Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμείς είμαστε large με τα what's up, σκάμε κλήσεις όταν θέλουμε να μιλήσουμε. :p

 

Xωρίς πλάκα πάντως, όχι, δεν υπάρχει κάτι τέτοιο. Μόνο με τις κλασικές αναπάντητες.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σχετικά με όλα αυτά τα πακέτα που ίσως ακουστεί ηλίθια αλλά έχω πραγματικά περιέργεια! Έχει τελειώσει ποτέ κανείς τα 1000' (ή έστω τα 1000 sms); Την έχω ενεργοποιήσει κι εγώ αυτή την υπηρεσία οπότε είμαστε XXL με 4-5 φιλαράκια και μιλάμε πραγματικά πολύ αλλά μου φαίνεται υπερβολικά δύσκολο να εξαντλήσει κάποιος όλα τα λεπτά και τα sms! Εκτός από σπάνιες περιπτώσεις που υπάρχει ερωτική σχέση με τεράστια απόσταση! Οπότε μάλλον πιστεύω πως οι εταιρίες το κάνουν εκ του ασφαλούς σκεπτόμενες ότι τελικά ένα απειροελάχιστο ποσοστό συνδρομητών θα εκμεταλλευτεί την προσφορά σε αρκετά μεγάλο βαθμό! Οι περισσότεροι δε νομίζω να χρησιμοποιούν περισσότερα από 200-300 λεπτά το μήνα και άλλα τόσα sms. Πάντως όπως και νά 'χει, το μόνο σίγουρο είναι ότι συμφέρει!

 

Συγνώμη αν σας έπρηξα! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Τα 1000 λεπτά ομιλίας και 1000 sms με 1ευρώ έχουν λήξει; Ή μπορούμε ακόμα να τα ενεργοποιήσουμε;
...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

Τα 1000 λεπτά ομιλίας και 1000 sms με 1ευρώ έχουν λήξει; Ή μπορούμε ακόμα να τα ενεργοποιήσουμε;

Μπορούμε να τα ενεργοποιήσουμε μέχρι τις 31/3.:)

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να τα ενεργοποιήσουμε μέχρι τις 31/3.:)

 

και εγώ αυτό θυμόμουν....αλλά μια φίλη στέλνει από χθες μνμ για να το ενεργοποιήσει και τπτ! Της έρχεται μνμ η υπηρεσία δεν βρέθηκε! Μήπως έχει μπλοκάρει το δίκτυο..τί να πω! Τεσπα...ελπίζω να ενεργοποιηθεί κάποια στιγμή!

...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

και εγώ αυτό θυμόμουν....αλλά μια φίλη στέλνει από χθες μνμ για να το ενεργοποιήσει και τπτ! Της έρχεται μνμ η υπηρεσία δεν βρέθηκε! Μήπως έχει μπλοκάρει το δίκτυο..τί να πω! Τεσπα...ελπίζω να ενεργοποιηθεί κάποια στιγμή!

 

Αν εχει 1 ευρω μονο στον λογ/σμο της δεν προκειται να ενεργοποιηθει η υπηρεσια. Πες της να βαλει 1 καρτα των 3€ και μετα να στειλει το μηνυμα για ενεργοποιηση.

 

Και αφου ενεργοποιηθει, να μην ξεχασει να περασει αλλη 1 καρτα των 3€ μεχρι 31/3.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Υπάρχει δυνατότητα να δώσω από το καρτοκινητό cosmote που έχω,

μονάδες σε κάποιο άλλο που βρίσκεται στο ίδιο δίκτυο?

Αν ναι, ποιο είναι το μνμ που πρέπει να στείλω?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Υπάρχει δυνατότητα να δώσω από το καρτοκινητό cosmote που έχω,

μονάδες σε κάποιο άλλο που βρίσκεται στο ίδιο δίκτυο?

Αν ναι, ποιο είναι το μνμ που πρέπει να στείλω?

Ευχαριστώ

Καλείς το 1313 για μεταφορά του ποσού. Πρέπει να έχεις τον αριθμό χρήστη του καρτοκινητού σου όμως. Ελάχιστο ποσό μεταφοράς 5€. Κόστος υπηρεσίας=μηδέν (μόνο η χρέωση της κλήσης στο 1313, δηλαδή 12σεντς.)

Link to comment
Share on other sites

Καλείς το 1313 για μεταφορά του ποσού. Πρέπει να έχεις τον αριθμό χρήστη του καρτοκινητού σου όμως. Ελάχιστο ποσό μεταφοράς 5€. Κόστος υπηρεσίας=μηδέν (μόνο η χρέωση της κλήσης στο 1313, δηλαδή 12σεντς.)

Μπορείς να το κάνεις μόνος σου και μέσω το myaccount της cosmote αν είσαι γραμμένος, αλλά νομίζω πρέπει να έχεις κάνει το καρτοκινητό σου επώνυμο.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος αριθμος κλησης για να ενεργοποιησω την ενημερωση κλησεων με sms οταν εχω κλειστο το κινητο; Εχθες ολο το βραδυ το ειχα κλειστο και σημερα μου ειπε ενας γνωστος μου οτι με πηρε τηλεφ. και οτι το ειχα κλειστο, αλλα περασαν πανω απο 10+ ωρες και γραπτο μηνυμα δεν μου ηρθε.
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος αριθμος κλησης για να ενεργοποιησω την ενημερωση κλησεων με sms οταν εχω κλειστο το κινητο; Εχθες ολο το βραδυ το ειχα κλειστο και σημερα μου ειπε ενας γνωστος μου οτι με πηρε τηλεφ. και οτι το ειχα κλειστο, αλλα περασαν πανω απο 10+ ωρες και γραπτο μηνυμα δεν μου ηρθε.

 

Eιναι ηδη ενεργοποιημενη αυτη η υπηρεσια αυτοματα.

Link to comment
Share on other sites

Paidia, 8elo tin boi8ia sas giati eimai asxetos entelos.

Exo watch up kai nokia 5300. 8elo na mpain0 sto msn meso tou ebudy, alla i xreoseis sto net mono f8ines den einai... Mipos 3eretai an uparxei kapoio programataki-prosfora tis cosmote kai tin bgaloume pio oikonomika?

Giati blepo alli etairia i opoia exei.

 

EUXARISTO

 

Kaneis re paidia den 3erei tpt?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στον Μαϊο θα εχει εγκατασταθεί πλήρως η νεα πλατφόρμα των καρτοκινητών της cosmote, αυτό σημαίνει οτι δεν θα υπάρχει το πρόβλημα της χωρητικότητας στο πράσινο δίκτυο,στις εξερχόμενες κλήσεις των καρτοκινητών.
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Eιναι ηδη ενεργοποιημενη αυτη η υπηρεσια αυτοματα.

 

Αυτο το ξερω και απο τις οδηγιες χρησης που ειχε μεσα το πακετο μαζι με τον αριθμο. Το θεμα ειναι οτι δεν ερχεται μηνυμα ενημερωσης. Το απογευμα εκλεισα το κινητο και καλεσα απο το σταθερο, επειτα το ανοιξα το κινητο και μεχρι τωρα αφαντο το μηνυμα.

 

Γι' αυτο ρωτησα αν υπαρχει καποιο συγκεκριμενο νουμερο ετσι ωστε να ξανα - ενεργοποιηθει η υπηρεσια.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

^ Εμένα στο cosmokarta που είχε ακυρωθεί (ή δεν το είχα ενεργοποιήσει ποτέ :O ), είχα πάρει την εξυπηρέτηση πελατών και μου την ενεργοποίησαν.

Επίσης μου είπαν ότι:

 

Αν θέλεις να την ξανανενεργοποιήσεις πρέπει να κάνεις τα εξής:

Πατάς ##002# και κάνεις κλήση.

Μετά πατάς **62*+30697537xxxxxxx# και κάνεις κλήση. Όπου xxxxxxx ο αριθμός του κινητού σου χωρίς το 697 μπροστά.

Δεν το δοκίμασα γιατί μου το ενεργοποίησε η Εξυπηρέτηση Πελατών εκείνη τη στιγμή, πιστεύω να ισχύει όμως.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Έχω μπερδευτεί ολίγον με τον τρόπο ανανέωσης του "1000"...:O

 

Ενεργοποίησα και χρησιμοποιώ τα 1000 λεπτά + SMS από 13/3. Αν έχω καταλάβει καλά, το πακέτο αυτό λήγει στις 13/4. Για να μπορέσω να χρησιμοποιήσω πάλι το πακέτο από 13/4 πότε πρέπει να βάλω χρήματα; (το ελάχιστο 3 ευρώ αν θυμάμαι καλά). Έως τις 31/3 ή έως τις 12/4;

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Έχω μπερδευτεί ολίγον με τον τρόπο ανανέωσης του "1000"...:O

 

Ενεργοποίησα και χρησιμοποιώ τα 1000 λεπτά + SMS από 13/3. Αν έχω καταλάβει καλά, το πακέτο αυτό λήγει στις 13/4. Για να μπορέσω να χρησιμοποιήσω πάλι το πακέτο από 13/4 πότε πρέπει να βάλω χρήματα; (το ελάχιστο 3 ευρώ αν θυμάμαι καλά). Έως τις 31/3 ή έως τις 12/4;

 

Ευχαριστώ :)

 

Eως 31/3 !!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ξερω και απο τις οδηγιες χρησης που ειχε μεσα το πακετο μαζι με τον αριθμο. Το θεμα ειναι οτι δεν ερχεται μηνυμα ενημερωσης. Το απογευμα εκλεισα το κινητο και καλεσα απο το σταθερο, επειτα το ανοιξα το κινητο και μεχρι τωρα αφαντο το μηνυμα.

 

Η απάντηση βρίσκεται ΑΚΡΙΒΩΣ πάνω από το δικό σου post (συγκεκριμένα στο post #2420). :O

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση βρίσκεται ΑΚΡΙΒΩΣ πάνω από το δικό σου post (συγκεκριμένα στο post #2420). :O

 

Καλεσα την εξυπ. πελατων και τελικα μου ενεργοποιησαν την υπηρεσια. Αμεσως μετα εκλεισα το κινητο εκανα 1 δοκιμη απο το σταθερο. Και ηρθε κατευθειαν το sms στο κινητο.

Αρα μπαρουφες γραφουν μεσα στις οδηγιες οτι και καλα ειναι ενεργοποιημενη η υπηρεσια.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλεσα την εξυπ. πελατων και τελικα μου ενεργοποιησαν την υπηρεσια. Αμεσως μετα εκλεισα το κινητο εκανα 1 δοκιμη απο το σταθερο. Και ηρθε κατευθειαν το sms στο κινητο.

Αρα μπαρουφες γραφουν μεσα στις οδηγιες οτι και καλα ειναι ενεργοποιημενη η υπηρεσια.

 

Μπορεί σε σένα απλά να είχε κολλήσει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα ανανέωση μέσα Μαρτίου και η προσφορά με τα 1000' και 1000sms τελειώνει σήμερα και ξαναενεργοποιείται 1η Απριλίου.

Τώρα πότε πρέπει να κάνω ανανέωση για να έχω συνεχή ροή της προσφοράς; Ευχαριστώ :d

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάνει ανανέωση τον Μάρτιο και πήρες λεπτά για τον Απρίλιο, από 1-30 Απριλίου θα πρέπει να κάνεις ανανέωση 3 ευρώ τουλάχιστον για να έχεις καινούρια 1000' τον Μαιο κ.ο.κ.

 

Γενικά μια φορά το μήνα για να πάρεις λεπτά τον επόμενο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...