως δωρεάν να είναι η προσφορά που σου έκαναν χωρίς προϋποθεση ανανέωσης, κάθε 3 μήνες πρέπει να βάζεις καρτα γιατί θα σου μπει φραγή και μπορεί να την χάσεις τελειως. 

Σε κάθε περίπτωση πρέπει να ρωτησεις τί προσφορά είναι αυτή

Στην προσφορά που πήρα εγώ πάντως δεν ισχύει αυτό που λες!

Edited by greatst
Link to comment
Share on other sites

Σε δύο whats up έχω επιλέξει να μπαίνουν 1000λ κάθε μήνα (και να μου βάζουν 10 ευρώ αντί για 3gb). Δεν έχω κάνει καμία ανανέωση

Link to comment
Share on other sites

Σε δύο whats up έχω επιλέξει να μπαίνουν 1000λ κάθε μήνα (και να μου βάζουν 10 ευρώ αντί για 3gb). Δεν έχω κάνει καμία ανανέωση

Ωραια παιδια.Μολις ομαλοποιηθει η κατασταση του σταθερου κ ιντερνετ θα τους καλεσω για διευκρυνηση για το καρτοκινητο μου


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

 

30 minutes ago, josuts said:


Ωραια παιδια.Μολις ομαλοποιηθει η κατασταση του σταθερου κ ιντερνετ θα τους καλεσω για διευκρυνηση για το καρτοκινητο μου


Sent from my iPhone using Tapatalk

Να το διευκρινίσουμε: πρέπει να διαλέξεις ως δώρο να σου βάζουν 10 ευρώ/μήνα αυτοί και για δεύτερο ό,τι θέλεις (εγώ διάλεξα 1000 λεπτά_ομιλίας/μήνα) για να μην χρειαστεί να βάζεις κάρτα, τουλάχιστον σύμφωνα με την δικιά μου περίπτωση!

Edited by greatst
Link to comment
Share on other sites

 
Να το διευκρινίσουμε: πρέπει να διαλέξεις ως δώρο να σου βάζουν 10 ευρώ/μήνα αυτοί και για δεύτερο ό,τι θέλεις (εγώ διάλεξα 1000 λεπτά_ομιλίας/μήνα) για να μην χρειαστεί να βάζεις κάρτα, τουλάχιστον σύμφωνα με την δικιά μου περίπτωση!

α μαλιστα.Αρα θα πρεπει να τους καλεσω γθα να μαθω! οποτε περιμενω αυριο να ερθει ο τεχνικος να βαλει το ρουτερ κ να δουλεψει η σταθερη κ το ιντερνετ κ μετα να παρω το τμημα που μου εκανε την προσφορα για τις λεπτομερειες


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Απο φορητοτητα σταθερου απο αλλη εταιρια δεν πηρες αυτη την προσφορα @josuts? Αφου "εχεις κλεισει" και αποδεχτει (δλδ οχι για τα 10Ε +..., ωστε να μη χρειαζεται να βαζεις καρτα για 2 χρονια που διαρκει το συμβολαιο σταθερου σου), το βλεπω απιθανον που "αυριο ερχεται ο τεχνικος σπιτι σου για το router",  να δεχτουν εκ των υστερων τροποποιηση της συμφωνημενης με την εταιρια προσφορας που εχεις ηδη αποδεχτει.

Ισως εαν τωρα σημερα τους ξανακαλουσες να ρωτησεις εαν , οπως σε προτερες προσφορες φορητοτητας σταθερου, μπορουν να σου δινουνα τα 10Ε σε 2 καρττοκινητα και οχι μονο σε #1#. Αν και παλι απιθανο το βλεπω να δεχτουν τωρα πια που εχεις ηδη αποδεχτει. Μονο εαν κανεις υπαναχωρηση και περιμενεις ακομα καποιους μηνες μπας και σου κανουν προσφορα σταθερου μαζι με καρτοκινητα, ο,τι θα ισχυει τοτε. Μπορει και εδω και 4 μηνες που οι συμφορουμιτες πηραν τις προσφορες τους, αυτες να αλλαξαν στο μεσοδιαστημα και να μην ισχυει με 10Ε πια. Για ρωτα το. Σημερα ομως μπας και το αποδεχτουν. Αλλιως παει: Εχεις ηδη κλεισει/συμφωνησει.

Link to comment
Share on other sites

Απο φορητοτητα σταθερου απο αλλη εταιρια δεν πηρες αυτη την προσφορα @josuts? Αφου "εχεις κλεισει" και αποδεχτει (δλδ οχι για τα 10Ε +..., ωστε να μη χρειαζεται να βαζεις καρτα για 2 χρονια που διαρκει το συμβολαιο σταθερου σου), το βλεπω απιθανον που "αυριο ερχεται ο τεχνικος σπιτι σου για το router",  να δεχτουν εκ των υστερων τροποποιηση της συμφωνημενης με την εταιρια προσφορας που εχεις ηδη αποδεχτει.
Ισως εαν τωρα σημερα τους ξανακαλουσες να ρωτησεις εαν , οπως σε προτερες προσφορες φορητοτητας σταθερου, μπορουν να σου δινουνα τα 10Ε σε 2 καρττοκινητα και οχι μονο σε #1#. Αν και παλι απιθανο το βλεπω να δεχτουν τωρα πια που εχεις ηδη αποδεχτει. Μονο εαν κανεις υπαναχωρηση και περιμενεις ακομα καποιους μηνες μπας και σου κανουν προσφορα σταθερου μαζι με καρτοκινητα, ο,τι θα ισχυει τοτε. Μπορει και εδω και 4 μηνες που οι συμφορουμιτες πηραν τις προσφορες τους, αυτες να αλλαξαν στο μεσοδιαστημα και να μην ισχυει με 10Ε πια. Για ρωτα το. Σημερα ομως μπας και το αποδεχτουν. Αλλιως παει: Εχεις ηδη κλεισει/συμφωνησει.

Καταλαβαινω.Εχω μονο ενα κονητο.Δεν υπαρχει αλλο.Τωρα για το σταθερο ετσι μου ειπανΗμουν στην κοσμοτε αλλα εδινα αρκετα κ εφυγα για νοβα κ με ξαναλεσαν 2 εβδομαδες μετα.Ειχε περασει το 14 ημερο της ακυρωσης για νοβα κ μου ειπαν να ενεργοποιηιθω νοβα κ να γινει η διαδικασια επιστροφης μου στην κοσμοτε στηνπροσφορα που μου εκσναν.Στο μεταξυ θα ειχα σταθερο κ ιντερνετ σε νοβα ακκα δεν δουλεψε ποτε.Ειπαν βλαβη.Ηρθε τεχνικος νοβα κ το εδωσε βλαβη στην κοσμοτε.Εγω καλεσα νοβα για διακοπη συμβολαιου ατελως λογο τεχνικων προβκημστων.Ετσι κ αλλιως θα εφευγα.Τωρα ειμαστε σπιτι χωρις σταθερο κ ιντερνετ 6 μεες.κ σημερα καλεσα κ μου ειπαν αυριο πρωι ειναι το ραντεβου να ερθει ο τεχνικος να φερει νεο ρουτερ κ αμεσα να γινει η ενεργοποιηση μου στην προσφιρα που ειχα αποδρχθει στο τηλεφωνο.Το καρτονινητο μου θα το δω μετα.Εξαλλου κ τωρα βαζω λεφτα καθε μηνα οποτε αν γλιτωβω καποιους μηνες καλα θα ειναι:-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Για σενα, οπως τα περιγραφεις, μαλλον δε θα μπορουσε να υπαρξει καλυτερη προσφορα απο αυτη που σου κανανε. Δεν εισαι απλα "απο φορητοτητα σταθερου".

Καλεσε αποψε καλου κακου μπας και.

Απο αυριο, σιγουρα, δε θα μπορει να τροποποιηθει η προσφορα που σου δωσαν.

Βεβαιωσου οτι δε θα στην κοψουν πριν κλεισεις τη γραμμη εαν τελικα δε σου δωσουν αυτη με τα 10Ε. Και οτι σιγουρα δε θαχεις τελη προωρης αποσυνδεσης απο Nova σταθερο, βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Offtopic αν ειχε κάνει online ή τηλεφωνική αίτηση για σταθερό νοβα, δίνουν ως είθισται τα πρώτα πάγια δώρο. Οπότε τα τέλη αποχώρησης (πάγια 2 μηνών για αποχώρηση μεσα στο δίμηνο) είναι μηδενικά. Αλλιώς κανά 50αρικο. Αν εχουν αποδεχτεί το θέμα της βλάβης χωρίς δυνατότητα επίλυσης, πάλι αποχώρηση δωρεάν. Σε τέτοια περίπτωση όμως θα δουλέψει και με κοσμοτε η γραμμή;

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Offtopic αν ειχε κάνει online ή τηλεφωνική αίτηση για σταθερό νοβα, δίνουν ως είθισται τα πρώτα πάγια δώρο. Οπότε τα τέλη αποχώρησης (πάγια 2 μηνών για αποχώρηση μεσα στο δίμηνο) είναι μηδενικά. Αλλιώς κανά 50αρικο. Αν εχουν αποδεχτεί το θέμα της βλάβης χωρίς δυνατότητα επίλυσης, πάλι αποχώρηση δωρεάν. Σε τέτοια περίπτωση όμως θα δουλέψει και με κοσμοτε η γραμμή;

Δικη τους υπαιτιοτητα ειναι.Ο τεχνικος της νοωα που ειχε ερθει ειδε βλαβη κ θα επρεπε να φτιαψνει η κοσμοτε απομακρυσμενα.Τωρα αυριο που θα ερθει η κοσμοτε λογικα θα δουλεψει.Αλλιως θα γινουμε μαλλιακουβαρια


Sent from my iPhone using Tapatalk
Για σενα, οπως τα περιγραφεις, μαλλον δε θα μπορουσε να υπαρξει καλυτερη προσφορα απο αυτη που σου κανανε. Δεν εισαι απλα "απο φορητοτητα σταθερου".
Καλεσε αποψε καλου κακου μπας και.
Απο αυριο, σιγουρα, δε θα μπορει να τροποποιηθει η προσφορα που σου δωσαν.
Βεβαιωσου οτι δε θα στην κοψουν πριν κλεισεις τη γραμμη εαν τελικα δε σου δωσουν αυτη με τα 10Ε. Και οτι σιγουρα δε θαχεις τελη προωρης αποσυνδεσης απο Nova σταθερο, βεβαια.

με νοβα ειχα μιλησει την Παρασκευη κ πεταξε ενα 25 ευρω να πληρωνω κ εξηγησα οτι δεν εχει δουλεψει ουτε λέπτο λογο προβκηματος.Κ μου ειπε να ζητησω διακοπη συμβολαιου ατελως λογο τεχνικου προβληματος κ το εκανα κ εστειλα κ αυτα που μου ειπε οπουε πιστευω να τελειωνει οριστικα κ να τους επιστρεψω κ το ρουτερ τους


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

έχω 3 f2g νούμερα της οικογένειας.. εάν ζητησω προσφορά από την κοσμοτε να μεταφέρω εκεί τα 3 νούμερα(δεν με νοιάζει συμβόλαιο η καρτοκινητα αρκεί να έχει ΑΠΕΡΙΌΡΙΣΤΑ δεδομένα) πόσο δίνουν το κάθε νούμερο ξέρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σε whats up που έχω, γίνεται όταν κάποιος με καλεί και είμαι κατειλημμένος να μου έρχεται μήνυμα ότι ο τάδε αριθμός με είχε καλέσει;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, klgrpls said:

Καλησπέρα. Σε whats up που έχω, γίνεται όταν κάποιος με καλεί και είμαι κατειλημμένος να μου έρχεται μήνυμα ότι ο τάδε αριθμός με είχε καλέσει;

Δέν έχεις ενεργοποιημένη την ''ειδοποίηση κλήσεων''; Και όταν είναι κλειστό και όταν μιλάς άν σε πάρει κάποιος σε έρχεται sms με την χαμένη κλήση...

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, klgrpls said:

Στις ρυθμίσεις είναι; Που βρίσκεται;

Eιδοποίηση Κλήσεων
Η υπηρεσία Ειδοποίησης Κλήσεων σε ενημερώνει για τις χαμένες κλήσεις όταν το κινητό σου τηλέφωνο είναι:

  • • Απενεργοποιημένο
  • • Βρίσκεται εκτός κάλυψης
  • • Είναι κατειλημμένο και είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία του προσωπικού τηλεφωνητή, με απενεργοποιημένη ταυτόχρονα την υπηρεσία αναμονής κλήσεων

Μπορείς να ενημερωθείς για μέχρι και 20 διαφορετικούς αριθμούς κινητών ή σταθερών που σε κάλεσαν, ενώ, όταν το κινητό σου είναι κλειστό ή εκτός δικτύου για περισσότερες από δύο μέρες, ενημερώνεσαι για τις κλήσεις των τελευταίων 48 ωρών.
Για να ενεργοποιήσεις/απενεργοποιήσεις την Υπηρεσία Ειδοποίησης Κλήσεων, επικοινώνησε με την εξυπηρέτηση πελατών στο 13888.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Nikos_96 said:

Eιδοποίηση Κλήσεων
Η υπηρεσία Ειδοποίησης Κλήσεων σε ενημερώνει για τις χαμένες κλήσεις όταν το κινητό σου τηλέφωνο είναι:

  • • Απενεργοποιημένο
  • • Βρίσκεται εκτός κάλυψης
  • • Είναι κατειλημμένο και είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία του προσωπικού τηλεφωνητή, με απενεργοποιημένη ταυτόχρονα την υπηρεσία αναμονής κλήσεων

Μπορείς να ενημερωθείς για μέχρι και 20 διαφορετικούς αριθμούς κινητών ή σταθερών που σε κάλεσαν, ενώ, όταν το κινητό σου είναι κλειστό ή εκτός δικτύου για περισσότερες από δύο μέρες, ενημερώνεσαι για τις κλήσεις των τελευταίων 48 ωρών.
Για να ενεργοποιήσεις/απενεργοποιήσεις την Υπηρεσία Ειδοποίησης Κλήσεων, επικοινώνησε με την εξυπηρέτηση πελατών στο 13888.

Όσες φορές προσπάθησα δεν απάντησαν. Το έκλεισα στο 20λεπτο.

Να δω τώρα που άφησα να με καλέσουν αυτοί.....

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις είναι; Που βρίσκεται;
Αναλυτικές οδηγίες για ενεργοποίηση ειδοποίησης κλησεων https://cloud.tapatalk.com/s/646e1e2d212bc/COSMOTE_Tilefonitis.pdf

Στάλθηκε από το 2109119DG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά επικοινώνησαν μαζί μου από το 13888 έκαναν ότι χρειαζόταν και πλέον λαμβάνω sms όταν είμαι εκτός δικτύου ή όταν είμαι κατειλημμένος.

Link to comment
Share on other sites

On 22/5/2023 at 11:58 ΠΜ, greatst said:

Δεν μπορώ να ξέρω τα ακριβή χαρακτηριστικά της προσφοράς που σου έκαναν, πάντως εμένα που έχω μια που φαίνεται να είναι αντίστοιχη ισχύουν τα εξής (προσωπικά διάλεξα 10 ευρώ/μήνα και 1000λεπτά_ομιλίας/μήνα) :

α) What's up έχω, κανένα πρόβλημα!

β) Δεν βάζω καθόλου κάρτα αλλά λόγω των 10 ευρώ/μήνα που μου βάζουν.

Στην προσφορά που πήρα εγώ πάντως δεν ισχύει αυτό που λες!

Λοιπν σημερα μου ηρθε το μηνυμα οτι εβαλαν 1000 λεπτα ομιλιας κ 3 γιγα ιντερνετ.Τους καλεσα κ η κοπελα μου ειπε οτι αν 2-3 μηνες θα πρεπει να βαζω μια ελαχιστη καρτα.7-8 ευρω ωστε να φαινεται οτι το νουμερο μου ειναι σε κινηση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...