Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μας πρόσθεσε και τα 1200 μηνύματα η cosmote μαζι με τα 1200 min για την παρέα μας

 

Απο πότε ισχύει αυτό;

.
Link to comment
Share on other sites

μπορεις απο εδω

:)

 

Ευχαριστώ πολύ! αλλά παρ'όλο που το κάνω κανονικά δεν μου έχει έρθει μήνυμα εδώ και μια μέρα σχεδόν..! Thanks πάντως μπορεί να το ξαναδοκιμάσω μήπως και έχει κολλήσει τπτ δεν ξέρω!

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς που το είχαμε ενεργοποιήσει το CALL1200 πρίν γίνει η προσθήκη των 1200SMS δεν τα δικαιούμαστε?

 

Όσο για τα υπόλοιπα, αν κρίνω από την ημέρα Κωνσταντίνου κ Ελένης, όπου για να πάρεις ένα τηλέφωνο από το Whats UP έπρεπε να προσπαθήσεις 60 φορές, χλωμό να κάνουν άλλη προσφορά λόγω.... χωρητικότητας.

 

Φυσικά στο ίδιο χρονικό σημείο, οι συνδέσεις λειτουργούσαν χωρίς κανένα πρόβλημα (!) Το πιάσατε ε?

 

Μακάρι πάντως να μας έβαζαν μέσα στα 1200 λεπτά και όλα τα σταθερά (όπως η WIND), ή να μας έδιναν την προσφορά όχι με χρέωση 5€, αλλά με κάθε κάρτα ανανέωσης των 10€ (όπως το CU)....

 

Είδομεν...

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά στο ίδιο χρονικό σημείο, οι συνδέσεις λειτουργούσαν χωρίς κανένα πρόβλημα (!) Το πιάσατε ε?

θελεις να πεις οτι οδηγουμαστε μελλοντικα σε συνδρομητες δυο ταχυτητων(συμβολαια-καρτοκινητοι)?

Αν ειναι ετσι,τοτε μαλλον θα πρεπει να πληρωνει κανεις παγιο για να εχει κινητο τηλεφωνο της προκοπης :blink: και κατι τετοιο θα ηταν "εκβιασμος"... :rolleyes:

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από αυτό που είδα, αυτό συμπεραίνω.

 

Λογίκο θα πεί κάποιος που πληρώνει 600 λεπτά ομιλίας στο πάγιο κάθε μήνα.

 

Αλλά από την άλλη, κάποιος που επέλεξε καρτοκινητό επειδή τον συμφέρει, ποιός του αποκλείει να βάζει τα ίδια ή περισσότερα χρήματα σε κάρτες? Εκείνος δεν πληρώνει δηλαδή?

Γιατί αυτός ο διαχωρισμός?

 

Όσο για το whats up, περιμένουμε σταθερά και καλύτερες προσφορές άμεσα ελπίζω....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από αυτό που είδα, αυτό συμπεραίνω.

 

Λογίκο θα πεί κάποιος που πληρώνει 600 λεπτά ομιλίας στο πάγιο κάθε μήνα.

 

Αλλά από την άλλη, κάποιος που επέλεξε καρτοκινητό επειδή τον συμφέρει, ποιός του αποκλείει να βάζει τα ίδια ή περισσότερα χρήματα σε κάρτες? Εκείνος δεν πληρώνει δηλαδή?

Γιατί αυτός ο διαχωρισμός?

 

Όσο για το whats up, περιμένουμε σταθερά και καλύτερες προσφορές άμεσα ελπίζω....

 

Την προηγούμενη εδδομάδα συγκεκριμένες ώρες και ημέρες υπήρχε το πρόβλημα πραγματοποίησης κλήσεων. Ήταν περιστασιακό και περιορισμένο μιας και τώρα όλα είναι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη εδδομάδα συγκεκριμένες ώρες και ημέρες υπήρχε το πρόβλημα πραγματοποίησης κλήσεων. Ήταν περιστασιακό και περιορισμένο μιας και τώρα όλα είναι εντάξει.

 

Ηρθαν οι Γερμανοι και το δικτυο βγηκε off :X

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι γίνεται και δεν μπορούμε να πάρουμε καθόλου τηλέφωνο εμείς με whats up. Έχει σήμερα απο το απόγευμα που δεν μπορώ να κάνω κλήση πουθενά!!

Και άλλες μέρες ήταν αλλα όχι τόσο πολύ:X

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρω σε μια λίστα συμμαζεμένη τα μυνήματα υπηρεσίας σχετικα με το WHAT' S UP και την COSMOKARTA ?

Υπαρχει πουθενα καποιο αρχειο που να τα εχει ολα συγκεντρωμενα ?

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις δωρεαν μηνυματα και τετοια εδω για το what's up και εδω για την cosmocarta...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως μαθαινουμε το υπολοιπο των δωρεαν 1200 μηνυματων της προσφορας?Με το sms ΥΠ μου λεει μονο για το υπολοιπο των bonus sms απο τις ανανεωσεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως μαθαινουμε το υπολοιπο των δωρεαν 1200 μηνυματων της προσφορας?Με το sms ΥΠ μου λεει μονο για το υπολοιπο των bonus sms απο τις ανανεωσεις.

 

Σε λίγες μέρες θα ενεργοποιηθεί και για τα 1200 sms προς whats up χρήστες.

Link to comment
Share on other sites

Καλοδεχούμενη η προσφορά, αλλα πολύ χάλι το δίκτυο. Μίλησα μια ωρα στο σύνολο, αφού έπεσε η κλήση 12 φορές, με ένα φιλαράκι μου. Απο εκείνη την στιγμή και πέρα, όλες μα όλες οι κλήσεις (εκτός απο μία), μου έρχονται με sms, και αυτοί που με καλούνε ακουνε οτι έχω κλειστό το κινητό, ενώ είναι ανοιχτό και στέλνω sms. Και αυτό για τις κλήσεις γίνεται απο την κυριακή το βράδυ....

 

Για να μήν μιλήσω για τα sms... Ένα που έστειλα την παρασκευή, παραδόθηκε την Δευτέρα, ενω με το άτομο αυτό μιλήσαμε μέσω των κινητών μας κανονικά... Άν δεν φτιάξουν τα πράγματα μέχρι την πέμπτη, έχε γειά What's UP και Cosmote. Την κάνω με φορητότητα για Wind.

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Άν δεν φτιάξουν τα πράγματα μέχρι την πέμπτη, έχε γειά What's UP και Cosmote. Την κάνω με φορητότητα για Wind.

Τι ωρα θα κανεις την φορητοτητα την Πεμπτη? :D (αστειευομαι φυσικα)

Εχεις δικιο,πολυ χαλια η κατασταση.Εχθες απο κινητο με συνδεση, πηρα 4-5 φορες μεχρι να βγαλω μια φιλη που εχει What's up.Εδειχνε συνεχεια οτι το κινητο της μιλαει ενω δεν μιλουσε εκεινη την ωρα.

Τι να πω? Αν καταφερει η Wind να σηκωσει την κινηση διχως παρομοια προβληματα με την διπλασια σε λεπτα προσφορα που δινει,σημαινει οτι ή εχει πολυ λιγοτερους συνδρομητες ή πολυ καλυτερο δικτυο απ'αυτο της Cosmote :rolleyes:

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω? Αν καταφερει η Wind να σηκωσει την κινηση διχως παρομοια προβληματα με την διπλασια σε λεπτα προσφορα που δινει,σημαινει οτι ή εχει πολυ λιγοτερους συνδρομητες ή πολυ καλυτερο δικτυο απ'αυτο της Cosmote :rolleyes:

 

Σίγουρα η WIND έχει λιγότερους πελάτες μιας και ο αριθμός της μόλις μπήκε στο 6930??και η COSMOTE είναι κιόλας στο 6983!:):):):)

COSMOTE 4 EVER!!!!!

Link to comment
Share on other sites

re paidia,thelw tin boitheia sas.Exw frog k h kopela m cosmote k milame para poly me minimata k synexeia pairnoume kartes.Theloume na baloume mia apo aytes tis ypiresies k den kseroume poia.Leme na baloume what's up giati egw exw mia karta what's up k ayth mporei na allaksei ton arithmo tis se what's up k na kanoume ayto me ta 1200 sms +1200 lepta omilias.Den milame k poly sto tilefwno.Ti lete na kanw?Symferei to what's up?
Link to comment
Share on other sites

Τι ωρα θα κανεις την φορητοτητα την Πεμπτη? :D (αστειευομαι φυσικα)

Εχεις δικιο,πολυ χαλια η κατασταση.Εχθες απο κινητο με συνδεση, πηρα 4-5 φορες μεχρι να βγαλω μια φιλη που εχει What's up.Εδειχνε συνεχεια οτι το κινητο της μιλαει ενω δεν μιλουσε εκεινη την ωρα.

Τι να πω? Αν καταφερει η Wind να σηκωσει την κινηση διχως παρομοια προβληματα με την διπλασια σε λεπτα προσφορα που δινει,σημαινει οτι ή εχει πολυ λιγοτερους συνδρομητες ή πολυ καλυτερο δικτυο απ'αυτο της Cosmote :rolleyes:

Κοίτα, θα περιμένω να περάσει η πέμπτη, και στις 00:00:01, θα πάρω τηλέφωνο για να κάνω την φορητότητα. Άν φάω πόρτα λόγω ώρας, θα πάρω την αλλη μέρα το πρωί. Θές να πάρουμε μαζί να κάνουμε; :p

 

Έχω και μια καρτόυλα Wind, με την οποία μπαίνω ιντερνετ (Wind Plus Non-Stop), και είμαι ευχαριστημένος με την κάλυψη στις περιοχές που κινούμαι, οπότε, θα κάνω ένα crash-test όταν ολοκληρωθεί η φορητότητα, και άν δέν μου κάνει, ή θα πάω να δοκιμάσω και την Vodafone, ή θα πώ ένα αντε γαμ...ργαληθείτε, και θα μείνω χωρίς κινητό για λίγο καιρό...

 

Αυτά :p

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

re paidia,thelw tin boitheia sas.Exw frog k h kopela m cosmote k milame para poly me minimata k synexeia pairnoume kartes.Theloume na baloume mia apo aytes tis ypiresies k den kseroume poia.Leme na baloume what's up giati egw exw mia karta what's up k ayth mporei na allaksei ton arithmo tis se what's up k na kanoume ayto me ta 1200 sms +1200 lepta omilias.Den milame k poly sto tilefwno.Ti lete na kanw?Symferei to what's up?

 

Aυτο με το whats up ειναι προσφορα και δεν θα ισχυει για παντα..εκτος και αν το κανουνε μονιμο οποτε συμφερει να εχετε και οι 2 whats up.Για μενα η καλυτερη λυση θα ηταν να εχετε και οι 2 frog με 0,02 λεπτα το sms!.

Link to comment
Share on other sites

Θές να πάρουμε μαζί να κάνουμε; :p

να σου πω αμα ειχα WhatsUp θα το σκεφτομουν :lol:

 

Οπως λεει και ο skoulikomirmigot ειναι προσφορα και θα ληξει καποια στιγμη και ολα θα γινουν ξανα ενταξει.

Με την ευκαιρια αυτη παντως ειδαμε οτι και το δικτυο της Cosmote εχει τα ορια του

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

να σου πω αμα ειχα WhatsUp θα το σκεφτομουν :lol:

 

Οπως λεει και ο skoulikomirmigot ειναι προσφορα και θα ληξει καποια στιγμη και ολα θα γινουν ξανα ενταξει.

Με την ευκαιρια αυτη παντως ειδαμε οτι και το δικτυο της Cosmote εχει τα ορια του

 

Από 1/6 τα νεότερα...

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να βγεί 1/6 το νέο μενού και το νεο site της Cosmote, και να δώσει κανένα πακέτο με απεριόριστο ιντερνετ τύπου Wind Plus Non-Stop, πείτε μου να ξέρω να κάνω φορητότητα σήμερα. Όχι και να μου χρειαστεί το κινητό σε κάτι σοβαρό και να μήν μπορέσω να πάρω τηλ επειδή το δίκτυο τους δέν αντέχει τις προσφορές τους.

 

Τους πήρα τηλ και τους είπα για το πρόβλημα και μου λέει μια κοπελιά για να με καθησυχάσει οτι δέν συμβαίνει μόνο στο δικό μου αριθμό, αλλα είναι γενικό πρόβλημα και το έχουν πολλοί. Έλεος. Και τί κάνουν; Κάθονται και τα ξύνουν; "Θα διορθωθεί το συντομότερο δυνατό." όταν τελειώσει αυτή η προσφορά δηλαδή; Αντε και... φφφ...

 

Παρασκευή θα πάρω τηλ για φορητότητα σε wind, εκτός άν γίνει θαυμα, και φτιάξει μέχρι αύριο. Και άν έχουν το θράσος να με πάρουν τήλ να ρωτήσουν γιατί κάνω φορητότητα, θα πάνε απο κεί που ήρθαν. Αντε πιά όλοι βολευτηκαν στο οτι είναι δημόσιοι υπαλληλοι...

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όλα τα προβλήματα που αναφέρετε (καθυστερημένα μηνύματα,δεν βγαίνει με την πρώτη κλήση κάποιες ώρες,μηνύματα για χαμένες κλήσεις παρόλο που είναι ανοιχτό το κινητό κ.α.) συμβαίνουν σε πολλές περιοχές τον τελευταίο καιρό!Τόσα χρόνια δεν είχα προβλήματα αλλά αυτά αρχίζουν να με εκνευρίζουν!Ελπίζω να το φτιάξουν σύντομα και όχι να περιμένουν να τελειώσει η προσφορά!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Και στην Καβάλα εδώ και 1 τουλάχιστον εβδομάδα 1 στις 5 κλήσεις μου δεν βγαίνει με την πρώτη φορά! Εντάξει, όχι ότι με ενδιαφέρει και πολύ αυτό αλλά κάποια στιγμή μπορεί να χρειαστεί να κάνω μια επείγουσα κλήση και θα έχω πρόβλημα! :X

 

Βέβαια να πω την αλήθεια το έχω παρακάνει και εγώ με την χρήση του κινητού με τα 1200 λεπτά και κυρίως με τα sms! :rolleyes:

.
Link to comment
Share on other sites

φίλε xenopoulos, το πρόβλημα σε εμένα δέν είναι 1 στις 5... Έχω φτάσει να μου βγεί 1 στις 12 (χθές το απόγευμα). Και την δευτέρα, έκανα 6 προσπάθειες, δέν βγήκε η κλήση και το παράτησα...

 

Σήμερα που πήρα στο 1313, έκανα 7 προσπάθειες, μεχρι που τελικά βγήκε η κλήση. Τι να πώ, άντε να είναι μία φορα που θα αποτύχει η κλήση, μια φορά σε λίγο καιρό, οκ. Αλλα όχι κάθε μέρα και τελικά να ΜΗΝ βγαίνει μετα απο τόσες προσπάθειες... Είναι πάρα πολυ εκνευριστικό αυτό.

 

Αφού δέν σηκώνει το δίκτυο τους τέτοια προσφορά, γιατί την κάνουν;

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...