Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα πρέπει όμως να αφήσεις τα sms γιατί παίρνεις μέχρι δύο δώρα. Οπότε ως βασικό πακέτο θα πάρεις τα 100 προς όλους για συγχώνευση με τα 300 προς όλους από το combo, τα mb με τα mb και απο δώρα ένα το social και το άλλο τα λεπτά προς wu και περισσεύουν τα sms
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αψογη προσφορά... για να δώσει κίνητρο στην προσφορά της άλλης εταιρείας και να κάνει παράταση πέραν και της 22/2..

Συγγνώμη για το εκτός θέματος μήνυμα, μόνο στο cu τη δίνει ή και στα άλλα πακέτα καρτοκινητής;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει όμως να αφήσεις τα sms γιατί παίρνεις μέχρι δύο δώρα. Οπότε ως βασικό πακέτο θα πάρεις τα 100 προς όλους για συγχώνευση με τα 300 προς όλους από το combo, τα mb με τα mb και απο δώρα ένα το social και το άλλο τα λεπτά προς wu και περισσεύουν τα sms

 

ναι δεν με πειραζει δεν τα δουλευω καθολου και τοσο καιρο τζαμπα τα φορτωνομουν σκεψου οτι εχω υπολοιπα 2.160 sms!χαχαααχ τα ειχα μονο για το παρε δωσε ουσιαστικα,πονουσα στο ιντερνετ και τωρα το DIY ειναι πολυ βολικο για μενα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως. Μας πονεσε παντως και η κατάργηση του παλιού πάρε-μοιρασε!
Συγγνώμη για το εκτός θέματος μήνυμα, μόνο στο cu τη δίνει ή και στα άλλα πακέτα καρτοκινητής;
Από όσο ξέρω ναι μόνο cu.
Link to comment
Share on other sites

δεκαπεντε GB κ 1500λεπτα δωρο για 15μερες επειδη ειμαστε σταθεροι πελατες

 

Το έδωσαν και σε εμένα, αλλά νομίζω επειδή συμπληρώσα, και καλά, ένα ερωτηματολόγιο που μου έστειλαν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, βοήθεια....

Πήγα να κάνω μόλις τώρα την on line ανανέωση και για πρώτη φορά μετά την "πληρωμή" , μου ανοίγει μια καινούρια καρτέλα που με παραπέμπει να επιλέξω τη μέθοδο πιστοποίησης mobile internet banking στην οποία μου έχει σταλει ειδοποίηση για επιβαιβεωση. Δεν έχω ιδέα τι να κάνω.

Πρώτη φορά μου βγάζει αυτή την "παραπομπή".

Γιατί;

Το έχει κάνει και σε κανέναν άλλο;

Και αν ναι, πως πρέπει να προχωρήσω;

Ειλικρινά δεν έχω ιδέα τι να κάνω και φοβάμαι μήπως μπλοκάρω και την κάρτα.

Κάποιος να μου πει κάτι...;

Βαλε να πληρώνεις μέσω paypal

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, βοήθεια....

Πήγα να κάνω μόλις τώρα την on line ανανέωση και για πρώτη φορά μετά την "πληρωμή" , μου ανοίγει μια καινούρια καρτέλα που με παραπέμπει να επιλέξω τη μέθοδο πιστοποίησης mobile internet banking στην οποία μου έχει σταλει ειδοποίηση για επιβαιβεωση. Δεν έχω ιδέα τι να κάνω.

Πρώτη φορά μου βγάζει αυτή την "παραπομπή".

Γιατί;

Το έχει κάνει και σε κανέναν άλλο;

Και αν ναι, πως πρέπει να προχωρήσω;

Ειλικρινά δεν έχω ιδέα τι να κάνω και φοβάμαι μήπως μπλοκάρω και την κάρτα.

Κάποιος να μου πει κάτι...;

 

Στο 2021 ζουμε. Οχι στο 1970. Ασφαλεια ειναι αυτο που σου λεει να κανεις, τι να μπλοκαρεις; Διαλεξε στο κινητο να σου ερθει ο κωδικος επιβεβαιωσης της συνναλαγης σου. Τον πληκτρολογεις σε αυτη την παραπομπη που λες.

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πήρα κάποια mb πάρε - μοίρασε όμως δεν τα βλέπω στην εφαρμογή (what's up) ...

Είναι μήπως θέμα της καινούριας εφαρμογής; Το έχει παρατηρήσει κ κάποιος άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πήρα κάποια mb πάρε - μοίρασε όμως δεν τα βλέπω στην εφαρμογή (what's up) ...

Είναι μήπως θέμα της καινούριας εφαρμογής; Το έχει παρατηρήσει κ κάποιος άλλος;

 

ιδιο θεμα εχω και εγω απο τοτε που εγινε το update της εφαρμογης,τους πηρα και τηλ και μου ειπαν να στελνω μηνυμα να βλεπω τα υπολοιπα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Κλασικά με την κάθε αναβάθμιση κάτι φτιάχνει, κάτι χαλάει... Κι εμένα κάτι ΜΒ για social από το πάρε-μοιρασε δεν τα εμφάνιζε στην εφαρμογή του What's up αλλά τα έβλεπα κανονικά από το My Cosmote.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Κλασικά με την κάθε αναβάθμιση κάτι φτιάχνει, κάτι χαλάει... Κι εμένα κάτι ΜΒ για social από το πάρε-μοιρασε δεν τα εμφάνιζε στην εφαρμογή του What's up αλλά τα έβλεπα κανονικά από το My Cosmote.
Ισχύει. Εδω έχουν πετάξει τρεις κύκλους για ενημέρωση υπολοίπου sms, ομιλια mbs και δεν ξέρεις ποιος αναφέρεται σε τι λολ.

 

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται η ενεργοποίηση των 15 Gb για 15 ημέρες μέσα από την εφαρμογή της Cosmote;

Δεν το βλέπω πουθενά. (Εννοείται ότι η εφαρμογή είναι ενημερωμένη.)

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται η ενεργοποίηση των 15 Gb για 15 ημέρες μέσα από την εφαρμογή της Cosmote;

Δεν το βλέπω πουθενά. (Εννοείται ότι η εφαρμογή είναι ενημερωμένη.)

 

Αν έχεις What's up μπες από την εφαρμογή του What's up να το ενεργοποιήσεις. Ούτε εμένα το εμφανίζει στο my Cosmote.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να εξαλειψω τα ενοχλητικα τηλεφωνα που καλουν σε ενα καρτοκινητο cosmote, για διαφορες διαφημιστικες υπηρεσιες απο διαφορες γνωστες εταιριες;

Στο helpdesk της cosmote μπορουν να κανουν καποια ρυθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να εξαλειψω τα ενοχλητικα τηλεφωνα που καλουν σε ενα καρτοκινητο cosmote, για διαφορες διαφημιστικες υπηρεσιες απο διαφορες γνωστες εταιριες;

Στο helpdesk της cosmote μπορουν να κανουν καποια ρυθμιση;

 

Πρώτα από όλα κάλεσε την εξυπηρέτηση πελατών και ζητά να γραφτείς στο άρθρο δέκα για να μην δίνεται το τηλέφωνο σε διαφημιστικές εταιρείες, θα πάρει κάποιους μήνες να σταματήσουν. Μετά μπλόκαρε τα νούμερα που σε καλούν έτσι ώστε να απορρίπτονται όταν σε παίρνουν, επιπροσθέτως άμα έχεις κινητό Android κατέβασε την εφαρμογή true caller η οποία έχοντας ανοιχτό το Wi-Fi ή τα δεδομένα σού εμφανίζει στην οθόνη ποιος σε καλεί δηλαδή πια εταιρεία είναι, επίσης μέσα στις ρυθμίσεις ορίζεις τι θέλεις να γίνεται όταν η κλήση είναι ανεπιθυμητη δηλαδή άμα θα απορρίπτεται αυτόματα ή άμα θα μπαίνει στο αθόρυβο να μην σε ενοχλεί.

Τέλος άμα σε καλούν με απόκρυψη, ενεργοποίησε την απόρριψη ανώνυμων κλήσεων και θα τους ενημερώνει ότι έχεις ενεργοποιήσει την απόρριψη ανώνυμων και πρέπει να βγάλουν την απόκρυψη για να σε καλέσουν, χρόνια το έχω βάλει εγώ.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: στο true caller εάν έχω έναν αριθμό αποθηκευμενο ως π.χ. "χασοδίκης" θα μπορεί αυτός να δει ποιος τον έχει αποθηκευμενο έτσι;

Επίσης εάν ένα νούμερο είναι αποθηκευμενο από 3 διαφορετικά άτομα με όνομα Λάκης, Ιωάννου, Κολλητός, ποιο θα βγαίνει στην αναγνώριση;

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα από όλα κάλεσε την εξυπηρέτηση πελατών και ζητά να γραφτείς στο άρθρο δέκα για να μην δίνεται το τηλέφωνο σε διαφημιστικές εταιρείες, θα πάρει κάποιους μήνες να σταματήσουν. Μετά μπλόκαρε τα νούμερα που σε καλούν έτσι ώστε να απορρίπτονται όταν σε παίρνουν, επιπροσθέτως άμα έχεις κινητό Android κατέβασε την εφαρμογή true caller η οποία έχοντας ανοιχτό το Wi-Fi ή τα δεδομένα σού εμφανίζει στην οθόνη ποιος σε καλεί δηλαδή πια εταιρεία είναι, επίσης μέσα στις ρυθμίσεις ορίζεις τι θέλεις να γίνεται όταν η κλήση είναι ανεπιθυμητη δηλαδή άμα θα απορρίπτεται αυτόματα ή άμα θα μπαίνει στο αθόρυβο να μην σε ενοχλεί.

Τέλος άμα σε καλούν με απόκρυψη, ενεργοποίησε την απόρριψη ανώνυμων κλήσεων και θα τους ενημερώνει ότι έχεις ενεργοποιήσει την απόρριψη ανώνυμων και πρέπει να βγάλουν την απόκρυψη για να σε καλέσουν, χρόνια το έχω βάλει εγώ.

 

Μητρωο του άρθρου 11 λέγεται.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: στο true caller εάν έχω έναν αριθμό αποθηκευμενο ως π.χ. "χασοδίκης" θα μπορεί αυτός να δει ποιος τον έχει αποθηκευμενο έτσι;

 

Επίσης εάν ένα νούμερο είναι αποθηκευμενο από 3 διαφορετικά άτομα με όνομα Λάκης, Ιωάννου, Κολλητός, ποιο θα βγαίνει στην αναγνώριση;

Τώρα μας κάνεις πλάκα ή είναι σοβαρή η ερώτηση αυτή; Ελπίζω να κάνεις πλάκα ,αλλιώς υπάρχει πρόβλημα...

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εκτος αυτου δεν εχει θεση στο παρον νημα ερωτηση σχετικα με το true caler
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μας κάνεις πλάκα ή είναι σοβαρή η ερώτηση αυτή; Ελπίζω να κάνεις πλάκα ,αλλιώς υπάρχει πρόβλημα...

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για πες μου, τι πρόβλημα υπάρχει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εκτος αυτου δεν εχει θεση στο παρον νημα ερωτηση σχετικα με το true caler

 

Θα μπορουσες να δώσεις το λινκ του νήματος βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...