Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπόν επειδή η γυναίκα μου είναι στη Γερμανία με whatsUp και το ειδικό πακέτο τα 1500 + 1500 σας ενημερώνω ότι ο χρόνος συνομιλίας όταν με καλεί φεύγει από τα 1500 και όχι από άλλο "διεθνές πακέτο " που μας έβαλαν να φορτώσουμε. Ακόμα και τα data λειτουργούν από το πακέτο εντός ΕΕ τελικά. Πως τα καταφέρνουν και δεν έχουν ιδέα οι υπάλληλοι;

 

Δεν ισχύει σε περιαγωγή το promo9, έτσι; Ούτε τα λεπτά, ούτε τα data ? ? > ?

 

Μήπως επειδή είναι Γερμανία; Σε ποιό δίκτυο βρίσκεται εκεί σε περιαγωγή η γυναίκα σου;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα τι ήταν αυτό και το κοίταξα σήμερα στο ίντερνετ. Επίσης για να δουλέψει αυτό πρέπει να έχεις κάτω από 1€ χρηματικό υπόλοιπο...... Έτσι διάβασα! Δηλαδή στην ουσία μόνο ίντερνετ σου δίνει (αν λειτουργεί όντως) . Αν τύχει και χρειαστείς να κάνεις μια κλήση κάπου ή να στείλεις ένα SMS έχεις μείνει ξεκρεμαστος. Οπότε δεν νομίζω να βόλευε αυτό.

 

Χρησιμοποιω μόνο ίντερνετ αλλά θέλω να έχω και κάποιο υπόλοιπο χρηματικό μέσα σε περίπτωση που θέλω να πάρω ένα τηλέφωνο πχ

Offtopic αλλά όταν λειτουργούσε είχες κανονικά το υπόλοιπο σου και τα άλλα πακέτα κτλ..Αλλά τι γίνει.. όλα τα καλά κάποτε τελειώνουν. Μαζί τα φάγαμε όσοι τα φάγαμε επί τόσους μήνες :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει σε περιαγωγή το promo9, έτσι; Ούτε τα λεπτά, ούτε τα data ? ? > ?

 

Μήπως επειδή είναι Γερμανία; Σε ποιό δίκτυο βρίσκεται εκεί σε περιαγωγή η γυναίκα σου;

Δεν φαίνεται κάποιο δίκτυο κανονικά ΟΤΕ 4G βγάζει και δεν έχει εμπειρία σε αυτά.

προσπαθώ τόση ώρα να ανεβάσω screenshot και με κόβει ότι κάνω υπέρβαση σε μέγεθος αρχείου

https://photos.app.goo.gl/DWXMx2YXn6oRmBhw1

με κόκκινο είναι τα "διεθνή πακέτα" που όμως δεν μειώνονται καθόλου

Edited by john_who
Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνεται κάποιο δίκτυο κανονικά ΟΤΕ 4G βγάζει και δεν έχει εμπειρία σε αυτά.

προσπαθώ τόση ώρα να ανεβάσω screenshot και με κόβει ότι κάνω υπέρβαση σε μέγεθος αρχείου

https://photos.app.goo.gl/DWXMx2YXn6oRmBhw1

με κόκκινο είναι τα "διεθνή πακέτα" που όμως δεν μειώνονται καθόλου

 

Αν ειναι με telekom de (DT) παιζει κανονικα.Ειναι συνεργαζομενη με την Cosmote(εξ αλλου η DT εχει παρει μερος των μετοχων της εταιρειας).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι με telekom de (DT) παιζει κανονικα.Ειναι συνεργαζομενη με την Cosmote(εξ αλλου η DT εχει παρει μερος των μετοχων της εταιρειας).

Το θέμα είναι ότι από εδώ μου είπαν ότι η ειδική προσφορά (1500 & 1,5Gb για ένα μήνα με το Ζ9) δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί στην Ευρωπαϊκή Ένωση και έβαλα άλλα πακέτα που όμως δεν μειώνονται οι χρόνοι και τα data από αυτά. Τζάμπα δηλαδή τα έβαλα

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παει για το καρναβαλι φετος,ειχα την κοσμοτε μαζι.Και εκτος απο χαμηλες ταχυτητες ειχα 4G 800/2600 αμα ημουν μεσα σε μαγαζι ή εξω και 2G για φωνη.3G δεν εμπαινε καθολου.
Με τόσο κόσμο όλοι με τα τηλέφωνα για αποστολή φωτογραφιών, chat κλπ λογικό.

Μόνο η wind έχει ταχύτητες εκείνη την μέρα...αυτά τα τίποτα που έχει πάντα δηλαδή.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το 4G στην κοσμοτε Πως ενεργοποιείτε με μήνυμα??στην συσκευή το έχω ενεργοποιημένο κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Εχει πλεον καμια διάφορα στο whats up να βαλεις καρτα μεσο χρεωστικής η αν βαλεις απλα.μια καρτα απο το περιπτερο??το reload βασικα στα mb αλλαζει??τοσο καιρο βαζω με χρεωστικη και μου το διπλασιαζει ισχυει και με απλη καρτα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Μόνο online σου δίνει τα διπλά. Αυτή ειναι η διαφορά.

 

οκ ευαχριστω!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε 4G στο 1333 ή 1330

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

1333 στελνεις το sms

Και σε οσους υποστηριζει η συσκευη wifi calling στειλτε wifi calling στο 1333.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα οκ

έστειλα 4g στο 1333 και μου απάντησε ότι είναι σε επεξεργασία το μήνυμα και μετα από λίγο ήρθε μηνυμα ότι ενεργοποιήθηκε έκανα επανεκκίνηση το τηλέφωνο και τώρα βλέπω 4g σήμα τις cosmote

Edited by kostas234
Link to comment
Share on other sites

Σε wu πως διαλεγω πακετα? Τι παταω?

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε wu πως διαλεγω πακετα? Τι παταω?

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πάρε το 1330 και θα ακούσεις όλα τα πακέτα.

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Ή τα βλεπεις στην εφαρμογη του

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Καλύτερα από την εφαρμογή σε πακέτο για ομιλία έχει και bonus από την εφαρμογή που δεν το παίρνεις το bonus από το 1330

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το 1330 και θα ακούσεις όλα τα πακέτα.
Ή τα βλεπεις στην εφαρμογη του

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Καλύτερα από την εφαρμογή σε πακέτο για ομιλία έχει και bonus από την εφαρμογή που δεν το παίρνεις το bonus από το 1330
Ευχαριστω παιδια

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

είτε βάλεις με χρεωστική είτε από γερμανο 10ευρη στο WU σου δίνει δώρο 500 mb για 15 μέρες εκτός απο το reload??είχα κανένα χρόνο να βάλω σε γερμανο και έβαλα τώρα και πήρα 500 mb για 15 μέρες βασικά με την χρεωστική δεν ξέρω αν μου έδινε γιατί πάντα είχα πολλά και δεν το παρατηρούσα δίνει και με την χρεωστική?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

είτε βάλεις με χρεωστική είτε από γερμανο 10ευρη στο WU σου δίνει δώρο 500 mb για 15 μέρες εκτός απο το reload??είχα κανένα χρόνο να βάλω σε γερμανο και έβαλα τώρα και πήρα 500 mb για 15 μέρες βασικά με την χρεωστική δεν ξέρω αν μου έδινε γιατί πάντα είχα πολλά και δεν το παρατηρούσα δίνει και με την χρεωστική?

 

ναι δινει 1200 για ενα μηνα:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

ναι δινει 1200 για ενα μηνα:p:p:p:p

 

αααα δηλαδη με χρεωστικη δινει reload 1200 για ενα μηνα και με γερμανο 500 για 15 μερες και 600 για ενα μηνα αρα καλυτερη χρεωστικη θυμαμαι παλια πως ηταν το ιδιο κριμα....την επομενη φορα με χρεωστικη τοτε!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

αααα δηλαδη με χρεωστικη δινει reload 1200 για ενα μηνα και με γερμανο 500 για 15 μερες και 600 για ενα μηνα αρα καλυτερη χρεωστικη θυμαμαι παλια πως ηταν το ιδιο κριμα....την επομενη φορα με χρεωστικη τοτε!

 

ναι ετσι ακριβως.χρεωστικη, πιστωτικη ,pay pal

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...