Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την καλύτερη δουλειά έκανες. Αν ισχύει συνέχεια το promo 4 είναι απίστευτα βολικό. 2 5αρες ανά 2 μήνες περνεις το reload it βάζεις και 2 promo 4 κάθε μήνα. Άψογα για μένα. Στο φοιτητικό με 4 ευρώ δίνουν 1000 λεπτά προς όλους και 200mb.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Ναι ισχύει, το είχα ξεχάσει αυτό με τα 1000' προς ολους και τα 200mb χαχαχα

Αλλά ευτυχώς τώρα συνειδητοποιω ότι το πακέτο αυτό κάνει 4,03€, άρα δεν μπορούσα ούτως ή άλλως να το ενεργοποιήσω..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Την καλύτερη δουλειά έκανες. Αν ισχύει συνέχεια το promo 4 είναι απίστευτα βολικό. 2 5αρες ανά 2 μήνες περνεις το reload it βάζεις και 2 promo 4 κάθε μήνα. Άψογα για μένα. Στο φοιτητικό με 4 ευρώ δίνουν 1000 λεπτά προς όλους και 200mb.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Βολευει απειρα για οσους μιλανε πολυ προς Whats Up. 1200' σε Wu και 400' προς ολους με 8€ ειναι τζαμπα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχε γίνει ερώτηση παλαιότερα, το υπόλοιπο των λεπτών ομιλίας σε Cosmocarta μεταφέρεται, πλέον, και αυτό (μαζί με τα υπολοιπόμενα mbs) στον επόμενο μήνα (εφόσον, φυσικά, γίνει ανανέωση πακέτου πριν τη λήξη του).

 

Επιβεβαιωνω οτι μεταφερονται πλεον τα λεπτα ομιλιας και σε frog .

Link to comment
Share on other sites

Και τα "προς όλους" και τα "προς Φρογκ";

 

Μονο για τα προς ολους μπορω να επιβεβαιωσω, συγκεκριμενα για το 60+60'/3€ πακετο το οποιο ενεργοποιησα σημερα και μου μετεφερε την ληξη ΚΑΙ των προηγουμενων λεπτων.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Μονο για τα προς ολους μπορω να επιβεβαιωσω, συγκεκριμενα για το 60+60'/3€ πακετο το οποιο ενεργοποιησα σημερα και μου μετεφερε την ληξη ΚΑΙ των προηγουμενων λεπτων.

 

Σ'ευχαριστω, αψογη κίνηση από την Κοσμοτέ!

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη ή έστω Αθηνά βρήκε κάνεις πωλητές του ειδικού πακέτου;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Στην πλατεία Ομονοίας και στο μετρό της Πάνορμου δεν υπήρχε κανενας από Cosmote. Από τα άλλα δίκτυα μιλιούνια
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πριν λίγο έβαλα πακέτο SUPER CALL ΤHEM ALL PLUSi, που δίνει:

400’+400 SMS προς What’s Up

100’+100 SMS προς όλους

100 ΜΒ

με χρέωση 8€

 

Μεταφέρθηκαν στον επόμενο μήνα, με κοινή ημερομηνία λήξης, τα λεπτά προς όλους και τα GB από αγορασμένα πακέτα.

Όλα τα υπόλοιπα απέκτησαν ξεχωριστή ημερομηνία λήξης και δε θα μεταφερθούν.

Άρα αυτό που αναρωτιόμασταν, κατά πόσον θα επεκταθεί και σε άλλα πακέτα η μεταφορά λεπτών και ΜΒ, ισχύει και εδώ.

Υπόψιν, μιλάμε για πακέτο που το βρίσκεις μόνο στο 1330 (επιλογή "7" και ενεργοποίηση με "9").

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Δεν ξερω αν εχει ξανασυζητηθει επειδη θα χρειαστω mobile internet για λεγες ημερες απο το δικτυο της cosmote(ουτε η vodafone ουτε η wind εχει σημα) ελεγα να αγορασω ενα what's up και να βαλω την προσφορα με τα 10gb 8 ευρω.

Το θεμα ειναι η καρτουλα αυτη θα παιζει σε ipad?hotspot θα μπορω να κανω σε αλλες συσκευες;

Επισης εχω ενα παλιο usb stickaki 3g της cosmote.Εκεi θα παιξει η καρτα;;

Υγ:Πακετα whats up ποσο τα πουλανε;Δεν εχω ιδεα μιας και ειμαι χρονια με συμβολαιο..

Υγ2:Δεν κοιταω για καρτα mobile internet αποκλειστικα,γτ δεν ξερουν τι ζητανε για μερικα gb...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Δεν ξερω αν εχει ξανασυζητηθει επειδη θα χρειαστω mobile internet για λεγες ημερες απο το δικτυο της cosmote(ουτε η vodafone ουτε η wind εχει σημα) ελεγα να αγορασω ενα what's up και να βαλω την προσφορα με τα 10gb 8 ευρω.

Το θεμα ειναι η καρτουλα αυτη θα παιζει σε ipad?hotspot θα μπορω να κανω σε αλλες συσκευες;

Επισης εχω ενα παλιο usb stickaki 3g της cosmote.Εκεi θα παιξει η καρτα;;

Υγ:Πακετα whats up ποσο τα πουλανε;Δεν εχω ιδεα μιας και ειμαι χρονια με συμβολαιο..

Υγ2:Δεν κοιταω για καρτα mobile internet αποκλειστικα,γτ δεν ξερουν τι ζητανε για μερικα gb...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Καλημέρα. Πολύ καλή η σκέψη σου για αγορά κάρτας what's up, μιας και έχει πολύ καλό σήμα στις περισσότερες περιοχές. Θα πρέπει να λάβεις υπόψη σου τα εξής:

1. Η καρτούλα θα μπορεί να μπει και να χρησιμοποιηθεί σε οποιαδήποτε συσκευή, είτε σε κινητό, είτε σε τάμπλετ, είτε σε 3G/4G mobile hotspot (στικάκι ή αυτόνομη συσκευή)

2. Το αν μπορεί το iPad σου να λειτουργήσει ως mobile hotspot με τη συγκεκριμένη κάρτα SIM εξαρτάται καθαρά από τη συσκευή και μόνο. Η κάρτα SIM από μόνη της δεν έχει κάποιο περιορισμό. Ως κανονική κάρτα SIM, υποστηρίζει κανονικά κλήσεις, μηνύματα και mobile internet, ανάλογα της συσκευής που θα τη βάλεις.

3. Την κάρτα θα τη χρεωθείς στο όνομά σου (με χρήση ταυτότητας) και δεν ξέρω αν και κατά πόσον μπορείς να "ξεγραφτείς" από το δίκτυο της Cosmote (τουτέστιν να καταργήσεις εντελώς την SIM). Λογικά δε γίνεται. Σου το λέω γιατί μίλησες για χρήση ίντερνετ για λίγες μέρες.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

3. Την κάρτα θα τη χρεωθείς στο όνομά σου (με χρήση ταυτότητας) και δεν ξέρω αν και κατά πόσον μπορείς να "ξεγραφτείς" από το δίκτυο της Cosmote (τουτέστιν να καταργήσεις εντελώς την SIM). Λογικά δε γίνεται. Σου το λέω γιατί μίλησες για χρήση ίντερνετ για λίγες μέρες.

 

Αυτο δεν ειναι προβλημα,μπορει να την αφησει να ληξει

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό τι παίζει ??

 

ΠΡΟΝΟΜΙΑΚΑ ΝΟΥΜΕΡΑ COSMOTE ΜΕ 1500 ΛΕΠΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ 2.5 GB INTERNET

30 €

Kateríni, Greece

 

ΠΡΟΝΟΜΙΑΚΑ ΝΟΥΜΕΡΑ COSMOTE ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ

---1500' ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ 2.5 GB INTERNET

--- ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΜΕ 8,5 ΕΥΡΩ(10 ΕΥΡΩ ΚΑΡΤΑ ΑΠΟ ΠΕΡΙΠΕΡΟ ΔΗΛ)

--- ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΜΗΝΥΜΑ

---ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΦΟΙΤΗΤΗΣ ΚΑΙ

---ΔΕΝ ΛΗΓΟΥΝ ΠΟΤΕ!!!

ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ RELOAD ΕΧΕΙ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΔΩΡΑ ΣΕ MB ΚΑΙ ΜΗΝΥΜΑΤΑ

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ WIND ΠΡΟΝΟΜΙΑΚΑ ΜΕ 1500' ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ 1,5 GB ΙΝΤΕΡΝΕΤ..

ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΜΕ 8 ΕΥΡΩ ΚΑΡΤΑ ΑΥΤΟ

ΚΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ FREE TO GO ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ 3 ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ 1500 ΛΕΠΤΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΡΙΘΜΟΥΣ

ΤΑ ΠΑΚΕΤΑ ΕΧΟΥΝ 30 ΕΥΡΩ ΤΩΡΑ!!! ΤΟ COSMOTE ΚΑΙ 20 ΤΟ WIND (+5ΕΛΤΑ ΣΥΣΤΗΜΕΝΟ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΑΣ) ΚΑΙ ΔΕΝ ΛΗΓΟΥΝ ΠΟΤΕ... ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΑΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ

ΟΙ ΚΑΡΤΕΣ ΕΙΝΑΙ 4G ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΚΑΙ ΤΑ 3 ΜΕΓΕΘΗ.....

ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΤΕ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ WHAT'S UP ΦΟΙΤΗΤΙΚΟ Η VODAFONE CU ΦΟΙΤΗΤΙΚΟ, ΤΟ VODAFONE ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΩΡΑ ΜΕ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΑΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΦΟΙΤΗΤΕΣ.(50 ΕΥΡΩ ΑΥΤΟ) - ΤΟ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟ ΛΗΓΕΙ ΣΕ 5-6 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΓΥΡΝΑΕΙ ΠΑΛΙ ΣΕ ΚΑΡΤΑ ΤΟ ΤΗΛ ΣΑΣ.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Με αυτό τι παίζει ??

 

Ψιλομούφα. Να σου δώσει φοιτητικό με 50€ χωρίς να είσαι φοιτητής; Αυτό δεν είναι παράνομο/ανέφικτο;

Και γενικά η σύνταξη/γραμματική του κειμένου θυμίζει ανακοίνωση προχειρογραμμένη στο πόδι. Δεν ξέρω, εμένα μου μυρίζει απάτη.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ψιλομούφα. Να σου δώσει φοιτητικό με 50€ χωρίς να είσαι φοιτητής; Αυτό δεν είναι παράνομο/ανέφικτο;

Γίνεται αλλά ναι είναι παράνομο.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται αλλά ναι είναι παράνομο.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Αν ανακαλύψει εκ των υστέρων η Cosmote ότι επωφελείσαι φοιτητικής προσφοράς ενώ δεν τη δικαιούσαι, δε θα σε κυνηγήσει νομικά; Εδώ μιλάμε για διαφυγόντα κέρδη.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αν ανακαλύψει εκ των υστέρων η Cosmote ότι επωφελείσαι φοιτητικής προσφοράς ενώ δεν τη δικαιούσαι, δε θα σε κυνηγήσει νομικά; Εδώ μιλάμε για διαφυγόντα κέρδη.

Κανονικά ναι και καλύτερα να αποφεύγετε τέτοιες περιπτώσεις. Σε τι όνομα θα είναι το φοιτητικό? Όπως και θα έχετε ένα κινητό σε άλλο όνομα με τις παροχές του φοιτητικού.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Για την Vodafone δεν ξέρω. Για την κοσμοτέ υπήρχε παραθυράκι μέσω του site που το είχαν επιβεβαίωσει και οι ίδιοι στην Cosmote. Μπορείς να δηλώσεις πάσο κάποιου άλλου και να παραμείνει στο όνομά σου το νούμερο. Ολο αυτό εάν γίνει η διαδικασία μέσω του site.Προφανώς ο τύπος ζητάει 50 ευρώ για να κάνει τη διαδικασία και να συνδέσει κάποιο πάσο στο νούμερό σου στην online αίτηση για φοιτητικό. Κατά τη γνώμη μου αν έχεις γνωστό φοιτητή που δεν χρειάζεται ο ιδιος το φοιτητικό και δέχεται να το δηλώσεις εσύ,δοκίμασε το μόνος σου και μην εμπιστεύεσαι τον καθένα. Πόσα πασο θα εχει διαθέσιμα άλλωστε για τέτοια δουλειά...εκεί αρχίζει να βρωμάει το πράγμα.

Υ.Γ. η διαδικασία αυτή έχει αναφερθεί παλιότερα απο αλλο μελος και του το ειχαν επιβεβαιωσει οτι ετσι δουλεύει χωρίς πρόβλημα. Εγώ δεν το έχω δοκιμάσει.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Επισης αν αντι για πασο ανεβασεις στην εφαρμογη την ευρωπαικη καρτα νεων στο κανουν φοιτητικο.Το ειχα διαβασει σε αλλο φορουμ απο ατομο που το εκανε.
Link to comment
Share on other sites

Αν ανακαλύψει εκ των υστέρων η Cosmote ότι επωφελείσαι φοιτητικής προσφοράς ενώ δεν τη δικαιούσαι, δε θα σε κυνηγήσει νομικά; Εδώ μιλάμε για διαφυγόντα κέρδη.

Διαφυγοντα εσοδα μαλλον εννοεις και οχι δεν θα σου κανει τιποτα εκτος απ' το να στο κοψει.

Ψιλομούφα. Να σου δώσει φοιτητικό με 50€ χωρίς να είσαι φοιτητής; Αυτό δεν είναι παράνομο/ανέφικτο;

Και γενικά η σύνταξη/γραμματική του κειμένου θυμίζει ανακοίνωση προχειρογραμμένη στο πόδι. Δεν ξέρω, εμένα μου μυρίζει απάτη.

 

Η COSMOTE δεν σου δινει τιποτα ουτε σε χρεωνει 50€, αλλα καποιο τζιμανι ανεπισημος μεταπωλητης.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Επισης αν αντι για πασο ανεβασεις στην εφαρμογη την ευρωπαικη καρτα νεων στο κανουν φοιτητικο.Το ειχα διαβασει σε αλλο φορουμ απο ατομο που το εκανε.

 

Με την κάρτα νέων δεν γίνεται φοιτητικό απλά σου δίνει 600' what's up και 600μβ κάθε μήνα με προϋπόθεση ανανέωσης 10€ τον προηγούμενο μήνα. Επίσης δεν έχει τα φοιτητικά πακέτα 1000' προς όλους με 4 ευρώ κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,στο μετρο Πανορμου πηρα 2 πακετα με τα 1500 και θα ειναι εκει σιγουρα μεχρι τις 3 σημερα.

Ξερει κανεις αν με τα εξτρα που δινει ,π.χ. παρε μοιρασε δινει και sms?

Edited by takinio1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πολύ καλή η σκέψη σου για αγορά κάρτας what's up, μιας και έχει πολύ καλό σήμα στις περισσότερες περιοχές. Θα πρέπει να λάβεις υπόψη σου τα εξής:

1. Η καρτούλα θα μπορεί να μπει και να χρησιμοποιηθεί σε οποιαδήποτε συσκευή, είτε σε κινητό, είτε σε τάμπλετ, είτε σε 3G/4G mobile hotspot (στικάκι ή αυτόνομη συσκευή)

2. Το αν μπορεί το iPad σου να λειτουργήσει ως mobile hotspot με τη συγκεκριμένη κάρτα SIM εξαρτάται καθαρά από τη συσκευή και μόνο. Η κάρτα SIM από μόνη της δεν έχει κάποιο περιορισμό. Ως κανονική κάρτα SIM, υποστηρίζει κανονικά κλήσεις, μηνύματα και mobile internet, ανάλογα της συσκευής που θα τη βάλεις.

3. Την κάρτα θα τη χρεωθείς στο όνομά σου (με χρήση ταυτότητας) και δεν ξέρω αν και κατά πόσον μπορείς να "ξεγραφτείς" από το δίκτυο της Cosmote (τουτέστιν να καταργήσεις εντελώς την SIM). Λογικά δε γίνεται. Σου το λέω γιατί μίλησες για χρήση ίντερνετ για λίγες μέρες.

 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.Η συσκευη υποστηριζει hotspot οποτε λογικα θα παιξει αφου δεν υπαρχει καποιος περιορισμος.Οσο για την διαγραφη,δεν με ενδιαφερει!την κραταω μεχρι να ληξει και να διαγραφει το νουμερο.

Πακετο whats up δινουν δωρεαν και προσθετεις μετα χρηματα?Η προπληρωνεις καποιο ποσο με την αγορα της καρτας το οποιο το αξιοποιεις μετα για να αγορασεις το πακετο που θες?

Link to comment
Share on other sites

Πακετο whats up δινουν δωρεαν και προσθετεις μετα χρηματα?Η προπληρωνεις καποιο ποσο με την αγορα της καρτας το οποιο το αξιοποιεις μετα για να αγορασεις το πακετο που θες?

Γιο αυτό το τελευταίο δε γνωρίζω τίποτα. Έχω χρόνια που πήρα τη δική μου τη SIM, δεν ξέρω πόσο κοστίζουν και τι χρόνο ομιλίας έχουν μέσα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...