Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://xmas.cosmote.gr

 

Άνοιξε πριν από λίγο, αλλά - κατά τη γνώμη μου - χειρότερο από πέρσυ.

 

1) Περισσότερες παροχές

2) Για 3 μέρες

3) Έως 2 Ιανουαρίου 2018

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

https://xmas.cosmote.gr

 

Άνοιξε πριν από λίγο, αλλά - κατά τη γνώμη μου - χειρότερο από πέρσυ.

 

1) Περισσότερες παροχές

2) Για 3 μέρες

3) Έως 2 Ιανουαρίου 2018

 

Αφορά μόνο καρτοκινητά ?

Έχω σύνδεση cosmote plus 65 κι έστειλα αλλά μου απάντησαν πως δεν είναι η προσφορά συμβατή με την σύνδεσή μου

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

https://xmas.cosmote.gr

 

Άνοιξε πριν από λίγο, αλλά - κατά τη γνώμη μου - χειρότερο από πέρσυ.

 

1) Περισσότερες παροχές

2) Για 3 μέρες

3) Έως 2 Ιανουαρίου 2018

Δεν ανοίγει το λινκ

Link to comment
Share on other sites

Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΗ!

Εάν έχεις πρόγραμμα COSMOTE κινητής τηλεφωνίας, στείλε δωρεάν SMS με τη λέξη ΔΩΡΑ στο 1256 και θα λάβεις έναν κωδικό.

 

Είναι για γέλια οι τύποι....τι εννοεί η cosmote με την λέξη πρόγραμμα....

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Αφορά μόνο καρτοκινητά ?

Έχω σύνδεση cosmote plus 65 κι έστειλα αλλά μου απάντησαν πως δεν είναι η προσφορά συμβατή με την σύνδεσή μου

 

Το λέει μέσα πως αφορά και αυτούς που έχουν σταθερό cosmote.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το λέει μέσα πως αφορά και αυτούς που έχουν σταθερό cosmote.

 

3. Δικαίωμα συμμετοχής στο Πρόγραμμα για την αποστολή δώρων έχουν οι συνδρομητές σταθερής ή κινητής τηλεφωνίας COSMOTE. Tα προγράμματα σταθερής COSMOTE παρέχονται από τον ΟΤΕ.

Όπως γράφουν συμμετέχουν και τα προγράμματα κινητής !

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: τα data απο reload it, ανανεωνονται με αγορασμενο πακετο, ή μονο με reload it?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα απο cosmocarta και frog και στα 2 η απάντηση είναι: Η προσφορά δεν είναι συμβατή με τη σύνδεση σας. Επίσης απο σταθερό δε δίνει επιλογή για κωδικό. Συμπέρασμα: Δεν έχει ξεκινήσει ακόμα

Μιλώ για τα ΔΩΡΑ των γιορτών

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: τα data απο reload it, ανανεωνονται με αγορασμενο πακετο, ή μονο με reload it?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μόνο με reload it.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

https://xmas.cosmote.gr

 

Άνοιξε πριν από λίγο, αλλά - κατά τη γνώμη μου - χειρότερο από πέρσυ.

 

1) Περισσότερες παροχές

2) Για 3 μέρες

3) Έως 2 Ιανουαρίου 2018

 

1. Ποιες είναι οι παροχές για μας που δεν μπορούμε να το ανοίξουμε;

 

2. Μπορεί με κάποιο τρόπο να ανοίξει από την εφαρμογή MyCosmote;

 

3. Τελικά, σε Frog παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Λέει: xmas.cosmote.gr -

 

Connection failed

 

Ενώ χθές άνοιξε, σήμερα μου βγάζει το ίδιο μήνυμα. Τι να πεις ...

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Εάν αγοράσω ένα νουμεράκι καρτοκινητού από πλανόδιο, όταν πάω να το ταυτοποιησω σε κατάστημα υπάρχει περίπτωση να μου αρνηθούν να το κάνουν; Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση,και στις 3 εταιριες (μιας και κανεις cross-posting) ο πλανοδιος να αρνηθει να στο δωσει αν δεν το ταυτοποιησει αυτος.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση,και στις 3 εταιριες (μιας και κανεις cross-posting) ο πλανοδιος να αρνηθει να στο δωσει αν δεν το ταυτοποιησει αυτος.

Δεν το κρυβωμεν αλλωστε, άπλα εννοώ αυτούς στο δρομο που πουλάνε και θηκες και φορτιστες. Εκεινοι δε νομίζω να ζητούν στοιχεία.

Link to comment
Share on other sites

α δεν ξερω γι'αυτους.Και δεν θα επαιρνα απο τετοιους γιατι δεν ξερω απο που προμηθευονται τα νουμερα και αν ηδη ειναι ταυτοποιημενα σε κάποιο όνομα κλπ. Εγω εννοουσα τους πλανόδιους που κανουν προωθηση καρτοκινητης απο συνεργαζομενες εταιριες.
Link to comment
Share on other sites

α δεν ξερω γι'αυτους.Και δεν θα επαιρνα απο τετοιους γιατι δεν ξερω απο που προμηθευονται τα νουμερα και αν ηδη ειναι ταυτοποιημενα σε κάποιο όνομα κλπ. Εγω εννοουσα τους πλανόδιους που κανουν προωθηση καρτοκινητης απο συνεργαζομενες εταιριες.

Αε όσους είδα έτσι περαστικός, ειναι κλειστά πακέτα απο ολες τις εταιρείες. Ρωταω γιατι πριν 2-3 χρονια που ειχα παει σε κατάστημα Γουιντ με αριθμό στο χέρι, ξινισαν λιγο, ισως γιατι εχασαν το 5ευρω, αλλά την έκαναν την ταυτοποίηση. Τωρα πια εχουν αγριεψει πολυ τα καταστήματα, προφανως τους λενε να σνομπαρουν την εξυπηρέτηση καρτοκινητων υπηρεσιων. Ειναι και οι περισσότεροι υπαλληλοι παιδάκια χωρίς τρόπους, γι'αυτό ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

Το xmas cosmote άνοιξε πάλι. Γράφει στους όρους ότι οι συνδρομητές σταθερής μπορούν να χρησιμοποιήσουν την υπηρεσία μόνο μέσα από το Cosmote app. Εγώ που μπαίνω στο Cosmote app πάντως, που έχω περασμένο και το σταθερό μου, δεν βλέπω πουθενά πώς μπορώ να το χρησιμοποιήσω.

Γνωρίζει κανείς κάτι παραπάνω;

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

α δεν ξερω γι'αυτους.Και δεν θα επαιρνα απο τετοιους γιατι δεν ξερω απο που προμηθευονται τα νουμερα και αν ηδη ειναι ταυτοποιημενα σε κάποιο όνομα κλπ. Εγω εννοουσα τους πλανόδιους που κανουν προωθηση καρτοκινητης απο συνεργαζομενες εταιριες.
Δεν θα σου δωσουν αριθμό αν ΔΕΝ τον ταυτοποιησουν εκείνη τη στιγμή! Επίσης ζητάνε και 5€ αν θυμάμαι καλά.

Δηλαδή όσο θα την αγόραζες σε ένα κατάστημα.

 

Σου ζητάνε στοιχεία για να στην δώσουν. Τραβάνε φωτογραφία την ταυτότητα σου. Δεν στην δίνουν ανώνυμα.

 

Αυτό είχε γίνει στην περίπτωση μου πριν δύο χρόνια που πήρα από πλανόδιο ένα Cosmote φοιτητικό.

_____________________________________

Edit: Μιλάω για τους πλανόδιους της Cosmote που δίνουν αριθμούς στο δρομο. Όχι για Πακιστανούς κτλ.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πλανόδιοι (πχ αλλοδαποί μικροπωλητές στα λιμάνια, σταθμούς κλπ, οι λεγόμενοι "πακιστανοί", λόγω της εμφάνισής τους) που πουλάνε ακόμα και με 1€ sim όλων των εταιριών, καθώς και άλλα μικροπράματα: φορτιστές, καλώδια κλπ.

 

Να προσέχετε ΑΝ έχει λήξει η sim (δλδ το τι γράφει το καρτελάκι από πίσω) σαν ημερομηνία που δύναται να ταυτοποιηθεί ο αριθμός που αναγράφει το καρτελάκι.

 

Ακόμα και σε ξενοδοχεία μπορεί να βρει κανείς τέτοιες sim όλων των εταιριών και δωρεάν (0€). Για να είναι λειτουργικές, θέλει ταυτοποίηση.

ΑΡΚΕΙ να μην έχουν λήξει, όπως προείπα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...