Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια υπεθυνη απαντηση παρακαλω...

μπορω σε νέα συνδεση ατομικου συμβολαίου φωνής C180, με την επιδοτηση που δικαιούμαι αντι παρω καποια συσκευη πχ.NOKIA 6120 να παρω to usb modem datacard?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω σύνδεση wind και θέλω να πάω στην cosmote με το ίδιο νούμερο

αλλά δεν ξέρω αν με την φοριτότητα ισχύουν (οι δωρεάν συσκευές με την σύνδεση ) Ξέρει κανείς κάτι ???? Ευχαριστώ ... :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω σύνδεση wind και θέλω να πάω στην cosmote με το ίδιο νούμερο

αλλά δεν ξέρω αν με την φοριτότητα ισχύουν (οι δωρεάν συσκευές με την σύνδεση ) Ξέρει κανείς κάτι ???? Ευχαριστώ ... :)

 

Λογικά γίνεται!Ξέρω από έναν φίλο μου που έκανε φορητότητα από Wind σε Cosmote (γιατί έπαψε να έχει σήμα στο σπίτι του!!!!! ) πήρε κανονικά συσκευή και μάλιστα επειδή ήταν κι από τις ακριβές έσκασε και τη διαφορά.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Φορητότητα σε άλλη εταιρεία = νέα σύνδεση στην άλλη εταιρεία. Οποιοσδήποτε αριθμός ανεξαρτήτου συμβολαίου/καρτοκινητού μπορεί να μεταφερθεί σε άλλη εταιρεία σε οποιοδήποτε άλλο πρόγραμμα/πακέτο/τύπο. Στην παλιά εταιρεία συνεχίζεις να οφείλεις μόνο επιστροφή από επιδότηση συσκευής και απλήρωτους λογαριασμούς μέχρι την ημερομηνία διακοπής.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Φορητότητα σε άλλη εταιρεία = νέα σύνδεση στην άλλη εταιρεία. Οποιοσδήποτε αριθμός ανεξαρτήτου συμβολαίου/καρτοκινητού μπορεί να μεταφερθεί σε άλλη εταιρεία σε οποιοδήποτε άλλο πρόγραμμα/πακέτο/τύπο. Στην παλιά εταιρεία συνεχίζεις να οφείλεις μόνο επιστροφή από επιδότηση συσκευής και απλήρωτους λογαριασμούς μέχρι την ημερομηνία διακοπής.

 

μολις σημερα μπηκα στο δυκτιο της Cosmote με φορητοτητα απο Wind.

δυστυχως το σημα στο σπιτι κ στο χωρο εργασιας μου ειναι πολυ μα πολυ χαμηλο απο την Cosmote(φτανω σε σημειο να βγαινω στο μπαλκονι για να καταφερω να μιλησω) σε σχεση με το σημα της Wind το οποιο ηταν παρα πολυ καλο κ ανετα μιλουσα σε οποιοδηποτε χωρο του σπιτιου.

 

Οποτε σκεφτομαι να διακοψω απο Cosmote κ να παω Voda ή Wind.Σε αυτη την περιπτωση που διακοψω πριν ληξει το συμβολαιο τι γινεται ακριβως?ποιο μερος του ποσου επιδοτησης επιστρεφω?

κ για να διακοψω απλα κανω αιτηση φορητοτητας σε μια αλλη εταιρεια?

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

μολις σημερα μπηκα στο δυκτιο της Cosmote με φορητοτητα απο Wind.

δυστυχως το σημα στο σπιτι κ στο χωρο εργασιας μου ειναι πολυ μα πολυ χαμηλο απο την Cosmote(φτανω σε σημειο να βγαινω στο μπαλκονι για να καταφερω να μιλησω) σε σχεση με το σημα της Wind το οποιο ηταν παρα πολυ καλο κ ανετα μιλουσα σε οποιοδηποτε χωρο του σπιτιου.

 

Οποτε σκεφτομαι να διακοψω απο Cosmote κ να παω Voda ή Wind.Σε αυτη την περιπτωση που διακοψω πριν ληξει το συμβολαιο τι γινεται ακριβως?ποιο μερος του ποσου επιδοτησης επιστρεφω?

κ για να διακοψω απλα κανω αιτηση φορητοτητας σε μια αλλη εταιρεια?

 

ευχαριστω.

 

Εαν έχεις τη σύνδεση λιγότερο από έξι μήνες δυστυχώς θα πληρώσεις ολόκληρη την επιδότηση. Απλώς κάνεις αίτηση φορητότητας στη Vodafone ή στη Wind (αν θέλεις vodafone τσέκαρε με ένα κινητό φίλου που έχει vodafone ή ένα καρτοκινητό το σήμα μην τη πάθεις όπως με τη cosmote).

Link to comment
Share on other sites

Πήγα χτες σε ένα κατάστημα cosmote για να πραγματοποιήσω μια νέα σύνδεση (ενημερωτικά Cosmote απεριόριστο 1) και ρώτησα για επιδότηση συγκεκριμένων συσκευών από μια λίστα με επιθυμίες που είχα. Ωστόσο ρώτησα και για το Motorola Dolce & Gabbana και μου ανέφεραν ότι έχει καταργηθεί και δεν δίνεται πλέον. Ισως το post μου να μην είναι και τόσο σχετικό, οπότε ζητάω συγγνώμη. Αλλά ήθελα να ρωτήσω γνωρίζει κανείς κάτι επ' αυτού;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Εαν ψαξεις και μεσω pathfinder η παλια προσφορα στα 199ε

στο e-shop δεν ειναι πλεον διαθεσιμη!

...κι όταν θα 'ρθουν οι καιροί που θα 'χει σβήσει το κερί στην καταιγίδα

Υπερασπίσου το παιδί γιατί αν γλιτώσει το παιδί υπάρχει ελπίδα...

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μία ερώτηση. Έχω καρτοσυμβόλαιο στην cosmote αι επειδη δεν ειμαι ευχαριστημενος θελω να προχωρησω σε διακοπη.. εχουν περασει 5 μηνες απο την ανανεωση της συνδεσης.. Αν το κοψω τωρα τι πληρωνω; Ευχαριστω.;)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Αν το κόψεις ή κάνεις φορητότητα θα πληρώσεις ολόκληρη την επιδότηση. Για μένα κάνε αλλαγή οικονομικού προγράμματος και βάλε το μηδενικό και όταν τελειώσεις το 12μηνο κάνεις ότι θες.
Link to comment
Share on other sites

καλό ειναι και αυτο αλλα αν σκεφτεις οτι η επιδοτηση ηταν μολις 40€... αν παω σε αλλη εταιρεια θα παρω και καινουργια επιδοτηση...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εχω το προγραμμα cosmote απεριοριστο 1.εχει περασει ενας χρονος απο τοτε που εκανα την συνδεση.Θελω να παρω την επιδοτηση που δικαιουμαι και τον αλλο μηνα σκεφτομαι να την κοψω.Θα πληρωνω ολο τον χρονο το παγιο?Ας μου απαντησει καποιος
Link to comment
Share on other sites

μην την παρεις καθολου και κοψτην.. μετα κανε αλλη συνδεση με καινουργια επιδοτηση... απ'οτι μου ειπαν πληρωνεις το ποσο της επιδοτησης....

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Να σας ρωτήσω λίγο κάτι.

 

Εχω ενα κινητο με συνδεση στ κοσμοτε, στο κοσμοτε 120 και ειμαι μελος οικογενειακου πακέτου. Στις 20 Ιουνίου η συνδεση κληνει εναν χρόνο. Θα έχω επιδότηση? Και αν ναι, ποσο περίπου?

Link to comment
Share on other sites

Kανείς ρε παιδιά?

 

H επιδότηση εξαρτάται από πάρα πολλούς παράγοντες (ύψις λογαριασμών, διάρκεια εισερχόμενων κλήσεων κ.τ.λ). Kάλεσε στο 1212 να σου πουν (μπορεί να έχει βγει). Κανείς δεν μπορεί να απαντήσει με σιγουριά.

Link to comment
Share on other sites

Πόσος χρόνος χρειάζεται για να γίνει ένας αριθμός από συμβόλαιο καρτοκινητό; Γίνεται άμεσα ή χρειάζονται κάποιες ημέρες; Δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο θέμα για να ρωτήσω.. Είχα αμφιβολία μήπως έπρεπε να ρωτήσω στο θέμα για τα καρτοκινητά..
Link to comment
Share on other sites

χρειαζονται καποιες μερες.. η διαδικασια ειναι λιγο χαζη στην cosmote.. σου δινουν ενα κωδικο μετα παιρνεις το τμημα εξυπηρετησης... ασε που θα σου λενε να μην κοψεις την συνδεση...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Για φορητοτητα σε καρτοτηλεφωνο δεν ζητανε κωδικο !

κανει 10 μερες περιπου, και λιγες ωρες πριν κοπει η συνδεση θα ξεκινηση η καρτα !

Link to comment
Share on other sites

Μα εγώ δε θέλω να κάνω φορητότητα.. Στην κοσμοτε θα μείνω.. Απλώς θέλω να μετατρέψω το συμβόλαιο σε καρτοκινητό (what's up).. Οπότε φαντάζομαι ότι θα ισχύει αυτό με τον κωδικό.. Ευχαριστώ πολύ..
Link to comment
Share on other sites

Για φορητοτητα σε καρτοτηλεφωνο δεν ζητανε κωδικο !

κανει 10 μερες περιπου, και λιγες ωρες πριν κοπει η συνδεση θα ξεκινηση η καρτα !

 

εγω παντως πηγα πρωτα σ'ενα oteshop μου εδωσαν ενα κωδικο και επι τοπου πηρα το 1212 απο το κινητο μου εδωσα τον κωδικο και τοτε εγινε η αιτηση αλλαγης και οχι φορητοτητας σε καρτοκινητο...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως πηγα πρωτα σ'ενα oteshop μου εδωσαν ενα κωδικο και επι τοπου πηρα το 1212 απο το κινητο μου εδωσα τον κωδικο και τοτε εγινε η αιτηση αλλαγης και οχι φορητοτητας σε καρτοκινητο...

 

Και εγώ το ίδιο θέλω να κάνω.. Όχι φορητότητα.. Από τη στιγμή που πήρες στο 1212, πόσος καιρός χρειάστηκε για να γίνει η αλλαγή;

Link to comment
Share on other sites

τωρα και να σου πω δεν θυμαμαι καλα γιατι εχουν περασει και 2 χρονια που το εχω κανει... λογικα για να μην το θυμαμαι δεν πρεπει να κανει παραπανω απο 3 μερες.. ρωτα και στο τμημα εξυπηρετησης να δεις τι θα σου πουν..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά, καλησπέρα.Με αντικειμένικα κριτήρια, αν κάποιος είναι γνώστης χρεώσεων, γνωρίζει αν υπάρχει κάτι καλύτερο στην αγορά απο το πρόγραμμα 120 cosmote που βρίσκομαι?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...