Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, είναι σε διαδικασία εξέλιξης τα δύο νούμερα του συμβολαίου μου σε καρτοκινητο και θέλω να ρωτήσω πρώτα μετά την ενεργοποίηση πρέπει να στείλω μύνημα για ενεργοποίηση 4g; Στο συμβόλαιο είχα twin sim πρέπει να κάνω κάποια διαδικασία άλλη; Και τελευταίο μου είπαν ότι για την μετατροπή θέλεις 6-8 ώρες έχουν περάσει 10 πήρα τηλέφωνο και μου είπαν να αναμένω έως 48 ώρες χωρίς τηλέφωνο ισχύει κάτι τέτοιο;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν κάνεις μια επανεκκίνηση την συσκευή σου τώρα που δεν έχει σημα το πιθανότερο είναι ότι θα γίνει η μετατροπή κανονικά. Το 4G πλέον είναι ενεργό σε όλες τις συνδέσεις δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι εσύ.
Link to comment
Share on other sites

Στο σταθμό Μέγαρο μουσικής στην άνοδο της Β. Σοφίας, στο σταθμό Αμπελοκήπων ....

 

φαγωθηκε ο συναδελφος οτι εχει ομονοια, θελει να παει..

εγω παντως χθες που περασα δεν ειδα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Εχω ενα what's up καρτοκινητό το οποίο πήγε μειον 6 ευρώ και δε σκοπεύω να του ξανά βάλω κάρτα! Υπάρχει περίπτωση να με κυνηγήσει η cosmote ύστερα από 12 μηνες; :lol:
Ελλοχεύει ο κίνδυνος γιατί αυτά θα αυγατιζουν, πως πήγε τόσο κάτω όμως;πρόσεχε πάντως.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Εχω ενα what's up καρτοκινητό το οποίο πήγε μειον 6 ευρώ και δε σκοπεύω να του ξανά βάλω κάρτα! Υπάρχει περίπτωση να με κυνηγήσει η cosmote ύστερα από 12 μηνες; :lol:

Δεν υπάρχει καμία τέτοια περίπτωση. Λάθος της εταιρείας είναι που δεν σταμάτησε την χρέωση όταν έστελνες SMS . Δεν είναι δικό σου λάθος αλλά δεν ασχολούνται με 6 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Εχω φοιτητικο whats up και θα παω Κωσταντινουπολη.

Απο οτι ειδα εχω roaming μεσω καποιο τουρκικων εταιρειων.

Υπαρχει προγραμμα του whats up για να χρησιμοποιω τα ΜΒ μου?

Ειδα αυτο,αλλα δε καταλαβα τι γινεται με τα ΜΒ

https://www.whatsup.gr/cosmote-periagogi

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που γράφτηκε παρακάτω... Δεν ξέρω αν θα παίζει σε νετλιξ

Ενημέρωση μετά απο δοκιμή --->Παίζει κανονικά netflix απο τον mozilla στο pc, μέσω tethering και τα mb χρεώνονται στο unlimited.

Link to comment
Share on other sites

Δεν συμφέρει καθόλου, πάρε μια τοπική SIM από εκεί.

 

Για να γλιτωσω τι?

8Ε ειναι το εβδομαδιαιο και δε μπλεκω με τιποτα.Δε θα θελει κανα ταλιρο η τοπικη σιμ?Για 3Ε δε μπαινω καν στη διαδικασια.

Το θεμα ειναι το προγραμμα αυτο σε αφηνει να χρησιμοποιεις τα ΜΒ σου ελευθερα?

Link to comment
Share on other sites

Για να γλιτωσω τι?

 

8Ε ειναι το εβδομαδιαιο και δε μπλεκω με τιποτα.Δε θα θελει κανα ταλιρο η τοπικη σιμ?Για 3Ε δε μπαινω καν στη διαδικασια.

 

Το θεμα ειναι το προγραμμα αυτο σε αφηνει να χρησιμοποιεις τα ΜΒ σου ελευθερα?

Ότι διαβάζεις αδερφέ. Βεβαίως μπορείς να χρησιμοποιήσεις ελεύθερα δεδομένα. Πληρώνοντας βέβαια γιατί η Τουρκία είναι εκτός ευρωπαϊκής ένωσης τον κούκο αηδόνι. Το πακέτο που αναφέρεις με τα 8 ευρώ είναι για λεπτά ομιλίας και SMS.
Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο υπαρχει τοτε?

Η αναγκαστικα θα ψαχνω wifi καθε φορα?

Τη λυση του να παρω τοπικη σιμ,τη βλεπω ως τελευταια,εαν δεν υπαρχει τιποτα αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο υπαρχει τοτε?

Η αναγκαστικα θα ψαχνω wifi καθε φορα?

Τη λυση του να παρω τοπικη σιμ,τη βλεπω ως τελευταια,εαν δεν υπαρχει τιποτα αλλο.

 

Οταν πας εκτός εε, εχεις 2 επιλογες:

1) πανάκριβη περιαγωγή

2) τοπική κάρτα

Link to comment
Share on other sites

Για να γλιτωσω τι?

 

8Ε ειναι το εβδομαδιαιο και δε μπλεκω με τιποτα.Δε θα θελει κανα ταλιρο η τοπικη σιμ?Για 3Ε δε μπαινω καν στη διαδικασια.

 

Το θεμα ειναι το προγραμμα αυτο σε αφηνει να χρησιμοποιεις τα ΜΒ σου ελευθερα?

4€ το ΜΒ είναι πιο φθηνό από τα 8€ την εβδομάδα; Δεν έχει σχέση το πακέτο που έχεις, όταν είσαι εκτός της ΕΕ οι χρεώσεις είναι υψηλές.
Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος δεν καταλαβαίνει ότι η Τουρκία είναι ΕΚΤΟΣ Ευρωπαϊκής Ένωσης! Άρα δεν ισχύει η δωρεάν περιαγωγή.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Mετα το δωρο (ετσι το λεω εγω) το προηγουμενο καλοκαιρι με τα 7e=7GB δεν περιμενα οτι και φετος θα εκαναν μια αντιστοιχη κινηση. Ποσο μαλλον οταν ολους αυτους τους μηνες μπορουσαν αυτα τα μπολικα GB που μαζευτηκαν τοτε να μεταφερθουν μονο απο τα δωρα ΜΒ που εδινε η COSMOCARTA (που εχω εγω) με την ανανεωση μιας 10αρας καρτας απο την εφαρμογη (600 και αλλα 200 με λεπτα ομιλιας κτλ). Απο το προηγουμενο καλοκαιρι δλδ εχω να βαλω 15αρα καρτα! 10αρα και μια χαρα (εχω το προγραμμα το παλιο με τα 450 λεπτα με 6e) και μου εμειναν ολους αυτους του μηνες και κατι λιγοτερο απο 3 GB. Kαι με τα λιγα λιγα ευρω που εμεναν απο καθε μηνα εφτασα να παιρνω και κανα πακετακι ημερησιο για κανενα αγωνα, καμμια ωραια προσφορα τελευταια με 0,90e για ΠΣΚΔ.

Γενικα οσο αφορα τα ΜΒ κανενα παραπονο απο cosmote σαν καρτοκινητο.

Link to comment
Share on other sites

Mετα το δωρο (ετσι το λεω εγω) το προηγουμενο καλοκαιρι με τα 7e=7GB δεν περιμενα οτι και φετος θα εκαναν μια αντιστοιχη κινηση. Ποσο μαλλον οταν ολους αυτους τους μηνες μπορουσαν αυτα τα μπολικα GB που μαζευτηκαν τοτε να μεταφερθουν μονο απο τα δωρα ΜΒ που εδινε η COSMOCARTA (που εχω εγω) με την ανανεωση μιας 10αρας καρτας απο την εφαρμογη (600 και αλλα 200 με λεπτα ομιλιας κτλ). Απο το προηγουμενο καλοκαιρι δλδ εχω να βαλω 15αρα καρτα! 10αρα και μια χαρα (εχω το προγραμμα το παλιο με τα 450 λεπτα με 6e) και μου εμειναν ολους αυτους του μηνες και κατι λιγοτερο απο 3 GB. Kαι με τα λιγα λιγα ευρω που εμεναν απο καθε μηνα εφτασα να παιρνω και κανα πακετακι ημερησιο για κανενα αγωνα, καμμια ωραια προσφορα τελευταια με 0,90e για ΠΣΚΔ.

Γενικα οσο αφορα τα ΜΒ κανενα παραπονο απο cosmote σαν καρτοκινητο.

 

Για εξηγησε λιγο περι 10αρας καρτας;

Που την πουλανε;

Κι εγω ειμαι παλιος συνδρομητης(αρχαιος...), κι εχω την προσφορα με τα 450λεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Μα το γράφει " 10αρας καρτας απο την εφαρμογη "

Μόνο online μπορείς πλέον να βάλεις 10άρα κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να δούμε σε whats up τι χρήση κάνουμε ανα μήνα όπως με τις συνδέσεις στο my cosmote?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο υπαρχει τοτε?

Η αναγκαστικα θα ψαχνω wifi καθε φορα?

Τη λυση του να παρω τοπικη σιμ,τη βλεπω ως τελευταια,εαν δεν υπαρχει τιποτα αλλο.

 

Κανένα από τα πακέτα σου δεν ισχύουν στην Τουρκία. Αν θες να χρησιμοποιείς τα δεδομένα του κινητού ετοιμάσου να πληρώσεις ακριβά γιατί η Τουρκία δεν είναι ΕΕ. Αλλιώς wifi όπου βρίσκεις

Link to comment
Share on other sites

Mετα το δωρο (ετσι το λεω εγω) το προηγουμενο καλοκαιρι με τα 7e=7GB δεν περιμενα οτι και φετος θα εκαναν μια αντιστοιχη κινηση.

 

Δεν το κάνανε πρώτη φορά πέρσι.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να δούμε σε whats up τι χρήση κάνουμε ανα μήνα όπως με τις συνδέσεις στο my cosmote?
Όχι δεν υπάρχει, μπορείς απλά να σημειώνεις τα αρχικά υπόλοιπα (έστω ένα screenshot) και στο τέλος του μήνα να ξαναβλεπεις τι έχεις καταναλώσει.
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει, μπορείς απλά να σημειώνεις τα αρχικά υπόλοιπα (έστω ένα screenshot) και στο τέλος του μήνα να ξαναβλεπεις τι έχεις καταναλώσει.

 

οκ ευχαριστω οσον αφορα μια ερωτηση που ειχα πριν λιγες μερες για τα πακετα ειχα το combo call them all plus I και επειδη τα λεπτα δεν τα ετρωγα για κανενα λογο πηρα τωρα το DIY 100 λεπτα πηρα 400 μβ και δωρα after dark 1 giga και 2 γιγα σε σοσιαλ δεν μεταφερθηε τιποτα απο το παλιο πακετο ουτε ιντερνετ ουτε ομιλια προς ολους

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Nαι δεν μεταφέρεται τίποτα απο τα combo πακέτα στο diy δυστυχώς. Απο την άλλη το καλό ειναι ότι τα δώρα (εκτός των sms που ποτέ δεν μεταφέρονταν σε wu) υπολογίζονται ως κανονικά πακέτα και μεταφέρονται κανονικά.

Επισης έχει αναφερθεί ήδη ότι η summer προσφορά των 8gb μεταφέρεται με τα mb των combo πακέτων. Προσωπικά δοκίμασα με τα mb του diy και δεν μεταφέρθηκαν τα mb της προσφοράς.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...