Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας.Μια ερώτηση για να ειμαι σίγουρος...Για αλλαγή απο What's up σε Cosmokarta χάνονται τα Mb που έχουμε απο πακέτο?
Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιω να εχω αναγνωριση κλησης στην περιαγωγη? Γιατι δεν εχει πουθενα η κοσμοτε ενω η βονταφον εχει?
Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιω να εχω αναγνωριση κλησης στην περιαγωγη? Γιατι δεν εχει πουθενα η κοσμοτε ενω η βονταφον εχει?

Η κοσμοκαρτα δεν υποστηριζει αναγνωριση κλησης στο εξωτερικο. Για whatsup δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξερω αυτο για τους νεους λεω ισχυει ακομα οτι βαζεις καρτα 10 ευρω και σου τρωει τα 5 για να σου δωσει 200 λεπτα; να ρωτησω αυτο το πακετο με τα διακοσια λεπτα μπορεις να το ξανα ενεργοποιησεις και δευτερη φορα και να μεταφερεις στο επομενο μηνα τα λεπτα;. ή δεν λειτουργει στην αυτοματη ενεργοποιηση πακετου με την καρτα των 10 ευρω; παρα μονο εαν το ενεργοποιησεις εσυ χειροκινητα.;

 

δε το ξερω φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.Μια ερώτηση για να ειμαι σίγουρος...Για αλλαγή απο What's up σε Cosmokarta χάνονται τα Mb που έχουμε απο πακέτο?

 

Τελικά επειδή το έκανα να ενημερώσω οτι δεν χάνονται...μου έκανε ομως εντύπωση το εξής:Εγώ είχα καρτοσυμβολαιο για λίγες μέρες και μετά ξαναέγινε κάρτα,για την ακρίβεια κοσμοκαρτα.Χωρις χρέωση πήγα σε What's up όπως ισχύει την πρώτη φορά.Ομως χθες που το έκανα κοσμοκαρτα πάλι δεν είχα χρέωση ενώ στέλνοντας ξανά ΑΛΠΑΚ στο 1314 χθες μου λέει για what's up W η για Frog στείλτε F..χρέωση 0.00€!Είναι δυνατόν για 3η φορά όταν το κάνω What's up να μην με χρεώσει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε υποψη σας καποιο σημειο στανταρ (εισοδο μετρο κ.λ.π.) που να μοιραζουν νουμερα cosmote?
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Είχα 120MB από πακέτο και 100MB από reloadit. Μου είχαν μείνει 165MB και έληγαν το Σάββατο.

 

Έβαλα πακέτο με 240MB και Reloadit 100MB.

 

Τώρα έχω 505MB.

 

Δε θα έπρεπε να λήξουν τα MB του πρώτου reloadit καθώς αυτά δε διατηρούνται όταν βάλεις καινούριο πακέτο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε υποψη σας καποιο σημειο στανταρ (εισοδο μετρο κ.λ.π.) που να μοιραζουν νουμερα cosmote?

 

Στο σταθμό της Ομόνοιας έχει και στο σταθμό του Αιγάλεω .. Από τον δεύτερο πήρα έναν προχθές μέσα σε 2 λεπτά ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι παιδιά?Είχα βαλει 400'(200χ2)στην κοσμοκαρτα και μίλησα 31 λεπτά.Αντι να εχω 369' εχω 375'.Απο την μια είναι καλό αυτό αλλα επειδή συνηθίζω κάθε φορά που τελειώνω μια κλήση να ελέγχω ποσο έχω δεν θέλω σε μια κλήση 5 λεπτών την επόμενη φορά να μου φάει 10'(Τυχαίο παράδειγμα).Ξερετε πως ακριβώς γίνεται η χρέωση?
Link to comment
Share on other sites

Αν καλέσεις λίγο αργώτερα θα διαπιστώσεις ότι έχεις 369 λεπτά .
Link to comment
Share on other sites

Αν καλέσεις λίγο αργώτερα θα διαπιστώσεις ότι έχεις 369 λεπτά .

 

Έστειλα και τώρα μήνυμα(μιας και δεν έχει κάπου να καλέσω)για ενημέρωση και ακόμα 375' γράφει...περίεργο.Θα δειξει στο επόμενο τηλεφώνημα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάλεσες αριθμό που χρεώνει 0.01;;;

 

Ναι έκανα κλήση πριν απο λίγη ώρα(σε αλλο νούμερο) και είχα 1,05€.Μίλησα 20' και εχω τώρα 0,85€ και επίσης 375'.Δηλαδη στο 0,01€ εγινε κανονικά η χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτησ θέλω να κάνω... έχω 2 κινητά σε σύνδεση στο όνομα μου και έχω περασμένη τη φοιτητική προσφορά των -5 ευρώ στο ένα κινητό. Θέλω ένα από τα 2 κινητά να το γυρίσω σε whatsup. Κάνοντας το αυτό θα μπορώ να διατηρήσω την έκπτωση των 5 ευρώ στην άλλη σύνδεση και να εντάξω παράλληλα το whatsup κινητό στο φοιτητικό πρόγραμμα?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτησ θέλω να κάνω... έχω 2 κινητά σε σύνδεση στο όνομα μου και έχω περασμένη τη φοιτητική προσφορά των -5 ευρώ στο ένα κινητό. Θέλω ένα από τα 2 κινητά να το γυρίσω σε whatsup. Κάνοντας το αυτό θα μπορώ να διατηρήσω την έκπτωση των 5 ευρώ στην άλλη σύνδεση και να εντάξω παράλληλα το whatsup κινητό στο φοιτητικό πρόγραμμα?

 

Στον Γερμανό μου είπανε ένα από τα δύο και προτίμησα να το κανω στο whats up. Την σύνδεση θα την κόψω μια και το φοιτητικό της vodafone συμφέρει πλέον περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα αλλά δεν βρήκα να το ρωτήσω αλλού.

Μήπως υπάρχει κανένα Application του WhatsUp για android που να λέει για υπόλοιπο χρόνου, €, και όλα τα συναφή χωρίς να χρειάζεται να συνδεθεί στο internet η wifi ;

Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

Έψαξα αλλά δεν βρήκα να το ρωτήσω αλλού.

Μήπως υπάρχει κανένα Application του WhatsUp για android που να λέει για υπόλοιπο χρόνου, €, και όλα τα συναφή χωρίς να χρειάζεται να συνδεθεί στο internet η wifi ;

 

από το playstore !

Link to comment
Share on other sites

χωρίς να χρειάζεται να συνδεθεί στο internet η wifi

 

από όσο γνώριζω όταν δεν υπάρχει σύνδεση μέσω 3g γιατί με wifi έτσι κι αλλιώς δεν γίνεται,τότε η εφαρμογή στέλνει αυτόματα μήνυμα και σου εμφανίζει τις πληροφορίες που θα έβλεπες αν ήσουν συνδεδεμένος στο ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

από όσο γνώριζω όταν δεν υπάρχει σύνδεση μέσω 3g γιατί με wifi έτσι κι αλλιώς δεν γίνεται,τότε η εφαρμογή στέλνει αυτόματα μήνυμα και σου εμφανίζει τις πληροφορίες που θα έβλεπες αν ήσουν συνδεδεμένος στο ιντερνετ.

Δυστυχώς δεν γίνεται αυτό...

Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

χωρίς να χρειάζεται να συνδεθεί στο internet η wifi

 

Ναι υπάρχει από το playstore ....

Συνδέεσαι μια φορά με το playstore , κατεβαζεις την εφαρμογη και μετά αυτή λειτουργεί μόνη της ΧΩΡΙΣ σύνδεση, με δωρεάν sms.

Λειτουργεί για κοσμοκαρτα και γουατσαπ.

 

Cosmokarta What's Up Manager

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό χρειάζεται για να ενταχθεί ο αριθμός whats up στην φοιτητική προσφορά? Δευτέρα κατέθεσα τα χαρτιά στον Γερμανό.
Link to comment
Share on other sites

Για να χρησιμοποιήσω τα mb του what's up στην Αγγλία πρέπει να κάνω κάτι άλλο εκτός από το να ενεργοποιήσω το roaming στο κινητό μου?
Link to comment
Share on other sites

Για να χρησιμοποιήσω τα mb του what's up στην Αγγλία πρέπει να κάνω κάτι άλλο εκτός από το να ενεργοποιήσω το roaming στο κινητό μου?

Δεν υπάρχει τρόπος να τα χρησιμοποιήσεις στην Αγγλία ....

Μπορείς όμως να πάρεις το Travel & SURF

15 ευρώ για μία εβδομάδα , 150 ΜΒ γρήγορο Ιντερνετ και μετά απεριόριστο αργό Internet.

 

 

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T37/xml/Personal__articleadvanced__articleadvanced_Travel_and_Surf/section/Roaming_Prs_CKARTA_WHATSUP_Prepaid

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...