Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το εχω παθει και εγω αλλα δεν φταιει η cosmote σε αυτη την περίπτωση. Δυστυχως φταιμε εμεις. Στην δικη μου περιπτωση δεν ειδα οτι η κληση δρομολογουταν απο την καρτα της κοσμοτε.

 

Καλά, εννοείται ότι δεν φταίει η κοσμοτέ. Δηλαδή αν ο άλλος έχει 2Ε μέσα, θα έπρεπε πριν χτυπήσει, να τον ενημερώσει για το πόσα λεπτά θα μιλήσει; Υπάρχουν άτομα που μιλάνε με το υπόλοιπο και δεν θέλουν κάθε φορά να ακούνε το μήνυμα και να καθυστερεί να γίνει η κλήση τους...

Link to comment
Share on other sites

τι τραπεζα εχεις ; κανε πρωτα την εγραφη και αμα μετα σου ξανα βγαζει το ιδιο μυνημα τοτε επικοινωνησε με την εξυπηρέτηση πελατών!

Να ρωτήσω κάτι και εγώ σχετικά με ανανέωση; Έχω κοσμοκάρτα και θα ήθελα να ανανεώσω μέσα από την εφαρμογή Android που έχω στη συσκευή, στην οποία υπάρχει και η κάρτα sim. Δεν έχω κάνει εγγραφή, αλλά μπορώ να βλέπω το υπόλοιπο. Η χρεωστική κάρτα (Alpha Bank) που έχω, την χρησιμοποιώ συχνά στο ebay. Μπορώ να προχωρήσω στην ανανέωση;

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα το Χριστουγεννιάτικο δώρο με τα 300ΜΒ από το καρτοκινητό της κόρης μου στο συμβόλαιό μου,

αλλά αντί για 1 εβδομάδα που δίνει ημερομηνία λήξης μετά από 1 μήνα (όταν δηλαδή λήγει και ο επι πληρωμή χρόνος μου)...

Είναι νορμάλ αυτό? (Οχι ότι με ενοχλεί.. :p )

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι και εγώ σχετικά με ανανέωση; Έχω κοσμοκάρτα και θα ήθελα να ανανεώσω μέσα από την εφαρμογή Android που έχω στη συσκευή, στην οποία υπάρχει και η κάρτα sim. Δεν έχω κάνει εγγραφή, αλλά μπορώ να βλέπω το υπόλοιπο. Η χρεωστική κάρτα (Alpha Bank) που έχω, την χρησιμοποιώ συχνά στο ebay. Μπορώ να προχωρήσω στην ανανέωση;

 

ναι μπορεις να χρησιμοποιεις την καρτα της alpha bank την χρεωστικη για αγορες και μεσω ιντερνετ μπες εδω https://fse-alphabank.firstdatahellas.gr/cardservices/ και πατα εγραφη καρτας και ακουληθησε τις οδηγιες , θα σου ζητηθουνε στοιχεια της καρτας σου και ισως και δικα σου ( δεν θυμαμαι ακριβως εχω αρκετους μηνες που εκανα εγραφη ) και στο τελος θα σου ζητηθει να βαλει ενα προσωπικο κειμενο για να ξερεις οτι εισαι στο σωστο σιτε της τραπεζας σου και μετα βαζεις και ενα μυστικο κωδικο , που χωρις αυτο δεν μπορουνε να πραγματοποιηθουνε οι συνναλαγες σου! ( καλυτερα βαζε στην καρτα μονο τα χρηματα που θελεις να χρησιμοποιησεις για περισσοτερη ασφαλεια , κανε την συνναλαγη και μετα ξανα μεταφερε μεσω ebanking αλλα χρηματα.

Οσο για το σιτε της κοσμοτε πιο πανω αναφεραν αλλα ατομα οτι εχει καποιο θεμα , καλεσε το τμημα εξυπηρετησης πελατων και ενημερωσε για το προβλημα! αφου πρωτα κανεις εγραφη στο παραπανω σιτε που σου εστειλα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Εδώ και 4 μήνες Έχω Vodafone CU και είμαι πολύ ευχαριστημένος γιατί φυσικά έχει πολύ καλύτερα πακέτα internet σε σχέση με την cosmote.

Επειδή έχω μείνει λίγο πίσω έχει αλλάξει κάτι σε σχέση με το 500 mb με 5 €?

Link to comment
Share on other sites

Με αυτόματη μηνιαία ανανέωση πέρνεις 1GB με 5 ευρώ.

Αυτό συμφέρει όποτε χρειαζόμαστε internet πέρα από τα δώρα. Η αυτόματη μηνιαία ανανέωση μπορεί να ακυρωθεί αμέσως μετά την ενεργοποίηση .

Δεν ενεργοποιείται ξανά αν δεν περάσουν 30 ημέρες. Τα ΜΒ δεν μεταφέρονται στον επόμενο μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτόματη μηνιαία ανανέωση πέρνεις 1GB με 5 ευρώ.

Αυτό συμφέρει όποτε χρειαζόμαστε internet πέρα από τα δώρα. Η αυτόματη μηνιαία ανανέωση μπορεί να ακυρωθεί αμέσως μετά την ενεργοποίηση .

Δεν ενεργοποιείται ξανά αν δεν περάσουν 30 ημέρες. Τα ΜΒ δεν μεταφέρονται στον επόμενο μήνα.

Η αυτόματη μηνιαία ανανέωση γίνεται μέσω 1330 ή μέσω internet? Γιατί στο 1330 στα πακέτα internet που ακούω κάτι σε αυτά τη ενεργοποίηση και 1 GB δεν άκουσα ...

Συγκεκριμένα εγώ έχω cosmocarta...

Επιπλέον ισχύει κάτι όταν βάλεις κάρτα ή online χρηματα ?

Πχ η Vodafone σου δίνει 750 mb με 10 € ανανέωση και τα 10 € στην κάρτα..

Γενικά για internet μόνο τι σου δίνει περισσότερα mb η Cosmocarta ή το what's up?

 

 

Άσχετο Τώρα... μπορώ να μεταφέρω ευρώ από κοσμοκάρτα σε κοσμοκάρτα?

Edited by zeovani
Link to comment
Share on other sites

μπορώ να μεταφέρω ευρώ από κοσμοκάρτα σε κοσμοκάρτα?

Διάβασε εδώ.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη: Μπερδεύτηκα γιατί ο φίλος έγραψε κάτι για CU , ενώ εδώ μιλάμε για cosmote. Όσα έγραψα αφορούν το CU.
Link to comment
Share on other sites

Εκεί λέει καλώ 13838 αλλά δεν καταλαβαίνω αν είναι για Cosmocarta...

 

Ναι, μπορείς να μεταφέρεις αρκεί να καλέσεις στο 13838. Απλό δεν είναι; Τι δεν καταλαβαίνεις; Αν δεν πάρεις τηλ, δεν μπορείς να μεταφέρεις και θα το συζητάμε ως το βράδυ. :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορείς να μεταφέρεις αρκεί να καλέσεις στο 13838. Απλό δεν είναι; Τι δεν καταλαβαίνεις; Αν δεν πάρεις τηλ, δεν μπορείς να μεταφέρεις και θα το συζητάμε ως το βράδυ. :)

Ευχαριστώ κάλεσα και το έκανα. Η αυτόματη ανανέωση που σου δίνει 1 GB από που γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Αυτόματη ανανέωση γίνεται στο cu το διόρθωσε παραπάνω ο Vasilios. Στην Cosmote δεν έχει 1 γιγα.
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση φορητότητας απο Wind σε cosmote τα χρήματα που εχω στη κάρτα μεταφέρονται ή τα χάνω;

 

τα χανεις ! ποτε δεν μεταφερονται σε φορητοτητα! .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Δεν κοίταξες να τα καταναλώσεις πρώτα και μετά να κάνεις αίτηση;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Βασικά νόμιζα οτι μεταφέρονται.οταν ήμουν στο εξωτερικό κ είχα κάνει κάτι ανάλογο μου είχαν πιστώσει κ τα χρήματα!ποσο καιρό λέτε να κάνει η μεταφορα;
Link to comment
Share on other sites

Βασικά νόμιζα οτι μεταφέρονται.οταν ήμουν στο εξωτερικό κ είχα κάνει κάτι ανάλογο μου είχαν πιστώσει κ τα χρήματα!ποσο καιρό λέτε να κάνει η μεταφορα;

Έχεις πάρει την κάρτα sim από cosmote;

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Μέρες που είναι τα 20 ευρώ μπορείς να τα κάνεις δωρεά στο Χαμόγελο του Παιδιού ή σε άλλα ιδρύματα.
Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμα !

Τότε δεν έχεις πρόβλημα, μην την πάρεις μέχρι να καταναλώσεις τα 20€

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Μέρες που είναι τα 20 ευρώ μπορείς να τα κάνεις δωρεά στο Χαμόγελο του Παιδιού ή σε άλλα ιδρύματα.

 

Δεν το είχα σκεφτεί :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μεγαλη Απάτη η κοσμοτε κ το γουατσ απ. Ειχα ενα υπόλοιπο 5€ το οποιο το καναν μηδέν, ετσι απλα απο μόνοι τους. Μαρεσει που στηλαν μνμ ενημερωτικό για το χρόνο ομιλίας. Χωρίς να εχω κανει καμια κλήση! Βέβαια πριν κανα 2εβδομαδες με ενοχλουσαν για να κάνω συμβόλαιο 18μηνες. Ουτε 18 λεπτα δεν κάνω. ...........
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...