Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έλαβα σήμερα αυτό το μήνυμα : MONAΔIKH ΠPOΣΦOPA ΓIA EΣENA:1.200' ΠPOΣ WHAT'S UP ΓIA 1 MHNA MONO ME 7€. ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛE ΔΩPEAN promo1 ΣTO 1330. IΣXYEI ΓIA ENEPΓOΠOIHΣEIΣ EΩΣ 15/02/16

Δεν έχεις φοιτητικό?

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Εχω καρτοσυμβόλαιο που λήγει σε μερικές μέρες. Θέλω να πάω σε καρτοκινητό vodafone αλλά άκρη δεν βγάζω. Δεν ξέρω πότε ακριβώς πρέπει να κάνω τη φορητότητα για να μην χρεωθώ ολόκληρο πάγιο... Η δε vodafone δεν ξέρει πότε θα υλοποιηθεί στην πράξη η φορητότητα!

 

Οπότε σκέφτομαι να το κάνω αρχικά καρτοκινητό cosmote. Έτσι μάλλον θα γλυτώσω την ποινή αν το κάνω με τη λήξη και προφανώς δεν θα χρεωθώ τίποτα περίεργο. Σωστά το λέω;

Πως ακριβώς γίνεται όμως η διαδικασία;

Παίρνω τώρα και μου δίνουν κάποιον κωδικό; Μήπως γίνεται και μέσω τηλεφώνου;

Link to comment
Share on other sites

Σε xiaomi redmi note 3 οταν μιλαω στην μια καρτα, αν καποιος με παρει στην δευτερη που ειναι whats up το δειχνει σαν να ειναι απενεργοποιημενο . Υπαρχει καποια επιλογη να στειλω με sms ή φταιει το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Σε xiaomi redmi note 3 οταν μιλαω στην μια καρτα, αν καποιος με παρει στην δευτερη που ειναι whats up το δειχνει σαν να ειναι απενεργοποιημενο . Υπαρχει καποια επιλογη να στειλω με sms ή φταιει το κινητο?

 

Όταν μιλάς στην SIM1 δείχνει κλειστή η SIM2; Αν ναι, τότε είναι θέμα κινητού .

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Σε xiaomi redmi note 3 οταν μιλαω στην μια καρτα, αν καποιος με παρει στην δευτερη που ειναι whats up το δειχνει σαν να ειναι απενεργοποιημενο . Υπαρχει καποια επιλογη να στειλω με sms ή φταιει το κινητο?

το κινητό σου είναι dual STAND BY οχι dual ACTIVE οπότε όταν μίλησες στην μια η άλλη φαίνεται ανενεργή.

Link to comment
Share on other sites

Σε xiaomi redmi note 3 οταν μιλαω στην μια καρτα, αν καποιος με παρει στην δευτερη που ειναι whats up το δειχνει σαν να ειναι απενεργοποιημενο . Υπαρχει καποια επιλογη να στειλω με sms ή φταιει το κινητο?

 

το κινητό σου είναι dual STAND BY οχι dual ACTIVE οπότε όταν μίλησες στην μια η άλλη φαίνεται ανενεργή.

 

Όπως είπε και ο φίλος έχεις dual stand by κινητό. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι από τις ρυθμίσεις κλήσεων, να προωθείς την κλήση από την μια κάρτα στην άλλη όταν το κινητό είναι(φαίνεται) κλειστό. Έτσι θα σου έρχεται σαν δεύτερη κλήση ενώ μιλάς.

Κάποια κινητά(πχ Samsung) έχουν ειδικό μενού γι αυτό.

Προσοχή όμως, Αν απαντήσεις στην δεύτερη κλήση θα χρεωθεί η η κάρτα προώθησης. Θα είναι δηλαδή σαν να παίρνεις τηλέφωνο από την μια κάρτα στην άλλη.Επίσης αν δεν έχει τις απαραίτητες μονάδες η δεύτερη κάρτα, προώθηση δεν γίνεται.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

εαν καλεσετε το 1330 δινει για το ΣΚ χρονο ομιλιας προς ολους (σε cosmokarta μονο ισχυει)

 

TO AITHMA ΣOY KATAXΩPHΘHKE & ΘA EXEIΣ ΔΩPO 200 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ AYTO TO ΣABBATOKYPIAKO.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

εαν καλεσετε το 1330 δινει για το ΣΚ χρονο ομιλιας προς ολους (σε cosmokarta μονο ισχυει)

 

TO AITHMA ΣOY KATAXΩPHΘHKE & ΘA EXEIΣ ΔΩPO 200 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ AYTO TO ΣABBATOKYPIAKO.

ΚΑΙ ΕΓΩ!!!!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Έχω φοιτητικό What's Up, και στην εφαρμογή μου έβγαλε δώρο 2GB μέχρι τέλος του μήνα. Δεν το είχα πάρει χαμπάρι νωρίτερα, αλλά καλοδεχούμενα. :)
Link to comment
Share on other sites

Έχω φοιτητικό What's Up, και στην εφαρμογή μου έβγαλε δώρο 2GB μέχρι τέλος του μήνα. Δεν το είχα πάρει χαμπάρι νωρίτερα, αλλά καλοδεχούμενα. :)

 

Το κακό με τα WP συνεχίζεται 3 χρόνια τώρα....θα μπορουσα να σερφαρω δωρεάν έστω και για 6 μέρες όπως και κατα καιρους έχω χάσει τέτοιες ωραίες προσφορές με ενεργοποίηση μέσω εφαρμογής αλλα η Cosmote δεν έχει για WP.

Link to comment
Share on other sites

Το κακό με τα WP συνεχίζεται 3 χρόνια τώρα....θα μπορουσα να σερφαρω δωρεάν έστω και για 6 μέρες όπως και κατα καιρους έχω χάσει τέτοιες ωραίες προσφορές με ενεργοποίηση μέσω εφαρμογής αλλα η Cosmote δεν έχει για WP.

 

Βάλε την κάρτα σε έναν φίλο σου για να πάρεις τα 2 gb.

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις την κάρτα σου σε κάποιο τηλέφωνο android και κατεβάσεις την εφαρμογή;

 

Κατά τα άλλα, πρόσεξα πως στην εφαρμογή όταν πλησιάζεις τα 10gb internet αρχίζει και μετράει σε gb αντί για mb όπως γινόταν πιο πριν...

Link to comment
Share on other sites

Δικιο έχετε αλλα γιατί κατι που φαίνεται σαν αυτονόητο να γινεται τόσο πολύπλοκο;;Κάποιον φίλο θα βρω αυριο να το κάνω άμα γινεται και ετσι...τελος πάντων μια εφαρμογή να βλέπουμε το υπόλοιπο και να παίρνουμε τις οποίες προσφορές.Ειπαμε ξαναειπαμε,φουλ στο γράψιμο η Κοσμοτε...μπορει να μη συμφέρει τι να πω
Link to comment
Share on other sites

http://s10.postimg.org/83bfmaw6x/Quick_Memo_2016_01_25_18_25_26.png

Όποιος θέλει ας το δει!!! Δεν το δοκίμασα εγώ γιατί δεν έχω γουατς απ. Είμαι καρτοσυνδεδη.

Edit: Τώρα είδα ότι αναφέρθηκε και λίγο πριν

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Δικιο έχετε αλλα γιατί κατι που φαίνεται σαν αυτονόητο να γινεται τόσο πολύπλοκο;;Κάποιον φίλο θα βρω αυριο να το κάνω άμα γινεται και ετσι...τελος πάντων μια εφαρμογή να βλέπουμε το υπόλοιπο και να παίρνουμε τις οποίες προσφορές.Ειπαμε ξαναειπαμε,φουλ στο γράψιμο η Κοσμοτε...μπορει να μη συμφέρει τι να πω

 

Από το m.whatsup.gr δεν εμφανίζεται κανονικά στις Υπηρεσίες;

 

Έγινε σήμερα 3η ανανέωση 10 ευρώ σε καρτοκινητό και δεν δίνει τα 100mb προς 3 φίλους με το σφάλμα ότι δεν έχει γίνει ανανέωση τις τελευταίες 30 μέρες. :p

Υπάρχει κάποιο όριο?

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις την κάρτα σου σε κάποιο τηλέφωνο android και κατεβάσεις την εφαρμογή;

 

Κατά τα άλλα, πρόσεξα πως στην εφαρμογή όταν πλησιάζεις τα 10gb internet αρχίζει και μετράει σε gb αντί για mb όπως γινόταν πιο πριν...

 

που ακριβως παταω για να παρω την προσφορα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τέρμα πάνω δεξιά στην καρτέλα υπηρεσίες. Η πρώτη που εμφανίζεται πρέπει να λέει pare_data.
Link to comment
Share on other sites

Well, "έχασα" περίπου 5GB που μάζευα εδώ και μήνες από πακέτα, επειδή δεν ήρθε ποτέ μήνυμα ειδοποίησης ότι θα λήξουν... Αν μιλήσω με το support λέτε να βγει τίποτε; :(

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Well, "έχασα" περίπου 5GB που μάζευα εδώ και μήνες από πακέτα, επειδή δεν ήρθε ποτέ μήνυμα ειδοποίησης ότι θα λήξουν... Αν μιλήσω με το support λέτε να βγει τίποτε; :(

Επειδή την έπαθα κ εγώ έτσι μια φορά (εχω καρτοσυμβολαιο και βάζω πακέτα mb χειροκινητα κάθε μηνα) πλέον έχω αρχίσει και βάζω ειδοποιήσεις στο ημερολόγιο της συσκευής να μου χτυπάει μια μέρα πριν μου λήξει το πακέτο και μου το θυμίζει πάντα και βάζω νωριτερα!! 2 φορές έχασα γύρω στα 8GB (8 την κάθε φορα. Κ εγώ μάζευα όπως εσυ) Επειδή δεν μου στείλανε το ενημερωτικό μήνυμα ότι λήγουν !!!! Και τώρα ενώ βάζω κανονικά mb Κάθε μηνα, έχει να μου έρθει ενημερωτικό sms από την κοσμοτε 8 μήνες ! Σταμάτησαν να στέλνουν για λήξη πακετου. Κάλεσα στην κοσμοτε τοτε και μου είπαν ότι δεν γίνεται κάτι πλέον μιας και λήξαν και δεν έβαλα άλλο πακέτο έγκαιρα. Δεν είναι δικό τους πρόβλημα λέει. ! Τους είπα τουλάχιστον να μου στέλνουν ενημερωτικό όπως στελνανε παλιοτερα ότι λήγουν και είπαν θα το κοιτάξουν κ ακόμα το κοιτάνε.

Ημερολόγιο και υπενθύμιση Η μόνη λύση...

 

Αν βάλεις ας πούμε σήμερα πακέτο 27/1

Βάλε ειδοποίηση ημερολογίου να σου χτυπήσει να στο θυμίσει 26/2.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...