Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

παιδιά έχει γίνει λάθος του λάθους εδώ πέρα. Για να εξηγήσω: twin card εννοούν οι προλαλήσαντες την 2in1 και απάντησα το σωστό: Και από τις 3 εταιρίες Η ΜΟΝΗ ETAIΡΙΑ που βάζει καρτοκινητό (ενεργοποιημένο με υπηρεσία του είδους 1λεπτό το λεπτό ή και αντίστοιχα πακέτα non stop) μαζί με συμβόλαιο σε 2in1 κάρτα είναι η WIND.;) Και αυτό δίνει απίστευτες δυνατότητες σε όποιον έχει συμβόλαιο με τη Wind να έχει στην ίδια συσκευή και νούμερο καρτοκινητής για να μιλάει σχεδόν τσάμπα με τα πλησίον του άτομα.:p Νομίζω καταλαβαίνετε...
Link to comment
Share on other sites

Έχω cosmote sim με 2 γραμμές, η μία συμβόλαιο και η άλλη κάρτα. Έχω κάνει πολλές φορές την εναλλαγή μεταξύ των 2γραμμών χωρίς πρόβλημα.

Πριν λίγο όμως εξάντλησα τελείως την κάρτα και πλέον δεν με αφήνει να αλλάξω γραμμή κάνοντας προώθηση της μίας στην άλλη!!! Βγάζει "Το αίτημα δεν ολοκληρώθηκε" και με κόβει. Μόνο αν κάνω αλλαγή χωρίς προώθηση δουλεύει. Αυτό σημαίνει ότι η προώθηση από τη μια γραμμή στην άλλη χρεώνεται;;;

KCB
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει γίνει λάθος του λάθους εδώ πέρα. Για να εξηγήσω: twin card εννοούν οι προλαλήσαντες την 2in1 και απάντησα το σωστό: Και από τις 3 εταιρίες Η ΜΟΝΗ ETAIΡΙΑ που βάζει καρτοκινητό (ενεργοποιημένο με υπηρεσία του είδους 1λεπτό το λεπτό ή και αντίστοιχα πακέτα non stop) μαζί με συμβόλαιο σε 2in1 κάρτα είναι η WIND.;) Και αυτό δίνει απίστευτες δυνατότητες σε όποιον έχει συμβόλαιο με τη Wind να έχει στην ίδια συσκευή και νούμερο καρτοκινητής για να μιλάει σχεδόν τσάμπα με τα πλησίον του άτομα.:p Νομίζω καταλαβαίνετε...

 

Σε παραπέμπω στην σελίδα http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=688

εκεί μπορείς να διαβάσεις την ΣΗΜΕΙΩΣΗ 3: H υπηρεσία δεν προσφέρεται στους χρήστες καρτοκινητής με οικονομικό πακέτο F2G.

Link to comment
Share on other sites

Σε παραπέμπω στην σελίδα http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=688

εκεί μπορείς να διαβάσεις την ΣΗΜΕΙΩΣΗ 3: H υπηρεσία δεν προσφέρεται στους χρήστες καρτοκινητής με οικονομικό πακέτο F2G.

 

 

αυτο μαλλον ειναι νεος ορος....καθοτι εγω πριν μερικους μηνες εβγαλα 2 σε 1 με F2G :lol::lol:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

ισχυει κανονικα...απλα αυτο που λεει ο ορος ειναι για να καλυπτει την WIND, γιατι εαν εχεις 2ΙΝ1 και με F2G, ναι μεν εχεις το νον στοπ 500 πχ, αλλα δεν θα εχεις την υπηρεσια 2ΙΝ1, δηλαδη οι προωθησεις απο το καρτοκινητο F2G προς τον αλλον αριθμο, θα ειναι χρεωσιμες.

Τωρα, εαν εχεις πχ συμβολαιο, τοτε οι προωθησεις προς το καρτοκινητο ειναι δωρεαν, οποτε οταν το γυρνας στο καρτοκινητο, και σε καλουν στο συμβολαιο, λαμβανεις την κληση με δωρεαν προωθηση. Το προβλημα ειναι οταν εισαι στο συμβολαιο και σε καλεσουν στο καρτοκινητο. Εαν δεν σε ενοχλει, και εχεις ενημερωσει να σε καλουν μονο στο συμβολαιο, τοτε ολα οκ.....

Γιαυτο λεει η υπηρεσια δεν προσφερεται....η καρτα σιμ μια χαρα σου προσφερεται!

Link to comment
Share on other sites

Σε παραπέμπω στην σελίδα http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=688

εκεί μπορείς να διαβάσεις την ΣΗΜΕΙΩΣΗ 3: H υπηρεσία δεν προσφέρεται στους χρήστες καρτοκινητής με οικονομικό πακέτο F2G.

 

Φίλε Βασίλη, έχω αυτό τον συνδυασμό 2,5 χρόνια τώρα, με διαφορετικά νούμερα και 2 ξεχωριστές ενεργοποιήσεις συμβόλαιο -καρτοκινητό, την τελευταία πριν κανά χρόνο.;) Στο παρέχει κανονικά η Wind, εν αντιθέσει με τις άλλες εταιρίες που ούτε καν στο δίνουν για ενεργοποίηση. Δηλαδή στις άλλες 2 δεν μπορείς να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία 1 λεπτό το λεπτό αν είσαι σε 2in1 κάρτα..:X:mad:.Στην Wind μπορείς να κάνεις ότι θέλεις..... Φυσικά, το καρτοκινητό να μην είναι το κύριο νούμερό σου αλλά το συμβόλαιο...

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΑΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΡΤΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΙΣΤΩΣΟΥΝ ΣΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΟΥ 2 ΕΥΡΩ ΙΣΧΙΕΙ? ΑΝ, ΝΑΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ????
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΑΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΡΤΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΙΣΤΩΣΟΥΝ ΣΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΟΥ 2 ΕΥΡΩ ΙΣΧΙΕΙ? ΑΝ, ΝΑΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ????

Καλείς το 1315 και σε ρωτάνε αν θέλεις να σου πιστωθούν 1 € πάτα το 1, αν θες να σου πιστωθούν 2 € πάτα το 2, το κόστος χρήσης είναι 0,20 €. Αυτό που δεν γνωρίζω είναι αν σε περίπτωση που έχεις υπόλοιπο 0 € αν θα πας στο -0,20 €... :what: Πάντως, εγώ που είχα υπόλοιπο 0 € κάλεσα τον αριθμό, μου είπε τα παραπάνω αλλά δεν το χρησιμοποίησα γιατί μόλις είχα πάρει κάρτα... :D

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Geia sas, to xei kaneis?

Kai episis xreiazetai na stelnete kathe mina to minima sto 1313 i mia fora ftanei?

Eyxarustw!

Κάλεσε την Εξυπηρέτηση Πελατών και ζήτησε να σου ενεργοποιηθεί η υπθρεσία που θέλεις. :)

Μια φορά φτάνει, δεν χρειάζεται κάθε μήνα. ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Από 20/09/2007, στους χρήστες κινητής τηλεφωνίας WHAT’SUP που είναι εγγεγραμμένοι στην υπηρεσία «Δωρεάν SMS», με κάθε ενεργοποίηση κάρτας ανανέωσης χρόνου ομιλίας αξίας 3€, παρέχονται, χωρίς καμία πρόσθετη χρέωση, 5 δωρεάν SMSπρος εθνικά δίκτυα, τα οποία μπορούν να χρησιμοποιηθούν εντός προθεσμίας μιας ημέρας από την ενεργοποίηση της κάρτας.

 

Τέλος, επισημαίνεται ότι κάθε χρήστης πακέτου καρτοκινητής τηλεφωνίας της COSMOTE «WHAT’S UP» μπορεί να κάνει χρήση της Υπηρεσίας «Δωρεάν SMS» αποστέλλοντας δωρεάν γραπτό μήνυμα προς τον τετραψήφιο αριθμό 1313 με την ένδειξη «SMSALL».

 

 

Πηγή:Επίκαιρα και Ενδιαφέροντα στο cosmote.gr

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω καρτοσυμβόλαιο μπορώ να κάνω χρήση της υπηρεσίας της COSMOKARTA 0,01€/λεπτό ;:worry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω καρτοσυμβόλαιο μπορώ να κάνω χρήση της υπηρεσίας της COSMOKARTA 0,01€/λεπτό ;:worry:

 

όχι..

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Geia sas, to xei kaneis?

Kai episis xreiazetai na stelnete kathe mina to minima sto 1313 i mia fora ftanei?

Eyxarustw!

 

Από τον Σεπτέμβρη, Θα πρέπει να γίνετε μια ανανέωση κάθε μήνα για να έχεις ΒONUS εισερχομένων ή εξερχομένων κλήσεων.

Επιπλέον για νέες ενεργοποιήσεις μετά τις 15 Σεπτεμβρίου 2007 θα πρέπει να στείλεις μύνημα ακόμα και για το Bonus εξερχομένων.

Από τον Αύγουστο το Bonus εισερχομένων μειώθηκε σε 0.008 από 0.010

Η ενεργοποίηση γίνετε στέλνοντας το μύνημα ΕΒ στο 1314 ( όχι στο 1313)

 

Πηγή: http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?_pageLabel=L116_marketing_promotion_fullstory&path=/SCSDevRepository/content/el/sections/foryou/promotion/promotionBONUS_01_08_07.xml&_nfpb=true

Link to comment
Share on other sites

Ήταν που ήταν μηδαμινά σε σχέση με την αξία που ξόδευες, τα μείωσαν και άλλο και θα θέλουν και ενεργοποίηση; Από εκεί περιμένουν να βγάλουν κέρδος τα σαϊνια της κοσμοτέ; Απίθανοι είναι !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώνεται ότι από 29/09/2007 διατίθενται σε όλους τους χρήστες κινητής τηλεφωνίας «WHAT’S UP» της COSMOTE δύο νέα πακέτα προπληρωμένων γραπτών μηνυμάτων το SMS CHOICE 40 και SMS CHOICE 60. Τα χαρακτηριστικά και οι χρεώσεις των πακέτων συνοψίζονται στον ακόλουθο πίνακα:

 

SMS Choice 40 Τιμή 2 € Δωρεάν SMS (προς εθνικά δίκτυα) 40 Διάρκεια ισχύος 7 ημέρες

SMS Choice 60 Τιμή 3 € Δωρεάν SMS (προς εθνικά δίκτυα) 60 Διάρκεια ισχύος 14 ημέρες

 

Στις ανωτέρω τιμές συμπεριλαμβάνεται Φ.Π.Α. 19%.

Η ενεργοποίηση των νέων πακέτων SMS CHOICE 40 και SMS CHOICE 60 γίνεται με την αποστολή γραπτού μηνύματος στο 1313, με το κείμενο «SMS 40» ή «SMS 60» αντίστοιχα. Τα SMS των ως άνω πακέτων γραπτών μηνυμάτων αφορούν σε αποστολή γραπτών μηνυμάτων (SMS) προς εθνικά δίκτυα και πρέπει να καταναλωθούν εντός 7 και 14 ημερών από την ενεργοποίηση του κάθε πακέτου, αντίστοιχα.

Σε περίπτωση που κάποιος συνδρομητής «WHAT’S UP» ήδη διαθέτει δωρεάν SMS μέσω των πακέτων SMS Choice 40, SMS Choice 60, SMS Choice 100, SMS Choice 250 ή SMS Choice 500 και ενεργοποιήσει κάποιο από τα παραπάνω πακέτα δωρεάν SMS, τότε όλα τα μηνύματα αποκτούν την μεταγενέστερη ημερομηνία λήξης που προκύπτει από τα υπάρχοντα και τα νέα μηνύματα.

Για όλα τα παραπάνω πακέτα δωρεάν μηνυμάτων, παλαιά και νέα, καταργείται ο μέγιστος αριθμός ενεργοποιήσεων των 5 πακέτων ανά ημερολογιακό μήνα.

 

Πηγή: Επίκαιρα και Ενδιαφέροντα στο cosmote.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω ενα πακετο συνδεσης What's up με ημερομηνια ληξης 31/8/2008.Βαζω τη SIM στη συσκευη,εισαγω το ΡΙΝ κανονικα και μου γραφει στην οθονη πως η εγγραφη της καρτας SIM απετυχε.Γιατι συμβαινει αυτο?
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το επαθα αυτό με ένα what's up ... και απλά πέταξα το σιμάκι...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Αψογοι.Με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν να παω σε οποιοδηποτε Cosmote Shop να μου δωσουν καινουρια,οπως κι εκανα.:)
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια οι καρτες τις κοσμοτε ειναι μπλοκαρισμενες ως προς το ιντερνετ? πηρα ενα Ν80 και ενω με την συνδεση vodafone pou εχω συνδεεται κανονικα στο ιντερνετ ,με την καρτα δεν γινεται :wacko:

λεει αδυναμια αποστολης πακετων δεδομενων.μην μου πειτε οτι θελει συμβολαιο για να μπεις στο ιντερνετ!:mad:

Link to comment
Share on other sites

παιδια οι καρτες τις κοσμοτε ειναι μπλοκαρισμενες ως προς το ιντερνετ? πηρα ενα Ν80 και ενω με την συνδεση vodafone pou εχω συνδεεται κανονικα στο ιντερνετ ,με την καρτα δεν γινεται :wacko:

λεει αδυναμια αποστολης πακετων δεδομενων.μην μου πειτε οτι θελει συμβολαιο για να μπεις στο ιντερνετ!:mad:

Διαφορετικές ρυθμίσεις είναι.

Επικοινώνησε με την Εξυπηρέτηση και θα σου πουν τι ρυθμίσεις ακριβώς να κάνεις για την κάρτα.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...