Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα χθες αυτό με τις 2 10αρες κάρτες και την μεταφορά. Όλα τα έκανα καλά εκτός τα 2 reload it που ξέχασα να πάρω τα 2gb και χάσαμε 800mb.

 

5 λεπτά δουλειά στην κυριολεξία. Πήρα 1500mb εγώ από πάρε μοίρασε δωρεάν. 2600mb το κινητό που μπήκαν οι 2 10αρες. 300mb πήρε το κινητό που έγινε η μεταφορά των 3 5ευρων του πάρε μοίρασε. Έβαλα και το πακέτο των 8.5 ευρώ και έμειναν 6.5 ευρώ μέσα. Συν 2.16 στο κινητό που έβαλα τις 2 10αρες.

 

Τα extra χρήματα πάνε σε 2.12 στον φόρο κινητής και 0.60 λεπτά στις 3 μεταφορές. Θα το κάνω κάθε δίμηνο αυτό εκτός όταν το κινητό που γίνετε η μεταφορά έχει κάτω από 8.5 ευρώ για αγορά πακέτου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έκανα χθες αυτό με τις 2 10αρες κάρτες και την μεταφορά. Όλα τα έκανα καλά εκτός τα 2 reload it που ξέχασα να πάρω τα 2gb και χάσαμε 800mb.

 

5 λεπτά δουλειά στην κυριολεξία. Πήρα 1500mb εγώ από πάρε μοίρασε δωρεάν. 2600mb το κινητό που μπήκαν οι 2 10αρες. 300mb πήρε το κινητό που έγινε η μεταφορά των 3 5ευρων του πάρε μοίρασε. Έβαλα και το πακέτο των 8.5 ευρώ και έμειναν 6.5 ευρώ μέσα. Συν 2.16 στο κινητό που έβαλα τις 2 10αρες.

 

Τα extra χρήματα πάνε σε 2.12 στον φόρο κινητής και 0.60 λεπτά στις 3 μεταφορές. Θα το κάνω κάθε δίμηνο αυτό εκτός όταν το κινητό που γίνετε η μεταφορά έχει κάτω από 8.5 ευρώ για αγορά πακέτου.

 

Με τον υπολογισμό επάνω μου θυμισες τον Μπεϊζάνη στην ελληνική ταινία "θα σε κάνω βασίλισσα." :lol:

 

http://4.bp.blogspot.com/-tlDHeHMbQzk/Tb-viAVFUxI/AAAAAAAAUSo/yhzJHBZl7io/w1200-h630-p-k-no-nu/A4.jpg

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Με τον υπολογισμό επάνω μου θυμισες τον Μπεϊζάνη στην ελληνική ταινία "θα σε κάνω βασίλισσα." :lol:

 

http://4.bp.blogspot.com/-tlDHeHMbQzk/Tb-viAVFUxI/AAAAAAAAUSo/yhzJHBZl7io/w1200-h630-p-k-no-nu/A4.jpg

Αν σκεφτείς ότι ο παραπάνω υπολογισμός χωρίς να χαλάσω τίποτα με αποφέρει πάνω από 4gb δωρεάν αξίζει τον κόπο.

Link to comment
Share on other sites

Για να αγοράσω sms προς What's Up για ένα μήνα, υπάρχει μόνο αυτό το πακέτο που κάνει 3,02€ των 300 sms; Δεν υπάρχει φθηνότερο πακέτο με λιγότερα sms; (Πάντα μιλώντας για μηνύματα προς What's Up μόνο και διάρκειας ενός μήνα).
Link to comment
Share on other sites

Για να αγοράσω sms προς What's Up για ένα μήνα, υπάρχει μόνο αυτό το πακέτο που κάνει 3,02€ των 300 sms; Δεν υπάρχει φθηνότερο πακέτο με λιγότερα sms; (Πάντα μιλώντας για μηνύματα προς What's Up μόνο και διάρκειας ενός μήνα).

Έχει και το δωρεάν πάρε δώσε για 6 μέρες. Η 30sms προς όλους με 1 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω απλα εγραψα τι αλλες λυσεις υπαρχουν εστω και για πιο λιγες μερες. Αυτα με 1 ευρω πρεπει να ειναι για 1 μηνα παντως. 30 προς ολους δινει.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ενεργοποιήσεις με 8€ πακέτο που δίνει 30' για εισερχόμενες και εξερχόμενες κλήσεις και 30 sms για 7 μέρες

 

Ποια η διαδικασία για την ενεργοποίηση;

Στέλνω κάποιο sms και σε πιο αριθμό;

Μετά χρειάζεται απενεργοποίηση όταν επιστρέψω Ελλάδα;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, απο χτες ειναι ο αδερφος μου Γερμανια, εχει κοσμοκαρτα, κι ενω θυμαται οτι στην Ελλαδα ειχε χρηματα, ωστοσο με κανα δυο τηλεφωνακια που τον πηραμε εμεις, μας λεει οτι του βγαζει μηνυμα οτι τελειωνει η καρτα!

Οκ, θα παω εγω γερμανο να του βαλω απο εδω μια, αλλα τι συμβαινει;

Δεν υποτιθεται οτι εχουμε περιαγωγη χωρις εξτρα χρεωση;

Τι μπορει να συμβαινει;

Αυτό συμβαίνει όσο μεγάλο κι αν είναι το υπόλοιπο σου όταν βρίσκεσαι εκτός Ελλάδας. Το πρόσεξα γιατί μένω Ολλανδία και χρησιμοποιώ Cosmoκάρτα για 2η γραμμή.

Βγαίνει υπενθύμιση ακόμη και με €10 μέσα. Όταν κατεβαίνω Ελλάδα σταματάνε οι ειδοποιήσεις, όσο λίγα κι αν υπάρχουν μέσα.

Δεν χρειάζεται να ανησυχεί κανένας. Το υπόλοιπο αν είναι όσο άφησες, τότε όλα οκ.

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει όσο μεγάλο κι αν είναι το υπόλοιπο σου όταν βρίσκεσαι εκτός Ελλάδας. Το πρόσεξα γιατί μένω Ολλανδία και χρησιμοποιώ Cosmoκάρτα για 2η γραμμή.

Βγαίνει υπενθύμιση ακόμη και με €10 μέσα. Όταν κατεβαίνω Ελλάδα σταματάνε οι ειδοποιήσεις, όσο λίγα κι αν υπάρχουν μέσα.

Δεν χρειάζεται να ανησυχεί κανένας. Το υπόλοιπο αν είναι όσο άφησες, τότε όλα οκ.

 

Α, να σαι καλα! Γιατι αυτο μου ελεγε και ο αδερφος μου, δεν ηταν χαζος να φυγει για εξω με αδεια καρτα!

Αλλα με τα sms λογικο ηταν να ανησυχησει!

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβαθμιση στο κινητο σε android pie και τωρα μου ρχεται ενα ακυρο Notification απο Ims service Να αποδεχτω καποιους ορους και με πεταει σε μια σελιδα για call+ message+. Τι ειναι αυτο, και γιατι ξανασκαει ενω δε θελω να το αποδεχτω

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Τα Σκόπια δεν είναι στην ΕΕ οπότε δεν ισχύει κανένα πακέτο δεδομένων που έχουμε από Ελλάδα ούτε υπάρχει κάποιο να ενεργοποιήσεις. Για ομιλία και sms υπάρχει το travel and talk. Στην Πολωνία αντίθετα τα περισσότερα mb από Ελλάδα ισχύουν κανονικά

τα ωραια δηλαδη.το καρτοκινητο το χρησιμοποιω μονο για δεδομενα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με την αναβάθμιση των συστημάτων της Κυριακής που για ένα 2ωρο δεν λειτουργούσε τίποτα το μόνο που άλλαξε φαίνεται ότι είναι η φωνή αυτής που λέει τα υπόλοιπα στο 1314, πολύ ναζιαρα :p
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με την αναβάθμιση των συστημάτων της Κυριακής που για ένα 2ωρο δεν λειτουργούσε τίποτα το μόνο που άλλαξε φαίνεται ότι είναι η φωνή αυτής που λέει τα υπόλοιπα στο 1314, πολύ ναζιαρα :p
Εγώ ακόμα την Αφροδίτη Σημίτη ακούω.

Αυτή δεν ήταν και πριν?

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα την Αφροδίτη Σημίτη ακούω.

Αυτή δεν ήταν και πριν?

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το άτομο που τα λέει είναι το ίδιο, αλλά μάλλον την έχουν ηχογραφήσει ξανά γιατί τα λέει διαφορετικά σε σχέση με πριν, ακούγεται πιο φυσική και όχι σαν ρομπότ.
Link to comment
Share on other sites

Με πήρε ένας τηλέφωνο να μου κάνει προσφορά για καρτοσυμβολαιο και μου είπε ότι από τέλη Μαΐου τα πακέτα θα ισχύουν για 25 μέρες και όχι για ένα μήνα. Έχει ακούσει κανείς κάτι ή το είπε για να πουλήσει?
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Θα φανεί προς το τέλος του μήνα, εάν βγει ανακοίνωση σχετική. Μπορεί όμως να το είπε και για να πουλήσει.
Link to comment
Share on other sites

Με πήρε ένας τηλέφωνο να μου κάνει προσφορά για καρτοσυμβολαιο και μου είπε ότι από τέλη Μαΐου τα πακέτα θα ισχύουν για 25 μέρες και όχι για ένα μήνα. Έχει ακούσει κανείς κάτι ή το είπε για να πουλήσει?

 

Δεν μου κάνει εντύπωση αν εφαρμοστεί. Φαίνεται από την ιστορία άλλωστε που ότι κάνει ο ένας ακολουθεί και ο άλλος. Παραδείγματα πολλά. Ήδη η wind τα έχει 25 μέρες τα πακέτα και η frog που είναι της cosmote. Αν γίνει αυτό θα ακολουθήσει και η Vodafone κατά 110%. Μιλάμε για καραμπινάτο καρτελ.

Link to comment
Share on other sites

Με πήρε ένας τηλέφωνο να μου κάνει προσφορά για καρτοσυμβολαιο και μου είπε ότι από τέλη Μαΐου τα πακέτα θα ισχύουν για 25 μέρες και όχι για ένα μήνα. Έχει ακούσει κανείς κάτι ή το είπε για να πουλήσει?

 

Δεν έχω ακούσει κάτι, αλλά τίποτα δεν αποκλείεται και ποτέ. Αν συμβεί θα είναι μεγάλο μείον πάντως.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μπορείτε να με βοηθήσετε και να μου πειτε συνδυασμό υπηρεσιών για να έχω με 20€ περίπου το μέγιστο νούμερο σε data το μήνα ;

Συμφέρει η Cosmote με το what's up η να δω σε Cu ;

 

Ευχαριστώ

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μπορείτε να με βοηθήσετε και να μου πειτε συνδυασμό υπηρεσιών για να έχω με 20€ περίπου το μέγιστο νούμερο σε data το μήνα ;

 

Συμφέρει η Cosmote με το what's up η να δω σε Cu ;

 

 

 

Ευχαριστώ

Με reload και πάρε - μοίρασε παίρνεις με 2 10ευρες κάρτες online ανανέωση 3,2gb +200mb από 2 πακέτα των 8.5€ και επιπλέον 2x300mb για να μοιράσεις σε άλλο νούμερο-νουμερα what's up και να πάρεις και εσύ άλλα 200mb.

Δηλαδή μπορείς να πάρεις σύνολο 3.6GB με τα €20

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μπορείτε να με βοηθήσετε και να μου πειτε συνδυασμό υπηρεσιών για να έχω με 20€ περίπου το μέγιστο νούμερο σε data το μήνα ;

Συμφέρει η Cosmote με το what's up η να δω σε Cu ;

 

Ευχαριστώ

 

προσθέτωντας 2 x 10€ μέσω χρεωστικής κάρτας ή paypal λαμβάνεις

 

reloadit: 2048MB + 1200MB = 3248MB για ένα μήνα

 

πάρε-μοίρασε: 200ΜΒ για σένα και 600ΜΒ για δώρο

αν τα ανταλλάξεις με γνωστό σου ή μέσω του http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=459377 θα λάβεις συνολικά 800ΜΒ για ένα μήνα

 

με το χρηματικό υπόλοιπο 17,85€ μπορείς να λάβεις 4 x GigaWeek με 3GB έκαστο για 7 μέρες

ή αν κάνεις νυχτερινή κατανάλωση θα μπορούσες να συνδυάσεις 1 x AFTER DARK των 10GB για ένα μήνα με 3 x GigaWeek

 

ΣΥΝΟΜΊΖΟΝΤΑΣ

1) reloadit & πάρε-μοίρασε (με ανταλλαγή) & 4 x GigaWeek = 16336MB = 15.95GB

2) reloadit & πάρε-μοίρασε (με ανταλλαγή) & after dark & 3 x GigaWeek = 23504MB = 22.95GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...