Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχουν κάποιες φορές που σέρνεται απίστευτα το δίκτυο.

 

Τα μηνύματα αργούν πολύ και οι κλήσεις δεν γίνονται.

Ευτυχώς το θέμα έχει περιοριστεί σε 1-2 φορές την εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τα συνηθισμενα δηλαδη...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

για τα λεφτα φιλε μου....

 

αν καποιος με πληρωσει για να δηλωσω το ονομα μου για το καρτοκινητο του θα με πονηρευε περισσοτερο οτι εχει ασχημες προθεσεις και τοτε ειναι που δεν θα το εκανα με τιποτα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν καποιος με πληρωσει για να δηλωσω το ονομα μου για το καρτοκινητο του θα με πονηρευε περισσοτερο οτι εχει ασχημες προθεσεις και τοτε ειναι που δεν θα το εκανα με τιποτα

 

Μα δε σημαίνει ότι όποιος ζητησει έχει άσχημες προθέσεις. Απλά όσοι μετανάστες δεν έχουν χαρτιά, θα τα δηλώνει τα καρτοκινητά κάποιος ομοεθνής τους που έχει και θα τους τα δίνει.

Επίσης αν κάποιος θέλει να κάνει παρανομίες και να χρησιμοποιήσει κινητό μπορεί να φέρει καρτοκινητό από εξωτερικό όπου δε ζητούνται στοιχεία (π.χ. Αγγλία) και να κάνει μια χαρά τη δουλειά του χωρίς κίνδυνο. Τώρα με την ευρωταρίφα θα του έρθει και φτηνά :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μα δε σημαίνει ότι όποιος ζητησει έχει άσχημες προθέσεις. Απλά όσοι μετανάστες δεν έχουν χαρτιά, θα τα δηλώνει τα καρτοκινητά κάποιος ομοεθνής τους που έχει και θα τους τα δίνει.

Επίσης αν κάποιος θέλει να κάνει παρανομίες και να χρησιμοποιήσει κινητό μπορεί να φέρει καρτοκινητό από εξωτερικό όπου δε ζητούνται στοιχεία (π.χ. Αγγλία) και να κάνει μια χαρά τη δουλειά του χωρίς κίνδυνο. Τώρα με την ευρωταρίφα θα του έρθει και φτηνά :lol:

 

ο <<επαγγελματιας>> παρανομος θα την βρει την ακρη. αυτο το μετρο θα περιορισει κατα πολυ τις φαρσες, πειραγματα και ολα τα συναφη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες άκυρο. Πρόσφατα το γύρισα από CU σε What's Up...

Επειδή παραδέχομαι πως βαριέμαι να ψάχνω (:D), μπορεί κάποιος να μου πει πώς μαθαίνουμε το υπόλοιπο των 1200';

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Η cosmokarta Χρεώνει 0,35 την κλήση και 0,11 το μύνημα . Με κάρτες ανανέωσης των 20 ευρώ πάμε στα 0,25 και 0.085 . Προσφέρει κλήσεις με 0.01 προς 2 αριθμούς cosmote της επιλογής μας σύνδεση ή καρτοκινητό (Όχι FROG )

Επίσης με κάθε κάρτα ανανέωσης πέρνουμε 45 λεπτά πρός όλα τα δίκτυα

Το Whats up έχει βασικά χρέωση 0,35 και μήνυμα 0,051

Έχει όμως και πακέτα ομιλίας προς όλα τα Whats Up π.χ 600 λεπτά και 600 sms με 7 ευρώ.ή 600 λεπτά με 5 ευρώ.

Επίσης με κάθε κάρτα πέρνουμε δωρεάν μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Η cosmokarta Χρεώνει 0,35 την κλήση και 0,11 το μύνημα . Με κάρτες ανανέωσης των 20 ευρώ πάμε στα 0,25 και 0.085 . Προσφέρει κλήσεις με 0.01 προς 2 αριθμούς cosmote της επιλογής μας σύνδεση ή καρτοκινητό (Όχι FROG )

Επίσης με κάθε κάρτα ανανέωσης πέρνουμε 45 λεπτά πρός όλα τα δίκτυα

Το Whats up έχει βασικά χρέωση 0,35 και μήνυμα 0,051

Έχει όμως και πακέτα ομιλίας προς όλα τα Whats Up π.χ 600 λεπτά και 600 sms με 7 ευρώ.ή 600 λεπτά με 5 ευρώ.

Επίσης με κάθε κάρτα πέρνουμε δωρεάν μηνύματα.

 

σε ευχαριστω που για την γρηγορη απαντηση, μια ακομα ερωτηση αμα παρω ενα απο τα 2 μπορω μετα να το γυρισω στο αλλο? εννοω αμα παρω κοσμοκαρτα μπορω να το γυρισω σε whats up? βεβαια απο οτι μου εγραες συμφερει η κοσμοκαρτα

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη αλλαγή είναι δωρεάν , Κάθε επόμενη στοιχίζει 3 ευρώ.

Όμως αν έχεις πακετάκι των 5 ευρώ δηλαδή 1 τον μήνα , και το αλλάξεις πρίν περάσουν οι 4 μήνες (για να πάρεις τα υπολοιπόμενα 4 ευρώ ) θα χάσεις τα υπόλοιπα μηνιαία ευρώ.

Να προσθέσω επίσης ότι οι φτηνές τιμές με την κάρτα των 20 ευρώ ισχύουν για 30 ημέρες.

Απίσης με την ίδια κάρτα τα δωρεάν 45 λεπτά έχουν διάρκεια 7 ημέρες, ενώ με την κάρτα των 10 ευρώ έχεις πάλι 45 λεπτά αλλά μόνο για 24 ώρες....

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη αλλαγή είναι δωρεάν , Κάθε επόμενη στοιχίζει 3 ευρώ.

Όμως αν έχεις πακετάκι των 5 ευρώ δηλαδή 1 τον μήνα , και το αλλάξεις πρίν περάσουν οι 4 μήνες (για να πάρεις τα υπολοιπόμενα 4 ευρώ ) θα χάσεις τα υπόλοιπα μηνιαία ευρώ.

Να προσθέσω επίσης ότι οι φτηνές τιμές με την κάρτα των 20 ευρώ ισχύουν για 30 ημέρες.

Απίσης με την ίδια κάρτα τα δωρεάν 45 λεπτά έχουν διάρκεια 7 ημέρες, ενώ με την κάρτα των 10 ευρώ έχεις πάλι 45 λεπτά αλλά μόνο για 24 ώρες....

 

απιστευτος. το 99,99% των υπαλληλων της cosmote δεν θα μπορουσαν να δωσουν τετοιες απαντησεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες άκυρο. Πρόσφατα το γύρισα από CU σε What's Up...

Επειδή παραδέχομαι πως βαριέμαι να ψάχνω (:D), μπορεί κάποιος να μου πει πώς μαθαίνουμε το υπόλοιπο των 1200';

Εμένα θα μου δώσει κανείς απάντηση; :(

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Eγω θα πω οτι....γλυτωνοντας απο την wind μεταπηδωντας στο whats up περιορισα τα εξοδα μου απο 4 καρτες τον μηνα σε 2!!!!!

Με την....αλλη ψαχνωμουν καθε 3 και 5 που ειναι οι μοναδες μου(και οχι μονο εγω,αφου φιλος περιπτερας γινοταν αποδεκτης παραπονων απο αλλους με wind).

Kοιμωμουν με 5 ευρω υπολοιπο και ξυπναγα με.....4 ευρω.

Σημα ειχα οποτε.....μπορουσαν,η εξυπηρετηση πελατων κατω του μετριου.....

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Σημα ειχα οποτε.....μπορουσαν,η εξυπηρετηση πελατων κατω του μετριου.....

Αν η εξυπηρέτηση της Wind είναι κάτω του μετρίου, τότε η εξυπηρέτηση της Cosmote τι είναι; :p

Link to comment
Share on other sites

Αν η εξυπηρέτηση της Wind είναι κάτω του μετρίου, τότε η εξυπηρέτηση της Cosmote τι είναι; :p

 

Προσωπικά είμαι 10 χρόνια συνδρομητής στην Cosmote και περίπου 2-3 χρόνια κάτοχος και καρτοκινητού Cosmote. Ποτέ δεν είχα παράπονο από την εξυπηρέτηση ΟΥΤΕ της συνδρομητικής αλλά ΟΥΤΕ της καρτοκινητής. Σε όλα αυτά τα χρόνια μου έτυχε να χρειαστώ 4-5 φορές τηλεφωνική εξυπηρέτηση και άλλες τόσες πήγα σε κατάστημα. Πάντα το πρόβλημά μου λυνόταν γρήγορα και αποτελεσματικά σε όλες τις περιπτώσεις.

 

Για να βγώ και λίγο offtopic όπως κάνετε άλλωστε όλοι εδώ μέσα, υπήρξα και συνδρομητής (συμβόλαιο + καρτοκινητό) της κόκκινης εταιρίας και ΟΥΤΕ από εκεί είχα παράπονο από την Εξυπηρέτηση Πελατών.

 

Για τη μπλε εταιρία δε γνωρίζω κι ούτε θέλω να μάθω. Δεν έχει και νόημα άλλωστε αφού νομίζω ότι σας κάλυψα με το post μου. Άλλωστε το θέμα είναι "Τα πάντα για τα καρτοκινητά της cosmote" κι όχι "ποιά εταιρία έχει την καλύτερη εξυπηρέτηση πελατών"...

Link to comment
Share on other sites

Ρωταω οσους εχουν whats up και τηλεφωνουν σε whats up.

Tελευταια εχετε παρατηρησει οτι οταν καλειτε τον αλλον ναι μεν χτυπαει το κινητο του, απανταει, αλλα εσυ δεν εχεις ακουσει τπτ ουτε τον τονο κλησης ουτε που απανταει ο αλλος...?Εντομεταξυ ο αλλος σε ακουει κανονικα....Εχω παρεξηγηθει, νομιζουν οτι τους κανω φαρσες γιατι τους το κλεινω 3-4 φορες μεχρι να πετυχει η κληση και να ακουσω τον τονο κλησης....

 

Δεν ειμαι σιγουρος αλλα το κανει μονο σε κλησεις μεταξυ δικτυου κοσμοτε.

Link to comment
Share on other sites

είδα πριν λίγο μια διαφήμιση της κοσμοτέ και έλεγε πως έρχεται η ελευθερια στα καρτοκινητά μάλλον θα είναι η απάντηση στη vodafone
Link to comment
Share on other sites

είδα πριν λίγο μια διαφήμιση της κοσμοτέ και έλεγε πως έρχεται η ελευθερια στα καρτοκινητά μάλλον θα είναι η απάντηση στη vodafone

 

Στα συμβολαια μαλλον

Link to comment
Share on other sites

Πολυ-αγαπημένη μου Cosmote βγάλε σε παρακαλώ καμια προσφορά στο what's up, γιατί αυτή που έχεις τώρα και λίγο κράτησε απ'ό,τι έμαθα και δεν την προλαβαίνω κιόλας, αφού έχω βάλει ήδη 600' στα μέσα του μήνα! :worry:

 

Δίκιο δεν έχω ρε παιδιά???

Link to comment
Share on other sites

Ρωταω οσους εχουν whats up και τηλεφωνουν σε whats up.

Tελευταια εχετε παρατηρησει οτι οταν καλειτε τον αλλον ναι μεν χτυπαει το κινητο του, απανταει, αλλα εσυ δεν εχεις ακουσει τπτ ουτε τον τονο κλησης ουτε που απανταει ο αλλος...?Εντομεταξυ ο αλλος σε ακουει κανονικα....Εχω παρεξηγηθει, νομιζουν οτι τους κανω φαρσες γιατι τους το κλεινω 3-4 φορες μεχρι να πετυχει η κληση και να ακουσω τον τονο κλησης....

 

Δεν ειμαι σιγουρος αλλα το κανει μονο σε κλησεις μεταξυ δικτυου κοσμοτε.

 

Συμβαίνει και σε εμένα αυτό φίλε! Εδώ και 4-5 μήνες βέβαια! Το έχω πάρει απόφαση πως στο δίκτυο θα σέρνεται πάντα στο What's Up.Ειδικά όσο μεγαλώνει θα γίνεται χειρότερο. Εχω αρχίσει πλέον να αμφιβάλλω αν αξίζει... με την κοπέλα μου κάναμε φορητότητα στο CU και μπορεί να πείσω και κάνα φίλο μου. τουλάχιστον να μπορούμε να καλούμε και να συννενοούμαστε χωρίς αυτές τις βλακείες με το δίκτυο!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ-αγαπημένη μου Cosmote βγάλε σε παρακαλώ καμια προσφορά στο what's up, γιατί αυτή που έχεις τώρα και λίγο κράτησε απ'ό,τι έμαθα και δεν την προλαβαίνω κιόλας, αφού έχω βάλει ήδη 600' στα μέσα του μήνα! :worry:

 

Δίκιο δεν έχω ρε παιδιά???

Το What's Up? έχει ένα σωρό προσφορές ομιλίας και sms.. Την Cosmoκάρτα να κοιτάξει λίγο γιατί η τελευταία προσφορά που έκανε ήταν με το 0,01/λεπτό προς 2 αριθμούς Cosmote..

 

Φιλικά..

Link to comment
Share on other sites

skoulikomirmigot μην αγχώνεσαι σέρνεται το δίκτυο και στο κάνει αυτό.

Και εγώ το παθαίνω καμιά φορά και για αυτό κάνω μια κλήση και στο καπάκι ξαναπαίρνω και τοτε είναι οκ.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ξέρει κανείς αν θα πάρει παράταση το 1200+1200 με 7 ευρώ???

 

στο παρελθον σε αυτες τις προσφορες δινοταν παντα παραταση. προσωπικη μου αποψη οτι και σε αυτην θα δωθει παραταση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...