Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άρα κάποια δώρα που μου έδωσαν λόγω νεας σύνδεσης αν δεν τα καταναλωσω δεν θα μεταφερθούν!

 

Ανάλογα. Πχ τα 120' δεν μεταφέρονται σίγουρα. Τα 600ΜΒ που δίνανε για τους πρώτους μήνες μεταφέρονται μαζί με το πακέτο των 8,5 ή των 10€.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας!

Όλοι μας ζούμε στους υπονόμους όμως μερικοί κοιτάζουν τ'άστρα.....!

Mod edit: Αφαιρέθηκε φωτογραφία λόγω παραβίασης των όρων χρήσης.

 

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα. Πχ τα 120' δεν μεταφέρονται σίγουρα. Τα 600ΜΒ που δίνανε για τους πρώτους μήνες μεταφέρονται μαζί με το πακέτο των 8,5 ή των 10€.

 

Αυτά τα 600ΜΒ, πότε ακριβώς τα δίνουν; Ή τα έδιναν παλιά και τώρα έχουν κοπεί; Γιατί κι εγώ έκανα φορητότητα από Wind σε What's Up εδώ και καμιά 20αριά μέρες, αλλά πήρα μόνο 120' και καθόλου ΜΒ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα 600ΜΒ, πότε ακριβώς τα δίνουν; Ή τα έδιναν παλιά και τώρα έχουν κοπεί; Γιατί κι εγώ έκανα φορητότητα από Wind σε What's Up εδώ και καμιά 20αριά μέρες, αλλά πήρα μόνο 120' και καθόλου ΜΒ.

Και εγώ λεπτά πήρα και 10GB δώρο για 1 μήνα από τον Γερμανό!

Όλοι μας ζούμε στους υπονόμους όμως μερικοί κοιτάζουν τ'άστρα.....!

Mod edit: Αφαιρέθηκε φωτογραφία λόγω παραβίασης των όρων χρήσης.

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα 600ΜΒ, πότε ακριβώς τα δίνουν; Ή τα έδιναν παλιά και τώρα έχουν κοπεί; Γιατί κι εγώ έκανα φορητότητα από Wind σε What's Up εδώ και καμιά 20αριά μέρες, αλλά πήρα μόνο 120' και καθόλου ΜΒ.

 

Όταν σου κάνουν την ενεργοποίηση στο κατάστημα (ή φορητότητα) επιλέγουν από το σύστημα τους τι δώρο καλωσορίσματος θα σου δώσουν. Συνήθως δε ρωτάνε για να τελειώνει η διαδικασία πιο γρήγορα. Εμένα με είχαν ρωτήσει.

Link to comment
Share on other sites

έχασα το sms με τον κωδικό του reloadit, αν τους πάρω τον δίνουν;
Δεν έχεις την εφαρμογή του Wu? Τον λέει εκεί

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στείλε codes στο 1330 για να λαβεις τον κωδικό σου.
Link to comment
Share on other sites

ολα τα στραβα μαζι εγιναν,

το whatsup επειδη το αναβαθμισα απο apkupdater δεν παιζει, σκαει μολις το ανοιξω,

θελει ξηλωμα και ξανα εγκατασταση, πφφ

επισης, καποιο κοκομπλοκο εφαγε κι ενω επρεπε να μου στειλει κανα 5αρι μηνυματα απο cosmote (μπορει και 6),

δεν πηρα ουτε ενα!

τελοσπαντων, τον πηρα τον κωδικο με το codes, ευχαριστω βασιλειε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, πρώην F2go και περιμένω να φύγει το σήμα να βάλω την κάρτα για να μπω στο wu.Μπορεί κάποιος αν έχει την ευγενή καλοσύνη να ενημερώσει τι με συμφέρει περισσότερο με τις αυτόματες ανανεώσεις και αγορές χρόνου ομιλίας για να γίνονται ρολ οβερ?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα MB που περισσευουν απο το Auto Giga_Month, μεταφερονται ετσι;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, πρώην F2go και περιμένω να φύγει το σήμα να βάλω την κάρτα για να μπω στο wu.Μπορεί κάποιος αν έχει την ευγενή καλοσύνη να ενημερώσει τι με συμφέρει περισσότερο με τις αυτόματες ανανεώσεις και αγορές χρόνου ομιλίας για να γίνονται ρολ οβερ?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο whatsup γίνονται rollover και τα λεπτα ομιλίας και τα bonus. Με το που βάλεις online καρτα περιμένεις γυρω στα 3-4 λεπτα και έρχεται το bonus reloadit. Πας στην εφαρμογή του wu και πάνω δεξιά εκει που γράφει reloadit το επιλέγεις και παιρνεις οτι θες. 1.2gb για ενα μήνα και αν ανανεώσεις πριν λήξουν, μεταφέρονται

Επισης δες και το παρε-μοιρασε που και αυτο σου δινει 100mb εφοσον στειλεις 300mb σε 3 (ή 1 και τα 300mb) φιλους σου με wu και κάνεις καβάντζα μιας και αυτα μεταφερονται για ενα μηνα εφοσον στειλεις ή σου στειλουν παρε-μοιρασε.. Δες και εδώ σχετικά http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=459377

Τώρα για τα μηνιαία πακέτα με 8.5€ υπάρχουν τα combo και η αρχική μορφή του diy. Βλέπεις και αποφασίζεις τι θέλεις. Το diy δινει λιγοτερα λεπτα ομιλιας απο το combo αλλα δινει δώρο mb για ειδική χρήση που ισως σε ενδιαφέρουν και επισης εφοσον ενεργοποιεις το ιδιο δώρο πριν λήξει, μεταφέρεται και αυτό σε ότι αφορά ομιλια και mb. Τα sms στο wu δεν μεταφέρονται.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Άλλη μια ερώτηση.Πώς γίνεται να ανανεώνω αριθμούς συγγενών και να διαχειρίζομαι τα reload it και τα πάρε μοίρασε από απόσταση?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μονο αν εχεις προσβαση από κάπιο APP. Ένα app cloner βοηθάει.

Αλλά κάθε 30 ημέρες σου ζητάει νέα επιβεβαιωση με sms για να συνεχίσεις να βλέπεις τον αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σήμερα είδα στο τηλέφωνο της μητέρας μου αυτό το πράγμα πως μπορεί να έγινε εγγραφή χωρίς να το ξέρει και το κινητό δεν συνδέεται στο ίντερνετ από μόνο του και δεν έχει viber για να πεις

 

https://imgur.com/efuwJn9

 

Υ.Γ. Γιατί δεν μπορώ να προσθέσω εικόνα και δεν έχει επεξεργασία κειμένου ?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Η γνωστή απάτη με τα 5ψηφια. Πήγαινε στην εφαρμογή του wu στο νουμερο της και απο την κατηγορια whatsup extras βάλε φραγή στα 5ψηφια για να μην ξαναέρθουν τέτοια sms. Τώρα αν έχει ήδη χρεωθεί και το κυνηγήσεις ισως μπορει να καταφέρεις να πάρεις πισω τα χρήματα

εδώ και ένα σχετικό θέμα με την εν λόγω απάτη http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=229850&page=18

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σήμερα είδα στο τηλέφωνο της μητέρας μου αυτό το πράγμα πως μπορεί να έγινε εγγραφή χωρίς να το ξέρει και το κινητό δεν συνδέεται στο ίντερνετ από μόνο του και δεν έχει viber για να πεις

 

https://imgur.com/efuwJn9

 

Υ.Γ. Γιατί δεν μπορώ να προσθέσω εικόνα και δεν έχει επεξεργασία κειμένου ?

 

Είναι κλασική περίπτωση 5ψήφιου. Αν δε γνωρίζεις τι είναι αυτό, διάβασε εδώ: https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/yphresies_sms.html

 

Κάνε άμεσα φραγή των 5ψήφιων μέσω της εφαρμογής Cosmote ή What's Up, αλλιώς υπάρχει πιθανότητα να ξαναλάβεις μηνύματα. Εάν δεν έχεις πρόσβαση στην εφαρμογή, στείλε αίτημα μέσω φόρμας επικοινωνίας: https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/yphresies_sms.html

 

Εάν έχεις χρεωθεί, μπορείς να ζητήσεις έλεγχο από την Cosmote (μέσω φόρμας επικοινωνίας) και να απαιτήσεις την επιστροφή των χρημάτων.

 

Για ό,τι άλλο χρειαστείς, εδώ είμαστε. :)

 

Υ.Γ.: Εάν αναφέρεσαι σε προσθήκη εικόνας και επεξεργασία κειμένου στο φόρουμ, είναι δυνατά και τα δύο, μάλλον δε τα έχεις εντοπίσει ακόμη. Όμως για αυτό καλό είναι να επικοινωνήσεις με κάποιον με προσωπικό μήνυμα (και εγώ μπορώ να σε βοηθήσω αν θέλεις), και όχι από εδώ διότι το θέμα δεν αφορά αυτή τη συζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω και είμαι σίγουρος ότι είναι στο κόλπο με τα 5ψηφια και οι ίδιες οι εταιρείες κινητής. Ειχα πάρει ένα νέο νούμερο στη γυναίκα μου wu. Σφραγισμένο. Με το που το βάζω στο κινητό και κάνω την ενεργοποίηση , αρχίζουν και σκάνε τέτοια μηνύματα. Μας έφαγε 6 ευρώ. Που το βρήκαν το νούμερο; Πώς ήξεραν ότι υπάρχει; από που; Μας κοροϊδεύουν όλοι μαζί για να μας τα παίρνουν.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιο πρόβλημα το app του What's Up?

Προσπαθώ να ενεργοποιήσω από το πρωί το πακέτο Internet με τα 3GB (αυτόματη ανανέωση) και μου εμφανίζει το μήνυμα "Χμ! Κάτι δεν πήγε καλά. Προσπαθήστε ξανά σε λίγο".

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Μονο αν εχεις προσβαση από κάπιο APP. Ένα app cloner βοηθάει.

Αλλά κάθε 30 ημέρες σου ζητάει νέα επιβεβαιωση με sms για να συνεχίσεις να βλέπεις τον αριθμό.

Ευχαριστώ πολύ!

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω και είμαι σίγουρος ότι είναι στο κόλπο με τα 5ψηφια και οι ίδιες οι εταιρείες κινητής. Ειχα πάρει ένα νέο νούμερο στη γυναίκα μου wu. Σφραγισμένο. Με το που το βάζω στο κινητό και κάνω την ενεργοποίηση , αρχίζουν και σκάνε τέτοια μηνύματα. Μας έφαγε 6 ευρώ. Που το βρήκαν το νούμερο; Πώς ήξεραν ότι υπάρχει; από που; Μας κοροϊδεύουν όλοι μαζί για να μας τα παίρνουν.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μόνο και μόνο που η φραγή σε 5ψηφια ΔΕΝ έρχεται προεπιλεγμένη σε νέους αριθμούς (αλλά πρέπει να την κάνεις εσύ χειροκινητα) κάτι βρωμάει στα σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο και μόνο που η φραγή σε 5ψηφια ΔΕΝ έρχεται προεπιλεγμένη σε νέους αριθμούς (αλλά πρέπει να την κάνεις εσύ χειροκινητα) κάτι βρωμάει στα σίγουρα.

 

Και αν δεν τους επιτρέπεται να μπλοκάρουν by default κάποια υπηρεσία;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...