Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί να γίνει κάνοντας προώθηση όλων τον κλήσεων στο 697517 μαζί με αριθμό σου χωρίς το 697...

 

π.χ. έστω ο αριθμός σου είναι το 6971234567 πληκτρολογείς **21*6975171234567#

 

Περισσότερες λεπτομέρειες εδώ:Cosmote

Edited by dkat
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γίνει κάνοντας προώθηση όλων τον κλήσεων στο 697517 μαζί με αριθμό σου χωρίς το 697...

 

π.χ. έστω ο αριθμός σου είναι το 6971234567 πληκτρολογείς **21*6975171234567#

 

Περισσότερες λεπτομέρειες εδώ:Cosmote

 

τους εχω δοκιμασει ολους τους συνδιασμος, οι κλησεις ναι μεν πανε στον τηλεφωνητη αλλα μηνυμα δεν ερχεται οτι καποιος με πηρε....

εκτος και αυτος αφησει μηνυμα στον τηλεφωνητη

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Στις κριτικές στη δεύτερη εφαρμογή κάποιοι γράφουν ότι χρεώνονται τα sms στην cosmoΚάρτα, ισχύει αυτό?

Το είδα κι εγώ στις κριτικές, αλλά δε με έχει χρεώσει ποτέ τίποτε...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

τους εχω δοκιμασει ολους τους συνδιασμος, οι κλησεις ναι μεν πανε στον τηλεφωνητη αλλα μηνυμα δεν ερχεται οτι καποιος με πηρε....

εκτος και αυτος αφησει μηνυμα στον τηλεφωνητη

 

Άλλος τρόπος δεν υπάρχει συνεπώς δεν γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Στις κριτικές στη δεύτερη εφαρμογή κάποιοι γράφουν ότι χρεώνονται τα sms στην cosmoΚάρτα, ισχύει αυτό?

Αν έχεις κάρτα 2in1 και στη μια γραμμή έχεις συμβόλαιο και στην άλλη whats up, όταν είχες ενεργή γραμμή το συμβόλαιο τότε η εφαρμογή έστελνε σχεδόν κάθε δευτερόλεπτο sms και τα μυνήματα χρεωνόταν στο λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάρτα 2in1 και στη μια γραμμή έχεις συμβόλαιο και στην άλλη whats up, όταν είχες ενεργή γραμμή το συμβόλαιο τότε η εφαρμογή έστελνε σχεδόν κάθε δευτερόλεπτο sms και τα μυνήματα χρεωνόταν στο λογαριασμό.

Ετσι εξηγείται...!!!

Γιατί το διάβασα κι εγώ αυτό το περι χρέωσης αλλά όσες φορές το χρησιμοποίησα δε χρεώθηκα τίποτε...

Αρα είναι τζάμπα για τους καρτοκινητούς αλλά με χρέωση για το συμβόλαιο...

Βασικά υποτίθεται ότι απευθύνεται μόνο στους καρτοκινητούς...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος με φοιτητικό όπου το έχει αφοι την αρχή και να του έδωσε το πακέτο με τα 5€ στα 4€ όπως η βοντα;
Link to comment
Share on other sites

Οι κατοχοι Whats Up της Cosmote στειλτε 6 στο 1330 και θα παρετε δωρο 600' προς Whats Up μεχρι την Τριτη 10/06 στις 12.00μμ

 

Ενεργοποιηση μεχρι τα μεσανυχτα της Κυριακης 8/6.

Link to comment
Share on other sites

Το απόγευμα είδα στην εφαρμογή του wu ότι είχα 2+ ευρώ υπόλοιπο και 42mb υπόλοιπο ίντερνετ. Ανοίγω πριν από λίγο το 3g, μπαίνω σε μια μόνο σελίδα (καθόλου εικόνες, βίντεο κτλ μόνο κείμενο) και μου έρχεται μήνυμα ότι τα mb τελείωσαν και ότι το υπόλοιπο μου από 2 ευρώ έγινε 6 λεπτά!!!!!

 

Πάνε καλά; τι να κάνω; να τους πάρω τηλέφωνο να τους αρχίσω στα βρισίδια;

Link to comment
Share on other sites

Τι θα πετύχεις αν τους αρχίσεις στα καντήλια; ένας απλός υπάλληλος θα απαντήσει & δεν είναι υπεύθυνος γι'αυτό... Απλό συστημικό λάθος. Ζήτα να ελεγχθεί και να πιστωθει το ποσό στον λογαριασμό! Αρκεί να είσαι βέβαιος ότι την ίδια στιγμή δεν συνδέθηκε κάποια άλλη εφαρμογή και σου κατανάλωσε αυτήν τα mb...
Link to comment
Share on other sites

Αρκεί να είσαι βέβαιος ότι την ίδια στιγμή δεν συνδέθηκε κάποια άλλη εφαρμογή και σου κατανάλωσε αυτήν τα mb...

Νομίζω ότι μπορεί άνετα να είναι αυτή η αιτία...

Με το που ανοίγεις internet πάνε και τρέχουν αυτόματα 1500 προγράμματα και updates στο παρασκήνιο...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ενεργοποιήθηκα στην ευρωπαϊκή κάρτα νέων. Τελικά απ ότι είδα δε δίνει ολοκληρωμένα τα φοιτητικά πακέτα, αλλά μόνο αυτό που λέει στην προσφορά, δηλαδή με κάθε πρώτη ανανέωση 10 ευρώ σου κάνει δώρο 600 λεπτά προς what's up και 600Mbs. Λέτε να τα βάλουν αργότερα και να πάρω τα 1000 προς όλους με 5 ευρώ όπως οι φοιτητές;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έστειλα ΕΝΑ sms "SMS40" Στο 1330.

Χρεώθηκα 3,20€ και μπήκαν 80 SMS !!

:mad:

---------

To παλεύω τώρα με την εξυπ. πελατών να δω τι έγινε...

---------

Ομολογώ ότι σε μηδέν χρόνο ντόπισαν τη διπλοχρέωση, μου αφαίρεσαν το 2ο πακέτο και μου πιστώσαν το ποσό..

 

Τι πιστεύω ότι έγινε:

Οταν έστειλα το SMS είχα σχεδόν μηδέν σήμα και το κινητό έκανε περίπου μισό λεπτό να στείλει το μύνημα.

Πιθανολογώ ότι έκανε retries και αν και έστειλα 1 (και φαίνεται και σε εμένα 1) το δίκτυο έστειλε 2...

 

Τέλος καλό όλα καλά...

Η εξυπηρέτηση ήταν άμεση...

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

Θα ήθελα τις γνώσεις σας σχετικά με ενα καρτοκινήτο.

Πρις λίγες ημέρες σαν πλεον μόνιμος κάτοικος εξωτερικού μετέτρεψα το συμβόλαιο μου σε καρτοκινητό.

Οσο ήταν συμβόλαιο η σύνδεση μου τηλεφωνούσα απο Γερμανία πρός Ελλάδα με 0.45€ / κλήση συν οτι ξόδευμα τον δωρεάν χρόνο ομιλίας μου.

Τώρα που είναι καρτοκινητο τι μου προτείνετε; Να το μετατρέψω Cosmokarta ή watsup; Να ενεργοποιήσω κάποιο πακέτο;

Ευχαριστώ πολύ !!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δινω 40 το μηνα σε συμβολαιο για να μιλαω..100 λεπτα προς ολους, μπορει καποιος εστω σε πμ να μου προτεινει εταιρια καρτοκινητης? μια που να μας δουλευει οςο λιγοτερο γινεται γιατι μετα απο δυο μερες αναγνωςης του φορουμ δεν εβγαλα ακρη με καμια.ευχαριστω προκαταβολικα...

 

Προσανατολιζομαι σε combo της wind με 15 το μηνα

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δινω 40 το μηνα σε συμβολαιο για να μιλαω..100 λεπτα προς ολους, μπορει καποιος εστω σε πμ να μου προτεινει εταιρια καρτοκινητης? μια που να μας δουλευει οςο λιγοτερο γινεται γιατι μετα απο δυο μερες αναγνωςης του φορουμ δεν εβγαλα ακρη με καμια.ευχαριστω προκαταβολικα...

 

Προσανατολιζομαι σε combo της wind με 15 το μηνα[/QUO

 

cosmokarta 5E to mina 200 lepta pros olous

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δινω 40 το μηνα σε συμβολαιο για να μιλαω..100 λεπτα προς ολους, μπορει καποιος εστω σε πμ να μου προτεινει εταιρια καρτοκινητης? μια που να μας δουλευει οςο λιγοτερο γινεται γιατι μετα απο δυο μερες αναγνωςης του φορουμ δεν εβγαλα ακρη με καμια.ευχαριστω προκαταβολικα...

 

Προσανατολιζομαι σε combo της wind με 15 το μηνα[/QUO

 

cosmokarta 5E to mina 200 lepta pros olous

 

Eγω θα σου προτεινα cosmocarta. Θεωρω οτι με το προγραμμα που εχει με 5€ τα 200 λεπτα προς ολους ειναι τιμια προταση αλλα δυστυχως ελαχιστος χρονος χρεωσης ειναι τα τριλεπτα. Και εχεις δυνατοτητα να το βαλεις να ενεργοποιητε αυτοματα και να μην ασχολισαι. Επισης εχεις δυνατοτητα για 2 νουμερα cosmote να τα ενεργοποιησεις με 0.01€ το λεπτο. Τωρα σημαντικο ρολο τωρα παιζει σε ποια εταιρεια θελεις να καταληξεις.πανω κατω ολοι τα ιδια δινουν

Link to comment
Share on other sites

Επισης εχεις δυνατοτητα για 2 νουμερα cosmote να τα ενεργοποιησεις με 0.01€ το λεπτο.

Το κόστος ενεργοποιήσης της υπηρεσίας είναι 5€ και το πληρώνεις μόνο μια φορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα νούμερο what's up που χρησιμοποιώ σε ένα GPS αυτοκινήτου και ένα νούμερο what's up που το έχω στο ipad mini. Κατέβασα την εφαρμογή της cosmote (τόσο σε android όσο και στο ios) για να κάνω ανανέωση του χρόνου ομιλίας μέσω χρεωστικής κάρτας, αλλά μου βγάζει συνέχεια οτι η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη. Έχω κάνει εγγραφή στο my account της cosmote για το νούμερο που χρησιμοποιώ στο GPS, βάζω τα στοιχεία και συνέχεια το ίδιο εκνευριστικό μήνυμα. Δεν έχω όρεξη συνέχεια να κατεβαίνω σε μαγαζί για να μου κάνουν ανανέωση από κει... Τι συμβαίνει?

 

Υ.Γ. : καλά, στη σελίδα στο ίντερνερ, πατάω είσοδος και όλο γυρνάει στην ίδια... (http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/H20/section/MyCosmote_Prs)

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις ανανέωση άπo την εφαρμογή χωρίς να κανείς log in στο MyAccount...

 

Για να μπεις στα μενού "Προφίλ", "Λογαριασμός" και "Πληρωμή λογαριασμού" πρέπει να κάνεις login...

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Για να μπεις στα μενού "Προφίλ", "Λογαριασμός" και "Πληρωμή λογαριασμού" πρέπει να κάνεις login...

 

Δεν πας εκεί για ανανέωση σε καρτοκινητό...

Πας στις Υπηρεσίες

Link to comment
Share on other sites

Δεν πας εκεί για ανανέωση σε καρτοκινητό...

Πας στις Υπηρεσίες

 

Πατώντας ¨υπηρεσιες¨ μου βγάζει επιβεβαίωση αριθμού ,ε αποστολή SMS.

Όπως είπα και πριν, οι κάρτες δεν ειναι σε κινητό. Η μια ειναι σε ενα gps tracker και η άλλη στο iPad mini. Οπότε δεν εχω τη δυνατότητα να τις βγάζω (ειδικά του gps) και να τις βάζω σε κινητό...

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

εχω κινητο που δεχεται σιμ πολυ μικρη στο κινητο...ερωτηση μπορω να εχω το ιδιο νουμερο και με αλλη σιμ πιο μεγαλη για να την βαλω σενα αλλο κινητο που εχω?

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...