Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 25/4/2024 at 9:45 ΜΜ, manosn2 said:

Άραγε αν το αγοράσουμε θα πάει με mb αγορασμενων πακέτων;

Screenshot_2024-04-25-21-40-23-194_gr.cosmote.whatsup.jpg

Αυτο ειναι μια καλη ερωτηση. Αν μαθεις κατι, δωσε ένα update 🙂

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

On 25/4/2024 at 9:45 ΜΜ, manosn2 said:

Άραγε αν το αγοράσουμε θα πάει με mb αγορασμενων πακέτων;

Screenshot_2024-04-25-21-40-23-194_gr.cosmote.whatsup.jpg

Υπονοείς ότι θα κρατήσεις τα 70 και μετά και θα κάνεις rollover με τα επόμενα πακέτα;; ΑΠΟ και ΚΛΕΙΕΤΑΙ!!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, user_ said:

Πήρα τηλ στο κατάστημα. Έχουν την προσφορά κανονικά.

Τους είπα ότι είπες ότι δεν ισχύει.. δεν απάντησαν κάτι.

Εξήγησα απλώς την ανακοίνωση. Δεν εξέφρασα δική μου άποψη. Όπως και να 'χει, ένας συμφορουμίτης είπε πως γίνεται και από το κατάστημα

Link to comment
Share on other sites

On 25/4/2024 at 9:45 ΜΜ, manosn2 said:

Άραγε αν το αγοράσουμε θα πάει με mb αγορασμενων πακέτων;

Screenshot_2024-04-25-21-40-23-194_gr.cosmote.whatsup.jpg

Στους όρους στην δεύτερη παύλα σου λέει ότι καταναλωνονται πρώτα τα mb της προσφοράς και μετά του πακέτου. Άρα δε το ενσωματώνει. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, sou_d said:

Εξήγησα απλώς την ανακοίνωση. Δεν εξέφρασα δική μου άποψη. Όπως και να 'χει, ένας συμφορουμίτης είπε πως γίνεται και από το κατάστημα

Αυτό που ίσως έπρεπε να σκεφτείς πριν μου πεις ότι είναι "ξεκάθαρο" το κείμενο της διαφήμισης, είναι ότι κι εγώ μπορώ να καταλάβω τι μας λέει η διαφήμιση. 😉🙂

Έλα όμως που παρόλο το "ξεκάθαρο", τελικά ήταν αλλιώς τα πράγματα.. 😉

Link to comment
Share on other sites

Έχω έναν γιό 12 ετών και ήρθε η ώρα αφού του πήρα κινητό να του πάρω και έναν αριθμό. Όλοι σπίτι Cosmote έχουμε καθώς μόνο αυτή έχει σήμα 🥲. Να του πάρω What's Up ή Frog ή τι άλλο μου προτείνετε εσείς;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, elkons said:

Έχω έναν γιό 12 ετών και ήρθε η ώρα αφού του πήρα κινητό να του πάρω και έναν αριθμό. Όλοι σπίτι Cosmote έχουμε καθώς μόνο αυτή έχει σήμα 🥲. Να του πάρω What's Up ή Frog ή τι άλλο μου προτείνετε εσείς;

Αν θέλεις λίγη ομιλία και περισσότερα δεδομένα, τότε frog.

Αν θέλεις ομιλία κυρίως, τότε what's up.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, user_ said:

Αν θέλεις λίγη ομιλία και περισσότερα δεδομένα, τότε frog.

Αν θέλεις ομιλία κυρίως, τότε what's up.

Γενικά για το παιδί προτείνεις καρτοκινητή καλύτερα? Αν ήσουν στην θέση μου τι θα έπαιρνες?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, elkons said:

Γενικά για το παιδί προτείνεις καρτοκινητή καλύτερα? Αν ήσουν στην θέση μου τι θα έπαιρνες?

Δεν είμαι ο κατάλληλος να σου απαντήσω γιατί είμαι φανατικός χρήστης καρτοκινητής επειδή δεν μου αρέσουν οι δεσμεύσεις.

Ίσως το frog είναι το καλύτερο επειδή η νεολαία καίγεται στα βιντεάκια παρά μιλάει στο τηλ.. 😜😂

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, user_ said:

Δεν είμαι ο κατάλληλος να σου απαντήσω γιατί είμαι φανατικός χρήστης καρτοκινητής επειδή δεν μου αρέσουν οι δεσμεύσεις.

Ίσως το frog είναι το καλύτερο επειδή η νεολαία καίγεται στα βιντεάκια παρά μιλάει στο τηλ.. 😜😂

Ευχαριστώ!, το Frog έχει κανονικά 5G ? Η διαδικασία ενεργοποίησης είναι ίδια με του What's Up με το Sms? 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, elkons said:

Ευχαριστώ!, το Frog έχει κανονικά 5G ? Η διαδικασία ενεργοποίησης είναι ίδια με του What's Up με το Sms? 

Ναι είναι ίδια.

Edited by user_
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, user_ said:

Αυτό που ίσως έπρεπε να σκεφτείς πριν μου πεις ότι είναι "ξεκάθαρο" το κείμενο της διαφήμισης, είναι ότι κι εγώ μπορώ να καταλάβω τι μας λέει η διαφήμιση. 😉🙂

Έλα όμως που παρόλο το "ξεκάθαρο", τελικά ήταν αλλιώς τα πράγματα.. 😉

Προφανώς και μπορείς. Προφανώς και έχει λάθος η διαφήμιση. Ωστόσο ο τρόπος σκέψης σου θεωρώ πως ήταν λάθος. Και πάλι φιλικά το λέω, όχι για να σε προσβάλλω.

1 hour ago, elkons said:

Έχω έναν γιό 12 ετών και ήρθε η ώρα αφού του πήρα κινητό να του πάρω και έναν αριθμό. Όλοι σπίτι Cosmote έχουμε καθώς μόνο αυτή έχει σήμα 🥲. Να του πάρω What's Up ή Frog ή τι άλλο μου προτείνετε εσείς;

Εσείς έχετε συμβόλαια ή κάρτα;

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, elkons said:

Εγώ Gigamax Unlimited η σύζυγος What's Up 

Τότε προτείνω what's up (αν φυσικά θέλεις την αποψή μου), για 2 κύριους λόγους.

1. Τρέχει η φοβερή προσφορά με τα gb.

2. Μπορείς να μεταφέρεις χρηματικό ποσό από τον αριθμό της συζύγου στον γιο και το αντίστροφο.

Έχει και κάποια άλλα μικρότερης εμβέλειας, όπως το πάρε δώσε, tokens κτλ

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, sou_d said:

Τότε προτείνω what's up (αν φυσικά θέλεις την αποψή μου), για 2 κύριους λόγους.

1. Τρέχει η φοβερή προσφορά με τα gb.

2. Μπορείς να μεταφέρεις χρηματικό ποσό από τον αριθμό της συζύγου στον γιο και το αντίστροφο.

Έχει και κάποια άλλα μικρότερης εμβέλειας, όπως το πάρε δώσε, tokens κτλ

Εάν είναι τότε θα του βάλω What's Up καθώς μπορεί να κάνει pare moirase με πολλούς συμμαθητές του που έχουν ήδη και γενικά θα έχει και τα tokens που θα παίρνει platinum (θα του κάνω ανανέωση με payzy).Σας ευχαριστώ πολύ όλους όσοι με βοηθήσατε!

Link to comment
Share on other sites

θέλω να ρωτήσω το εξής.Η συζηγος εχει whatsup.Εχθες πηρε συσκευη με μοντελο opppo a79 5g και δεν δειχνη το 5g επανω παρα μονο το 4g παρολο που στις ρυθμισεις του κινητου εχει το 5g.Εσtειλε μυνημα στο 1333 ,για ενεργοποιηση και δυστηχως ελεγε οτι δεν ειναι συμβατη η συσκευη.Προφανως στα public πουλανε κινητα 5g poy στην πραγματικοτητα δεν ειναι 5g; η μηπως το 5g ενεργοποιειτε μονο σε συμβολαια;Εκτος αν θελει καινουρια sim απο κτααστημα Γερμανος.εσεις τι λετε;

😀😀😀

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliasat said:

θέλω να ρωτήσω το εξής.Η συζηγος εχει whatsup.Εχθες πηρε συσκευη με μοντελο opppo a79 5g και δεν δειχνη το 5g επανω παρα μονο το 4g παρολο που στις ρυθμισεις του κινητου εχει το 5g.Εσtειλε μυνημα στο 1333 ,για ενεργοποιηση και δυστηχως ελεγε οτι δεν ειναι συμβατη η συσκευη.Προφανως στα public πουλανε κινητα 5g poy στην πραγματικοτητα δεν ειναι 5g; η μηπως το 5g ενεργοποιειτε μονο σε συμβολαια;Εκτος αν θελει καινουρια sim απο κτααστημα Γερμανος.εσεις τι λετε;

😀😀😀

Βάλε την κάρτα σιμ σε κινητό που υποστηρίζει η Coamote 5g, ενεργοποίησέ το εκεί και θα λειτουργεί και σε εσένα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Hliasat said:

θέλω να ρωτήσω το εξής.Η συζηγος εχει whatsup.Εχθες πηρε συσκευη με μοντελο opppo a79 5g και δεν δειχνη το 5g επανω παρα μονο το 4g παρολο που στις ρυθμισεις του κινητου εχει το 5g.Εσtειλε μυνημα στο 1333 ,για ενεργοποιηση και δυστηχως ελεγε οτι δεν ειναι συμβατη η συσκευη.Προφανως στα public πουλανε κινητα 5g poy στην πραγματικοτητα δεν ειναι 5g; η μηπως το 5g ενεργοποιειτε μονο σε συμβολαια;Εκτος αν θελει καινουρια sim απο κτααστημα Γερμανος.εσεις τι λετε;

😀😀😀

Μπορείς να μιλήσεις με την υποστήριξη να το ενεργοποιήσουν εκείνοι ή βάλε την sim της σε άλλη συσκευή 5g στείλε το μήνυμα από αυτή και αφού ενεργοποιηθεί σε αυτή ξανά βάλε την την sim στο κινητό της 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, elkons said:

Μπορείς να μιλήσεις με την υποστήριξη να το ενεργοποιήσουν εκείνοι ή βάλε την sim της σε άλλη συσκευή 5g στείλε το μήνυμα από αυτή και αφού ενεργοποιηθεί σε αυτή ξανά βάλε την την sim στο κινητό της 

αυτο που με τρελαινει ειναι ότι εδώ γράφει ότι είναι συμβατή.

https://techmaniacs.gr/i-lista-ton-pistopoiimenon-5g-syskeyon-sto-diktyo-tis-cosmote/

😀😀😀😀

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Hliasat said:

αυτο που με τρελαινει ειναι ότι εδώ γράφει ότι είναι συμβατή.

https://techmaniacs.gr/i-lista-ton-pistopoiimenon-5g-syskeyon-sto-diktyo-tis-cosmote/

😀😀😀😀

Απλα με το σύστημα θα υπάρχει θέμα,το ίδιο είχα πάθει,εάν έχεις μια συσκευή 5g που λειτουργεί κανονικά το 5g βαλε εκεί την σιμ και κάνε ενεργοποίηση μέσω αυτής διαφορετικά μπορούν να στο ενεργοποιήσουν αυτοί 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι και παλιά η κάρτα sim και θέλει άλλαγμα? Το κινητό είναι 5g (δεν μπορεί το κατάστημα να το πουλάει με τέτοια προδιαγραφή και να μην είναι) η συμβατότητα του δικτύου είναι άλλο θέμα.

Δεν ξέρω μήπως οι συσκευές που πουλάει από το δίκτυο καταστημάτων της η cosmote έχουν περασμένο κανένα δικό της firmware, και είναι διαφορετικές αυτές που πουλάει το public. Εννοώ έκδοση από άλλη χώρα κλπ.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, kmpatra said:

Μήπως είναι και παλιά η κάρτα sim και θέλει άλλαγμα?

υποτιθετε (μολις το εμαθα) οτι οσες καρτες σιμ πιανανε 4g καννουν kai gia 5g. τωρα που το σκεφτομαι το κινητο μου ειναι samsung galaxy a14 5g(δεν ξερω αν ειναι πιστοποιημενο) το βραδυ θα το δοκιμασω εκει. Δεν ξερω αν πρεπει να βγαλω την σιμ την δικια μου(nova) επειδη ειναι δικαρτο,και να εχω μονο εκεινη.

Edited by Hliasat
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Hliasat said:

Δεν ξερω αν πρεπει να βγαλω την σιμ την δικια μου(nova) επειδη ειναι δικαρτο,και να εχω μονο εκεινη.

Δεν χρειάζεται..

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Hliasat said:

αληθεια αν παρω σημερα στο 13888 θα γινει κατι η οχι; Καλυτερα στον Γερμανο λετε;

Φυσικά θα στο ενεργοποιήσουν εκείνοι τηλεφωνικά 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...