Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μου αρεσει που φέρνουνε smartphones στην ελλαδα ενω δεν υπαρχουν προσφορες για ιντερνετ.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αυτη τη στιγμη υπαρχει μονο το πακετο ιντερνετ με 3€ 60ΜΒ ?ουτε καν 120ΜΒ?

Ιnternet on the phone

100MB 5E

300MB 10E

 

μου αρεσει που φέρνουνε smartphones στην ελλαδα ενω δεν υπαρχουν προσφορες για ιντερνετ.

 

Ιnternet on the phone

100MB 5E

300MB 10E

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

μου αρεσει που φέρνουνε smartphones στην ελλαδα ενω δεν υπαρχουν προσφορες για ιντερνετ.

 

Q card

99999999999 zetabytes με ένα ευρώ

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

δίνουν νούμερο whatsup με micro-sim για το iphone 4?

Ή θα πρέπει να ζητήσεις αντικατάσταση κάρτας sim πληρώνοντας τους επιπλέον;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

δίνουν νούμερο whatsup με micro-sim για το iphone 4?

Ή θα πρέπει να ζητήσεις αντικατάσταση κάρτας sim πληρώνοντας τους επιπλέον;

πριν κανα 7μηνο, επρεπε να ζητησω αντικατασταση πληρωνοντας επιπλεον.

Δεν γνωριζω αν αυτο εχει αλλαξει σημερα που μιλαμε....

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ιnternet on the phone[/b]

100MB 5E

300MB 10E

 

τι στελνεις για αυτες της προσφορες?

 

Σύνδεση είναι :lol: Η ποιο HOT μόνιμη προσφορά ..

 

Εκτός τον 60ΜΒ 3€ άλλες επιλογές

1 Μέρα 10€ 1024ΜΒ

7 μέρες 14€ 1024ΜΒ

10 μέρες 20€ 3072ΜΒ

30 μέρες 50€ 5120ΜΒ

 

Χωρίς συμβόλαιο τώρα δεν ξέρω αν δουλεύει στην wh η cosmokarta

 

Γενικά η cosmote είναι αρνητική στο καρτο ιντερνετ

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ιnternet on the phone[/b]

100MB 5E

300MB 10E

 

τι στελνεις για αυτες της προσφορες?

 

Σύνδεση είναι :lol: Η ποιο HOT μόνιμη προσφορά ..

 

Εκτός τον 60ΜΒ 3€ άλλες επιλογές

1 Μέρα 10€ 1024ΜΒ

7 μέρες 14€ 1024ΜΒ

10 μέρες 20€ 3072ΜΒ

30 μέρες 50€ 5120ΜΒ

 

Χωρίς συμβόλαιο τώρα δεν ξέρω αν δουλεύει στην wh η cosmokarta

 

Γενικά η cosmote είναι αρνητική στο καρτο ιντερνετ

 

λεω και εγω υπηρχε τετοια πρτοσφορα και δεν το ειχα παρει χαμπαρι.

νομιζο η καλυτερη ειναι τα 15ευρο της wind που δινουνε 1gb.

Link to comment
Share on other sites

επειδη με καιει και μενα το mobile net, που η cosmote ποτε δεν εδωσε απλοχερα στους καρτοκινητους της...

'vodafone ολη μερα', 1 ευρω/μερα, οταν το θες, απεριοριστο(με μεταπτωση απο 3g σε gprs, ως μονο αρνητικο, μετα τα πρωτα 100mb).

Εμενα αυτο βλεπω να με βολευει.

Ισως βολεψει και κανεναν αλλον που θελει ιντερνετ διχως παγια ομως.

Μια σιμ βοντα, σε ενα αλλο κινητο, και τελος.

Link to comment
Share on other sites

επειδη με καιει και μενα το mobile net, που η cosmote ποτε δεν εδωσε απλοχερα στους καρτοκινητους της...

'vodafone ολη μερα', 1 ευρω/μερα, οταν το θες, απεριοριστο(με μεταπτωση απο 3g σε gprs, ως μονο αρνητικο, μετα τα πρωτα 100mb).

Εμενα αυτο βλεπω να με βολευει.

Ισως βολεψει και κανεναν αλλον που θελει ιντερνετ διχως παγια ομως.

Μια σιμ βοντα, σε ενα αλλο κινητο, και τελος.

 

Είναι 3GB σχεδόν με 30 με καθημερινή χρήση τον 100ΜΒ δεν είναι κακό αν δεν θέλεις κάθε μέρα.

 

geo_1983petra

Και εγω πήγα να δοκιμάσω το my way 20 και ήταν πραγματική πατάτα 20€ για ομιλία sms και ΜΒ και ήταν πανάκριβο την στιγμή που η F2GO είχε 1,5GB..

Και δύστυχος μόνο με συμβόλαιο έχεις καλώ ιντερνέτ αφού η cosmote έχει μαζέψει πολλή κόσμο δεν την ενδιαφέρει μια μικρή ομάδα smartphone.

Έτσι η WIND έχει την καλή λύση 1GB για 30 μέρες απο κινητό είναι αρκετά και φθηνά

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Είναι 3GB σχεδόν με 30 με καθημερινή χρήση τον 100ΜΒ δεν είναι κακό αν δεν θέλεις κάθε μέρα.

 

geo_1983petra

Και εγω πήγα να δοκιμάσω το my way 20 και ήταν πραγματική πατάτα 20€ για ομιλία sms και ΜΒ και ήταν πανάκριβο την στιγμή που η F2GO είχε 1,5GB..

Και δύστυχος μόνο με συμβόλαιο έχεις καλώ ιντερνέτ αφού η cosmote έχει μαζέψει πολλή κόσμο δεν την ενδιαφέρει μια μικρή ομάδα smartphone.

Έτσι η WIND έχει την καλή λύση 1GB για 30 μέρες απο κινητό είναι αρκετά και φθηνά

 

αυτο εχω κανει και εγω απλως με αυτη την λυση πρεπει να εχεις 2 κινητα δηλαδή ενα ιντερνετ και ενα για what's up

Link to comment
Share on other sites

αυτο εχω κανει και εγω απλως με αυτη την λυση πρεπει να εχεις 2 κινητα δηλαδή ενα ιντερνετ και ενα για what's up

 

10 μήνες έτσι ήμουν ε μετά βαρέθηκα ...

 

Σκεφτικές κανένα με 2sim :lol:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Με πιο απλά λόγια η Cosmote προσπαθεί να μας πείσει πως είναι άσκοπο να αγοράζουμε smartphone, γιατί δεν πρόκειται να δούμε φθηνό ίντερνετ από μεριά της.

Απαράδεκτη είναι, δεν μπορεί να συμβιβαστεί με το γεγονός πως και οι συνδρομητές που έχουν καρτοτηλέφωνο θέλουν ιντερνετ στο κινητό τους.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εδω στα καρτοκινητα της ωρες ωρες δε μπορεις να βγαλεις κληση (λογω του μεγαλου αριθμου συνδρομητων της), αμα βαλει φτηνο ιντερνετ ποιο φανταζεστε οτι θα ειναι το αποτελεσμα?

Τα πακετα ιντερνετ ειναι ακριβα για να αποτρεπουν "τη μαζα" απο τη χρηση τους.

Link to comment
Share on other sites

Εδω στα καρτοκινητα της ωρες ωρες δε μπορεις να βγαλεις κληση (λογω του μεγαλου αριθμου συνδρομητων της), αμα βαλει φτηνο ιντερνετ ποιο φανταζεστε οτι θα ειναι το αποτελεσμα?

Τα πακετα ιντερνετ ειναι ακριβα για να αποτρεπουν "τη μαζα" απο τη χρηση τους.

 

Αν μπλοκάρουν το Fb τότε θα δεις διαφορά εξάλλου μην ρίχνουμε ευθύνη στο Ιντερνέτ επειδή δεν αναβαθμίζει το δίκτυό της για να είναι αντάξιο τον συνδρομητών της .

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εδω στα καρτοκινητα της ωρες ωρες δε μπορεις να βγαλεις κληση (λογω του μεγαλου αριθμου συνδρομητων της), αμα βαλει φτηνο ιντερνετ ποιο φανταζεστε οτι θα ειναι το αποτελεσμα?

Τα πακετα ιντερνετ ειναι ακριβα για να αποτρεπουν "τη μαζα" απο τη χρηση τους.

 

Δεν θα ηταν προτιμοτερο να αναβαθμισει το δικτυο της και να προσφερει και καλο και φτηνο ιντερνετ;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ηταν προτιμοτερο να αναβαθμισει το δικτυο της και να προσφερει και καλο και φτηνο ιντερνετ;

 

ναι αλλά δεν το κάνει αλλά κανένας συνδρομητής της δεν φεύγει με φορητοτητα διότι κοιμούνται όρθιοι οι πελάτες της . Αναρωτιέμαι μηνπως είναι άξιοι τις τύχη τους και θέλουνε να περνάνε αυτα που περνάνε από το άθλιο δίκτυο της. Τι να πω άμα φύγει ο περισσότερος κόσμος με φορητοτητα τότε θα το καταλάβει. Τι να πω έχει καταντήσει η κατάσταση άθλια με την κοσμοτε ακόμα και πάνω από νοσοκομείο βάλανε κεραία που απαγορεύεται έλεος!. Που θα φτάσει η παρανομία σε αυτή την χώρα ....

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχω το απεριοριστο 35 και η γυναικα μου whats up το οποιο δεν πολυ καταναλωνει γιατι την παιρνω εγω κ οτι τηλ θελει να κανει τα κανει απο το δικο μου κινητο.

Υπάρχει καμια συνδιαστικη προσφορα να κανουμε για οικογενειακο πακετο χωρις ομως να επιβαρυνθει το whatsup ;;;

Ευχαριστώ

 

ασε τωρα το ειδα θελει 2 συνδεσεις τουλαχιστον στην οικογενεια!

να μενει καλυτερα....

Edited by tsafou
Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Q card

99999999999 zetabytes με ένα ευρώ

 

 

Σωστός ..!!! οτι πρέπει για ipad 3g ...!

THE BEST MOBILE PHONE FORUM !!!!

 

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphone_transparent.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάθε δευτέρα με πιστωτική κάρτα ΤΤ , κάθε τετάρτη με το μήνυμα της Cosmote

 

 

http://www.villagecinemas.gr/index.asp?a_id=69&parent_id=47&news_id=543

 

 

 

http://www.villagecinemas.gr/media/Banners/PostCredit/postcredit.pdf

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

φίλος άλλαξε πακέτο από κοσμοκάρτα σε what's up σήμερα, αλλά δεν του ήρθε μήνυμα για τα 1500'/sms παρόλο που πήρε κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

απο οτι ακουσα θα τα κοψουνε...
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...