Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς αποκτάμε αυτή τη κάρτα νέων?! Τι διαδικασία θέλει?

 

Στάλθηκε από το CUBOT_NOTE_S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γράφεις κάρτα νέων στο google και εκεί που θα μπεις συμπληρώνεις μια φόρμα με τα στοιχεία σου

Βγάζεις και μια φωτογραφία το πρόσωπο σου πάλι εκεί μέσα από την σελίδα και σε μερικές μέρες σου έρχεται σπίτι και πληρώνεις 10€

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μολις τωρα κατάλαβα οτι εχω μια αναπαντητη απο αριθμο που ξεκινάει με 6973 ομως εχει 12 ψηφια!!!!!!! Τι φάση?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Καμια άποψη περι αυτου?

Ουτε κωδικο χώρας ειχε! Μονο 12ψηφιος αριθμος

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μαλλον νουμερο κινητο που χρησιμοποιειται σε call center για καμμια προσφορά.Εκτος αν ηταν από εξωτερικό και δεν εβγαινε σωστά η αναγνώριση.Μπορεί να συμβει ανάλογα τον πάροχο ή την συσκευή...μήπως είχες ζητησει call back απο κοσμοτέ?
Link to comment
Share on other sites

Όχι δε ζητησα κάτι τέτοιο

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Βάλε το νούμερο στην αναζήτηση του Google να δεις αν σου βγάλει κάποιο αποτέλεσμα που να βοηθάει.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει παλιό θέμα σε κάποιο άλλο φόρουμ (εψαξα στο google κλήση απο δωδεκαψηφιο). Λογικα call center με gsm gateway το οποίο δείχνει στην αναγνώριση και τα εσωτερικά.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τα 5gb του δώρου για το ΣΚ και θέλω να ρωτησω κάτι σαν καινούριος στην cosmokarta. Μπορώ με κάποια αγορά πακέτου να τα μεταφέρω και τον επόμενο μήνα, ή είναι δωράκι που λήγει όταν τελειωσει το τριήμερο και χάνεται ότι έχει μείνει μέσα.

 

Σόρρυ αν ρωτάω προφανή πράγματα αλλά έχω μόλις 3 βδομάδες που έκανα φορητότητα απο wind και δεν ξερω πως ακριβώς λειτουργεί η cosmokarta.

 

Κάτι ακόμη. Σε περίπτωση λεπτων ομιλίας που περισσεύουν απο έναν μήνα, με αγορά πακέτου μεταφέρονται στον επόμενο μήνα; Και αν ναι με ποια πακέτα;

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τα 5gb του δώρου για το ΣΚ και θέλω να ρωτησω κάτι σαν καινούριος στην cosmokarta. Μπορώ με κάποια αγορά πακέτου να τα μεταφέρω και τον επόμενο μήνα, ή είναι δωράκι που λήγει όταν τελειωσει το τριήμερο και χάνεται ότι έχει μείνει μέσα.

 

Σόρρυ αν ρωτάω προφανή πράγματα αλλά έχω μόλις 3 βδομάδες που έκανα φορητότητα απο wind και δεν ξερω πως ακριβώς λειτουργεί η cosmokarta.

 

Κάτι ακόμη. Σε περίπτωση λεπτων ομιλίας που περισσεύουν απο έναν μήνα, με αγορά πακέτου μεταφέρονται στον επόμενο μήνα; Και αν ναι με ποια πακέτα;

 

Χανεται το δωρακι με τα 5Gb.Λεπτα δεν μεταφερονται,επισης αμα θες πιο πολλες φορες καντο Whats Up με ΑΛΠΑΚ στο 1314.Εχει περισσοτερα δωρα απο κοσμοκαρτα και αμα εχεις whats up επαφες,μπορεις να παρεις πακετο με χρονο προς ολους και whats up.Λεπτα οχι,δεν μεταφερονται ομως μπορεις αγορασμενα πακετα ιντερνετ.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα, θα ήταν καλή φάση.

Κάπου πήρε το μάτι μου σε αυτό το νήμα ότι MB μεταφέρονται. Θα φορούσε μάλλον κάτι άλλο.

WU δεν με βολεύει.

Link to comment
Share on other sites

Χανεται το δωρακι με τα 5Gb.Λεπτα δεν μεταφερονται,επισης αμα θες πιο πολλες φορες καντο Whats Up με ΑΛΠΑΚ στο 1314.Εχει περισσοτερα δωρα απο κοσμοκαρτα και αμα εχεις whats up επαφες,μπορεις να παρεις πακετο με χρονο προς ολους και whats up.Λεπτα οχι,δεν μεταφερονται ομως μπορεις αγορασμενα πακετα ιντερνετ.

Εχω την προφανη εντυπωση πως αν αγοράσει το Χ πακετο λίγες ώρες/λεπτά πριν λήξει το Χ πακέτο , τοτε τα λεπτά σαφώς και μεταφέρονται. Μιλάμε πάντα για αγορά του ίδιου πακέτου με το προηγούμενο.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω την προφανη εντυπωση πως αν αγοράσει το Χ πακετο λίγες ώρες/λεπτά πριν λήξει το Χ πακέτο , τοτε τα λεπτά σαφώς και μεταφέρονται. Μιλάμε πάντα για αγορά του ίδιου πακέτου με το προηγούμενο.

 

Κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ενας λόγος μάλιστα που πήγα σε Cosmokarta, επειδή τυχαίνει μήνας που στην δουλειά δεν χρειάζεται να μιλήσω σχεδόν καθόλου, αλλά άλλοι μήνες που το σκίζω. Το ίδιο και με τα ΜΒ.

 

Μπορεί κάποιος να απαντήσει επακριβώς ποιες είναι οι προϋποθέσεις μεταφοράς υπολοίπων λεπτών και ΜΒ και ποια πακέτα περιλαμβάνονται και ποια εξαιρούνται; Θα ήμουν υπόχρεος. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ενας λόγος μάλιστα που πήγα σε Cosmokarta, επειδή τυχαίνει μήνας που στην δουλειά δεν χρειάζεται να μιλήσω σχεδόν καθόλου, αλλά άλλοι μήνες που το σκίζω. Το ίδιο και με τα ΜΒ.

 

Μπορεί κάποιος να απαντήσει επακριβώς ποιες είναι οι προϋποθέσεις μεταφοράς υπολοίπων λεπτών και ΜΒ και ποια πακέτα περιλαμβάνονται και ποια εξαιρούνται; Θα ήμουν υπόχρεος. Ευχαριστώ!

 

 

Δες για κάθε πακέτο τους ορους χρήσης των.

 

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/T13_20/section/COSMOKARTA_Services

 

ενδεικτικά στα πρώτα δυο μου λέει αυτό --->

Χαρακτηριστικά

 

  • Η ενσωματωμένη χρήση χρόνου ομιλίας που δεν καταναλώνεται εντός της διάρκειας ισχύος του πακέτου δεν μεταφέρεται σε μεταγενέστερο χρονικό διάστημα.

 

 

αρα δεν μεταφέρονται.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στην καρτοκινητη της Cosmote μεταφέρονται ΜΟΝΟ τα ΜΒ αγορασμένων πακέτων με την αγορά πακέτου που περιλαμβάνει ΜΒ.

 

Έχω την εντύπωση ότι στο frog μεταφέρονται και τα sms, αλλά ως τώρα δεν το έχει επιβεβαιώσει κανείς.

 

Σε καμιά περίπτωση δε μεταφέρονται λεπτά ομιλίας στην καρτοκινητή Cosmote.

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ποιο μήνυμα και που στέλνουμε , ωστε το ίντερνετ στο κινητό τηλέφωνο να ανοίγει μόνο όταν έχουμε πακέτο και να μην ενεργοποιήται το ιντερνετ day pass με 1 € τη μέρα ;

Κάπου το διάβασα εδώ αλλά δεν το θυμάμαι και δεν ξέρω πως να το αναζητήσω.

Link to comment
Share on other sites

Εάν ενεργοποιηθεί το my Internet μπορούμε εάν θέλουμε κάποια στιγμή να το απενεργοποιήσουμε...? Εάν ναι ποίος είναι ο τροπος

 

EDIT

 

Το βρήκα

 

Πως μπορώ να απενεργοποιήσω την υπηρεσία COSMOTE My Internet;

Οικιακοί συνδρομητές

Αν είσαι οικιακός συνδρομητής μπορείς να απενεργοποιήσεις την υπηρεσία COSMOTE My Internet με τους εξής τρόπους:

*****•*****Επισκέψου τη σελίδα http://myinternet.cosmote.gr, μόνο από δίκτυο COSMOTE και απενεργοποίησε την υπηρεσία επιλέγοντας το link «Απενεργοποίηση Υπηρεσίας»

*****•*****Στείλε END MI με δωρεάν SMS στο 1333

*****•*****Μέσω του My COSMOTE App και της σελίδας My COSMOTE

*****•*****Επισκέψου ένα κατάστημα του δικτύου COSMOTE ή κάλεσε την Εξυπηρέτηση Πελατών

Οποτεδήποτε το επιθυμείς μπορείς να ενεργοποιήσεις ξανά την υπηρεσία με έναν από τους τρόπους που αναφέρουμε παραπάνω.

Εφόσον απενεργοποιηθεί η υπηρεσία COSMOTE My Internet για την πλοήγηση στο Internet θα ισχύουν οι χρεώσεις τιμοκαταλόγου του εκάστοτε προγράμματος.

Εταιρικοί συνδρομητές

Αν είσαι εταιρικός συνδρομητής η απενεργοποίηση της υπηρεσίας COSMOTE My Internet μπορεί να γίνει με τους ακόλουθους τρόπους:

*****•*****Με τηλεφωνική επικοινωνία του νομίμου εκπροσώπου στην Εξυπηρέτηση Εταιρικών Πελατών στο 13818, ή στο 13888 για χρήστες split bill και ατομικών λογαριασμών.

*****•*****Μέσω My COSMOTE κινητής τής από τον νόμιμο εκπρόσωπο, τον χρήστη split bill ή τον χρήστη ατομικού λογαριασμού.

*****•*****Μέσω του http:// myinternet.cosmote.gr για χρήστες split bill και ατομικών λογαριασμών.

Εφόσον απενεργοποιηθεί η υπηρεσία COSMOTE My Internet για την πλοήγηση στο Internet θα ισχύουν οι βασικές χρεώσεις του εκάστοτε προγράμματος (βάσει τιμοκαταλόγου).

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευη κι ενω εχω ηδη υπολειπομενα 1600mb περιπου,ενργοποιω το gigask για τα 5 gb του 3ημερου.

Κανω refresh στην εφαρμογη οταν μου ηρθε το μηνυμα ενεργοποιησης κι οντως ειχα περιπου 6600mb για καταναλωση.

Σημερα ξυπναω και βλεπω οτι εχω εναπομειναντα 500mb.

Παιρνω την εξυπηρετηση και φυσικα δεν με εξυπηρετησαν.Μου απαντησαν πως δεν βλεπουν την καταναλωση και πως δεν μπορουν να κανουν κατι.

Παει το 1gb...

Τα mb μου ληγανε μεθαυριο κανονικα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να κανω ανανέωση με χρεωστική

Δοκιμασα 3-4 φορες. Δε γινεται.

Εχει κανεις αλλος πρόβλημα?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να κανω ανανέωση με χρεωστική

Δοκιμασα 3-4 φορες. Δε γινεται.

Εχει κανεις αλλος πρόβλημα?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Ναι υπάρχει θέμα με τις χρεωστικές προσωρινά (εδώ και 2 εβδομαδες αν δεν κάνω λάθος). Δοκίμασε PayPal, αλλιώς περίπτερο/Γερμανό/oteshop

Link to comment
Share on other sites

Ωχ σοβαρα?

Θελω ονλινε λόγω μπόνους

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Και σε γερμανο μπορεις κανονικα να το παρεις.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Από την εφαρμογή τις cosmote έχει πρόβλημα με κάρτα αλλά από το site τις cosmote μπόρεσα και εκανα

 

Στάλθηκε από το V967s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...