Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν κοιτάνε και τη χρήση που κάνεις. Π.χ. εγώ το συγκεκριμένο νούμερο απλά το διατηρώ.

 

Μάλλον αυτό είναι.

 

Αλλά τί σόϊ κίνητρο είναι το 400΄ με >10€ κάρτα χωρίς -3€ για κάποιον που απλά διατηρεί τον Κοσμοκάρτα αριθμό του;

Θα τον κάνουν να το "χρησιμοποιήσει"??Βάζοντας 10€ μια φορά

και μετά πάλι τα ίδια με -3€;

 

Δεν το καταλαβαίνω.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως το εχεις σε συναργεμο?Αν ναι σε συμφαιρει το μηδενικο παγιο.
Όχι, το χρησιμοποιώ για δεύτερο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε πως κάνω φορητότητα αριθμού online για κοσμοκάρτα;

Ψάχνω αλλά δεν βρίσκω κάτι.

 

Μπαίνοντας στο site έχει ένα chat. Δεν ρωτάς εκεί?

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνοντας στο site έχει ένα chat. Δεν ρωτάς εκεί?

 

Νομίζω πως δεν έχει online φορητότητα η κοσμοκάρτα

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως δεν έχει online φορητότητα η κοσμοκάρτα

καμια εταιρεια απ'οσο γνωριζω δεν εχει ον λαιν φορητοτητα, μονο η Wind....και αυτη καθυστερει πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Πώς κάνω απενεργοποιηση στην αυτόματη ενεργοποίηση τού 200' προς όλους από neo what's up??? Ποιες είναι οι επιλογές...
Link to comment
Share on other sites

Πώς κάνω απενεργοποιηση στην αυτόματη ενεργοποίηση τού 200' προς όλους από neo what's up??? Ποιες είναι οι επιλογές...

 

από όσο γνωρίζω αφορά μόνο cosmokarta.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

καμια εταιρεια απ'οσο γνωριζω δεν εχει ον λαιν φορητοτητα, μονο η Wind....και αυτη καθυστερει πολυ.

 

Μην το λες ! έκανα εγγραφή στο site της wind για φορητότητα την προηγούμενη Παρασκευή στις 11πμ, στις 3 μμ με πήρε τηλέφωνο και στις 8 μμ πήρα αριθμό καταχώρησης αίτησης φορητότητας !!

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Πώς κάνω απενεργοποιηση στην αυτόματη ενεργοποίηση τού 200' προς όλους από neo what's up??? Ποιες είναι οι επιλογές...

Μόνο στην Cosmokarta υπάρχουν τα 200΄όλους με -5€... https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/T13_20/section/WHATSUP_Services

από όσο γνωρίζω αφορά μόνο cosmokarta.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6302013#post6302013

 

1330, επιλογή 1 και μετά επιλογή 2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατι αν δεν ανανεώσω το υπόλοιπο σε 3 μήνες χάνω τα λεφτά που έχω μέσα στην κάρτα..

Τι απάτη ειναι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγω το καταλαβαίνω...

Είναι όμως παγκόσμια τακτική με ελάχιστες εξαιρέσεις

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγω το καταλαβαίνω...

Είναι όμως παγκόσμια τακτική με ελάχιστες εξαιρέσεις

 

Έχασα περίπου 30€ έτσι σε καρτοκινητό της γυναίκας μου....:mad: Πήρα τηλέφωνο ...δυστυχώς κύριε έτσι είναι....ακούσανε πολλά μπινελίκια.....ακόμα βρίζω :O

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

H ενεργοποίηση της υπηρεσίας 0,01 €/Λεπτό προς 2 Αριθμούς COSMOTE γίνεται μια και έξω με 5 ευρώ ή σε μηνιαία βάση??
Link to comment
Share on other sites

H ενεργοποίηση της υπηρεσίας 0,01 €/Λεπτό προς 2 Αριθμούς COSMOTE γίνεται μια και έξω με 5 ευρώ ή σε μηνιαία βάση??

μια φορα πληρωνεις 5Ε, στην αρχη, μτ όσες φορες και να αλλαξεις τους αριθμους και οσο την χρησιμοποιείς δεν πληρωνεις τιποτα παραμονο την χρεωση 0,01Ε/λεπτό

Link to comment
Share on other sites

Μην το λες ! έκανα εγγραφή στο site της wind για φορητότητα την προηγούμενη Παρασκευή στις 11πμ, στις 3 μμ με πήρε τηλέφωνο και στις 8 μμ πήρα αριθμό καταχώρησης αίτησης φορητότητας !!

Γι'αυτό είπα ότι "καμία εκτός της wind", όσο για τον χρόνο περίμενε να έρθει η κάρτα και να ενεργοποιηθεί και μετά τα λέμε ;).

Και σε μένα έτσι γρήγορα ξεκίνησε, αλλά η κάρτα έκανε 6-7 μέρες να έρθει και η ενεργοποίηση δεν θα γινόταν ούτε στις 20 μέρες που έγινε αν δεν τους καλούσα 2-3 φορές.

Link to comment
Share on other sites

μια φορα πληρωνεις 5Ε, στην αρχη, μτ όσες φορες και να αλλαξεις τους αριθμους και οσο την χρησιμοποιείς δεν πληρωνεις τιποτα παραμονο την χρεωση 0,01Ε/λεπτό

 

Μου ακούγεται πολύ συμφέρουσα επιλογή. Είναι έτσι ή υπάρχει καμμιά κρυφή χρεώση; Δηλαδή αν κάνεις 15 κλήσεις των 2 λεπτών σε κάποιο από αυτά τα δύο νούμερα σε ένα μήνα θα πληρώσεις 15*2*0,01=30 λεπτά ενώ διαφορετικά θα έπεφταν 15 τρίλεπτα από το χρόνο που έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Μου ακούγεται πολύ συμφέρουσα επιλογή. Είναι έτσι ή υπάρχει καμμιά κρυφή χρεώση; Δηλαδή αν κάνεις 15 κλήσεις των 2 λεπτών σε κάποιο από αυτά τα δύο νούμερα σε ένα μήνα θα πληρώσεις 15*2*0,01=30 λεπτά ενώ διαφορετικά θα έπεφταν 15 τρίλεπτα από το χρόνο που έχεις?

 

Ακριβώς: 0,01€/1΄ομιλίας σε αυτούς τους 2 Cosmote αριθμούς με min το 1΄ομιλίας.

 

-0,30€ από το υπόλοιπό σου για 15 2λεπτες κλήσεις σε αυτούς τους 2 αριθμούς Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό είπα ότι "καμία εκτός της wind", όσο για τον χρόνο περίμενε να έρθει η κάρτα και να ενεργοποιηθεί και μετά τα λέμε ;).

Και σε μένα έτσι γρήγορα ξεκίνησε, αλλά η κάρτα έκανε 6-7 μέρες να έρθει και η ενεργοποίηση δεν θα γινόταν ούτε στις 20 μέρες που έγινε αν δεν τους καλούσα 2-3 φορές.

 

:rolleyes: Δεν χρειάστηκε....μου έκανε αντιπροσφορά η Cosmote και έκανα άρση της φορητότητας προς την Wind !! :cool:

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Τι αντιπροσφορα σε έκανε?

 

Είχα συμβόλαιο cosmote απεριόριστα plus 65 κι έμεινα σε αυτό με 18,54€ /μήνα. ;)

 

Βέβαια είχα και σταθερό στον ΟΤΕ που δίνει ένα extra 15% στο πακέτο.:D

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

για mobile internet συμφαιρει η cosmoκαρτα ή το whats up ?

Αυτην την περιοδο το whats up

Δινει με την ανανεωση 10€ 250 mb και με το reload κατι παιρνεις. Και απο εκει και περα εχει τα ιδια πακετα με την κοσμοκαρτα

Link to comment
Share on other sites

το καλυτερο νομιζω ειναι της frog, μπορεις να δεις στο σχετικο θεμα, με 4 ευρω και κατι παιρνεις 2gb
Link to comment
Share on other sites

Έλαβα σήμερα αυτό το μήνυμα : MONAΔIKH ΠPOΣΦOPA ΓIA EΣENA:1.200' ΠPOΣ WHAT'S UP ΓIA 1 MHNA MONO ME 7€. ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛE ΔΩPEAN promo1 ΣTO 1330. IΣXYEI ΓIA ENEPΓOΠOIHΣEIΣ EΩΣ 15/02/16
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...