Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για δήλωση του καρτοκινητού τι έγγραφα πρέπει να προσκομίσουμε; Σε υποκ/μα cosmote, ΟΤΕ, κτλ;

 

Ο αδερφός μου έχει what's up (λογικά) .. οι περισσότεροι φίλοι του έχουν 697 & 698 (what's up λογικά κι αυτά, 15χρονα είναι όλα) και 2-3 τηλέφωνα σε 693, και το δικό μου που είναι στη Vodafone... εκείνος θέλει κυρίως σε μένα να στέλνει μηνύματα, τηλέφωνα .. και μετά στους υπόλοιπους ...

τι να κάνουμε; φορητότητα στη voda? να παραμείνει στην cote με κάποιο πακέτο για τους φίλους του και αν υπάρχει κάποια έξτρα υπηρεσία για εμάς τους υπόλοιπους;

Δεν έχω ιδέα τι παίζει κι ούτε κι εκείνος πολυ ασχολείται .. οπότε οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω ποιος ο λογος να υπαρχει το Call 600, απο τη στιγμη που βγηκε το καινουριο με τα 1500.

 

Επισης μπορειτε να μου πειτε αν υπαρχει καποιο προγραμμα για να μιλαω σε σταθερα; Οπως εχει η wind.

Link to comment
Share on other sites

Για δήλωση του καρτοκινητού τι έγγραφα πρέπει να προσκομίσουμε; Σε υποκ/μα cosmote, ΟΤΕ, κτλ;

 

Ο αδερφός μου έχει what's up (λογικά) .. οι περισσότεροι φίλοι του έχουν 697 & 698 (what's up λογικά κι αυτά, 15χρονα είναι όλα) και 2-3 τηλέφωνα σε 693, και το δικό μου που είναι στη Vodafone... εκείνος θέλει κυρίως σε μένα να στέλνει μηνύματα, τηλέφωνα .. και μετά στους υπόλοιπους ...

τι να κάνουμε; φορητότητα στη voda? να παραμείνει στην cote με κάποιο πακέτο για τους φίλους του και αν υπάρχει κάποια έξτρα υπηρεσία για εμάς τους υπόλοιπους;

Δεν έχω ιδέα τι παίζει κι ούτε κι εκείνος πολυ ασχολείται .. οπότε οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη!

τον αδερφό σου δεν τον συμφέρει να κάνει φορητότητα διότι έχει ένα σωρό φίλους με what's up και μόνο εσένα με vodafone.

το πιο λογικό είναι να μείνει στην cosmote με what's up και να χρεώνεσαι εσύ για να τον παίρνεις:p

Θα ηθελα να ρωτησω ποιος ο λογος να υπαρχει το Call 600, απο τη στιγμη που βγηκε το καινουριο με τα 1500.

 

Επισης μπορειτε να μου πειτε αν υπαρχει καποιο προγραμμα για να μιλαω σε σταθερα; Οπως εχει η wind.

αν τύχει και τελειώσουν τα 1.500' πριν την πάροδο των 30 ημερών, και δεν θέλει ή δεν έχει να ξανακάνει ανανέωση για να τα ξανακερδίσει, το call them all 600 ή 1200 είναι μια λύση.;)

 

πακετό για σταθερά δυστυχώς δεν υπάρχει. υπήρχε στα καρτοσυμβόλαια αλλά το καταργήσαν κι από εκεί:wacko:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

τον αδερφό σου δεν τον συμφέρει να κάνει φορητότητα διότι έχει ένα σωρό φίλους με what's up και μόνο εσένα με vodafone.

το πιο λογικό είναι να μείνει στην cosmote με what's up και να χρεώνεσαι εσύ για να τον παίρνεις:p

 

το πρόβλημα είναι ότι εγώ είμαι εξωτερικό .. άρα δεν μπορώ να τον καλώ .. (έχω πάγιο για απεριόριστες εισερχόμενες)

κάποια άλλη επιλογή π.χ. κάποιο καρτοπρόγραμμα κτλ θα μπορούσαμε να βάλουμε; (στο δικό μου όνομα, αν έχει γραφειοκρατία). Γύρω στα 10-15 ευρώ; Υπάρχει αντίστοιχο πρόγραμμα; κι αν ναι, θα βολεύει;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

επειδή είναι και οι φίλοι του στη μέση, νομίζω ότι μόνο με δεύτερη συσκευή και μια CU κάρτα SIM από την οποία θα σε καλεί μόνο αυτός(λόγω του παγίου σου) θα λυθεί το πρόβλημα σας.

 

PS & offtopic: Σε ποια χώρα βρίσκεσαι αν επιτρέπεται;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

επειδή είναι και οι φίλοι του στη μέση, νομίζω ότι μόνο με δεύτερη συσκευή και μια CU κάρτα SIM από την οποία θα σε καλεί μόνο αυτός(λόγω του παγίου σου) θα λυθεί το πρόβλημα σας.

 

PS & offtopic: Σε ποια χώρα βρίσκεσαι αν επιτρέπεται;

 

Μάλιστα ... αυτό το σκέφτηκα κι εγώ ... με τις 2 συσκευές .. αλλά πολύ ταλαιπωρία μου φαίνεται .. για 15 χρονο κιόλας .. αν είναι να αρχίσει από τώρα να κυκλοφορεί με 2 συσκευές ... καήκαμε! χαχα!

η πο πολύπλοκη λύση θα ήταν να είχα δεύτερο αριθμό καρτοκινητό Cosmote για να στέλνει μηνύματα .. μόνο!

και η τρίτη .. να του έδινα ένα iPhone .. να στέλνει με το ping! χαχαχα

 

ps

Αγγλία είμαι .. δεν είχαμε προβλήματα μέχρι πρότινος, μιας κι εγώ ήμουν στην Cote .. αλλά έκανα φορητότητα διότι έσκαγα πολλά λεφτά, χωρίς λόγο .. έβαλα Voda + Europe (πάγιο) και ησύχασα...!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

τότε ναι, βάζεις κι εσύ what's up και επιβαρύνεσαι εσύ με δεύτερη συσκευή:p και ο μικρός έχει έναν αριθμό και μιλάει με όλους.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

και η τρίτη .. να του έδινα ένα iPhone .. να στέλνει με το ping! χαχαχα

 

 

Μπορείς να του δώσεις ένα ipod touch για να στέλνει με το ping και να μιλάτε με το skype (όπου πιάνει wi-fi). Ίδια δουλειά με 160 ευρώ!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ρε παιδιά ... θα το σκεφτώ κι αυτό με το touch .. (με συμφέρει κιόλας, από το να του πάρω iPhone, εκτός κι αν μου το δώσει η orange uk με αναβάθμιση) .. Σήμερα πήγαμε και κάναμε δήλωση του αριθμού του ..

δεν μου λέτε, τι πακέτο έχει για κλήσεις προς what's up? γιατί μου λέει ότι είχε αυτή την προσφορά το 2009, αλλά τώρα δεν έχει κάτι .. στέλνει μερικά μηνύματα αλλά περισσότερο παίρνει τηλέφωνο...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

δεν μου λέτε, τι πακέτο έχει για κλήσεις προς what's up? γιατί μου λέει ότι είχε αυτή την προσφορά το 2009, αλλά τώρα δεν έχει κάτι .. στέλνει μερικά μηνύματα αλλά περισσότερο παίρνει τηλέφωνο...

 

Υπάρχουν διάφορα πακέτα με δωρεάν λεπτά ομιλίας προς What's up. Μπορεί να έχει τη νέα προσφορά που δίνει 1500' ομιλίας και 1500 sms με κάθε ανανέωση. Πάντως, το πιο δημοφιλές πακέτο του Whats up στους έφηβους είναι αυτό που δίνει 600'. :p

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν διάφορα πακέτα με δωρεάν λεπτά ομιλίας προς What's up. Μπορεί να έχει τη νέα προσφορά που δίνει 1500' ομιλίας και 1500 sms με κάθε ανανέωση. Πάντως, το πιο δημοφιλές πακέτο του Whats up στους έφηβους είναι αυτό που δίνει 600'. :p

 

με τι κόστος το καθένα μπορείς να μου πεις;

Σε ένα μήνα βάζει γύρω στα 10 ευρώ κάρτα.. (σπάνια 15)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

με τι κόστος το καθένα μπορείς να μου πεις;

Σε ένα μήνα βάζει γύρω στα 10 ευρώ κάρτα.. (σπάνια 15)

 

Το πρώτο είναι δωρεάν. Δηλαδή μέχρι τις 31/12 με μία ανανέωση των 10 ευρώ θα έχει δωρεάν 1500' και 1500 sms προς την Whats up παρέα του και τα υπόλοιπα μπορεί να τα καταναλώνει σε τρίτους ή σε υπηρεσίες.

 

Το δεύτερο πακέτο προσφέρει 600' ομιλίας και 600 sms προς Whats up με 7 ευρώ (άχρηστο πακέτο μέχρι τις 31/12)

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να βαλει καρτα των 5 ευρω και να εχει δωρο τα 1500+1500 προς whats'up αριθμους.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Καμια προσφορα για την Cosmokarta θα δουμε???

 

Πολύ καλή ερώτηση. Με ένα τηλεφώνημα στο 1313, θα σου λυθεί η απορία!! :lol:

 

Σοβαρά τώρα, αυτό συζητιέται πολύ καιρό και φως ακόμα δεν είδαμε! Απορώ γιατί υπάρχουν ακόμα άτομα που έχουν Cosmoκάρτα... Γυρίστε το σε What's Up ή αλλάξτε δίκτυο ρε παιδιά... Πιο άχρηστο πακέτο καρτοκινητής δεν υπάρχει στην Ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites

Και στο What's Up πώς θα μιλάω με 1 λεπτό το λεπτό προς 2 αριθμούς Κοσμοτέ; Ή, πώς θα έχω προνομιακές χρεώσεις με ανανέωση άνω των 20 ευρώ; Ή, πως θα έχω δωρεάν 45 λεπτά με κάθε ανανέωση από 10 ευρώ και άνω;

 

Μην τα μπλέκουμε όλα, σαφώς και εξυπηρετεί αρκετό κόσμο η Κοσμοκάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Και στο What's Up πώς θα μιλάω με 1 λεπτό το λεπτό προς 2 αριθμούς Κοσμοτέ; Ή, πώς θα έχω προνομιακές χρεώσεις με ανανέωση άνω των 20 ευρώ; Ή, πως θα έχω δωρεάν 45 λεπτά με κάθε ανανέωση από 10 ευρώ και άνω;

 

Μην τα μπλέκουμε όλα, σαφώς και εξυπηρετεί αρκετό κόσμο η Κοσμοκάρτα.

 

Μα όλες οι υπηρεσίες της είναι χρεώσιμες, το λες και μόνος σου! Σκέψου τι προσφέρει ο ανταγωνισμός... Στο νέο καρτοκινητό Vodafone, βάζεις μια κάρτα 20 ευρώ και έχεις Unlimited για όλη τη Voda, 150' για όλους τους υπόλοιπους (τρώει 12 ευρώ από την κάρτα), 30MB internet (τρώει 3,5 ευρώ από την κάρτα) και σου μένουν και περίπου 3 ευρώ μετά φόρων που πραγματικά δεν ξέρεις τι να τα κάνεις (ίσως μηνύματα προς τρίτους)! Η Cosmoκάρτα τι προσφέρει με ανανέωση 20 ευρώ; 1 λεπτό το λεπτό, "προνομιακές χρεώσεις" και 45' χρόνο ομιλίας; Κι όλα αυτά μέχρι να τελειώσει η κάρτα; Για σκέψου το λίγο καλύτερα...

 

Η Cosmote είναι μόνο για συμβόλαιο και What's Up. Την Cosmoκάρτα την έχουν "αυτοκτονήσει"...

Link to comment
Share on other sites

Μα όλες οι υπηρεσίες της είναι χρεώσιμες, το λες και μόνος σου! Σκέψου τι προσφέρει ο ανταγωνισμός... Στο νέο καρτοκινητό Vodafone, βάζεις μια κάρτα 20 ευρώ και έχεις Unlimited για όλη τη Voda, 150' για όλους τους υπόλοιπους (τρώει 12 ευρώ από την κάρτα), 30MB internet (τρώει 3,5 ευρώ από την κάρτα) και σου μένουν και περίπου 3 ευρώ μετά φόρων που πραγματικά δεν ξέρεις τι να τα κάνεις (ίσως μηνύματα προς τρίτους)! Η Cosmoκάρτα τι προσφέρει με ανανέωση 20 ευρώ; 1 λεπτό το λεπτό, "προνομιακές χρεώσεις" και 45' χρόνο ομιλίας; Κι όλα αυτά μέχρι να τελειώσει η κάρτα; Για σκέψου το λίγο καλύτερα...

 

Η Cosmote είναι μόνο για συμβόλαιο και What's Up. Την Cosmoκάρτα την έχουν "αυτοκτονήσει"...

 

οντως. την εχουνε ξεχασει δεν θυμαμαι να εχουνε αναφερει τιποτα καινουργιο. το μονο καινουργιο ειναι οτι τα πακετα του what's up ισχυουνε και στην κοσμοκαρτα. κατι που κανενα αλλο δικτυο δεν εχει κανει .... μεγαλο οφελος αυτο για τα μυνηματα. δεν συμφερει να στειλεις μυνημα εαν δεν ενεργοποιησεις κανενα πακετο διοτι το μυνημα εχει 0,11 ευρω. η γνωμη μου ειναι οτι κανενας δεν θα επελεγε κοσμοκαρτα αλλα νεο καρτοκινητο vodafone για να μιλαει με ολα τα δικτυα λογω τον σουπερ πακετων ομιλιας και μυνηματων. μονο για εαν μιλαει μονο με δυο αριθμους κοσμοτε και να στελνει πολλα μυνηματα . κατα αλλα δεν συμφερει εαν μιλαει με αλλα δικτυα. καθολου ομως.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω στα "συν" της COSMOTE και κατ' επέκταση και της COSMOKAPTA ότι έχεις και email 69ΧΧΧΧΧΧΧΧ@mycosmos.gr για το οποίο (μπορείς να) έχεις ΔΩΡΕΑΝ και ΑΜΕΣΗ ειδοποίηση με SMS στο κινητό σου!

 

Εγώ προσωπικά προωθώ το GMail λογαριασμό μου στο mycosmos οπότε δεν χρειάζομαι ούτε push-email ούτε τίποτα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω στα "συν" της COSMOTE και κατ' επέκταση και της COSMOKAPTA ότι έχεις και email 69ΧΧΧΧΧΧΧΧ@mycosmos.gr για το οποίο (μπορείς να) έχεις ΔΩΡΕΑΝ και ΑΜΕΣΗ ειδοποίηση με SMS στο κινητό σου!

 

Εγώ προσωπικά προωθώ το GMail λογαριασμό μου στο mycosmos οπότε δεν χρειάζομαι ούτε push-email ούτε τίποτα! ;)

 

Πράγματι αυτό είναι καταπληκτικό εργαλείο! Κι εγώ το χρησιμοποιώ! Αλλά μην ξεχνάς ότι με το internet που δίνουν οι άλλες στα καρτοκινητά μπορείς να έχεις απευθείας ολόκληρο το mail στο κινητό σου και όχι απλά μια ειδοποίηση!

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι αυτό είναι καταπληκτικό εργαλείο! Κι εγώ το χρησιμοποιώ! Αλλά μην ξεχνάς ότι με το internet που δίνουν οι άλλες στα καρτοκινητά μπορείς να έχεις απευθείας ολόκληρο το mail στο κινητό σου και όχι απλά μια ειδοποίηση!

 

Ο καταπληκτικός κόσμος της cosmote :wacko:!!! Όταν οι άλλοι δίνουν internet η cosmote είναι ακόμα στις ειδοποιήσεις με sms:p. Το μέλλον είναι εδώ !:lol:

Life is a game
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω στα "συν" της COSMOTE και κατ' επέκταση και της COSMOKAPTA ότι έχεις και email 69ΧΧΧΧΧΧΧΧ@mycosmos.gr για το οποίο (μπορείς να) έχεις ΔΩΡΕΑΝ και ΑΜΕΣΗ ειδοποίηση με SMS στο κινητό σου!

 

Εγώ προσωπικά προωθώ το GMail λογαριασμό μου στο mycosmos οπότε δεν χρειάζομαι ούτε push-email ούτε τίποτα! ;)

 

Πράγματι αυτό είναι καταπληκτικό εργαλείο! Κι εγώ το χρησιμοποιώ! Αλλά μην ξεχνάς ότι με το internet που δίνουν οι άλλες στα καρτοκινητά μπορείς να έχεις απευθείας ολόκληρο το mail στο κινητό σου και όχι απλά μια ειδοποίηση!

 

Ο καταπληκτικός κόσμος της cosmote :wacko:!!! Όταν οι άλλοι δίνουν internet η cosmote είναι ακόμα στις ειδοποιήσεις με sms:p. Το μέλλον είναι εδώ !:lol:

 

Παίδες μην είστε αρνητικοί με τη συγκεκριμένη υπηρεσία! Μια χαρά χρήσιμη είναι! Ακόμη και εάν+όταν δώσει ίντερνετ στην COSMOKAPTA εγώ θα συνεχίσω να την χρησιμοποιώ! Άλλα τα πλεονεκτήματα της ειδοποίησης με SMS και άλλα της push τεχνολογίας. ;)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, η ειδοποίηση με SMS είναι πολύ καλό εργαλείο. Όσο και αν δε συμπαθώ την Cosmote, ξέρω πως, υπάρχουν πολλά άτομα, τα οποία δεν έχουν iPhone, BB, ή Android. Για τα SE, π.χ. είναι πολύ καλή υπηρεσία΄.
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω στα "συν" της COSMOTE και κατ' επέκταση και της COSMOKAPTA ότι έχεις και email 69ΧΧΧΧΧΧΧΧ@mycosmos.gr για το οποίο (μπορείς να) έχεις ΔΩΡΕΑΝ και ΑΜΕΣΗ ειδοποίηση με SMS στο κινητό σου!

 

 

πως το ενεργοποιούμε αυτό; ισχύει και για what's up;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αυτο που γραφει στους ορους χρησης του CALL THEM ALL 1500

"Ελάχιστος χρόνος χρέωσης 3 λεπτά για κλήσεις ομιλίας και Video Κλήσεις και στη συνέχεια η χρέωση γίνεται ανά δευτερόλεπτο. " πως μεταφραζεται? αφου ειναι δωρεαν, ποια ειναι η ελαχιστη χρεωση??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...