Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και Χρόνια πολλά!

Θέλω να ρωτήσω το εξής. Έως 31/12/2010 είχαμε στο what's up 150 λεπτά ομιλίας προς σταθερά με 5 ευρώ. Έχουμε κάτι νέο για το 2011 προς σταθερά; Για τα 1500 λεπτά η προσφορά πήρε παράταση έστω ένα μήνα, για τα σταθερά όμως όπως διαπίστωσα όχι.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι από δευτέρα θα αρχίσουν να βγαίνουν νέες προσφορές για το 2011. Τώρα είναι όλοι σε διακοπές.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, χρονια πολλά.

 

να κανω μια ερωτηση, ειχα στειλει πριν καμια εβδομαδα μηνυμα στο 54440 απο το whatsup κινητο μου, για συμμετοχη σε εναν διαγωνισμό με δωρα bmw κτλ, kai από τοτε με εχουν πρηξει στα μηνυματα. επισης, καθε πρωι που ανοιγω το κινητο μου εχω 6 νεα εισερχομενα απο 54440 που απλά λένε " αποτυχια αποστολής". ξερει κανενας αν και πως γινεται να απαλλαχτω από αυτα τα μηνυματα οριστικά ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι από δευτέρα θα αρχίσουν να βγαίνουν νέες προσφορές για το 2011. Τώρα είναι όλοι σε διακοπές.

 

Σίγουρα δεν μπορεί να αφήσουν έτσι ξεκρέμαστο τον κόσμο. Να πώ και κάτι προσωπικό...;;

 

Εγώ θα ήθελα να έχει μερικά λεπτά για Whats Up αλλά να έχει και δωρεάν λεπτά προς σταθερά. Ένα αξιοπρεπές ποσό λεπτών. 200 το μήνα είναι αρκετά για μένα, αλλά χωρίς το ελάχιστο όριο κλήσης των 3 λεπτών

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, χρονια πολλά.

 

να κανω μια ερωτηση, ειχα στειλει πριν καμια εβδομαδα μηνυμα στο 54440 απο το whatsup κινητο μου, για συμμετοχη σε εναν διαγωνισμό με δωρα bmw κτλ, kai από τοτε με εχουν πρηξει στα μηνυματα. επισης, καθε πρωι που ανοιγω το κινητο μου εχω 6 νεα εισερχομενα απο 54440 που απλά λένε " αποτυχια αποστολής". ξερει κανενας αν και πως γινεται να απαλλαχτω από αυτα τα μηνυματα οριστικά ?

 

ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ (για το 54440)

Για κάθε διευκρίνιση σχετική με τη χρήση της υπηρεσίας ο χρήστης/επισκέπτης μπορεί να απευθύνεται στην Υπηρεσία Εξυπηρέτησης Πελατών της Υπηρεσίας/Προωθητικής Ενέργειας καλώντας από κινητό COSMOTE στον αριθμό 1222 χωρίς χρέωση.

 

 

Εάν δεν επιθυμείς να λαμβάνεις τέτοια μηνύματα, μπορείς να στείλεις ΣΤΟΠ δωρεάν στο 19011 και να απενεργοποιήσεις αυτόματα την υπηρεσία αυτή. Εναλλακτικά, μπορείς να καλέσεις στο κέντρο εξυπηρέτησης στον αριθμό 1222 (δωρεάν από κινητό Cosmote), να το ζητήσεις να μην λαμβάνεις ενημερωτικά μηνύματα και ένας συνεργάτης θα σε «απενεργοποιήσει» αμέσως.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν μπορεί να αφήσουν έτσι ξεκρέμαστο τον κόσμο. Να πώ και κάτι προσωπικό...;;

 

Εγώ θα ήθελα να έχει μερικά λεπτά για Whats Up αλλά να έχει και δωρεάν λεπτά προς σταθερά. Ένα αξιοπρεπές ποσό λεπτών. 200 το μήνα είναι αρκετά για μένα, αλλά χωρίς το ελάχιστο όριο κλήσης των 3 λεπτών

 

Δεν το νομίζω να το κάνουν αυτό, να μειώσουν τα 3 λεπτά...και το cu που δίνει προς σταθερά με 5 ευρώ, 3 λεπτά ελάχιστη χρέωση έχει.;) Εκτός και αν το 2011 μειώσουν το χρόνο ομιλίας που θα δώσουν (καθώς έβγαλαν φθηνά πακέτα με πάγιο από 15 ευρώ).

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι τρελλές προσφορές κατάστρεψαν το δίκτυο και οδήγησαν στις πρόσφατες αυξήσεις για όσους τις πήραν είδηση. Όσο για τα καρτοκινητά, χρειάζεται ένας εξορθολογισμός των υπηρεσιών όσον αφορά την τιμολογιακή τους πολιτική. Δεν γίνεται να δίνονται τσάμπα ή σχεδόν τσάμπα. Δείτε λίγο πόσο χρεώνονται οι αντίστοιχες υπηρεσίες στα συμβόλαια...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Δεν το νομίζω να το κάνουν αυτό, να μειώσουν τα 3 λεπτά...και το cu που δίνει προς σταθερά με 5 ευρώ, 3 λεπτά ελάχιστη χρέωση έχει.;) Εκτός και αν το 2011 μειώσουν το χρόνο ομιλίας που θα δώσουν (καθώς έβγαλαν φθηνά πακέτα με πάγιο από 15 ευρώ).

Θα δούμε λίαν συντόμως ...

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι τρελλές προσφορές κατάστρεψαν το δίκτυο και οδήγησαν στις πρόσφατες αυξήσεις για όσους τις πήραν είδηση. Όσο για τα καρτοκινητά, χρειάζεται ένας εξορθολογισμός των υπηρεσιών όσον αφορά την τιμολογιακή τους πολιτική. Δεν γίνεται να δίνονται τσάμπα ή σχεδόν τσάμπα. Δείτε λίγο πόσο χρεώνονται οι αντίστοιχες υπηρεσίες στα συμβόλαια...

O Εξορθολογισμός Αν γίνει θα πρέπει να περιλαμβάνει και τις βασικές χρεώσεις που είναι ακριβώτερες των συμβολαίων

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι όλα πιο λογικά, ακόμη και οι... προσφορές. Όσο ωραίο και αν είναι να σου δίνουν κάτι σε πολύ χαμηλή τιμή ή τσάμπα, δεν είναι καθόλου ωραίο να μην μπορείς να το χρησιμοποιήσεις επειδή έχει κλατάρει το δίκτυο...

 

ΥΓ: Είναι απόλυτα λογικό το καρτοκινητό να είναι πιο ακριβό από το συμβόλαιο. Όμως στην πράξη, αν δεις τις τιμές συμβολαίων μετά τον προπληρωμένο χρόνο, έχουν την ΙΔΙΑ χρέωση ανά λεπτό με τα καρτοκινητά !!! Μάλλον προνομιακές είναι οι τιμές καρτοκινητών αν λάβουμε υπόψη και τις ανά τακτά χρονικά διαστήματα προσφορές πχ διπλάσσιος όγκος δεδομένων κτλ... Άλλωστε οι προσφορές του WU οδήγησαν το δίκτυο της κοσμοτέ σε κατάρρευση την οποία όλοι πληρώνουμε, όσοι τουλάχιστο το δουλεύουν ως βασικό δίκτυο...

Edited by Nosferatu

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καθόλου λογικό να είναι τα καρτοκινητά τόσο ακριβά, κοίτα τί γίνεται και σε α΄λλες χώρες.

Σε καρτοκινητό δεν πέρνεις επιδότηση , με πια λογική λοιπόν πρέπει να είναι πιο ακριβό από το συμβόλαιο ; εκτός αν εννοείς ότι προτιμούν να πουλάν συμβόλαια , αλλά αυτό δεν είναι λογική , είναι επιλογή.Τέλος ακόμα και τα συμβόλαια μετά τον προπληρωμένο χρόνο πάνε στα 0,33

Μέχρι τα 0,40 είναι 22% ακριβώτερα

Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό να είναι πιο φτηνό σε χρεώσεις το συμβόλαιο σε σχέση με το καρτοκινητό διότι πληρώνει σταθερό πάγιο. Οι άλλες χώρες είναι σε πολύ καλύτερο επίπεδο αλλά δεν φορολογούν με 40% την κινητή τηλεφωνία ούτε έχουν τέλος κινητής το οποίο επιβαρύνεται και με ΦΠΑ !!!

Συνολικά θα δεις ότι μέσω των προσφορών έχουμε φτάσει να είναι πιο φτηνά τα καρτοκινητά σε σχέση με συμβόλαια τα οποία όμως έχουν πολλαπλάσσιο και σταθερό πάγιο...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα ξεχασμενο whatsup σε ενα τηλεφωνο και εβαλα μια καρτα για το ιντερνετ 60mb. Τελειωσαν τα 60mb, εφαγα και απο την καρτα την κανονικη και μηδένισε.

 

Μετα απο 1 εβδομαδα βλεπω οτι εχει ξαφνικα 5,31 ευρω. Πως εγινε αυτο; :P

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα ξεχασμενο whatsup σε ενα τηλεφωνο και εβαλα μια καρτα για το ιντερνετ 60mb. Τελειωσαν τα 60mb, εφαγα και απο την καρτα την κανονικη και μηδένισε.

 

Μετα απο 1 εβδομαδα βλεπω οτι εχει ξαφνικα 5,31 ευρω. Πως εγινε αυτο; :P

 

Ο Άγιος Βασίλης . Χρόνια σου πολλά

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να κάνω μετατροπή της cosmoκάρτας σε what's up? Νομίζω γίνεται με ένα μήνυμα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να κάνω μετατροπή της cosmoκάρτας σε what's up? Νομίζω γίνεται με ένα μήνυμα.

 

ΑΛΠΑΚ ή ALPAK στο 1314.

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη χρονια!

 

ερωτηση : μπορω ενω εχω καρτοκινητο whats up να ενεργοποιησω υπηρεσία κλήσεων προς κινητά cosmote με ενα αντίτιμο 5-10€ για να μιλάω 500 λεπτά? τα κινητά με ενδιαφέρει να είναι οχι μόνο καρτα αλλά και συνδεση.

 

ευχαριστώ , ευτυχισμένο το 2011 με υγεία πανω απο ολα.

"I'm also not very analytical. You know I don't spend a lot of time thinking about myself, about why I do things." George W. Bush, aboard Air Force One, June 4, 2003
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη χρονια!

 

ερωτηση : μπορω ενω εχω καρτοκινητο whats up να ενεργοποιησω υπηρεσία κλήσεων προς κινητά cosmote με ενα αντίτιμο 5-10€ για να μιλάω 500 λεπτά? τα κινητά με ενδιαφέρει να είναι οχι μόνο καρτα αλλά και συνδεση.

 

ευχαριστώ , ευτυχισμένο το 2011 με υγεία πανω απο ολα.

 

Καλή Χρονιά.

 

Δυστυχώς, προς το παρόν δεν υπάρχει κάποιο πακέτο σαν αυτό που λες για κλήσεις από whats up προς όλα τα cosmote.:!:

grsaint13
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα και γώ με την σειρά μου να κάνω μια ερώτηση.

 

Θα ήθελα στο κινητό μου, έχω whats UP αν γίνεται να έχω μερικά λεπτά σε σταθερά. Υπάρχει κάποιο πακέτο να ενεργοποιήσω και αν ναι πώς..;;;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα.

 

Ευχαριστώ πολύ.Λέω να το γυρίσω σε cosmoκαρτα αλλά σκέφτομαι ότι δεν θα με συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα.

 

Ευχαριστώ πολύ.Λέω να το γυρίσω σε cosmoκαρτα αλλά σκέφτομαι ότι δεν θα με συμφέρει.

 

αν η χρηση που κανεις απευθυνεται σε κατοχους whats up σιγουρα δεν σε συμφερει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Γιατί όλη η οικογένεια είναι με Whats Up.

 

Συγνώμη αν γίνομαι κουραστικός, πληροφοριακά, υπάρχει πακέτο στην Cosmokarta με πολλά λεπτά προς σταθερά και με πόσα λεφτά...;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...