Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση: στο true caller εάν έχω έναν αριθμό αποθηκευμενο ως π.χ. "χασοδίκης" θα μπορεί αυτός να δει ποιος τον έχει αποθηκευμενο έτσι;

 

Επίσης εάν ένα νούμερο είναι αποθηκευμενο από 3 διαφορετικά άτομα με όνομα Λάκης, Ιωάννου, Κολλητός, ποιο θα βγαίνει στην αναγνώριση;

Σαν τι να σου απαντήσουμε ρε φίλε?

Σκέψου το εξης:

Είναι δυνατόν εσύ να παίρνεις κάποιον τηλέφωνο και αυτός να σε έχει γραμμένο σαν "τεμπέλης" και να το βλέπεις εσύ στο τηλέφωνο σου?

Link to comment
Share on other sites

Για πες μου, τι πρόβλημα υπάρχει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θα μπορουσες να δώσεις το λινκ του νήματος βέβαια...

Ευχαρίστως

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=270440&page=1086

Link to comment
Share on other sites

Σαν τι να σου απαντήσουμε ρε φίλε?

Σκέψου το εξης:

Είναι δυνατόν εσύ να παίρνεις κάποιον τηλέφωνο και αυτός να σε έχει γραμμένο σαν "τεμπέλης" και να το βλέπεις εσύ στο τηλέφωνο σου?

 

Να σου πω το σκεπτικό μου και εάν θέλεις απάντησε, χωρίς ειρωνίες:

 

-εγώ σε παιρνω τηλεφωνο

-εσυ δεν με έχεις στις επαφές σου

-το app έχει το τηλέφωνο μου στο database απο 3 άτομα που χρησιμοποιουν το app. Το 1ο άτομο με έχει αποθηκευμενο ως "Μπάμπης". Το 2ο άτομο με έχει αποθηκευμενο ως " Χαράλαμπο". Το 3ο άτομο με έχει αποθηκευμενο ως "Δικηγόρος". Όταν λοιπόν εγώ σε παρω τηλ, που εσυ δεν με έχεις αποθηκευμενο, ποιο όνομα θα σου δείξει το app;

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω το σκεπτικό μου και εάν θέλεις απάντησε, χωρίς ειρωνίες:

 

 

 

-εγώ σε παιρνω τηλεφωνο

 

-εσυ δεν με έχεις στις επαφές σου

 

-το app έχει το τηλέφωνο μου στο database απο 3 άτομα που χρησιμοποιουν το app. Το 1ο άτομο με έχει αποθηκευμενο ως "Μπάμπης". Το 2ο άτομο με έχει αποθηκευμενο ως " Χαράλαμπο". Το 3ο άτομο με έχει αποθηκευμενο ως "Δικηγόρος". Όταν λοιπόν εγώ σε παρω τηλ, που εσυ δεν με έχεις αποθηκευμενο, ποιο όνομα θα σου δείξει το app;

Δεν μαζεύει τα δεδομένα από τα άτομα που χρησιμοποιούν την εφαρμογή. Κανένα από τα τρία
Link to comment
Share on other sites

Η νέα εφαρμογη με την ενημέρωση whats up είναι χάλια χίλιες φορές καλύτερη πριν

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ διαφωνώ. Μια χαρά είναι. Μην γινόμαστε υπερβολικοί και γκρινιάζουμε για τα πάντα πια.
Η προηγούμενη ήταν πολύ καλύτερη σχεδόν σε όλα interface εύχρηστη κλπ

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για σένα. Αυτό λέω.
Ωστόσο δε γκρινιάζω ούτε είμαι υπερβολικός καλύτερα να σκεφτόμαστε πριν γράψουμε κάτι είπα απλά ότι δε μου αρέσει

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωστόσο δε γκρινιάζω ούτε είμαι υπερβολικός καλύτερα να σκεφτόμαστε πριν γράψουμε κάτι είπα απλά ότι δε μου αρέσει

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν σε ανέφερα προσωπικά. Το σχόλιο είναι γενικό. Ποτέ τόσα χρόνια (31) που είμαι στην τεχνολογία δεν υπάρχει ανανέωση σε κάτι και να μην υπάρξει γκρίνια. Ποτέ! Είναι λογικό γιατί ο χρήστης έχει συνηθίσει κάτι και καλείται λόγω ανανέωσης να προσαρμοστεί σε κάτι άλλο. Δεν είναι κακό να παραπονεθεί αλλά είναι άνευ ουσίας γιατί δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι. Και το τελευταίο στο υπογράφω.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μαζεύει τα δεδομένα από τα άτομα που χρησιμοποιούν την εφαρμογή. Κανένα από τα τρία

 

Οκ. Πως τότε όταν κάποιος με παρει τηλ (που δεν τον έχω αποθηκευμενο) το app θα μου λέει ποιος είναι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το νέο app σε μένα αργεί αρκετά να ανοίξει

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε ανέφερα προσωπικά. Το σχόλιο είναι γενικό. Ποτέ τόσα χρόνια (31) που είμαι στην τεχνολογία δεν υπάρχει ανανέωση σε κάτι και να μην υπάρξει γκρίνια. Ποτέ! Είναι λογικό γιατί ο χρήστης έχει συνηθίσει κάτι και καλείται λόγω ανανέωσης να προσαρμοστεί σε κάτι άλλο. Δεν είναι κακό να παραπονεθεί αλλά είναι άνευ ουσίας γιατί δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι. Και το τελευταίο στο υπογράφω.
Δε συμπεριλαμβάνομαι δλδ στο γενικό σου σχόλιο?χαχαχ

 

Καλά ας μη δώσω άλλη έκταση

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας ότι καταλαβαίνει. Σχόλιο έκανα με αφορμή το δικό σου. Αν θες να μείνεις στο αν σε αφορά ή όχι χάνεις το νόημα. Συνέχισε όπως νομίζεις.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω για το Μαρτιο online ανανεωση 30€, σε σχεση με reload κλπ τι συμφέρει πιο πολυ;

 

3 x 10€ 2 x 15€ ή απλά μια 30αρα;

Αν χρειάζεσαι τα mb συμφέρει το 3x10 γιατί θα πάρεις τρεις κωδικούς Reloadit δώρο. Αλλιώς 30 ευρώ γιατί δίνει 3 ευρώ δώρο
Link to comment
Share on other sites

Αν χρειάζεσαι τα mb συμφέρει το 3x10 γιατί θα πάρεις τρεις κωδικούς Reloadit δώρο. Αλλιώς 30 ευρώ γιατί δίνει 3 ευρώ δώρο

 

Δεν το ηξερα για τα 3 ευρω, thanks!

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα από όλα κάλεσε την εξυπηρέτηση πελατών και ζητά να γραφτείς στο άρθρο δέκα για να μην δίνεται το τηλέφωνο σε διαφημιστικές εταιρείες, θα πάρει κάποιους μήνες να σταματήσουν. Μετά μπλόκαρε τα νούμερα που σε καλούν έτσι ώστε να απορρίπτονται όταν σε παίρνουν, επιπροσθέτως άμα έχεις κινητό Android κατέβασε την εφαρμογή true caller η οποία έχοντας ανοιχτό το Wi-Fi ή τα δεδομένα σού εμφανίζει στην οθόνη ποιος σε καλεί δηλαδή πια εταιρεία είναι, επίσης μέσα στις ρυθμίσεις ορίζεις τι θέλεις να γίνεται όταν η κλήση είναι ανεπιθυμητη δηλαδή άμα θα απορρίπτεται αυτόματα ή άμα θα μπαίνει στο αθόρυβο να μην σε ενοχλεί.

Τέλος άμα σε καλούν με απόκρυψη, ενεργοποίησε την απόρριψη ανώνυμων κλήσεων και θα τους ενημερώνει ότι έχεις ενεργοποιήσει την απόρριψη ανώνυμων και πρέπει να βγάλουν την απόκρυψη για να σε καλέσουν, χρόνια το έχω βάλει εγώ.

 

Ευχαριστω για τις πληροφοριες.

 

Τον αλλαξανε παλι τον αριθμο του helpdesk?

Ειχα το 2106513888, και λειτουργουσε, το ειχα καλεσει αρκετες φορες παλιοτερα.

Τωρα ποιο ειναι; Πειτε πενταψηφιο και με το 210.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις πληροφοριες.

 

Τον αλλαξανε παλι τον αριθμο του helpdesk?

Ειχα το 2106513888, και λειτουργουσε, το ειχα καλεσει αρκετες φορες παλιοτερα.

Τωρα ποιο ειναι; Πειτε πενταψηφιο και με το 210.

 

το 13888 ειναι ή το +306971013888 πηγη : https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/contact_us.html

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

το 13888 ειναι ή το +306971013888 πηγη : https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/contact_us.html

 

0,19ευρω/ανα κληση ειναι η χρεωση απο κινητο,

και διχως χρεωση απο το σταθερο;

 

Ειχα το 210, γιατι καλωντας απο το κινητο, δεν χρεωνομουν, αφου εχω παντα εκατονταδες λεπτα δωρεαν χρονου ομιλιας.

Ομως τωρα, καλωντας στο 13888 απο κινητο, ή στο 306971013888, θα χρεωνομαι, ετσι δεν ειναι;

 

Αληθεια, μπορω να καλεσω απο το σταθερο μου, για να δηλωσω το μητρωο για το κινητο μου;

Link to comment
Share on other sites

0,19ευρω/ανα κληση ειναι η χρεωση απο κινητο,

και διχως χρεωση απο το σταθερο;

 

Ειχα το 210, γιατι καλωντας απο το κινητο, δεν χρεωνομουν, αφου εχω παντα εκατονταδες λεπτα δωρεαν χρονου ομιλιας.

Ομως τωρα, καλωντας στο 13888 απο κινητο, ή στο 306971013888, θα χρεωνομαι, ετσι δεν ειναι;

 

Αληθεια, μπορω να καλεσω απο το σταθερο μου, για να δηλωσω το μητρωο για το κινητο μου;

 

Απο https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/mhtrwo_11.html

 

Οι πελάτες κινητής που επιθυμούν να καταχωρηθεί η τηλεφωνική τους σύνδεση στο Μητρώο μπορούν να εγγραφούν σε αυτό:

με αίτησή τους σε οποιοδήποτε Κατάστημα COSMOTE ή ΓΕΡΜΑΝΟΣ, ή

καλώντας στο 13888 (Εξυπηρέτηση Οικιακών Πελατών) ή στο 13818 (Εξυπηρέτηση Εταιρικών Πελατών), ή

ηλεκτρονικά μέσω της φόρμας επικοινωνίας.

 

Εγώ πάντως το ειχα ενεργοποιήσει στέλνοντας απλά 11 στο 1256!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Το δοκίμασα και μου λέει ότι το αίτημά μου θα ολοκληρωθεί εντός 30 ημερών.. Για να δούμε αν μετά από αυτό θα σταματήσουν τα ενοχλητικά τηλέφωνα με τις "σουπερ-ντουπερ ουαου προσφορές" για μετατροπή του καρτοκινητού μου σε καρτοσυμβόλαιο..
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος το παραπάνω αναφέρεται σε κλήσεις από τρίτες εταιρείες προκειμένου να διαφημίσουν προϊόντα τους και όχι από την εταιρεία στην οποία είσαι συνδρομητής.

Αυτή δηλαδή, θα μπορεί να συνεχίσει να σε καλεί.

Δεν το λέω με 100% σιγουριά, αλλά με επιφύλαξη αυτό.

Αν γνωρίζει κάποιος καλύτερα, ας διευκρινίσει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...