Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω μια ληγμένη SIM what's up, μπορώ να την ξαναενεργοποιήσω με κάποια ανανέωση ή επικοινωνία με την εταιρία ή την πετάω;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σφραγισμένο πακέτο? Ή έληξε λόγω μη ανανέωσης? Στη 2η περίπτωση αν εχουν περάσει 13 μήνες δεν μπορείς να κάνεις ανανέωση. Μετά τη λήξη,με μικρή επιφυλαξη,μπορείς μέσα σε 6 μήνες να ζητήσεις πάλι το νούμερο με έκδοση νέας σιμ.
Link to comment
Share on other sites

2 χρόνια έχουν περάσει από μη ανανέωση. Χρειάζομαι αυτή τη στιγμή μια sim κανονικού μεγέθους οπότε θα ήθελα να λειτουργήσει άμεσα και όχι τη Δευτέρα αλλά κατά πως φαίνεται μάλλον όχι.:(
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2 χρόνια έχουν περάσει από μη ανανέωση. Χρειάζομαι αυτή τη στιγμή μια sim κανονικού μεγέθους οπότε θα ήθελα να λειτουργήσει άμεσα και όχι τη Δευτέρα αλλά κατά πως φαίνεται μάλλον όχι.:(

Την ίδια την sim το αριθμό χλωμό το βλέπω πολύ πιθανό μετά από 2 χρόνια να τον έχουν δώσει σε άλλο συνδρομητή τον αριθμό..

 

Το πιο απλό εάν θες έναν αριθμό πας σε Γερμανό και αγοράζεις έναν..

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

2 χρόνια έχουν περάσει από μη ανανέωση. Χρειάζομαι αυτή τη στιγμή μια sim κανονικού μεγέθους οπότε θα ήθελα να λειτουργήσει άμεσα και όχι τη Δευτέρα αλλά κατά πως φαίνεται μάλλον όχι.:(

Μπορεις και σημερα να πας σε κατάστημα κινητής σε εμπορικό κέντρο και να πάρεις νεο νουμερο. Στις οκτώ κλείνουν

Link to comment
Share on other sites

2 χρόνια έχουν περάσει από μη ανανέωση. Χρειάζομαι αυτή τη στιγμή μια sim κανονικού μεγέθους οπότε θα ήθελα να λειτουργήσει άμεσα και όχι τη Δευτέρα αλλά κατά πως φαίνεται μάλλον όχι.:(
Πήγαινε να πάρεις νέα σιμ με νέο αριθμό σε ένα κατά Γερμανός η κοσμοτε. Δεν έχουν κλείσει ακόμα!

Προλαβαίνεις αν είναι κοντά σου.

Link to comment
Share on other sites

TΩPA KAINOYPIO RELOAD IT ΦOPTΩMENO ME NEEΣ ΔΩPAPEΣ! ME KAΘE ANANEΩΣH AΠO 10€ ΔIAΛEΓEIΣ EΣY KAΘE ΦOPA TO ΔΩPO ΣOY: 600MB ΓIA 1 MHNA 'H 1GB ΓIA 1 EBΔOMAΔA 'H 120' ΠPOΣ WHAT'S UP ΓIA 1 EBΔOMAΔA. KAI AN ANANEΩΣEIΣ ONLINE TA ΔΩPA ΔIΠΛAΣIAZONTAI!

 

 

Μου ήρθε σε μήνυμα. Όντως το reload it αναβαθμιστηκε σε άλλα επίπεδα. Το είδα και στην εφαρμογή.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

TΩPA KAINOYPIO RELOAD IT ΦOPTΩMENO ME NEEΣ ΔΩPAPEΣ! ME KAΘE ANANEΩΣH AΠO 10€ ΔIAΛEΓEIΣ EΣY KAΘE ΦOPA TO ΔΩPO ΣOY: 600MB ΓIA 1 MHNA 'H 1GB ΓIA 1 EBΔOMAΔA 'H 120' ΠPOΣ WHAT'S UP ΓIA 1 EBΔOMAΔA. KAI AN ANANEΩΣEIΣ ONLINE TA ΔΩPA ΔIΠΛAΣIAZONTAI!

 

 

Μου ήρθε σε μήνυμα. Όντως το reload it αναβαθμιστηκε σε άλλα επίπεδα. Το είδα και στην εφαρμογή.

Καιρός ήταν μια ζωή ψυχούλα έδινε!

 

Εεεε τώρα είναι κάπως καλύτερα. Ας πούμε μπορούσαν και καλύτερα.

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Καιρός ήταν μια ζωή ψυχούλα έδινε!

 

Εεεε τώρα είναι κάπως καλύτερα. Ας πούμε μπορούσαν και καλύτερα.

Πόσο καλύτερα Δηλαδή? Με online ανανέωση παίρνεις 1.2 gb δωρο για 1 μήνα! ( μόνο από το reloaded it) + 500mb για ένα μήνα και άλλα τόσα για 15 μέρες....φθανεις τα 2.2 gb χωρίς να έχεις πληρώσει τίποτα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα 500+500 τα δίνει πλέον μετά την αλλαγή του reloadit? Εγω ακόμα βλέπω το τωρα data στην εφαρμογή αλλά μου φαίνονται πολλά.
Link to comment
Share on other sites

Τα 500+500 τα δίνει πλέον μετά την αλλαγή του reloadit? Εγω ακόμα βλέπω το τωρα data στην εφαρμογή αλλά μου φαίνονται πολλά.

 

Όχι. Πλέον επιλέγεις το δώρο δεδομένων, μέσω του νέου reload it. Εκτός βέβαια και αν επιλέξεις λεπτά προς What's Up.

 

Στην ουσία για να βγεί κανείς κερδισμένος σε δεδομένα, με την νέα πολιτική της Cosmote, πρέπει να κάνει online ανανέωση.

 

Από τις τελευταίες αλλαγές, κερδίσαμε, ως πελάτες, 200mb. Αν τα βάλουμε κάτω ένα προς ένα. Και για ένα μήνα.

 

Κατάργηση Τώρα data.

Κατάργηση bonus online ανανέωσης (500mb/15ημέρες).

 

Οπότε αν επιλέξει κανείς το πρώτο δώρο 1200mb (να έχει ανανεώσει βέβαια με χρεωστική), κερδίζει σε σχέση με πριν, 200mb επιπλέον και τα λοιπά για ένα μήνα.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος επιλέξει δηλαδή τα λεπτά και πάλι δεν παίρνει δεδομένα,σωστά?
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος επιλέξει δηλαδή τα λεπτά και πάλι δεν παίρνει δεδομένα,σωστά?

 

Ακριβώς. Αν επιλέξεις λεπτά (προς What's Up), δεν υφίσταται bonus mb.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Μ' αυτό τον τρόπο κατήργησαν τα δωρεάν μηνύματα στο reloadit. Ανάλογα με το ύψος του ποσού της ανανέωσης, σου έδινε μηνύματα προς what's up ή προς όλους.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να μην είναι 4 ή 5 οι επιλογές των δώρων του reloadit και πρέπει σώνει και καλά να σου δίνει τρεις.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

αν ενργοποιησω καποιο πακετο και στο διαστημα των 30 ημερων περασει το 3μηνο και ληξει το υπολοιπο της καρτας θα συνεχισει να ισχυει το πακετο ή χανεται και αυτο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εγινε κατι περιεργο. Δεχτηκα κληση απο τον αδερφο μου στο κινητο , η κληση σταματησε μετα απο λιγα χτυπηματα και ο αδερφος μου δεχτηκε αυτοματο SMS απο μενα "δεν μπορω τωρα , παρε με αργοτερα" για το οποιο και χρεωθηκα. Δεν εχω αλλαξει τιποτα στις ρυθμισεις. Ξερει κανεις τι μπορει να εγινε και πως ακυρωνεται αυτο ?
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εγινε κατι περιεργο. Δεχτηκα κληση απο τον αδερφο μου στο κινητο , η κληση σταματησε μετα απο λιγα χτυπηματα και ο αδερφος μου δεχτηκε αυτοματο SMS απο μενα "δεν μπορω τωρα , παρε με αργοτερα" για το οποιο και χρεωθηκα. Δεν εχω αλλαξει τιποτα στις ρυθμισεις. Ξερει κανεις τι μπορει να εγινε και πως ακυρωνεται αυτο ?

 

Το χω πάθει πολλες φορες έχοντας το κινητό στην τσεπη καθως έχει επιλογές αν θες να απορρίψεις την κλήση να σταλθεί μήνυμα αυτόματα...μη με ρωτας πως το χω πάθει,εμενα στην τσέπη(την ωρα που δουλεύω) κανει και επανεκκίνηση μονο του και πατάει και 3 φορές λάθος pin :p (J5 2016)

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι το κινητο μου δεν εχει αυτη τη δυνατοτητα (ενα παλιο Lenovo A319) οποτε δεν καταλαβαινω πως εγινε.
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι το κινητο μου δεν εχει αυτη τη δυνατοτητα (ενα παλιο Lenovo A319) οποτε δεν καταλαβαινω πως εγινε.
Είμαι σίγουρος ότι το έχει .κοίτα στο ρυθμίσεις κλήσεων στις γρήγορες απαντήσεις ή ως απόρριψη κλήσης με σμσ.

 

Sent from my HT3 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειχα την εφαρμογη WU ανοιχτή σε αλλη συσκευή απο περιεργεια και έκανα 3 κλήσεις.ΚΑΙ στις 3 μου αφαίρεσε το 3 λεπτο ΠΡΙΝ απαντήσει η αλλη γραμμη!!!(και βασικα άργησαν να απαντήσουν στο 4-5 μπιπ).
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Έχει παρατηρήσει κάποιος ότι το 3λέπτο το χρεώνει ΠΡΙΝ ανοίξει η γραμμή!!!!Άρα ΚΑΙ με ΑΝΑΠΑΝΤΗΤΗ σε χρεώνει!!!!
Αποκλείεται να συμβαίνει αυτό καθώς δεν λογικό.

 

Sent from my HT3 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως!!!Ούτε εγω το πίστευα!!!Αυτο συνεβη πριν 4-5 μερες που έκανα τις κλήσεις ενω βρισκομουν στο εξωτερικο και ειπα να δοκιμασω τους ΝΕΟΥΣ κανονες περιαγωγης.Ισως γι'αυτο.Αλλα και παλι δεν το βρισκω σωστο.Οποιος φιλος βρεθει στο εξωτερικο (ΕΕ) ας το δοκιμασει....

Εννοειται οτι ειχα λεπτα προς ΟΛΟΥΣ όχι προς wu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...