Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά βοήθεια!!!

Μου ήρθαν δύο μυνήματα sms από κάπου που δεν έχω ιδέα και μου έφαγε 5.5€!!!!

 

Κάτι για game zone που δεν έχω ιδέα τι είναι!!!!

 

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωστή ιστορία, υπάρχουν πολλά θέματα για αυτά τα sms.

Δεν φταίει παρόλα αυτά η Cosmote.

Εγώ για να μην την πατήσω ζήτησα και ενεργοποίησα φραγή 5ψηφιων sms και τέλος.

Ζήτα το γιατί θα σε ξαναχρεώσουν αυτοί οι απατεώνες.

Κάνε και μια καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μα πως είναι δυνατόν;;;;

 

Αυτήν την στιγμή αυτό κάνω στο chat, φραγή όλων των 5 ψηφιων

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΣE ENHMEPΩNOYME OTI AΦAIPEΘHKE AΠO TO YΠOΛOIΠO ΣOY ΠOΣO ΓIA YΠHPEΣIEΣ SMS TPITΩN ETAIPEIΩN ΣTIΣ OΠOIEΣ ENΔEXETAI NA EXEIΣ EΓΓPAΦEI. AN ΔEN EΠIΘYMEIΣ TH ΔIATHPHΣH TOYΣ MΠOPEIΣ NA EMHNEPΩΘEIΣ ΣTO https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/yphresies_sms.html ΓIA TIΣ EΠIΛOΓEΣ ΣOY

 

 

...για τις οποίες ΕΝΔΈΧΕΤΑΙ να έχεις εγγραφεί....

 

 

Μας κάνουν πλάκα, δεν είναι δυνατόν! Το παραδέχονται κιόλας!

 

Αυτό το μύνημα σημαίνει πως έχω πλέον φραγή σε 5ψηφια νούμερα;

 

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε και ένα άλλο που λέει ότι ενεργοποιήθηκε

 

Το υπόλοιπο το κλαίω....

 

Έκανα και παράπονο στην ΕΕΤΤ, σαν να το φώναξα από το παράθυρο του σπιτιού μου στην γειτονιά μου φαίνεται. Την ίδια απάντηση θα πάρω...

 

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε και ένα άλλο που λέει ότι ενεργοποιήθηκε

 

Το υπόλοιπο το κλαίω....

 

Έκανα και παράπονο στην ΕΕΤΤ, σαν να το φώναξα από το παράθυρο του σπιτιού μου στην γειτονιά μου φαίνεται. Την ίδια απάντηση θα πάρω...

 

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk

Πήρες τηλ στο 13888 να το αναφέρεις;
Link to comment
Share on other sites

θα του πουν την γνωστή απάντηση που λένε σε όλους ότι κάπου κάπως κάποτε συμμετείχαν σε κάποιο διαγωνισμό. :rolleyes:
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

θα του πουν την γνωστή απάντηση που λένε σε όλους ότι κάπου κάπως κάποτε συμμετείχαν σε κάποιο διαγωνισμό. :rolleyes:
Αξίζει να το δοκιμάσει. Εκτός αν έβαλε πουθενά το νούμερο του σε κάνα site στο ίντερνετ που φταίει.
Link to comment
Share on other sites

Γνωστή ιστορία, υπάρχουν πολλά θέματα για αυτά τα sms.

Δεν φταίει παρόλα αυτά η Cosmote.

Δεν είναι άμοιρες ευθυνών οι εταιρείες. Ούτε η Ε.Ε.Τ.Τ. που συχνά δυστυχώς κάνει τα στραβά μάτια. Προσωπικά πέρυσι την είχα πατήσει. Πουθενά δεν είχα βάλει τον αριθμό μου ούτε link είχα ακολουθήσει ούτε τίποτα. Η χρέωση έγινε σε ώρα που δεν ήμουν καν στο διαδίκτυο. Έκανα φραγή στα πενταψήφια και τέλος.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε και ένα άλλο που λέει ότι ενεργοποιήθηκε

 

Το υπόλοιπο το κλαίω....

 

Έκανα και παράπονο στην ΕΕΤΤ, σαν να το φώναξα από το παράθυρο του σπιτιού μου στην γειτονιά μου φαίνεται. Την ίδια απάντηση θα πάρω...

 

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk

 

Όχι, δεν το κλαίς. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=229850 βρες από ποια εταιρία είναι και στείλε τους email να σου επιστρέψουν το ποσό, συνήθως στέλνουν κωδικό για 10αρα κάρτα. Και δεν είναι κάτι νέο, χρόνια γίνεται αυτό, το παραπάνω thread έχει ανοίξει από το 2009

Link to comment
Share on other sites

DIMOCO λέγεται και όποιος πιστεύει ότι έβαλα τον αριθμό μου ρε τέτοιες μ@λκιες, μόνο πλάκα πιστεύω ότι κάνει

 

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τους έστειλα και mail. Σε αυτήν την DIMOCO.eu

 

Τους είπα πως απαιτώ να μάθω πως και πότε εγγράφηκα σε κάποια υπηρεσία τους και φυσικά, θέλω το ποσό πίσω.

 

Δεν περιμένω τίποτα, έτσι για το ****το

 

 

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να επέμβει εισαγγελέας άμεσα. Έχει ξεφύγει η κατάσταση με τις συγκεκριμένες ... "εταιρείες".

 

Ζήτα από την εξυπηρέτηση πελατών, να ενεργοποιήσει την φραγή γραπτών μηνυμάτων από πενταψήφιους αριθμούς, ειδάλλως θα συνεχιστεί η χρέωση.

 

Απείλησε την εταιρεία που σε χρέωσε, πως θα κινηθείς νομικά.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Τους έστειλα και mail. Σε αυτήν την DIMOCO.eu

 

Τους είπα πως απαιτώ να μάθω πως και πότε εγγράφηκα σε κάποια υπηρεσία τους και φυσικά, θέλω το ποσό πίσω.

 

Δεν περιμένω τίποτα, έτσι για το ****το

 

 

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk

Όπως έγραψα και πριν, θα σου στείλουν κωδικό για 10αρα κάρτα. Καταγγελία να κάνεις στην ΕΕΤΤ κατά της Cosmote που είσαι συνδρομητής

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους.

Θέλω να ρωτησω κάτι.

 

Εχω το προνομιακό What’s Up και από τα πακέτα του Ίντερνετ που εχω αυτή τη στιγμή έχουν ως εξής:

 

Πρώτα καταναλώνονται αυτά από το προνομιακό πακέτο 1,5 GB

Μετά από το Reload IT

Και μετά από το ΠΑΡΕ-ΜΟΙΡΑΣΕ.

 

Αν ενεργοποιήσω τώρα το πακέτο που είναι σε προσφορά με τα 8GB θα ενσωματωθεί με κάποιο από τα παραπάνω η θα είναι ξεχωριστό και θα καταναλωθεί αφού τελειώσουν όλα τα παραπάνω.

 

Οποιος γνωρίζει ας ενημερώσει παρακαλω.

Ευχαριστω εκ των προτέρων.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους.

Θέλω να ρωτησω κάτι.

 

Εχω το προνομιακό What’s Up και από τα πακέτα του Ίντερνετ που εχω αυτή τη στιγμή έχουν ως εξής:

 

Πρώτα καταναλώνονται αυτά από το προνομιακό πακέτο 1,5 GB

Μετά από το Reload IT

Και μετά από το ΠΑΡΕ-ΜΟΙΡΑΣΕ.

 

Αν ενεργοποιήσω τώρα το πακέτο που είναι σε προσφορά με τα 8GB θα ενσωματωθεί με κάποιο από τα παραπάνω η θα είναι ξεχωριστό και θα καταναλωθεί αφού τελειώσουν όλα τα παραπάνω.

 

Οποιος γνωρίζει ας ενημερώσει παρακαλω.

Ευχαριστω εκ των προτέρων.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Θα έχει τη δικιά του ημερομηνία λήξης.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Σε μια Κοσμοκάρτα ,

με το παλιό πρόγραμμα ,

όπου βάζεις 10€ και , αυτοματα, σου δίνει 450 λεπτα προς όλους αφαιρώντας 6€ απο τα 10€ που έβαλες

 

Πώς αγοράζεις τα 8GB με 8.5€ ?

 

Αφού μόλις βάλεις ανανεωση με 10€ (ονλαιν) σου τρώεει τα (6+1 περιπου )

και σου μένουν 3 ευρω περιπου διαθεσιμα.

 

Τα προηγουμενα χρονια έβαζα 2 ανανεωσεις των 5€ και μου έμεναν 8.8€ μεσα στην καρτα

 

Τώρα το μονο που σκέφτηκα ειναι να βάλω σε ένα whatsup (ενος φιλου) 12€ και να μεταφέρω τα 10€ στην κοσμοκαρτα

:confused:

 

Το θέμα είναι οτι δεν χρειαζονται άλλα λεπτα ομιλιας - ο σκοπος ειναι να βαλουμε μονο τα 8GB

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από κατάστημα Cosmote ή Γερμανός.

Αυτό βέβαια θα του τραβήξει και 6 ευρώ για την ομιλία.

Αν καταλαβαίνω καλά , δεν χρειάζεται την ομιλία άρα πρόφανώς η μεταφορά 10 ευρώ βολεύει.

 

σωστα καταλαβες. δεν θελοθμε να χάσουμε τα 6€ . λεπτα ομιλιας υπάρχουν αρκετα.

 

Οποτε μάλλον θα πάμε για μεταφορά 10 €

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορείς να κάνεις ανανέωση με 15 ευρώ αν έχεις λίγο ακόμα υπόλοιπο ή με 17 ευρώ ή 20 ευρώ.

 

μακάρι να υπήρχε οικονομική άνεση. λεφτα δεν υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χρόνια κάτοχος 2 γραμμών συμβόλαιο Cosmote με ίδιο πρόγραμμα (700', 150sms, 1.2gb) με μηνιαίο λογαριασμό στα 40€ τελικό.

Θέλω να μειώσω το μηνιαίο κόστος (έστω και -10€/μήνα είναι αποδεκτό). Διαβάζοντας τις τελευταίες 20 σελίδες ομολογώ πως δεν έγινα σοφότερος καθώς οι επιλογές στην καρτοκινητή μου φάνηκαν "άπειρες".

Μπορεί κάποιος να μου πει (με ας πούμε 2*15€ /μήνα) μπορώ να πάρω τις παροχές που μου έδινε το πρόγραμμα συμβολαίου αλλά με περισσότερα γίγα (πχ 2gb/μήνα ανά γραμμή είναι αρκετά)?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χρόνια κάτοχος 2 γραμμών συμβόλαιο Cosmote με ίδιο πρόγραμμα (700', 150sms, 1.2gb) με μηνιαίο λογαριασμό στα 40€ τελικό.

 

Θέλω να μειώσω το μηνιαίο κόστος (έστω και -10€/μήνα είναι αποδεκτό). Διαβάζοντας τις τελευταίες 20 σελίδες ομολογώ πως δεν έγινα σοφότερος καθώς οι επιλογές στην καρτοκινητή μου φάνηκαν "άπειρες".

 

Μπορεί κάποιος να μου πει (με ας πούμε 2*15€ /μήνα) μπορώ να πάρω τις παροχές που μου έδινε το πρόγραμμα συμβολαίου αλλά με περισσότερα γίγα (πχ 2gb/μήνα ανά γραμμή είναι αρκετά)?

Κατέβασε την εφαρμογή του whatsup. Έχει αναλυτικά τα προγράμματα. Χοντρικά με 2x10 ευρώ ανανέωση σου μένουν μετά τους φόρους 17.86 μέσα. Από αυτά μπορείς να βάλεις με 8.5€ την αυτόματη ανανέωση του combo call them all που δίνει 300 προς όλους, 400 προς whatsup, 200 SMS προς όλους και 400 SMS προς whatsup και 200mb. Αν δε σε φτάνουν μπορείς να ενεργοποιήσεις το απλό combo call them all για 200 λεπτά προς όλους και τα υπόλοιπα ίδια με πιο πάνω. Σύνολο 500 προς όλους. Τώρα για mb αν κάνεις 2 ανανεώσεις των 10 online θα πάρεις δώρο 2 κωδικούς reloadit τους οποίους μπορείς να εξαργυρωσεις για 1200 mb και 2000 mb σύνολο 3200mb. Πρακτικά με 20 ευρώ θα έχεις 500 λεπτά προς όλους 800 λεπτά προς whatsup 400 SMS προς όλους, 800 SMS προς whatsup και 3600mb αν κάνεις και πάρε μοίρασε. Εξαρτάται τι κατανάλωση κάνεις. Η κάρτα έχει πιο ευελιξία. Απλώς πρέπει να έχεις το νου σου να βάζεις μονάδες και να ενεργοποιείς τα πρόγραμματα. Να έχεις υπόψιν σου ό,τι δεν καταναλώνεις μεταφέρεται τον επόμενο μήνα εκτός τα SMS όταν ενεργοποιείς ίδια πρόγραμμα πριν τη λήξη του παλιού. Που σημαίνει λεπτά ομιλίας και mb θα μαζεύονται
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η εταιρία είναι για πανηγύρια.

 

Την μια μου μπλοκάρει το unlimited και μου τρώει 10 μέρες χωρίς την υπηρεσία.

 

Σήμερα δεν κάνει εξερχόμενες με ενεργοποιημένα πάκετα. Καλώ απο σταθερό το 13738 για την κινητή την ώρα που μιλάω κόβεται και μετα όταν καλώ λέει ότι ο αριθμός αυτός δεν υπάρχει.

 

Ωραία πράγματα.

 

Τώρα Viber για επερχόμενη ήμαρτον

 

 

Edit: Τελικά κατέρρευσαν οι επικοινωνίες λόγο σεισμόυ

 

Τελικά θα αρχίσω να μαζεύω χρήματα για το δορυφορικό τηλέφωνο της thuraya.

https://www.thuraya.com/x5-touch

 

Thuraya_X5-Touch_Front_400pxX566px_1.png?itok=JydQMdwm

 

Μήπως, όσον αφορά τα σημερινά, έχει να κάνει με τον σεισμό που έγινε; Γιατί γενικότερα στην Αττική υπήρξαν πολλά προβλήματα στις τηλεφωνικές επικοινωνίες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...