Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαλλον καρτοκινητό με ανανέωση 5€ online κάθε 3 μήνες (και κατά τα φαινόμενα οσονούπω κάθε 2 μήνες) εφόσον θέλεις να διατηρείται το υπόλοιπο. Αν δεν σ'ενδιαφέρει η διατήρηση υπολοίπου και το ξοδεύεις,αρκεί και η ανανέωση κάθε 4 μήνες,για να μην μπει φραγή εισερχομένων.

Και αν δε σε ενδιαφέρουν ούτε οι εισερχόμενες,ανανέωση μια φορά το χρόνο αρκεί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έχω την κάρτα frog που με 3,02€ έχω 60' προς όλους με μονόλεπτη χρέωση.

Θα ήθελα να κάνω μια κλήση προς Αμερική.

Για την κλήση αυτή ισχύει η χρέωση ή ισχύει κάτι άλλο;

Αν ναι θα πρέπει να έχω αρκετό υπόλοιπο στην κάρτα φαντάζομαι .

Link to comment
Share on other sites

τα 60' ειναι μονο προς Ελλάδα.

Για ΗΠΑ θα χρεωθεις απο το υπολοιπο. Συμφωνα με την ιστοσελιδα του φρογκ, ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ -> ΧΡΕΩΣΕΙΣ ΔΙΕΘΝΩΝ ΚΛΗΣΕΩΝ

χρεωση προς Η.Π.Α. σταθερα/κινητα 0,0504 €/λεπτο με χρεωση ανα λεπτο (λέει 1'+1' ισως ειναι ελαχιστη 1' και μετα ανα λεπτο)

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω σωστά το βλέπω καντε ενα check στη σελιδα του φρογκ,μήπως και δεν καταλαβαίνω κάτι σωστά. Όντως είναι αρκετά φτηνά.
Link to comment
Share on other sites

Για να το τσεκάρω....

 

Ναι όντως τόσο φθηνά είναι.

Ή παίζει τίποτα άλλο ;;;

Edited by georgefocus
Link to comment
Share on other sites

εχω μια καρτα whats up που δεν τη χρησιμοποιω

μπορω να τη βγαλω απο το κινητο και οποιος τυχον παιρνει εκει να ακουει ενα μηνυμα να καλεσει στο νεο μου νουμερο ?

Link to comment
Share on other sites

Για να το τσεκάρω....

 

Ναι όντως τόσο φθηνά είναι.

Ή παίζει τίποτα άλλο ;;;

δεν νομιζω να παιζει κατι αλλο,απλα οπως συμπληρωσα και πριν η ελαχιστη ειναι 1' και μετα χρεωνει ανα λεπτο.

 

εχω μια καρτα whats up που δεν τη χρησιμοποιω

μπορω να τη βγαλω απο το κινητο και οποιος τυχον παιρνει εκει να ακουει ενα μηνυμα να καλεσει στο νεο μου νουμερο ?

 

το μονο που θα μπορουσες να στησεις ειναι ο τηλεφωνητης. Θα ακουγεται "η κληση σας προωθειται" και μετα (αν λειτουργει ακομα οπως παλια που θυμαμαι) θα μπορεις να εχεις δικο σου ηχογραφημενο μηνυμα και στη συνεχεια το γνωστο μπιπ αν τυχον θελει καποιος να αφησει μηνυμα.

Το προβλημα τωρα: οποιος μπαινει στον τηλεφωνητη ξεκινα να χρεωνεται.Και συνηθως οταν ακουγεται οτι η κληση προωθειται το κλεινουν.Και ετσι δεν θα ακουνε και το μηνυμα σου.

Αν τυχον επισης καποιος αφησει μηνυμα στον τηλεφωνητη εσυ πρεπει να χρεωθεις για να το ακουσεις.Βεβαια εφοσον τους παραπεμπεις αλλου,δεν νομιζω να το κανουν αλλα το ζητημα ειναι να φτασουν ως το μήνυμά σου.

Link to comment
Share on other sites

εμένα ρε παιδιά δεν μου μπαίνουν τα mb από την ευρωπαϊκή κάρτα νέων και μου μπαίνουν μόνο τα λεπτά, έχει συμβεί σε κανέναν άλλον; με το support δεν βγάζω άκρη θέλουν και 0,20€ ανά κλήση.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

το μονο που θα μπορουσες να στησεις ειναι ο τηλεφωνητης. Θα ακουγεται "η κληση σας προωθειται" και μετα (αν λειτουργει ακομα οπως παλια που θυμαμαι) θα μπορεις να εχεις δικο σου ηχογραφημενο μηνυμα και στη συνεχεια το γνωστο μπιπ αν τυχον θελει καποιος να αφησει μηνυμα.

Το προβλημα τωρα: οποιος μπαινει στον τηλεφωνητη ξεκινα να χρεωνεται.Και συνηθως οταν ακουγεται οτι η κληση προωθειται το κλεινουν.Και ετσι δεν θα ακουνε και το μηνυμα σου.

Αν τυχον επισης καποιος αφησει μηνυμα στον τηλεφωνητη εσυ πρεπει να χρεωθεις για να το ακουσεις.Βεβαια εφοσον τους παραπεμπεις αλλου,δεν νομιζω να το κανουν αλλα το ζητημα ειναι να φτασουν ως το μήνυμά σου.

και πόσοι θα συγκρατήσουν το νέο νούμερο που θα ακούσουν για να καλέσουν μετά εκεί;

 

Αν αφορά τις επαφές σου καλύτερα αγόρασε ενα πακέτο sms και στείλε ενημέρωση με το νέο σου νούμερο.

Αλλιώς βάζε την κάρτα σε συσκευή μια φορά την ημέρα να βλέπεις ποιος σε κάλεσε στα sms που θα έρχονται.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός. Έτσι κι αλλιώς γράφει ότι δε χρησιμοποιεί τη συγκεκριμένη κάρτα που σημαίνει ότι θα είναι λίγοι οι αριθμοί που την καλούν.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το μήνυμα μου στον τηλεφωνητή και έβαλα σε λειτουργία πτήσης το κινητό και κάλεσα από σταθερό και λέει ότι ο χρήστης έχει απενεργοποιημενο το κινητό και θα ειδοποιηθεί για την κλήση αντί να βγαίνει ο τηλεφωνητής. Μήπως θέλει ενεργοποίηση κάπως?
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να ρυθμισεις την προωθηση εκτος δικτυου να πηγαινει στον τηλεφωνητη. Σε αναπαντητες ή απασχολημενο σε παει στον τηλεφωνητη?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.cosmote.gr/pdf/COSMOTE_Tilefonitis.pdf

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν με πάει ποτέ στον τηλεφωνητή.

Μάλλον δεν είναι ενεργός

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ πολύ τελικά έκανα αυτό και δούλεψε

. να ενεργοποιήσεις και την Υπηρεσία Ειδοποίησης Κλήσεων έτσι ώστε αυτός που σε καλεί να

ενημερώνεται ότι ειδοποιήθηκες για την κλήση του

Πληκτρολόγησε **62*697517 Πληκτρολόγησε τον Αριθμό

Κινητού σας χωρίς το 697 Πληκτρολόγησε # Πάτησε ΚΛΗΣΗ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα από χθες στην εφαρμογή του whatsup; Με ανοιχτά τα δεδομένα ενώ έχω Internet δεν μπορώ να μπω.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μάλλον σημαίνει ότι αυτή τη στιγμή θα έληγαν τα megabyte από το πάρε-δώσε που είχες. Οπότε προφανώς από δω και πέρα η χρέωση πάει στο 1,30.Κατά τη γνώμη μου πάντως καλύτερα να βάλεις το my internet για να μην έχεις τέτοια απρόοπτα. Κι αν θες περιστασιακό ίντερνετ με ενεργοποιημένο το myinternet, υπάρχει ημερήσιο πακέτο με ένα γίγα με κόστος 1ευρώ για 24 ώρες που σαφώς συμφέρει περισσότερο απο το 1.30 που θα χρεωνόσουν ή την ογκοχρέωση.

Ναι αλλά λέει 1,30 την ημέρα, ενώ μου έφαγε 21 ευρώ σε λίγα λεπτά. Τι ακριβώς έγινε;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα από χθες στην εφαρμογή του whatsup; Με ανοιχτά τα δεδομένα ενώ έχω Internet δεν μπορώ να μπω.

 

εμενα μια χαρα απο παντου.

Link to comment
Share on other sites

Ωρες ωρες με πιανει απελπισια για τη χωρα που ζουμε...δεν ειναι ενα ουτε δυο...

 

Για πειτε λοιπον, γραφειο στοιχηματων πρεπει να ανοιξουμε:

πριν λιγες μερες οι vodafone ανακοινωσε οτι το 3μηνο για να κανεις ανανεωση σε καρτοκινητο για να μη χασεις το υπολοιπο σου, εγινε πλεον 2μηνο.

Σε ποσο καιρο εκτιματε οτι θα εχουμε το ιδιο και στην cosmote?

 

Καμια καταγγελια σε ευρωπαικα οργανα για την τακτικη καρτελ και την διαστρεβλωση καθε εννοιας ανταγωνισμου, θα κανουμε;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα από χθες στην εφαρμογή του whatsup; Με ανοιχτά τα δεδομένα ενώ έχω Internet δεν μπορώ να μπω.
Κι εγώ τα ίδια. Μέσω wifi δουλεύει όμως.
Link to comment
Share on other sites

Πάλι σήμερα με δεδομένα, ΔΕΝ μπαίνει στην εφαρμογή, και στις σελίδες m.whatsup.gr & whatsup.gr.
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Πάλι σήμερα με δεδομένα, ΔΕΝ μπαίνει στην εφαρμογή, και στις σελίδες m.whatsup.gr & whatsup.gr.
Εμένα έχει 3 μέρες αυτή η δουλειά. Αναγκάστηκα και τους έστειλα mail στην εξυπηρέτηση πελατών. Ακόμα καμμία απάντηση.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα μπαινεi στην εφαρμογη και απο 4g και απο wifi παιδια. Μηπως εχει σχαση ενα update της εφαρμογης χθεσινο;;; Το εχετε κανει;;;

Ασχετο αλλα θελω τη βοηθεια σας : Φιλος θελει να ερθει cosmote γιατι σιχαθηκε πια την wind. Τον ενδιαφερει μονο ο χρονος ομιλιας και τιποτα αλλο. Ποιο πακετο τον συμβουλευεται να παρει;;;

Edited by aenaos15

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

τον συμβουλευω να πάρει Whats Up για πολύ χρόνο ομιλίας με 3λεπτη χρεώση.

Αν θέλει πραγματικά σύντομες κλήσεις ας το κάνει Frog.

Υπάρχει όμως το αντικίνητρο της φορητότητας. 30 ευρώ στοιχίζει πλέον.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει 3 μέρες αυτή η δουλειά. Αναγκάστηκα και τους έστειλα mail στην εξυπηρέτηση πελατών. Ακόμα καμμία απάντηση.
Επικοινώνησαν μαζί μου σήμερα και μετά τα κλασικά Κάνε απεγκατάσταση και εγκατάσταση μετά επανεκκίνηση κτλ αφού είδαν ότι το πρόβλημα δεν λυνόταν μου είπαν θα το προωθήσουν στους τεχνικούς και ότι θα επικοινωνήσουν μαζί μου. Τώρα παρατηρώ ότι το πρόβλημα λύθηκε και πλέον η εφαρμογή συνδέεται και έχω πρόσβαση στο m.whatsup.gr
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω λιγο ,εχω whats up ,εχω μαζεψει ενα A ποσο ομιλιας και data ,αν δεν ανανεωσω τον επομενο μηνα το ιδιο προγραμμα τα χανω;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...