Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καρτέλ είναι...όπως τα πάντα στην Ελλάδα...

 

με ελαχιστες διαφορες,οπως αυτη στην χρεωση των καρτων σιμ. κατα τα αλλα, ακριβως τα ιδια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ετσι για να λυθει το προηγουμενο θεμα με την ελαχιστη χρεωση στο 1 λεπτο / το λεπτο ειναι 60 δευτερολεπτα , παραπομπη site της Cosmote http://www.cosmote.gr/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=001min2COSMOTE

Aλλαξε προσφατα με ολες τις αλλες αλλαγες χρεωσεων , ηταν 30 δευτερολεπτα παλιοτερα

Link to comment
Share on other sites

εγω τα βλεπω θετικα για την μεταφορα απο το wu , σιγα σιγα ολοι αλλαζουν τα κανονικα τους νουμερα σε WIND και εχουν ενα 2ο wu για τους δύσπιστους που σιγα σιγα θα το καταργήσουν

 

offtopic αλλά μακάρι, εμένα με συμφέρει...;) :O

Link to comment
Share on other sites

Παλια καλουσες και εαν μιλαγες κατω απο ενα λεπτο δεν χρεωνε ουτε ενα cent δεν εφυεγε με τιποτα η καρτα.Τωρα κατι τους επιασε και το αλλαξαν με 1λεπτο το πρωτο λεπτο και ανα δευτερολεπτο μετα σιγουρα πιο οικονομικο απο vodafone που βαραει τα λετα ανα λεπτο.
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Παλια καλουσες και εαν μιλαγες κατω απο ενα λεπτο δεν χρεωνε ουτε ενα cent δεν εφυεγε με τιποτα η καρτα.Τωρα κατι τους επιασε και το αλλαξαν με 1λεπτο το πρωτο λεπτο και ανα δευτερολεπτο μετα σιγουρα πιο οικονομικο απο vodafone που βαραει τα λετα ανα λεπτο.

 

μιλαμε για λεπτα του ευρω οποτε ψιλα γραμματα.σε καθε περιπτωση καλυτερα απο την βονταφον

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια θελω να βαλω το CALL THEM ALL 600 αλλα γραφει "Ελάχιστος χρόνος χρέωσης 3 λεπτά για κλήσεις ομιλίας και Video Κλήσεις και στη συνέχεια η χρέωση γίνεται ανά δευτερόλεπτο.". Τι ακριβως ειναι αυτο;

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια θελω να βαλω το CALL THEM ALL 600 αλλα γραφει "Ελάχιστος χρόνος χρέωσης 3 λεπτά για κλήσεις ομιλίας και Video Κλήσεις και στη συνέχεια η χρέωση γίνεται ανά δευτερόλεπτο.". Τι ακριβως ειναι αυτο;

 

Αυτό είναι ελληνικά και σου λέει πως η ελάχιστη κλήση που χρεώνεσαι απο την στιγμη που γίνει η σύνδεση, είναι τρίλεπτη και μετά χρεώνεσαι με το δευτερόλεπτο... :)

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια θελω να βαλω το CALL THEM ALL 600 αλλα γραφει "Ελάχιστος χρόνος χρέωσης 3 λεπτά για κλήσεις ομιλίας και Video Κλήσεις και στη συνέχεια η χρέωση γίνεται ανά δευτερόλεπτο.". Τι ακριβως ειναι αυτο;

 

maximum 200 κλησεις δηλαδη. η γνωστη κλεψια ολων των εταιριων

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και θα πρεπει να τα μιλησεις σε ενα μηνα αλλιως χανονται.αυτα εβλεπα κι εγω και την εκανα απο το γουοτς απ.

 

αυτη την πολιτικη καταναλωσης εχει υιοθετηθει απο ολες τις εταιριες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και θα πρεπει να τα μιλησεις σε ενα μηνα αλλιως χανονται.αυτα εβλεπα κι εγω και την εκανα απο το γουοτς απ.

 

Ουσιαστικά τα δωρεάν λεπτά ή τα αγοραστά πακέτα είναι ένα έμμεσο πάγιο, αφού δημιουργούν συνεχή ανάγκη για καθορισμένη χρονικά ανανέωση! Ειδικά αν δεν τα χρησιμοποιείς στην πλειοψηφία τους είναι κοροϊδία!:worry:

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά τα δωρεάν λεπτά ή τα αγοραστά πακέτα είναι ένα έμμεσο πάγιο, αφού δημιουργούν συνεχή ανάγκη για καθορισμένη χρονικά ανανέωση! Ειδικά αν δεν τα χρησιμοποιείς στην πλειοψηφία τους είναι κοροϊδία!:worry:

 

ακριβως. καποιοι ενεργοποιουν πακετα και δεν μιλανε ουτε το 10% απο τα λεπτα που προπληρωνουν. και δεν καταλαβαινουν και τη λαθος χρηση που κανουν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Oλες οι ετεραιεις προσπαθουν να δημιουργησουν ενα παγιο ανα συνδρομητη ωστε να εχουν προβλεψιμα κερδη!Αυτο προσπαθουνε να κανουνε με τους συνδρομητες καρτοκινητων που για αυτους ειναι μια αγορα απροβλεπτη.Δημιουργουνε παγια με χρονους ομιλιας μονο προς την εταιρεια τους για να προσελκυουν ομαδες συνδρομητων οικογενοιες μικρες εταιρειες κτλ.
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

ακριβως. καποιοι ενεργοποιουν πακετα και δεν μιλανε ουτε το 10% απο τα λεπτα που προπληρωνουν. και δεν καταλαβαινουν και τη λαθος χρηση που κανουν

 

Και τι μπορώ να κάνω εγώ με τον πατέρα μου; Είχε έναν εργάτη, ο οποίος είχε whats'up. Πήρα του πατέρα μου ένα whats'up για να μιλάει με τον εργάτη αλλά το βολεύτηκε και ξοδεύει 15 Ευρώ το μήνα. Περιμένεις εσύ από έναν άνθρωπο 70 χρονών να κρέμεται στο myphone για το πότε θα αλλάξει η χρέωση και να αλλάξει και ο ίδιος συμπεριφορά ή μήπως περιμένεις από εμένα να λέω στον πατέρα μου ποιον θα πάρει και πόσο θα μιλήσει;

Link to comment
Share on other sites

Και τι μπορώ να κάνω εγώ με τον πατέρα μου; Είχε έναν εργάτη, ο οποίος είχε whats'up. Πήρα του πατέρα μου ένα whats'up για να μιλάει με τον εργάτη αλλά το βολεύτηκε και ξοδεύει 15 Ευρώ το μήνα. Περιμένεις εσύ από έναν άνθρωπο 70 χρονών να κρέμεται στο myphone για το πότε θα αλλάξει η χρέωση και να αλλάξει και ο ίδιος συμπεριφορά ή μήπως περιμένεις από εμένα να λέω στον πατέρα μου ποιον θα πάρει και πόσο θα μιλήσει;

 

Νομίζω στο δικο σου πρόβλημα ειναι απλή η λύση. Κάνε αυτό που έκανα εγω στον πεθερό μου όταν μου ειπε οτι τα 20 ευρω δεν του φτάνουν για το whats up. Επειδη και αυτος δεν έψαχνε να βρει με ποιούς μπορεί να μιλάει και με ποιους όχι. Του έκανα αλλαγή πακέτου σε frog, και με 10 ευρω πλέον τον μηνα είναι καλυμένος.

 

Στην πεθερά μου απο την άλλη που μου εξηγησε με ποιές φιλες και συγγενείς μιλάει και είναι όλοι whats up, δεν πείραξα το πακέτο της. Αυτην την συμφέρει το whats up.

 

Απλά της ειπα πλέον να κάνει αναπάντητες στον πεθερό μου για να μην χρεώνεται!:lol:

 

 

Υ.Γ Σοβαρα, ρωτήστε τους γυρω σας (γονείς, πεθερικά, θείους κλπ που δεν έχουν σχεση με φόρουμ και προσφορές για να μαθαινουν) τι χρήση κάνουν και προτείνετε τους αυτο που νομίζετε οτι τους ταιριαζει (ειτε με φορητότητα είτε με αλλαγή πακέτου). Κατα 99% θα τους γλυτώσετε λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Και τι μπορώ να κάνω εγώ με τον πατέρα μου; Είχε έναν εργάτη, ο οποίος είχε whats'up. Πήρα του πατέρα μου ένα whats'up για να μιλάει με τον εργάτη αλλά το βολεύτηκε και ξοδεύει 15 Ευρώ το μήνα. Περιμένεις εσύ από έναν άνθρωπο 70 χρονών να κρέμεται στο myphone για το πότε θα αλλάξει η χρέωση και να αλλάξει και ο ίδιος συμπεριφορά ή μήπως περιμένεις από εμένα να λέω στον πατέρα μου ποιον θα πάρει και πόσο θα μιλήσει;

 

ο πατερας σου ανηκει σε μια ομαδα χρηστων που εχουν το κινητο για δουλεια και οχι για διασκεδαση και σαφως δεν μπορει να μπαινει στο myphone και να ενημερωνεται καθημερινα. κατα μια εννοια ειναι εξαιρεση στον κανονα.

αυτο που ειπα παραπανω, αναφεροταν στην πλειοψηφια των κατοχων whats up, που αγορασαν αυτο το πακετο επειδη ακουγεται πιο πολυ στις διαφημισεις η που το εχουν οι περισσοτεροι γνωστοι τους και που νομιζουν οτι ενεργοποιωντας τα 600 λεπτα καθε μηνα και χρησιμοποιωντας ενα πολυ μικρο ποσοστο απο αυτα, κανουν οικονομια. ενω στην πραγματικοτητα κανουν μια τρυπα στο νερο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ελληνικά και σου λέει πως η ελάχιστη κλήση που χρεώνεσαι απο την στιγμη που γίνει η σύνδεση, είναι τρίλεπτη και μετά χρεώνεσαι με το δευτερόλεπτο... :)

κι εγω το είχα δει και δεν είχα καταλάβει τι εννούσε η ανακοίνωση. συγνώμη που δεν τα πιάνουμε όλοι με την μία έτσι.:rolleyes:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

το whats up τεωει πολλα λεπτα αδικα γιατι μεσος ορος κλησεων ξερουνε οτι ειναι κατω απο 3 λεπτα δεν ειναι χαζοι αυτοι που το εφτιαξαν!Δηλαδη αμα μιλησεις 1 λεπτο σου φευγουνε 3.Ειναι αδικο σε 10 κλησεις εχεις χασει 20 λεπτα για πλακα οποτε ο χρονος δειν ειναι καθαρος 600 λεπτα.Αντε τα 2/3 να καταφερεις να φας το 1/3 παει χαμενο.
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Στην Κύπρο πάντως το πάγιο, ο θεός να το κάνει πάγιο δηλαδή, στα συμβόλαια είναι 2 ευρώπουλα μαξιμουμ στην Βόνταφον!

Μήπως. λέω μήπως, αν μας αφήνανε στην ησυχία μας με σταθερές σχεδόν χρεώσεις θα είχαμε και οι καρτοκινητοί ένα "πάγιο" βάσει της καθημερινής ρουτίνας και κατ' επέκταση της μηνιαίας ρουτίνας μας; Λέω εγώ τώρα....

Απλά βασίστηκαν εξ'αρχής σε ένα μοντέλο του τύπου λεφτά υπάρχουν και τώρα δεν μπορούν να κάνουν πίσω...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μπορεις να δωσεις περισσοτερες πληροφοριες για το Voip gsm gateway. Ποια η χρησιμοτητα του; και πως ακριβως δουλευει;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

maximum 200 κλησεις δηλαδη. η γνωστη κλεψια ολων των εταιριων

 

Η q έχει ελάχιστο χρόνο το ένα λεπτό και όχι τα τρία

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μπορεις να δωσεις περισσοτερες πληροφοριες για το Voip gsm gateway. Ποια η χρησιμοτητα του; και πως ακριβως δουλευει;

 

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΔΩΣΕ ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...