Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον μολις εκανα αλλαγη απο το παλιο Προνομιακο σε Neo ....

Επέλεξα το πακετο με τα 16€ και πληρωσα με payzy και μεχρι στιγμης στο διαχειριστικο μου εμφανίζετε τα υπολοιπο που ειχα απο το Προνομιακο (ληγουν αυριο) και τα 7 GB μονο απο το Neo (ενω εχει ερθει μνμ οτι πηρα αλλα 7gb λογω πληρωμης με την payzy) ...

Μηπως εφανιστουν αργοτερα? Αυριο?

Επισης δεν βλεπω απεριοριστα....(?)

Μια αλλη μια χαζομαρα οτι η εκπτωση 10% στο παγιο λογω Cosmote Οne  μπαινει (δεν μπηκε ακομα) στο χρηματικο υπολοιπο....

Το οποιο ομως πρακτικα που να το χρησιμοποιησεις ? Αφου γενικα απο παροχες εισαι πληρης.....(εστω υποθετικα -αναλογα τις αναγκες του καθενος) ...

Προσωπικα νομιζα οτι αφαιρειται αμεσα απο το πληρωτεο ποσο....

 

 

 

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ηρθε σε ενα νουμερο που εχω η παρακατω προσφορα. Not great not terrible που λεμε. Οι 2 μηνες δωρο συν απεριοριστα αξιολογο. Δεν λεει τη δεσμευση εχει αλλα επειδη μιλαμε για gigamax λογικα ειναι 2 χρονια. Αν ηταν στα 13 η καρτα πρακτικα που βαζω καθε μηνα στο νουμερο και οχι στα 18 και ας μην ειχες τους 2 μηνες δωρο θα το σκεφτομουν. Πρακτικα ερχεται στα 16.5 ευρω το μηνα αφαιρωντας τα 36 ευρω των 2 παγιων στα 2 χρονια. 

Screenshot-1.png

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Είναι για 18 μήνες, το γράφει από κάτω.

Επίσης για αυτά που συζητάγατε παραπάνω, λογικά ο δωρεάν μήνας του neo έχει τελειώσει,  φαίνεται ότι η προσφορά πλέον έχει 2 μήνες απεριόριστα data.

 

Screenshot_20240622-005500.thumb.png.0f0eec0c8dcda12ea0605258a13d7db9.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, kmpatra said:

Είναι για 18 μήνες, το γράφει από κάτω.

Επίσης για αυτά που συζητάγατε παραπάνω, λογικά ο δωρεάν μήνας του neo έχει τελειώσει,  φαίνεται ότι η προσφορά πλέον έχει 2 μήνες απεριόριστα data.

 

Screenshot_20240622-005500.thumb.png.0f0eec0c8dcda12ea0605258a13d7db9.png

Ναι αυτό καταλαβαίνω και εγώ 

τον δωρεάν μήνα τον σταμάτησαν και δίνουν 2 μήνες απεριόριστα DATA

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με το chat για το υπολοιπο στο Cosmote neo (δεν το εχουν αποδώσει ακομα)...

Αλλα απ την αλλη ειχα 10ευρω απ το whats up υπολοιπο και οπως ειδα με το συγκεκριμενο ποσο τελικα μπορεις να αγορασεις μονο μηνυματακια για deals for you και κλησεις προς 5ψηφια...ουτε καν εξτρα πακετο ......κοινως ΑΧΡΗΣΤΑ!

Απ οτι ειχα καταλαβει απο το γραφομενα εδω νομιζα οτι αφαιρειται αμεσα το 10% στο πληρωτεο ποσο...

Λαθος!!!

 

Αρα η μονη περιπτωση που μπορει να χρησιμεύει το υπόλοιπο (αν φτασει 10-15€) που θα μαζευεται ειναι να γυρνας για ενα μηνα στο Whats up ... και να παιρνεις ενα πακετο και μετα πισω ξανα στο Neo (αν συμφερει τοτε)....

Κανω Δευτέρες σκεψεις για το Προνομιακο που εχασα και πλεον θα ειχα καθαρο 10€ μεσα ...μαλλον την πατησα!!

 

 

 

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Στις experiences είχε προσφορά των Goody's 2 cheeseburger και πατάτες στα 3,90€.

 

Δε το βρισκω πλέον. Καταργήθηκε?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mol said:

Στις experiences είχε προσφορά των Goody's 2 cheeseburger και πατάτες στα 3,90€.

 

Δε το βρισκω πλέον. Καταργήθηκε?

Αυτό ξέρω πως υπάρχει και υπήρχε πάντα 

260172481_Screenshot_20240622_193921_WhatsUp.thumb.jpg.d12534305625c63215896fda63e8c38c.jpg

α ναι και άλλο ένα στο student αλλά δν ξέρω αν ήταν διαθέσιμο σε όλους τους συνδρομητές εκτός whats up student 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, mol said:

Στις experiences είχε προσφορά των Goody's 2 cheeseburger και πατάτες στα 3,90€.

 

Δε το βρισκω πλέον. Καταργήθηκε?

 

Για delivery? Δεν θυμάμαι να ειχε ποτέ τέτοιο. Σε μαγαζί εδώ (φαντάζομαι και σε άλλα) παίζουν προσφορές για κατανάλωση στο κατάστημα ή για take away. 3,90 cheese πατατες - αναψυκτικό.

5.90 για  2 cheese πατατες αναψυκτικό ή club αναψυκτικό...

Καλά που μου τα θύμισες γιατί δεν ήξερα τι να πάρω απόψε 🙃

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, elkons said:

Αυτό ξέρω πως υπάρχει και υπήρχε πάντα 

260172481_Screenshot_20240622_193921_WhatsUp.thumb.jpg.d12534305625c63215896fda63e8c38c.jpg

α ναι και άλλο ένα στο student αλλά δν ξέρω αν ήταν διαθέσιμο σε όλους τους συνδρομητές εκτός whats up student 

 

1 hour ago, kmpatra said:

 

Για delivery? Δεν θυμάμαι να ειχε ποτέ τέτοιο. Σε μαγαζί εδώ (φαντάζομαι και σε άλλα) παίζουν προσφορές για κατανάλωση στο κατάστημα ή για take away. 3,90 cheese πατατες - αναψυκτικό.

5.90 για  2 cheese πατατες αναψυκτικό ή club αναψυκτικό...

Καλά που μου τα θύμισες γιατί δεν ήξερα τι να πάρω απόψε 🙃

Take away σίγουρα καθώς το πήρα αρκετές φορές και μάλιστα τελευταία φορά ήταν πριν καμιά εβδομάδα

 

Επίσης ήταν στην κατηγορία student (έχω φοιτητικο)

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, mol said:

Στις experiences είχε προσφορά των Goody's 2 cheeseburger και πατάτες στα 3,90€.

 

Δε το βρισκω πλέον. Καταργήθηκε?

Αυτή προσφορά νομίζω των κανονικών goody’s είναι. 
Η προσφορά 1+1 της Cosmote έχει αλλάξει παρεπιπτόντως, πλέον μπορείς να αγοράσεις και 2 extreme burger χωρίς πατάτες, παλιά έπρεπε να πάρεις και τις πατάτες τους. Πάλι ισχύει τρίτη με πέμπτη 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, paanos said:

Αυτή προσφορά νομίζω των κανονικών goody’s είναι. 
Η προσφορά 1+1 της Cosmote έχει αλλάξει παρεπιπτόντως, πλέον μπορείς να αγοράσεις και 2 extreme burger χωρίς πατάτες, παλιά έπρεπε να πάρεις και τις πατάτες τους. Πάλι ισχύει τρίτη με πέμπτη 

τι εννοεις των κανονικων???

 

παρα πολλες φορες ειχα παρει 2 cheese (μαλιστα εδω και καιρο ηταν σε pocket size ενω πριν ηταν τα κανονικα) + πατατες + 2gb ιντερνετ

παντα ζητουσαν των κωδικο του wu (επρεπε να ειναι φοιτητικο)

Link to comment
Share on other sites

On 23/6/2024 at 9:49 ΠΜ, paanos said:

Η προσφορά 1+1 της Cosmote έχει αλλάξει παρεπιπτόντως, πλέον μπορείς να αγοράσεις και 2 extreme burger χωρίς πατάτες, παλιά έπρεπε να πάρεις και τις πατάτες τους. Πάλι ισχύει τρίτη με πέμπτη 

.

 

Edited by jsimeo
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η και καλά προσφορά των 100GB με τα 13,5€ εκτός απο τον όγκο δεδομενων ειναι και "μούφα" και στις ημερομηνίες κατανάλωσης.. Λεει οτι προτεραιότητα στην κατανάλωση εχουν αυτά που λήγουν πρώτα. δηλαδή εγώ που εχω ανανεώση π.χ 10/6 και εχω βαλει πακέτο mb + τα token και έχω φροντίσει να μεταφεροντε και να προσθέτοντε άν θελω να βαλω το πακετο της προσφοράς μια φορά επειδή θελω να καταναλωσω αρκετά mb για καποιο λόγο δέν θα μπορώ να το ενεργοποιήσω π.χ σήμερα γιατί και να το κάνω θα μου τρώει απο τα δεδομένα του πακέτου και των token αφου αυτά θα ληγουν πρώτα..και άν εχω καταφέρει να μαζέψω π.χ διαθέσιμα 30gb θα πρεπει να μου καταναλώσει αυτά πρώτα και μετα να πάρει απο τα 100gb. οπότε όταν λήξουν τα 100gb μετα τον μήνα στην ουσία δεν θα εχω τα gb που είχα απο τα πακετα και τα token...με τα απεριόριστα δεν γινόταν αυτό. είχαν πάντα προτεραιότητα. οπότε εμεσα η καρτοκινητή σου λέει "πολύ τους εχω καλομάθει απο τα rollover, αδικούντε τα συμβόλαια, θέλω και να τους καταφέρω να πάνε στο NEO οπότε βρές τεχνιτό τροπο να τους ρουφάς τα δεδομένα για να ξεμένουν ποιο εύκολα απο πρίν" Έτσι δεν ειναι; ή εγώ το βλεπω ανάποδα;

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, jsimeo said:

Eτσι ηταν. Δεν αλλαξε τιποτα. Μονο οι τιμες των burger και των πατατων για οποιον παρει deluxe, που εχουν  ανεβει αρκετες φορες.

 

Μέχρι 1 μήνα πριν ήταν υποχρεωτικό το deluxe για την προσφορά 🙂

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Nikos_96 said:

Πάντως η και καλά προσφορά των 100GB με τα 13,5€ εκτός απο τον όγκο δεδομενων ειναι και "μούφα" και στις ημερομηνίες κατανάλωσης.. Λεει οτι προτεραιότητα στην κατανάλωση εχουν αυτά που λήγουν πρώτα. δηλαδή εγώ που εχω ανανεώση π.χ 10/6 και εχω βαλει πακέτο mb + τα token και έχω φροντίσει να μεταφεροντε και να προσθέτοντε άν θελω να βαλω το πακετο της προσφοράς μια φορά επειδή θελω να καταναλωσω αρκετά mb για καποιο λόγο δέν θα μπορώ να το ενεργοποιήσω π.χ σήμερα γιατί και να το κάνω θα μου τρώει απο τα δεδομένα του πακέτου και των token αφου αυτά θα ληγουν πρώτα..και άν εχω καταφέρει να μαζέψω π.χ διαθέσιμα 30gb θα πρεπει να μου καταναλώσει αυτά πρώτα και μετα να πάρει απο τα 100gb. οπότε όταν λήξουν τα 100gb μετα τον μήνα στην ουσία δεν θα εχω τα gb που είχα απο τα πακετα και τα token...με τα απεριόριστα δεν γινόταν αυτό. είχαν πάντα προτεραιότητα. οπότε εμεσα η καρτοκινητή σου λέει "πολύ τους εχω καλομάθει απο τα rollover, αδικούντε τα συμβόλαια, θέλω και να τους καταφέρω να πάνε στο NEO οπότε βρές τεχνιτό τροπο να τους ρουφάς τα δεδομένα για να ξεμένουν ποιο εύκολα απο πρίν" 

 

 

 

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Nikos_96 said:

οπότε βρές τεχνιτό τροπο να τους ρουφάς τα δεδομένα για να ξεμένουν ποιο εύκολα απο πρίν" Έτσι δεν ειναι; ή εγώ το βλεπω ανάποδα;

Μια χαρά τα βλέπεις. Κατάργησε τα φτηνά απεριόριστα και τελικά σκέφτονται μόνο τα κέρδη. Ελεύθερη αγορά έχουμε. Το μήνυμα των εκλογών πήγε κατευθείαν στα διαγραμμένα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Nikos_96 said:

Έτσι δεν ειναι; ή εγώ το βλεπω ανάποδα;

Κάπου στη μέση είναι η αλήθεια. Καταρχάς έπρεπε για όλους τους συνδρομητές να καταναλώνονται πρώτα τα δεδομένα της προσφοράς και να μην κάνουν διαχωρισμό. Από την άλλη μπορείς να δεις τους όρους πριν ενεργοποιήσεις την προσφορά και να βάλεις το πακέτο ανάλογα με τις ημερομηνίες λήξης των άλλων παροχών.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Nikos_96 said:

Πάντως η και καλά προσφορά των 100GB με τα 13,5€ εκτός απο τον όγκο δεδομενων ειναι και "μούφα" και στις ημερομηνίες κατανάλωσης.. Λεει οτι προτεραιότητα στην κατανάλωση εχουν αυτά που λήγουν πρώτα. δηλαδή εγώ που εχω ανανεώση π.χ 10/6 και εχω βαλει πακέτο mb + τα token και έχω φροντίσει να μεταφεροντε και να προσθέτοντε άν θελω να βαλω το πακετο της προσφοράς μια φορά επειδή θελω να καταναλωσω αρκετά mb για καποιο λόγο δέν θα μπορώ να το ενεργοποιήσω π.χ σήμερα γιατί και να το κάνω θα μου τρώει απο τα δεδομένα του πακέτου και των token αφου αυτά θα ληγουν πρώτα..και άν εχω καταφέρει να μαζέψω π.χ διαθέσιμα 30gb θα πρεπει να μου καταναλώσει αυτά πρώτα και μετα να πάρει απο τα 100gb. οπότε όταν λήξουν τα 100gb μετα τον μήνα στην ουσία δεν θα εχω τα gb που είχα απο τα πακετα και τα token...με τα απεριόριστα δεν γινόταν αυτό. είχαν πάντα προτεραιότητα. οπότε εμεσα η καρτοκινητή σου λέει "πολύ τους εχω καλομάθει απο τα rollover, αδικούντε τα συμβόλαια, θέλω και να τους καταφέρω να πάνε στο NEO οπότε βρές τεχνιτό τροπο να τους ρουφάς τα δεδομένα για να ξεμένουν ποιο εύκολα απο πρίν" Έτσι δεν ειναι; ή εγώ το βλεπω ανάποδα;

Στην Vodafone νομίζω προηγούνται τα πακέτα της προσφοράς

Link to comment
Share on other sites

Τι συμφέρει περισσότερο what’s up ή frog. Θελω κυρίως δεδομένα. Και πως πάω στο καθένα είμαι COSMOTE Neo τώρα ;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Jimakos43 said:

Τι συμφέρει περισσότερο what’s up ή frog. Θελω κυρίως δεδομένα. Και πως πάω στο καθένα είμαι COSMOTE Neo τώρα ;

Πρόσφατα άλλαξα εγώ από νέο σε frog με sms. Στείλε πρώτα ΑΛΠΑΚ στο 1314 και θα σε πουν τι θέλεις να βάλεις. Frog η what' up. Για Ίντερνετ δεν ξέρω ποιο είναι καλύτερο. Το frog έχει περισσότερα δεδομένα στα πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Jimakos43 said:

Τι συμφέρει περισσότερο what’s up ή frog. Θελω κυρίως δεδομένα. Και πως πάω στο καθένα είμαι COSMOTE Neo τώρα ;

Αφού το θες για data τότε καλύτερο τo frog. Τσεκαρε κ το σαιτ wifi Greece. Έχει κάρτες ανανέωσης με περισσότερα gb. 

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ανανέωση στο whats up της κόρης μου μετα απο 3 μήνες, αλλά έχει ενεργοποιηθεί η φραγή εισερχόμενων κλήσεων.

Πως μπορώ να το ενεργοποιήσω έτσι ώστε να δέχεται κλήσεις;

Ευχαριστώ 

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

Απο το cosmote.gr επιλεγοντας τον αριθμο της 69xxxxxxxx στις "Ενεργες Υπηρεσιες". Η ενεργοποιηση της Φραγης Εοσερχομενων Κλησεων μπορει να γινει επιλεγοντας απο το "Δες επιπλεον πακετα" στις "Αλλες Υπηρεσιες" 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έπρεπε να αρθει αυτόματα η φραγή μετά την ανανέωση?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, kmpatra said:

Δεν θα έπρεπε να αρθει αυτόματα η φραγή μετά την ανανέωση?

Και εγώ έτσι νόμιζα,αλλά όχι.

Μπορεί να πάρει κανονικά τηλέφωνο ,αλλα δεν μπορεί να δεχτεί.

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...