Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4. Δίνεις ότι δε χρειάζεσαι απ' το αγορασμενο σου πακέτο και παίρνεις ότι θέλεις διπλό (με διαρκεια 3 ημέρες)! Πχ δίνεις 20sms και παίρνεις 200mb. Ανταλλαγή μπορείς να κάνεις μέχρι 3 φορές ανά μήνα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο παράδειγμα που χρησιμοποιείς....θα δώσω τα 20 sms σε άλλο νούμερο και θα πάρω 200mb γενικά ή θα τα πάρω από τον άλλο αριθμό από το δικό του υπόλοιπο?

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο παρε-δωσε οι παροχές είναι για 2.5-3 ημέρες δηλαδή μέχρι τις 1200μ.μ. της 3ης ημέρας. Γίνεται με τυχαίο νούμερο και δεν μπορείς να το επιλέξεις εσύ και μπορείς να του κάνεις μεχρι 3 φορές ανα μηνα. Στο παρε-μοιρασε τα mb επιλέγεις εσύ που θα στειλεις τα 300mb και παίρνεις 100mb τα οποία έχουν ισχύ ένα μήνα και μεταφέρονται.

Επίσης στα 2 combo η διαφορά πέρα από τα mb είναι ότι αυτό των 8.5€ στη χειροκίνητη ανανέωση από εσένα, δίνει 200 λεπτά προς όλους και στην αυτόματη 300 προς όλους, ενώ το πακέτο των 10€ δινει 200 προς όλους και άλλα 100 στην χειροκίνητη ανανέωση μέσω του Wu app, ενω με αυτόματη ανανέωση δίνει 300 συν 100 ακόμη, δηλαδή 400 προς ολους

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Στο παρε-δωσε οι παροχές είναι για 2.5-3 ημέρες δηλαδή μέχρι τις 1200μ.μ. της 3ης ημέρας. Γίνεται με τυχαίο νούμερο και δεν μπορείς να το επιλέξεις εσύ και μπορείς να του κάνεις μεχρι 3 φορές ανα μηνα. Στο παρε-μοιρασε τα mb επιλέγεις εσύ που θα στειλεις τα 300mb και παίρνεις 100mb τα οποία έχουν ισχύ ένα μήνα και μεταφέρονται.

Επίσης στα 2 combo η διαφορά πέρα από τα mb είναι ότι αυτό των 8.5€ στη χειροκίνητη ανανέωση από εσένα, δίνει 200 λεπτά προς όλους και στην αυτόματη 300 προς όλους, ενώ το πακέτο των 10€ δινει 300 προς όλους και άλλα 100 στην χειροκίνητη ανανέωση μέσω του Wu app

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μισό γιατί μπερδεύτηκα ,είναι άλλο το πάρε δώσε και άλλο το πάρε μοίρασε; γιατί στο σάιτ μόνο το πάρε δώσε βρήκα

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μισό γιατί μπερδεύτηκα ,είναι άλλο το πάρε δώσε και άλλο το πάρε μοίρασε; γιατί στο σάιτ μόνο το πάρε δώσε βρήκα

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι είναι διαφορετικά.

Στο πάρε δώσε δίνεις κάτι για να πάρεις κάτι άλλο (λεπτά, Sms, MB) που χρειάζεσαι με ισχύει 3 μέρες και 2 φορές το μήνα μπορείς να το κάνεις αυτό

Στο πάρε μοίρασε μοιράζεις από 100mb σε 3 φίλους σου ή σε έναν φίλο και τα 300mb και παίρνεις και εσύ αλλά 100mb. Διάρκεια για όλους θα έχουν για έναν μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Διόρθωση το παρε-δωσε γινεται 3 φορες ανα ημερολογιακό μήνα. Και υπάρχει και το παρε καβάντζα που δίνει 2 φορές το μήνα για μια ώρα ειτε κλήσεις προς wu αριθμούς,είτε 500mb.. Και ακόμη υπάρχει και το callthem all supershare που μπορεις να δώσεις 60 λεπτά προς wu για 3 ημέρες απο τα αγορασμένο σου πακέτο σε όποιον αριθμό wu θέλεις εσύ ή να ζητήσεις απο όποιον αριθμό θες.

Αλλά προφανώς στα γράψαμε όλα μαζί και μπερδεύτηκες :p

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι έχασα τη μπάλα τώρα! Χαχα δε φταίτε όμως εσείς απλά εγώ έχω να ασχοληθώ χρόνια με την wu για αυτό.....απλά ψάχνω ένα μπουσουλα να ξεκινήσω πάλι ....

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνε την αλλαγή στην κάρτα και θα τα δεις. Δεν είναι κάτι δύσκολο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο παρε-δωσε οι παροχές είναι για 2.5-3 ημέρες δηλαδή μέχρι τις 1200μ.μ. της 3ης ημέρας. Γίνεται με τυχαίο νούμερο και δεν μπορείς να το επιλέξεις εσύ και μπορείς να του κάνεις μεχρι 3 φορές ανα μηνα. Στο παρε-μοιρασε τα mb επιλέγεις εσύ που θα στειλεις τα 300mb και παίρνεις 100mb τα οποία έχουν ισχύ ένα μήνα και μεταφέρονται.

Επίσης στα 2 combo η διαφορά πέρα από τα mb είναι ότι αυτό των 8.5€ στη χειροκίνητη ανανέωση από εσένα, δίνει 200 λεπτά προς όλους και στην αυτόματη 300 προς όλους, ενώ το πακέτο των 10€ δινει 200 προς όλους και άλλα 100 στην χειροκίνητη ανανέωση μέσω του Wu app, ενω με αυτόματη ανανέωση δίνει 300 συν 100 ακόμη, δηλαδή 400 προς ολους

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Που αναφέρεται ότι Το combo call them extra i δίνει 400' σε αυτόματη ανανεωση; κάλεσα στο 1317 και μπήκα στην εφαρμογή και δεν λέει κάτι για αυτόματη ενεργοποίηση Ούτε για 400'. Βρήκα μόνο ότι αν ενεργοποιηθεί από την εφαρμογή δίνει 300' Αλλιώς 200' με οποιονδήποτε άλλο τροπο

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών να ρωτήσω για διευκρίνηση. Στην εφαρμογή του wu γράφει 300 προς όλους και στο κείμενο από κάτω 200 προς όλους.. Ο υπάλληλος μου είπε 300 προς όλους με online ανανέωση χειροκίνητα και 400 προς όλους με την αυτόματη ανανέωση.. Τώρα αν κάνει λάθος..
Link to comment
Share on other sites

Εαν έχω 5€ από transfer και βάλω με χρεωστική ονλαιν άλλα 12, θα μπορώ μετά να κάνω transfer όλο το ποσό σε άλλο wu; Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

Εαν έχω 5€ από transfer και βάλω με χρεωστική ονλαιν άλλα 12, θα μπορώ μετά να κάνω transfer όλο το ποσό σε άλλο wu; Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Θα μπορείς αν έχεις κάνει τουλάχιστον 20 ευρώ ανανεώσεις τους τελευταίους 4 μήνες
Link to comment
Share on other sites

Έχει από τις 13:15 που χρησιμοποίησα το Πάρε-Μοίρασε.

Έδωσα όλα τα Mb σε μια φίλη, εγώ πήρα τα 100Mb (μου ήρθε και το αντίστοιχο sms με την επιβεβαίωση) και η φίλη μου έχει πάρει κι εκείνη μόνο 100Mb (επιβεβαιωμένο και με το sms, αλλά και μέσω την εφαρμογής γιατί γνώριζε πόσα Mb είχε διαθέσιμα).

 

Γνωρίζετε αν είναι κάποιο πρόβλημα;

Κανονικά 300Mb δεν έπρεπε να πάρει;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά ναι. Αν υπάρχουν τα γραπτά μηνύματα (και να μην υπάρχουν δεν τίθεται ζήτημα), ας απευθυνθεί στην εξυπηρέτηση πελατών.
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Έγραψες 3 φορές τον αριθμό της ;
Πάτησα τα τρία + που έχει, και επέλεξα τον ίδιο αριθμό από τις επαφές μου και για τα 3 Πάρε-Μοίρασε.

Ό,τι κάνω κάθε μήνα.

 

Μου ήρθε sms ότι παρέλαβε μόνο τα 100Mb, μου έχει επιβεβαιώσει και η ίδια ότι παρέλαβε μόνο 100Mb.

 

Συμπλήρωσα χτες τη φόρμα επικοινωνίας από το site της εξυπηρέτησης πελατών του what's up αναφέροντας το τι έχει γίνει, μου ήρθε email από το customer care ότι θα ελεγχθεί το αίτημα μου και θα ειδοποιηθώ, ακόμη τίποτα!!

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Έχει από τις 13:15 που χρησιμοποίησα το Πάρε-Μοίρασε.

Έδωσα όλα τα Mb σε μια φίλη, εγώ πήρα τα 100Mb (μου ήρθε και το αντίστοιχο sms με την επιβεβαίωση) και η φίλη μου έχει πάρει κι εκείνη μόνο 100Mb (επιβεβαιωμένο και με το sms, αλλά και μέσω την εφαρμογής γιατί γνώριζε πόσα Mb είχε διαθέσιμα).

 

Γνωρίζετε αν είναι κάποιο πρόβλημα;

Κανονικά 300Mb δεν έπρεπε να πάρει;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Το γράφει ξεκάθαρα, ότι τα 100mb τα μοιράζεις σε τρείς κολλητούς σου, οπότε δεν μπορούν να πάνε όλα σε έναν αριθμό.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά μπορείς να τα στείλεις όλα σε έναν αριθμό.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Πάτησα τα τρία + που έχει, και επέλεξα τον ίδιο αριθμό από τις επαφές μου και για τα 3 Πάρε-Μοίρασε.

Ό,τι κάνω κάθε μήνα.

 

Μου ήρθε sms ότι παρέλαβε μόνο τα 100Mb, μου έχει επιβεβαιώσει και η ίδια ότι παρέλαβε μόνο 100Mb.

 

Συμπλήρωσα χτες τη φόρμα επικοινωνίας από το site της εξυπηρέτησης πελατών του what's up αναφέροντας το τι έχει γίνει, μου ήρθε email από το customer care ότι θα ελεγχθεί το αίτημα μου και θα ειδοποιηθώ, ακόμη τίποτα!!

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Καλημέρα,

 

Θα σε εξυπηρετήσουν. Λογικά εντός της ημέρας θα λάβεις κλήση από το 11888.

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το γράφει ξεκάθαρα, ότι τα 100mb τα μοιράζεις σε τρείς κολλητούς σου, οπότε δεν μπορούν να πάνε όλα σε έναν αριθμό.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπάρχει η δυνατότητα αποστολής τους αποκλειστικά και μόνο σε έναν αριθμό. Μην παραπληροφορούμε.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα το πάρε μοίρασε. Λειτουργεί κανονικά. Έστειλα και τα 300mb στο ίδιο νούμερο. Αν υπήρχε κάποιο πρόβλημα διορθώθηκε.
Link to comment
Share on other sites

Το γράφει ξεκάθαρα, ότι τα 100mb τα μοιράζεις σε τρείς κολλητούς σου, οπότε δεν μπορούν να πάνε όλα σε έναν αριθμό.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εισαι και σιγουρος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τόσο καιρό σε 1 άτομο στέλνω και τα παίρνει κανονικά.

Επίσης και γω δέχομαι απ' το ίδιο άτομο ;)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

 

 

Θα σε εξυπηρετήσουν. Λογικά εντός της ημέρας θα λάβεις κλήση από το 11888.

 

Μου ήρθε πριν από λίγο email από το customer care και μου γράφουν ότι αδυνατούν να επικοινωνήσουν μαζί μου γιατί δείχνει συνεχώς κατειλημμένο το τηλέφωνο μου, οπότε να δω μήπως έχω βάλει γραφή στο 13888!!!!

 

Το γράφει ξεκάθαρα, ότι τα 100mb τα μοιράζεις σε τρείς κολλητούς σου, οπότε δεν μπορούν να πάνε όλα σε έναν αριθμό.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από τότε που με θυμάμαι, και όπως και έγραψαν και άλλα μέλη, σε ένα άτομο πάντα στέλνω, και έπαιρνε και τα 300Mb.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...