Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την ίδια απορία έχω κι εγώ...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

πότε ειδαμε τελευταια φορα αναρτημενα ονοματα εστω καπου ?

οχι μονο απο το reload αλλα και απο αλλου τυπου διαγωνισμους!

αραγε τα ελεγχει κανεις αυτα?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά! Σήμερα πήρα ένα πακετάκι σύνδεσης Whats up με αρχικό χρόνο 1€ συν 1€ το μήνα για τους επόμενους 4 μήνες. Θα πρέπει να κάνω κάτι εγώ ή όχι για να μπαίνουν αυτά τα χρήματα κάθε μήνα;
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να ανανεώσεις το χρόνο σου.

 

Ευχαριστώ! Τον ανανέωσα ήδη! Αυτό θα πρέπει να γίνεται κάθε μήνα ή μόνο την πρώτη φορά;

Link to comment
Share on other sites

To facebook zero δεν είναι μόνο για όσους έχουν ενεργοποιήσει το mobile internet 60 και έμπαινες μέσω myview; Πριν το σβήσω τουλάχιστον έτσι ήταν, αν άλλαξε κάτι μπράβο τους που ξύπνησαν αν και αργοπορημένα.

 

Να ρωτήσω, πλέον όταν τελειώνει η κάρτα σου δε σου λέει έχετε τόσα λεπτά και τόσα δευτερόλεπτα γι' αυτήν την κλήση; :confused: Μου τελείωσε η κάρτα και δεν το κατάλαβα καν :mad:

 

εάν μπεις zero.facebook.com κατευθείαν με ρυθμίσεις Wap σε βάζει κανονικά και δεν σε χρεώνει. Όσο για αυτό που λες ότι δεν σε ενημερώνει όταν δεν έχεις κάρτα . Δεν το κατάλαβα τι εννοεις; μου το έχουνε πει κάτι γνωστοί μου ότι τους μηδενίζει την κάρτα ή πάει μείον αλλά δεν το εχω καταλάβει. Ξέρω ότι όταν η κάρτα πέσει κάτω από ένα ευρώ ή πολύ πιο κάτω όπως και να έχει σε ενημερώνει. Και τώρα που ο ελάχιστος χρονος έχει αυξηθεί στα 45 δευτερόλεπτα το λέει νωρίτερα από τι πριν που ήτανε τα 30".

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα σημερα Cosmocarta και εχω 1 απορια. Το 0,01/λεπτο ισχυει μαζι με τις 2 ωρες δωρεαν χρονο ομιλιας? Εστειλα τους 2 αριθμους cosmote για το 0,01 λεπτο και γραφτηκα και στην υπηρεσια για τις 2 ωρες. Ομως πηρα τηλεφωνο για να το δοκιμασω και με χρεωσε κανονικα οποτε δεν περαστηκαν οι 2 ωρες δωρεαν ομιλιας. Αντιθετως το 0,01/λεπτο ισχυε κανονικα οταν δοκιμασα να παρω τον αγαπημενο αριθμο

 

Δηλαδη ισχυει ή το 0.01 ή οι 2 ωρες δωρεαν ομιλιας?

Link to comment
Share on other sites

Έκανες ανανέωση; Τις 2 ώρες τις παίρνεις με κάθε ανανεωση 10€ (νομίζω). Και είναι για 1 μήνα (και πάλι νομίζω).
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα σημερα Cosmocarta και εχω 1 απορια. Το 0,01/λεπτο ισχυει μαζι με τις 2 ωρες δωρεαν χρονο ομιλιας? Εστειλα τους 2 αριθμους cosmote για το 0,01 λεπτο και γραφτηκα και στην υπηρεσια για τις 2 ωρες. Ομως πηρα τηλεφωνο για να το δοκιμασω και με χρεωσε κανονικα οποτε δεν περαστηκαν οι 2 ωρες δωρεαν ομιλιας. Αντιθετως το 0,01/λεπτο ισχυε κανονικα οταν δοκιμασα να παρω τον αγαπημενο αριθμο

 

Δηλαδη ισχυει ή το 0.01 ή οι 2 ωρες δωρεαν ομιλιας?

 

από όσο ξέρω αυτό έχει αλλάξει λειτουργεί ταυτόχρονα και οι 2 ώρες προς όλα τα δίκτυα και το 0,01€ το λεπτό . Πιο συγκεκριμένα όταν καλείς τους 2 δηλωμένους αριθμούς κοσμοτε σε χρεώνει 0,01€/λεπτό και όλες τις άλλες κλήσεις τις αφαιρεί από τις 2 ώρες. Ξανά δοκίμασε να καλέσεις το 1317 να το ξανά ενεργοποιήσεις. Επίσης στειλε 01 αριθμοί στο 1313 για τσεκαρεις τους αριθμούς που δηλώσες. Εάν δεις ότι πάλι δημιουργείται πρόβλημα ενώ κανονικά δεν πρέπει κάλεσε το 1313 με την επιλογή 9 να δεις τι παίζει!.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μήπως απλά κάλεσες πριν σου έρθει το μήνυμα που ενημερώνει πως έχεις τη προσφορά των 120 λεπτών; Γιατί σε αυτή τη περίπτωση, χρεώνεσαι κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

μπορώ να ζητήσω σε whats up αναλυτική κατάσταση εισερχόμενων κλήσεων;

θέλω να δω τι κλήσεις γίνανε τις προηγούμενες ημέρες. βασικά χθές

Link to comment
Share on other sites

Εκανα βλακεια εγω τελικα. Εβαλα την καρτα και μετα πηρα τηλεφωνο για την υπηρεσια. Οποτε στην επομενη ανανεωση θα ισχυει :p
Link to comment
Share on other sites

μπορώ να ζητήσω σε whats up αναλυτική κατάσταση εισερχόμενων κλήσεων;

θέλω να δω τι κλήσεις γίνανε τις προηγούμενες ημέρες. βασικά χθές

 

Πάτα εδώ : http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L107_service_fullstory&catID=0b0f42bb800e058d&rootid=0b0f42bb800d7dcf&path=%2FSCSDevRepository%2Fcontent%2Fel%2Fsections%2Fforyou%2Fservice%2FANALYTIKH_KATASTASH_KLISEON_WHservice.xml&breadcrumbTitle=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%BB%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE+%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7+%CE%9A%CE%BB%CE%AE%CF%83%CE%B5%CF%89%CE%BD&tabClicked=instructions&serviceCategory=

νομίζω ότι χρεώνεται

 

Edit :

για εξερχόμενες είναι σίγουρα για εισερχόμενες δεν ξέρω

Edited by Alogoskoufis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,έχω whats up και θέλω να βάλω το "COSMOTE Internet On The Phone Starter"...θα μπαίνω με το ζόρι 3-4 φορές το μήνα για αυτό. :)

 

Βασικά δεν έχω καταλάβει και πολύ τις διαφορές μεταξύ Wap και Gprs,αλλά με ενδιαφέρει η 2η που είναι και πιο οικονομική λύση...εξάλλου το μόνο που θέλω είναι να μπαίνω σε sites (www) και τπτ άλλο.

 

Anyway,ξέρει κάνεις αν μπορώ να χρησιμ. μόνο Gprs για πρόσβαση και πως τελικά ενεργοποιείται η υπηρεσία? Το μνμ στο 1313 και γράφοντας 60 που γράφει στο site της Cosmote,νομίζω είναι μόνο για το άλλο πρόγραμμα (COSMOTE Internet On The Phone 60).

 

Τhx!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,έχω whats up και θέλω να βάλω το "COSMOTE Internet On The Phone Starter"...θα μπαίνω με το ζόρι 3-4 φορές το μήνα για αυτό. :)

 

Βασικά δεν έχω καταλάβει και πολύ τις διαφορές μεταξύ Wap και Gprs,αλλά με ενδιαφέρει η 2η που είναι και πιο οικονομική λύση...εξάλλου το μόνο που θέλω είναι να μπαίνω σε sites (www) και τπτ άλλο.

 

Anyway,ξέρει κάνεις αν μπορώ να χρησιμ. μόνο Gprs για πρόσβαση και πως τελικά ενεργοποιείται η υπηρεσία? Το μνμ στο 1313 και γράφοντας 60 που γράφει στο site της Cosmote,νομίζω είναι μόνο για το άλλο πρόγραμμα (COSMOTE Internet On The Phone 60).

 

Τhx!

 

Τα εχεις μπερδεψει λιγο :-) Το starter ειναι κανονικο internet, απλα σε χρεωνει πολυ χαμηλα ανα mb, ενεργοποιειται στελνοντας τη λεξη starter στο 1333.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Απλά στο site της Cosmote γραφει αυτό "Με ρυθμίσεις Internet η χρέωση είναι 0,0010€/ΚΒ ενώ με ρυθμίσεις WAP η χρέωση είναι 0,0121€/ΚΒ." για όσους δεν χρησιμ. το 60...δλδ στην 2η περίπτωση στο 1mb σε χρεώνει 12ε περίπου ενω στην πρώτη 1ε και κάτι.

 

Για αυτό εχω μπερδευτεί. :)

Link to comment
Share on other sites

Το internet on the phone 60 θα συνεχίσει κι άλλο να δίνει 120mb; Με έχει βολέψει γιατί τρώω περίπου 100 το μήνα και τη βγάζω με ένα 3ευρω. (πήρα και επιτέλους σοϊκό δωράκι από το reloadit, +6 ευρώ στο λογαριασμό, είχα βαρεθεί να παίρνω μηνυματάκια :p )
Link to comment
Share on other sites

Έχω cosmocarta και την χρησιμοποιω όταν έρχομαι Ελλάδα. Δεν έχω ενεργοποιήσει ποτέ αυτο το Internet on phone 60.

Αν έχει κάποιος την καλοσύνη ας μου πει αν ισχύει ακόμα η αν υπάρχει κάτι άλλο ανάλογο ώστε να έχω data.

Θέλω να αποφύγω την λύση της Q .

 

Ευχαριστώ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει το internet στα καρτοκινητά... Θα στείλεις το μήνυμα 60 στο 1333 για ενεργοποίηση!

Αλλά θα σου πρότεινα να χρησιμοποιήσεις την vodafone η οποία δίνει internet χωρίς όριο (μετά τα 10ΜΒ ίσως σου μειώσει την ταχύτητα) με 1ευρώ τη μέρα!

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει το internet στα καρτοκινητά... Θα στείλεις το μήνυμα 60 στο 1333 για ενεργοποίηση!

Αλλά θα σου πρότεινα να χρησιμοποιήσεις την vodafone η οποία δίνει internet χωρίς όριο (μετά τα 10ΜΒ ίσως σου μειώσει την ταχύτητα) με 1ευρώ τη μέρα!

 

Ευχαριστώ φίλε μου, μάλλον αυτο θα κάνω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πώς ενημερώνομαι για τα πόσα mb μου έχουν μείνει ακόμη;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω whats up και ειχα να το χρησιμοποιησω καιρο...το ειχα δηλωσει κανονικα αλλα τωρα λεει φραγη εισερχομενων κλησεων...αν βαλω καρτα τοτε θα ειναι οκ???
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω whats up και ειχα να το χρησιμοποιησω καιρο...το ειχα δηλωσει κανονικα αλλα τωρα λεει φραγη εισερχομενων κλησεων...αν βαλω καρτα τοτε θα ειναι οκ???

Ναι θα είναι εντάξει αν μπορείς να καλέσεις 1314

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...