Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!

 

Σε iPad 4G αν βάλω sim what's up θα έχω δεδομένα ή όχι;

 

Ευχαριστώ!

 

 

 

Και βέβαια θα έχεις. Κανονικότατα.

 

 

Νίκος Note 8

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Στις προσφορές είναι, μαζί με play now κλπ
Το μεσημέρι που κατάφερε να ανοίξει δεν μπόρεσα και εγώ να το εντοπίσω κάπου.
το βρήκα κ εγώ στις προσφορές! Πρώτο πρώτο. Αλλά δεν μου έχει έρθει μήνυμα επιβεβαίωσης. b722b1ebfdab703e0d026189538e62b2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια θα έχεις. Κανονικότατα.

 

 

Νίκος Note 8

 

Αρκει να το εχει ενεργοποιήσει στη σιμ.

4G στο 1333.

Link to comment
Share on other sites

Αρκει να το εχει ενεργοποιήσει στη σιμ.

4G στο 1333.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Απλά κάπου διάβασα ότι θα πρέπει το iPad να υποστηρίζει τη λήψη κ αποστολή sms για να λειτουργήσει στο 4g.

Είναι συμβατό αυτό με το δίκτυο;

Αν κάποιος το έχει κάνει ήδη ας μου δώσει τα "φώτα" του!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα τα φώτα σας, έχω μία κάρτα whats up, έχει κανονικά δεδομένα, κοντα στο 1GB βάσει του myinternet, δέχεται μηνύματα κάνει κλήσεις κανονικά. Από IPad μπαίνω κανονικά στο Internet, οταν περνάω την καρτούλα σε ένα usb stick όμως, δν κάνει σύνδεση με τιποτα, έχω βάλει κανονικά access point: internet . το κουλό ειναι οτι μία extra sim Που έχω, όταν την βάζω στο συγκεκριμένο στικάκι, δουλεύει κανονικά, συνδέεται κ παίρνω Ip... μήπως έχει διαφορετικές ρυθμίσεις το Internet για συμβολαια σε σχέση με whatsup?

Όχι, ίδιο είναι το APN της cosmote σε όλα τα προγράμματα. APN : internet

Περίεργο και ανεξήγητο αυτό που σου συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

το βρήκα κ εγώ στις προσφορές! Πρώτο πρώτο. Αλλά δεν μου έχει έρθει μήνυμα επιβεβαίωσης. b722b1ebfdab703e0d026189538e62b2.jpg

Θα σου ερθει μην αγχώνεσαι... Έτσι έκανε και σε εμένα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ενεργοποιηθεί ως της 26 οπότε δεν είναι ανάγκη να το βάλει κάποιος σήμερα εάν το έχει πραγματικά ανάγκη...

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γίνεται και με κλήση αν δεν το βρίσκει κάποιος στην εφαρμογή. Δεν το ήξερα!!!

 

ΤΩΡΑ σε πιάνει gigaτρέλα! Γιατί παίρνεις μπλακφραϊντεϊκή προσφοράρα με 3GB ΔΩΡΕΑΝ για 3 μέρες για να τα κάνεις ό,τι μα ό,τι θες! Κάλεσε ΤΩΡΑ στο 1330, ενεργοποίησέ τη και τρέλανέ τους όλους!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας εάν είναι τα 3GB δωρεάν ι και για cosmokarta και frog...?

 

χτες που κάλεσα από frog δεν έλεγε κάτι στο 1330 ούτε στην εφαρμογή mycosmote υπάρχει κάτι μέχρι και πριν λίγο που κοίταξα.

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα μου εκατσε το δωρακι με τα 3 γιγα για 3 μερες!

Αγορασα στο pc το NBA 2k18 και κατεβαινει με το wifi.

Οποτε για να μην κοψω ταχυτητα σερφαρω με το ταμπλετ με το δωρακι της cosmote! :lol:

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πια 5ευρες κάρτες?!και αν ναι, που μπορώ να βρω? γιατί πήγα σήμερα σε κατάστημα και μου είπαν ότι η ελάχιστη ανανέωση έχει αλλάξει και είναι 10 ευρώ!

 

Στάλθηκε από το BLN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πια 5ευρες κάρτες?!και αν ναι, που μπορώ να βρω? γιατί πήγα σήμερα σε κατάστημα και μου είπαν ότι η ελάχιστη ανανέωση έχει αλλάξει και είναι 10 ευρώ!

 

Στάλθηκε από το BLN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μόνο με online ανανέωση με κάρτα ή PayPal.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα διαβασα σε καποιο αλλο φορουμ οτι στον γερμανο με αγορες σου δινουν sim(whats up) με δωρεαν χρονο ομιλιας αντιστοιχο της αγορας που εκανες μεχρι 100 ευρω (αυτο ακριβως που κανουν τα public με το f2g).

Tο εχει παρει καποιος ........παρακαλω για feedback εαν μπορει να ενργοποιησει πακετα κτλ.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος watts up από σήμερα

1500 προς όλους και 1.5 γιγα με 8.5 ευρώ συν τα πολλά πολλά δώρα που μας δίνει το watts up

Πραγματικά ενθουσιασμένος.

 

Nikos Oneplus 5t

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Σας έφαγε καθόλου από τα MB του πακέτου/προσφοράς σας ενώ είχατε ενεργοποιημένη την προσφορά του The Voice;

Ενεργοποίησα την προσφορά την Τρίτη τα ξημερώματα στις 12 (ενώ έπαιζε η εκπομπή), τα πήρα κανονικά, όλη μέρα σέρφαρα σε YouTube και μου έτρωγε από τα 5 GB και οπουδήποτε αλλού από τα 600 MB της φοιτητικής προσφοράς, και το βράδυ στις 10 της ίδιας μέρας, ενώ είχα μόνο YouTube να τρέχει, μου έφαγε όλα τα MB του φοιτητικού και μου έμειναν 3,5 GB από του Voice.

 

Δυστυχώς, screenshot δεν μπορώ να ανεβάσω μέσω του φόρουμ αλλά το έχω - χρήση μόνο YouTube εκείνη την ώρα, ούτε Netflix (από υπηρεσίες βίντεο), ούτε καν Viber πχ

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Σας έφαγε καθόλου από τα MB του πακέτου/προσφοράς σας ενώ είχατε ενεργοποιημένη την προσφορά του The Voice;

Ενεργοποίησα την προσφορά την Τρίτη τα ξημερώματα στις 12 (ενώ έπαιζε η εκπομπή), τα πήρα κανονικά, όλη μέρα σέρφαρα σε YouTube και μου έτρωγε από τα 5 GB και οπουδήποτε αλλού από τα 600 MB της φοιτητικής προσφοράς, και το βράδυ στις 10 της ίδιας μέρας, ενώ είχα μόνο YouTube να τρέχει, μου έφαγε όλα τα MB του φοιτητικού και μου έμειναν 3,5 GB από του Voice.

 

Δυστυχώς, screenshot δεν μπορώ να ανεβάσω μέσω του φόρουμ αλλά το έχω - χρήση μόνο YouTube εκείνη την ώρα, ούτε Netflix (από υπηρεσίες βίντεο), ούτε καν Viber πχ

 

Είχες κατεβάσει την ανάλυση των βίντεο που έβλεπες? Γιατί δεν υποστηρίζει όλες τις αναλύσεις το play now unlimited. Αν η ανάλυση του βίντεο είναι υψηλότερη από αυτή που υποστηρίζει το now τότε σου τραβάει mb από το άλλο σου πακέτο.

 

Μέχρι 480p υποστηρίζει.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος τι παίζει με το TheVoice και το What's Up;
Κάθε φορά που έχει the voice δίνει δώρο ίντερνετ η what's up για 24 ώρες. Και το ενεργοποιείς με κλήση στο 13555 η μέσα από την εφαρμογή της what's up

 

Το ιντερνετ που δίνει όμως είναι μόνο για χρήση του YouTube, μουσική, video και live streaming

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171125/e6ec3dd20cf45ff41bbd9a1a9ee18476.jpg

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που έχει the voice δίνει δώρο ίντερνετ η what's up για 24 ώρες. Και το ενεργοποιείς με κλήση στο 13555 η μέσα από την εφαρμογή της what's up

 

Το ιντερνετ που δίνει όμως είναι μόνο για χρήση του YouTube, μουσική, video και live streaming

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171125/e6ec3dd20cf45ff41bbd9a1a9ee18476.jpg

 

Ευχαριστώ πολύ. Και πρέπει κάθε φορά να καλώ 13555; Κάθε πότε εχει thevoice?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βλέπω στο σαιτ ότι το play now unlimited λεει απεριοριστ ίντερνετ. Ισχύει αυτό; Δηλαδή εάν τρωω στο YouTube 1γιγα/μερα για ένα μήνα, θα με αφησει να φάω 30γίγα με 15€ ;

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Και πρέπει κάθε φορά να καλώ 13555; Κάθε πότε εχει thevoice?
Ναι πρέπει να παίρνεις τηλέφωνο κάθε φορα.

Κάθε Τρίτη από τις 21:00 και μετά που ξεκινάει μπορείς να πάρεις τηλέφωνο για το δώρο.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Είχες κατεβάσει την ανάλυση των βίντεο που έβλεπες? Γιατί δεν υποστηρίζει όλες τις αναλύσεις το play now unlimited. Αν η ανάλυση του βίντεο είναι υψηλότερη από αυτή που υποστηρίζει το now τότε σου τραβάει mb από το άλλο σου πακέτο.

 

Μέχρι 480p υποστηρίζει.

Στο πακέτο των 5gb δεν έχει περιορισμό ταχυτητας

Στο πακέτο των 15€ η ταχύτητα περιορίζεται στα 70kb/sec και για να την παρακαμψεις προσωρινά δεν παίζει αυτό που λένε το playnow stop.Η τουλάχιστον δεν έπαιζε μέχρι 20 ημέρες πριν,που είχα ενεργοποιήσει το πακέτο αυτο.

Επίσης κάτι σχετικά με τα πακετα της cosmote.To after dark είναι πάνω από όλα τα πακέτα εκτος του playnow για τη χρήση που προορίζεται.πχ αν έχεις το after dark και πάρεις τα 3gb για μια εβδομάδα η πχ αυτό του black friday στις ώρες 2200-0800 θα τρώει το afterdark παρόλο που λήγει αργότερα από τα άλλα

 

Στάλθηκε από το X5PROx32 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Εχω κάρτα cosmote και για δικούς μου λογους, θέλω να το κανω what's up αμεσα.

Αν ξερει κανεις καταρχήν πως, θα πληρώσω κατι, γιατι διαβάζω διάφορα και δεν ξέρω τι ισχύει τώρα..

Τα 20 € που εχω βαλει, θα χαθούν? Δε νομίζω..

Τα 200 λεπτα προς ολους συν 300mb που εχω αυτη τη στιγμη και λίγουν σε καμια 20ρια μερες θα χαθούν? Ρωτάω ώστε να περιμένω να το μετατρέψω τοτε αν ειναι, αφου τα χρησιμοποιείσω, αν και βιάζομαι όπως είπα..

Αν γνωρίζει κανεις, ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...