Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η αδερφή μου έχει τηλεφωνητή και επειδή της έχει σπάσει τα νεύρα θέλει να τον ξεφορτωθεί. έχει what's up. γίνετε;αν ναι πως γίνετε; και αν κοστίζει πόσο; ευχαριστώ

Ακύρωσε την πρόωθηση κλήσεων. Αν πάλι εμφάνιζεται ο τηλεφωνητής, κάλεσε την εξυπήρετηση και ζήτησε να σου απενεργοποιήσουν τον τηλεφωνητή. Θυμίσου μόνο τον κωδικό χρήστη για να σε εξυπηρετήσουν. Δεν χρεώνεσαι τίποτα εκτός από την κλήση στην εξυπηρέτηση 0,12€/κλήση. :O

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς αν απέσυρε η cosmote απο την κυκλοφορία τις κάρτες των 3 ευρώ?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν απέσυρε η cosmote απο την κυκλοφορία τις κάρτες των 3 ευρώ?

 

Τις απέσυρε εδώ και αρκετό καιρό. Μπορείς όμως να βάλεις χρόνο ομιλίας των 3 € με αυλή κάρτα από καταστήματα Γερμανός.

.
Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς τις έχει αποσύρει.. Ήταν βολικές πολλές φορές, ειδικά αν ξέμενες από μόνο ένα-δύο ευρώ για κανα Call600..!! :p

 

Επίσης όπως λέει ο xenopoulos, μπορείς να βάλεις όσο χρόνο ομιλίας θέλεις εσύ, από ΓΕΡΜΑΝΟ. Όχι ακριβώς με κάρτα βέβαια, απλά ζητάς το ποσό που θέλεις (1υρώ, 3υρώ, 24.60ευρώ κλπ!), το πληρώνεις και σου πριστίθεται. Αμέσως όλο αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς τις έχει αποσύρει.. Ήταν βολικές πολλές φορές, ειδικά αν ξέμενες από μόνο ένα-δύο ευρώ για κανα Call600..!! :p

 

Επίσης όπως λέει ο xenopoulos, μπορείς να βάλεις όσο χρόνο ομιλίας θέλεις εσύ, από ΓΕΡΜΑΝΟ. Όχι ακριβώς με κάρτα βέβαια, απλά ζητάς το ποσό που θέλεις (1υρώ, 3υρώ, 24.60ευρώ κλπ!), το πληρώνεις και σου πριστίθεται. Αμέσως όλο αυτό.

Ti να πω δεν μπορώ να τους καταλάβω ,οτι κάνει ο ένας κάνει και ο άλλος!

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, νομίζω πως είναι βλακεία που την απέσυραν την 3ευρη κάρτα, γιατί εκτός του ότι δεν νομίζω να έχαναν που έβγαζαν κι άλλη κάρτα (να ζημιώνωνταν),

πολλοί γνωστοί μου (κορίτσια κυρίως, αλλά όχι μόνο!) τους είχε βολέψει πολύ το 3ευρω που έδιναν κάθε όποτε χρειαζόταν, αντί για το ~10άρικο.!

Χώρια το άλλο που λέω παραπάνω, που βόλευε δηλαδή πάρα πολύ σε περίπτωση που χρειαζόσουν μόνο 1-2 ευρώ για το Call600..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Toν τελευταιο καiρο εστειλαν και σε σας τις ρυθμισεις του wap σε sms χωρις να τις εχετε ζητησει?

Εγω δεν τις αποθηκευσα γιατι νομιζα οτι ηταν καμια λαμογιά.

Link to comment
Share on other sites

Toν τελευταιο καiρο εστειλαν και σε σας τις ρυθμισεις του wap σε sms χωρις να τις εχετε ζητησει?

Εγω δεν τις αποθηκευσα γιατι νομιζα οτι ηταν καμια λαμογιά.

 

Σ'εμένα δεν έχει έρθει τίποτα..

Νέες ρυθμισεις ε, λέτε να έφτιαξαν τίποτα?? Σιγά.. .. ..

 

Εγώ πάλι δυσκολίες είχα απόψε σχετικά με τις κλήσεις.. :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις όσο χρόνο ομιλίας θέλεις, από ΓΕΡΜΑΝΟ. Όχι ακριβώς με κάρτα βέβαια, απλά ζητάς το ποσό που θέλεις (1ευρώ, 3υρώ, 24.60ευρώ κλπ!), το πληρώνεις και σου πριστίθεται.

 

Απο 3 € το λιγότερο μου είχαν πει στον "Γερμανο"!

.
Link to comment
Share on other sites

Απο 3 € το λιγότερο μου είχαν πει στον "Γερμανο"!

 

:O α, σόρρυ τότε! Δεν θέλω να παραπληροφορώ (εννοείται!), σαν παράδειγμα το είπα! Ότι και καλά μπορείς να βάλεις όποιο ποσό επιθυμείς και όχι μόνο τα στάνταρ ποσά που κυκλοφορούν στις κάρτες ανανέωσης χρόνου. Όπως μπορεί να μην ισχύει και το 24,60 ευρώ που είπα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο 3 € το λιγότερο μου είχαν πει στον "Γερμανο"!

 

:O α, σόρρυ τότε! Δεν θέλω να παραπληροφορώ (εννοείται!), σαν παράδειγμα το είπα! Ότι και καλά μπορείς να βάλεις όποιο ποσό επιθυμείς και όχι μόνο τα στάνταρ ποσά που κυκλοφορούν στις κάρτες ανανέωσης χρόνου. Όπως μπορεί να μην ισχύει και το 24,60 ευρώ που είπα..

 

εγώ - εάν θυμάμαι καλά - είχα δει σε διαφημιστικό σε "περιοδικό" τους ότι μπορείς να βάλεις ότι ποσό θέλεις (πχ: €13,64) αλλά το ελάχιστο είναι €3,00 και ίσως έχει και κάποιο μέγιστο που δεν θυμάμαι :cool:

 

Σε κάθε περίπτωση είναι βολικό, διότι δεν χρειάζεται να ξύνεις κάρτες κλπ: είναι - αν το θέλετε - και περισσότερο "αξιοπρεπής" τρόπος πληρωμής ;) Καλή λύση είναι και η φόρτωση μέσω ηλεκτρονικής πληρωμής με πιστωτική ή χρεωστική κάρτα, όπου βέβαια - αν θυμάμαι καλά - έχει στάνταρ ποσά με μικρότερο το €9. Εγώ προσωπικά, φορτώνω σχεδόν πάντα €20 για να έχω και τις "Προνομιακές" χρεώσεις "συμβολαίου" :cool:

Link to comment
Share on other sites

Σ'εμένα δεν έχει έρθει τίποτα..

Νέες ρυθμισεις ε, λέτε να έφτιαξαν τίποτα?? Σιγά.. .. ..

 

Εγώ πάλι δυσκολίες είχα απόψε σχετικά με τις κλήσεις.. :mad:

 

μου εχει ερθει και εμενα μηνυμα...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

μου εχει ερθει και εμενα μηνυμα...

 

Οι ρυθμίσεις είναι ίδιες με τις παλιές με μόνη διαφορά στην αρχική σελίδα. Από http://wap.mycosmos.gr έγινε http://wap.cosmotemyview.gr

Link to comment
Share on other sites

ναι εγω ομως χωρις αυτη την ρυθμιση δεν εμπαινα στο καινουργιο portal...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Πως γινετε να αλλαξω το καρτοκινητο μου απο cosmolarta σε what's up?

πρεπει να παω σε καταστημα cosmote η γινετε και μεσω τηλεφωνου απο την εξυπηρετηση πελατων?

Πληρωνω κατι γι αυτο?

Ευχαριστω!

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Stelneis ALPAK (ALlagh PAKetou) sto 1313.. H prwth fora einai dwrean enw oi epomenes allages kostizoun 3 euro..

An kaleseis sto 1314 pou einai gia to ypoloipo tha sou eksigisei k ekei pws tha to kaneis..

Link to comment
Share on other sites

Πως γινετε να αλλαξω το καρτοκινητο μου απο cosmolarta σε what's up?

πρεπει να παω σε καταστημα cosmote η γινετε και μεσω τηλεφωνου απο την εξυπηρετηση πελατων?

Πληρωνω κατι γι αυτο?

Ευχαριστω!

 

Αλλαγή Πακέτου

 

 

Για να μετατρέψετε την COSMOKAPTA σας σε WHAT'S UP δεν έχετε παρά να ακολουθήσετε την πιο κάτω πολύ απλή και σύντομη διαδικασία:

 

 

 

Αν θέλετε να αλλάξετε πακέτο * (από COSMOKAPTA σε WHAT'S UP ή και αντίστροφα), στείλτε το γραπτό μήνυμα ΑΛΠΑΚ ή ALPAK στο 1314 .

 

Η πρώτη αλλαγή είναι δωρεάν . Οι επόμενες στοιχίζουν 3 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια!!

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Ακύρωσε την πρόωθηση κλήσεων. Αν πάλι εμφάνιζεται ο τηλεφωνητής, κάλεσε την εξυπήρετηση και ζήτησε να σου απενεργοποιήσουν τον τηλεφωνητή. Θυμίσου μόνο τον κωδικό χρήστη για να σε εξυπηρετήσουν. Δεν χρεώνεσαι τίποτα εκτός από την κλήση στην εξυπηρέτηση 0,12€/κλήση. :O

 

σε ευχαριστώ φίλε η δουλειά έγινε μέσο της εξυπηρέτησης πελατών. τι εγώ δηλαδή η αδερφή μου σου είναι ευγνώμων:thanks: :)

Link to comment
Share on other sites

μαλλον θα εννοει για το wind non stop plus που σου δινει και σε καρτοκινητο απεριοριστο internet για ενα μηνα.. βεβαια με αργη ταχυτητα...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πώ κάτι που συμβαίνει εδώ και καιρό.. :mad:

 

Όπως έχω εγώ Call600 και ανανεώνω καναδυο φορές το μήνα την συγκεκριμένη υπηρεσία συν τον υπόλοιπόμενο χρόνο, έτσι έχουν και πολλά άλλα δικά μου πρόσωπα.

Στην μητέρα μου λοιπόν, περνάω εγώ τις κάρτες και ενεργοποιώ την υπηρεσία Call600, (κάτι που το βαριέμαι). Τους τελευταιους μήνες όμως έχει τύχει πάνω από 5-7 φορές να της "φανε" τον χρόνο του Call600 (10ώρες), μετά από ομιλία διάρκειας ούτε μίας ώρας..!! Με αποτέλεσμα να τα ακούω εγώ νομίζωντας ότι βαριέμαι να κάνω σωστή δουλειά και ότι ξέχασα να ενεργοποιήσω το Call600 κλπ κλπ! :lol:

 

Έλα όμως που τυχαία σε μια συζήτηση είπε και μια θεία μου ότι έχει κι εκείνη το ίδιο πρόβλημα.... ότι δηλαδή κάποιες φορές έχει ενεργοποιήσει την υπηρεσία Call600 και μετά από πολύ λίγη χρήση έρχετε ειδοποίηση ότι ο χρόνος έχει εξαντληθεί.

 

Κι αν είναι κι αυτή αμφισβιτίσημη για κανα λαθάκι λόγω όχι τόσης εξοικίωσης με όλα αυτά, τότε ο γιός της και ο φίλος του, που είναι γύρω στα 18 τώρα και δεν τίθενται υπό αμφισβήτηση σε τέτοιες ηλικίες(!), έχουν και αυτοί τέτοια περιστατικά! :confused:

 

Εμένα πάλι μου έχει τύχει μόνο μία φορα και άλλη μία σε μία φίλη μου. Δεν ξέρω τι γίνεται/τι κάνει η Cosmote μας..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...