Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

31 minutes ago, black3539 said:

Παίζει κάποια καλή προσφορά αυτή την περίοδο σε gigamax unlimited? Για φορητότητα απο WU.

Πήγα σε Γερμανό και σε συνδυασμό με Cosmote One και χωρίς τέλη κινητής μου είπαν 29€ και δεν αξίζει καθόλου. Στο WU μπορείς να έχεις true απεριόριστα βάζοντας data week 4 φορές τον μήνα με 26€ δηλαδή, οπότε οτιδήποτε πάνω απο αυτό για μένα δεν αξίζει... 

Και το μόνο σίγουρο είναι οτι χρειάζομαι Unlimited και ειδικά απο την Cosmote γιατί είναι σε δύσκολη περιοχή και για κατανάλωση 300+GB, οπότε η Vodafone είναι αυτομάτως off γιατί την έχω σε δεύτερη SIM και είναι πολύ αναξιόπιστη 

Φιλε μου υπάρχει της frog Αλλά γίνεται μόνο σε κατάστημα της FROG σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη 

Δινεις 120 ευρώ και έχεις απεριόριστο Ίντερνετ για 12 μήνες 

χωρις να βάζεις κάρτα ενδιάμεσα 

Και είναι σήμα cosmote παλι

Edited by ANAGNPANA
Link to comment
Share on other sites

Το NEO στα 28 που είπαν στον φίλο, εκτός από απεριόριστο ίντερνετ, δίνει και απεριόριστη ομιλία. Με αλλά λόγια, με +2€ παιρνει και απεριόριστη ομιλία. Και δεν είναι συμβόλαιο, δηλαδή το σταματάει όποτε θέλει. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, VIPdriver said:

Το NEO στα 28 που είπαν στον φίλο, εκτός από απεριόριστο ίντερνετ, δίνει και απεριόριστη ομιλία. Με αλλά λόγια, με +2€ παιρνει και απεριόριστη ομιλία. Και δεν είναι συμβόλαιο, δηλαδή το σταματάει όποτε θέλει. 

Το μόνο που φοβάμαι στο NEO είναι οτι όταν θελήσω να το διακόψω ίσως χάσω το φοιτητικό...

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, VIPdriver said:

Το NEO στα 28 που είπαν στον φίλο, εκτός από απεριόριστο ίντερνετ, δίνει και απεριόριστη ομιλία. Με αλλά λόγια, με +2€ παιρνει και απεριόριστη ομιλία. Και δεν είναι συμβόλαιο, δηλαδή το σταματάει όποτε θέλει. 

Συγγνώμη αλλά το NEO με τα απεριόριστα έχει 33 όχι 28 …..

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, ANAGNPANA said:

Συγγνώμη αλλά το NEO με τα απεριόριστα έχει 33 όχι 28 …..

Δικιο εχεις. Νομιζα οτι ηταν ειδικη προσφορα στον φιλο.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, black3539 said:

Παίζει κάποια καλή προσφορά αυτή την περίοδο σε gigamax unlimited? Για φορητότητα απο WU.

Πήγα σε Γερμανό και σε συνδυασμό με Cosmote One και χωρίς τέλη κινητής μου είπαν 29€ και δεν αξίζει καθόλου. Στο WU μπορείς να έχεις true απεριόριστα βάζοντας data week 4 φορές τον μήνα με 26€ δηλαδή, οπότε οτιδήποτε πάνω απο αυτό για μένα δεν αξίζει... 

Και το μόνο σίγουρο είναι οτι χρειάζομαι Unlimited και ειδικά απο την Cosmote γιατί είναι σε δύσκολη περιοχή και για κατανάλωση 300+GB, οπότε η Vodafone είναι αυτομάτως off γιατί την έχω σε δεύτερη SIM και είναι πολύ αναξιόπιστη 

Παντως και τα απεριοριστα μεσω whats up με τα 4 πακετα το μηνα δεν ειναι 26 ευρω. Ειναι 26 ευρω προ φορων. Δηλαδη παλι στα 29 ευρω παει πανω κατω και με το gigamax εχεις και ομιλια και sms. Μπορεις να περιμενεις να δεις τι θα γινει και με τις νεες extra sim που θα βγουν σιγουρα δεν θα ειναι στα 3 ευρω αλλα και 10-15 ευρω να ειναι παλι ειναι καλυτερα απο το να πας σε προγραμμα με ομιλια εφοσον το θες μονο για δεδομενα.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, black3539 said:

Πήγα σε Γερμανό και σε συνδυασμό με Cosmote One και χωρίς τέλη κινητής μου είπαν 29€ και δεν αξίζει καθόλου. Στο WU μπορείς να έχεις true απεριόριστα βάζοντας data week 4 φορές τον μήνα με 26€ δηλαδή, οπότε οτιδήποτε πάνω απο αυτό για μένα δεν αξίζει... 

Από πού προκύπτουν αυτά τα συμπεράσματα; Για να βάλεις το data week 4 φορές το μήνα, χρειάζεται να κάνεις ανανέωση 30 ευρώ.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Serafeim1981 said:

Από πού προκύπτουν αυτά τα συμπεράσματα; Για να βάλεις το data week 4 φορές το μήνα, χρειάζεται να κάνεις ανανέωση 30 ευρώ.

Μπορείς να βάλεις και 2 13άρες κάρτες, αλλά το θέμα είναι να υπάρχει και μια ευκολία, όπως με το συμβόλαιο που είσαι ξέγνοιαστος 

38 minutes ago, king2009 said:

Παντως και τα απεριοριστα μεσω whats up με τα 4 πακετα το μηνα δεν ειναι 26 ευρω. Ειναι 26 ευρω προ φορων. Δηλαδη παλι στα 29 ευρω παει πανω κατω και με το gigamax εχεις και ομιλια και sms. Μπορεις να περιμενεις να δεις τι θα γινει και με τις νεες extra sim που θα βγουν σιγουρα δεν θα ειναι στα 3 ευρω αλλα και 10-15 ευρω να ειναι παλι ειναι καλυτερα απο το να πας σε προγραμμα με ομιλια εφοσον το θες μονο για δεδομενα.

Έχω άνευ φόρων οπότε εκεί βγαίνει στα 26€. Σίγουρα περιμένω να ξαναρωτήσω τέλος του μήνα όπου θα βγουν και άλλες προσφορές για να καλύψουν τους στόχους τα καταστήματα... 

Περίμενα να ήθελαν να κάνουν πιο δελεαστικές προσφορές στους καρτοκινητούς...

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, black3539 said:

Παίζει κάποια καλή προσφορά αυτή την περίοδο σε gigamax unlimited? Για φορητότητα απο WU.

Πήγα σε Γερμανό και σε συνδυασμό με Cosmote One και χωρίς τέλη κινητής μου είπαν 29€ και δεν αξίζει καθόλου. Στο WU μπορείς να έχεις true απεριόριστα βάζοντας data week 4 φορές τον μήνα με 26€ δηλαδή, οπότε οτιδήποτε πάνω απο αυτό για μένα δεν αξίζει... 

Και το μόνο σίγουρο είναι οτι χρειάζομαι Unlimited και ειδικά απο την Cosmote γιατί είναι σε δύσκολη περιοχή και για κατανάλωση 300+GB, οπότε η Vodafone είναι αυτομάτως off γιατί την έχω σε δεύτερη SIM και είναι πολύ αναξιόπιστη 

Μόνο στην i4s(αντίστοιχη extasim)και στα καρτοκινητά είμαι το όριο στην vf. Αλλά αφού δεν καλύπτει το σήμα οκ

Link to comment
Share on other sites

Just now, sou_d said:

Τότε δεν θα έχεις 11,81€+11,81€;

Όχι, γιατί είμαι κάτω των 29 και μου μένει ακέραια η κάρτα όταν ανανεώνω

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, black3539 said:

Όχι, γιατί είμαι κάτω των 29 και μου μένει ακέραια η κάρτα όταν ανανεώνω

Α, είσαι από αυτούς! Αχά!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, black3539 said:

Μπορείς να βάλεις και 2 13άρες κάρτες, αλλά το θέμα είναι να υπάρχει και μια ευκολία, όπως με το συμβόλαιο που είσαι ξέγνοιαστος 

Έχω άνευ φόρων οπότε εκεί βγαίνει στα 26€. Σίγουρα περιμένω να ξαναρωτήσω τέλος του μήνα όπου θα βγουν και άλλες προσφορές για να καλύψουν τους στόχους τα καταστήματα... 

Περίμενα να ήθελαν να κάνουν πιο δελεαστικές προσφορές στους καρτοκινητούς...

Το είχα πάρει 23,50€ τέλη Φλεβάρη.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, MIKU said:

Το είχα πάρει 23,50€ τέλη Φλεβάρη.

Κάτι τέτοιο αν μπορούσα να βρω θα ήταν τέλειο, θα δοκιμάσω και κανα τηλέφωνο προσφορών που είδα πιο πάνω

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, black3539 said:

Κάτι τέτοιο αν μπορούσα να βρω θα ήταν τέλειο, θα δοκιμάσω και κανα τηλέφωνο προσφορών που είδα πιο πάνω

Αν βοηθάει, είχα πάει προς το τέλος του μήνα.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, MIKU said:

Αν βοηθάει, είχα πάει προς το τέλος του μήνα.

Σε κατάστημα Γερμανός ;

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, king2009 said:

Παντως και τα απεριοριστα μεσω whats up με τα 4 πακετα το μηνα δεν ειναι 26 ευρω. Ειναι 26 ευρω προ φορων. Δηλαδη παλι στα 29 ευρω παει πανω κατω και με το gigamax εχεις και ομιλια και sms. Μπορεις να περιμενεις να δεις τι θα γινει και με τις νεες extra sim που θα βγουν σιγουρα δεν θα ειναι στα 3 ευρω αλλα και 10-15 ευρω να ειναι παλι ειναι καλυτερα απο το να πας σε προγραμμα με ομιλια εφοσον το θες μονο για δεδομενα.

Εγώ γιατί νομίζω ότι το όλο θέμα με την παύση διάθεσης, κι όχι διακοπή εξ ολοκλήρου από Κοτε,  έχει γίνει λόγω διασυνδέσεων των ταμειακών συστημάτων με την ααδε;

Είναι οι πλανόδιοι, λαϊκατζιδες, που για να μπορούν να έχουν διασυνδεδεμένη ταμειακή και να μην φάνε πρόστιμο, πρέπει να έχουν data για την ταμειακή και το pos. Τώρα οι περισσότεροι πάνε και βγάζουν το Συμβόλαιο για 1 χρόνο με 20€.  10 ή 20 gb αν θυμάμαι καλά δίνει το συγκεκριμένο. 
 

Μπας και;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Σιγα σιγα ληγουν οι διετιες στα πακετα και σκεφτομαι να γυρισω κοσμοτε.

2 κινητα τον αλλο μηνα και αλλο ενα σεπτεμβριο μαζι το οικιακο.Για τα 2 κινητα πηρα προσφορα βοντα στα 19€ με 25gb και απεριοριστα τηλεφωνα.Εδω παιζει κατι αντιστοιχο?Η συνδεση τον σεπτεμβριο θα ειναι απεριοριστα δεδομενα.Οικιακο εχω αυτη την στιγμη 100ρα.

Ευχαριστω

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, vasilllios said:

Καλησπερα.

Σιγα σιγα ληγουν οι διετιες στα πακετα και σκεφτομαι να γυρισω κοσμοτε.

2 κινητα τον αλλο μηνα και αλλο ενα σεπτεμβριο μαζι το οικιακο.Για τα 2 κινητα πηρα προσφορα βοντα στα 19€ με 25gb και απεριοριστα τηλεφωνα.Εδω παιζει κατι αντιστοιχο?Η συνδεση τον σεπτεμβριο θα ειναι απεριοριστα δεδομενα.Οικιακο εχω αυτη την στιγμη 100ρα.

Ευχαριστω

 

Προς το παρόν δεν παίζει κάτι καλό(δηλαδή τέτοιες παροχές). Ίσως αν τι παλέψεις με τηλεφωνα κάτι να κάνεις,αλλά από τα πάντα όλα απεριόριστα να ξέρεις ότι οι τιμές που θα ακούσεις θα είναι γύρω στο 25 ευρώ βέβαια εσύ από ποια εταιρεία είσαι ζήτα προσφορά για αρχή 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, vasilllios said:

Καλησπερα.

Σιγα σιγα ληγουν οι διετιες στα πακετα και σκεφτομαι να γυρισω κοσμοτε.

2 κινητα τον αλλο μηνα και αλλο ενα σεπτεμβριο μαζι το οικιακο.Για τα 2 κινητα πηρα προσφορα βοντα στα 19€ με 25gb και απεριοριστα τηλεφωνα.Εδω παιζει κατι αντιστοιχο?Η συνδεση τον σεπτεμβριο θα ειναι απεριοριστα δεδομενα.Οικιακο εχω αυτη την στιγμη 100ρα.

Ευχαριστω

 

Μίλα με το 13888 και με κατάστημα Γερμανός να δεις τι δίνουν για συνδυασμό στο cosmote one.

Πάντως για τα κινητά έχουν το unlimetd all στα 23-27 ευρώ συνήθως.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, noter said:

Εγώ γιατί νομίζω ότι το όλο θέμα με την παύση διάθεσης, κι όχι διακοπή εξ ολοκλήρου από Κοτε,  έχει γίνει λόγω διασυνδέσεων των ταμειακών συστημάτων με την ααδε;

Είναι οι πλανόδιοι, λαϊκατζιδες, που για να μπορούν να έχουν διασυνδεδεμένη ταμειακή και να μην φάνε πρόστιμο, πρέπει να έχουν data για την ταμειακή και το pos. Τώρα οι περισσότεροι πάνε και βγάζουν το Συμβόλαιο για 1 χρόνο με 20€.  10 ή 20 gb αν θυμάμαι καλά δίνει το συγκεκριμένο. 
 

Μπας και;

Αυτό δεν νομίζω, η παύση έχει γίνει μόνο στo gigamax unlimited απο οσο γνωρίζω, στα υπόλοιπα (20,10,5GB) παίρνεις κανονικά Extra Sim.

Oπότε ένα POS σίγα τις ανάγκες που έχει για δεδομένα, με 1 GB πιστεύω πως κάποιος είναι καλυμμένος 

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

On 12/5/2024 at 5:08 ΜΜ, ANAGNPANA said:

Φιλε μου υπάρχει της frog Αλλά γίνεται μόνο σε κατάστημα της FROG σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη 

Δινεις 120 ευρώ και έχεις απεριόριστο Ίντερνετ για 12 μήνες 

χωρις να βάζεις κάρτα ενδιάμεσα 

Και είναι σήμα cosmote παλι

Και ομιλία;
Τους καλώ στο 21 0322 7923 και δεν απαντάνε

Edited by soch
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, soch said:

Και ομιλία;
Τους καλώ στο 21 0322 7923 και δεν απαντάνε

120 λεπτά κάθε μήνα 

έχουμε γράψει αρκετά άτομα για αυτό στο θεματικό της frog 

 δεν απαντάει γιατί είναι μια υπάλληλος μόνη της και είναι δύσκολο να τα διαχειριστεί ολα μόνη της 

 

Edited by ANAGNPANA
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ANAGNPANA said:

120 λεπτά κάθε μήνα 

έχουμε γράψει αρκετά άτομα για αυτό στο θεματικό της frog 

 δεν απαντάει γιατί είναι μια υπάλληλος μόνη της και είναι δύσκολο να τα διαχειριστεί ολα μόνη της 

 

Να ξέρετε τα 120' δώρο κάθε μήνα για 12 μηνες έχουν ελάχιστη κατανάλωση 3'. Μπορείς μετά να αγοράσεις με 3,02€ πακετο 60' ή 120' (εβδομάδα παρα εβδομάδα δίνει 60+60) και καταναλώνει ανά δευτερόλεπτο. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Φοβερή προσφορά ανανέωσης 

0.13€ εκπτώση μου έκαναν τον μήνα μην είμαι και αχάριστος 🤣

Screenshot_COSMOTE.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...