Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας,

 

Γνωριζετε αν καποιος ειναι συνδρομητης συμβολαιου στην Cosmote μονο 1 μηνα αν και ποτε μπορει να κανει μετατροπη σε καρτοτηλεφωνο ? (cosmoΚαρτα ) .

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

 

Γνωριζετε αν καποιος ειναι συνδρομητης συμβολαιου στην Cosmote μονο 1 μηνα αν και ποτε μπορει να κανει μετατροπη σε καρτοτηλεφωνο ? (cosmoΚαρτα ) .

 

Αν πήρες επιδότηση μπορείς να το κάνεις και τώρα απλά θα πληρώσεις την επιδότηση που πήρες

Αν πήρες έκπτωση στο πάγιο, μπορείς να το κάνεις και τώρα, πληρώνοντας την έκπτωση που έλαβες στο λογαριασμο σου για 1 ή 2 μήνες

Link to comment
Share on other sites

Αν πήρες επιδότηση μπορείς να το κάνεις και τώρα απλά θα πληρώσεις την επιδότηση που πήρες

Αν πήρες έκπτωση στο πάγιο, μπορείς να το κάνεις και τώρα, πληρώνοντας την έκπτωση που έλαβες στο λογαριασμο σου για 1 ή 2 μήνες

 

Εχω παρει εκπτωση, για 18 μηνες ειναι το συμβολαιο. Δηλαδη θα πρεπει να πληρωσω την εκπτωση επι τους υπολοιπους 17 μηνες ?? :O

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει εκπτωση, για 18 μηνες ειναι το συμβολαιο. Δηλαδη θα πρεπει να πληρωσω την εκπτωση επι τους υπολοιπους 17 μηνες ?? :O

 

Όχι... την έκπτωση που έλαβες για τον 1 μήνα σου ως τώρα... :)

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπαν και στο πάνω ποστ θα πληρώσεις μόνο την έκπτωση που έλαβες για 1 μήνα άντε για 2 το maximum (η μεταροπή από συμβόλαιο σε καρτοκινητό θα σε πάει 1 μήνα + ).. Αν θέλεις να το κάνεις, κάντο τώρα πριν αυξηθεί το ποσό. ;)
Link to comment
Share on other sites

τελικα εκανα 18μηνο συμβολαιο με εκπτωση 4,5 ευρω τον μηνα δηλαδη η επιδοτηση ηταν 81 ευρω εχω το Απεριοριστα 45 λογω ομως της πιστωτικης cosmote + εκπτωση οικογενειακου+φοιτητικη προσφορα + 3 ευρω πο προηγουμενη ανανεωση πληρωνα 8-20 ευρω ο αδερφος μου που εχει το 25 και ειμαστε στο ιδιο οικογενειακο και πληρωνε πιο πολλα απο μενα του δωσανς μονο 54ευρω δηλαδη 3 ευρω τον μηνα εκπτωση πως γινεται αυτο? και μια ακομα ερωτηση η cosmote την εκπτωση που μου δινει μεσω της πιστωτικης την βγαζει απο καπου? γιατι μιλαμε για αρκετα λεφτα το μηνα μπορει να παρω κα 45 ευρω εκπτωση
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτήσω κάτι; Σήμερα έδωσα τον αρ. λογαριασμού για να μου επιστραφεί μια εγγύηση 100 ευρώ που είχα δώσει για μια σύνδεση που είχα και ακύρωσα. Γνωρίζει κανείς στην πράξη πόσο καιρό θα κάνουν να μου βάλουν τα χρήματα; Η υπάλληλος μου είπε εντός 60 ημερών!! Παλιαότερα άλλη υπάλληλος όταν έκανα το αίτημα ακύρωσης μου είχε πεί εντός 30 ημερών. Άντε βγάλε άκρη τώρα.

 

Καλησπέρα και πάλι, τα καλά οφείλω να τα πω: Πήγα σήμερα και έλεγξα τον λογαριασμό και είδα ότι είχαν βάλει τα 100, παίζει να ναι και ρεκόρ που τα βάλανε σε 20 μέρες! :lol: Να είμαι ειλικρινής μεσολαβησαν 2 email και το 2ο όχι τόσο ευγενικό, απείλησα και με καταγγελία, πάντως η εταιρία ανταποκρίθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Να σας ρωτησω, ξερει κανενας μαγαζια στα οποια μπορω να κανω ανανεωση ενος συμβολαιου κοσμοτε και να παρω απο εκει συσκευη με την επιδοτηση περαν του Γερμανου και του ΟΤΕ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Να σας ρωτησω, ξερει κανενας μαγαζια στα οποια μπορω να κανω ανανεωση ενος συμβολαιου κοσμοτε και να παρω απο εκει συσκευη με την επιδοτηση περαν του Γερμανου και του ΟΤΕ?

 

Το είχα κάνει πριν από ένα χρόνο ακριβώς στο MobileHellas. Το είχα ψάξει πολύ και ήταν το μόνο από skroutz που έκανε για Cosmote. Γίνεται να στείλεις και χαρτιά με εξουσιοδότηση αν είσαι εκτός Αθηνών.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

αναρωτιέμαι πότε η COSMOTE θα βγάλει προγράμματα αντίστοιχα του ανταγωνισμού.

Θεωρώ στα επαγγελματικά είναι απλά η χειρότερη!

έχει κανείς καμιά ενημέρωση!????

Link to comment
Share on other sites

καλα τα επαγγελματικα ειναι οτι χειροτερο στην επιχειρηση του πατερα μου τα γυρισαμε σε οικιακα Απεριοριστα
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

αναρωτιέμαι πότε η COSMOTE θα βγάλει προγράμματα αντίστοιχα του ανταγωνισμού.

Θεωρώ στα επαγγελματικά είναι απλά η χειρότερη!

έχει κανείς καμιά ενημέρωση!????

 

καλα τα επαγγελματικα ειναι οτι χειροτερο στην επιχειρηση του πατερα μου τα γυρισαμε σε οικιακα Απεριοριστα

 

http://goo.gl/4vAIY

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζουν να κάνουν το λάθος να μην συμπεριλαμβάνουν στα δωρεάν προς Κοσμοτέ τα sms.... Οι άλλοι το άλλαξαν... Η Κοσμοτέ ακόμα όχι...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ενδιαφερομαι για ανανεωση σε συμβολαιο απεριοριστα 25 στην κοσμοτε. μηπως γνωριζετε εαν παιζουν τιποτε προσφορες διαφορετικες απο αυτες που μου ανεφεραν στο καταστημα ( 1,5 ευρω στο δωδεκαμηνο και 2,5 ευρω στο δεκαοκταμηνο).

 

υ.γ. ρωταω γιατι πριν απο λιγο καιρο ειχα ανανεωσει το δευτερο νουμερο στο απεριοριστα 20 με διπλασιο χρονο ομιλιας στους αλλους και διπλασια mb και καλυτερη επιδοτηση (48 ευρω για δωδεκα μηνες).

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

με ταπωσε η cote θα ξανακανω τα 3 νουμερα εταιρικα και το ενα επειδη μιλαει σε εξωτερικο θα το αφησω οικιακο γιατι μιλαει εξωτερικο και δεν υπαρχει κατι σοβαρο προς διεθνη στα εταιρικα
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Νιωθω εξοργισμενος !!!Το απερ55 πηγε στα 300' για τριτους και εγω εμεινα στα 220'!Αισχος.

Αραγε μπορουν να με αλλαξουν κ μενα αλλα μην με δεσμευουν παραπανω γιατι το Νοεμβρη κλεινω 12μηνο κ θελω να παω απο 55 στο 45!!

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να το αλλαξεις χωρις δεσμευση:)

Καλα εσυ πως τα ξερεις κ στον Γερμανο μου ειπαν οτι αν το κανω θα δεσμευθω 1 χρόνο!!!!

Τεσπα παιρνω 18388 και με ενημερωσαν κ φυσικα το άλλαξα!!το Νοεμβριο παω 45 σφαιρα!!!

Αλλα μεγαλη μαγκια η Cote βαζει 300' για τριτους να ειναι ενταξει με τον ανταγωνισμο και αντι να το κανει αυτοματα για ολους παει κ το βαφτιζει παλαιο κ καλα με 20 sms παραπανω κ δηθεν μην έχει προβλημα ο αλλος και παραπονεθεί!!!!

αλλα εμεις να πληρωνουμε κ στα 220'!!!!

Μπράβο!

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

ειναι κοινη λογικη δεν σε δεσμευει η αλλαγη προγραμματος μονο αν εχεις παρει επιδοτηση απα ορισμενοι υπαλληλοι ειναι ανημερωτοι τελειως. Ειναι θεμα δικο σου να αλλαξεις το προγραμμα δεν μπορει να το κανει η cote μονη της ειναι παρανομο
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση ο πατέρας μου είχε κόψει την σύνδεση και τη δική μου πριν 3 χρόνια και γύρισε σε κάρτα άλλα δεν πληρωθήκαν όλα και τώρα λέει οτι ήρθε μήνυμα απο Φραγου δικηγορική εταιρία για τα χρωστούμενα , δεν μίλησε μαζί τους ακόμα άλλα αύριο εγω θα πάρω τηλ.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση ο πατέρας μου είχε κόψει την σύνδεση και τη δική μου πριν 3 χρόνια και γύρισε σε κάρτα άλλα δεν πληρωθήκαν όλα και τώρα λέει οτι ήρθε μήνυμα απο Φραγου δικηγορική εταιρία για τα χρωστούμενα , δεν μίλησε μαζί τους ακόμα άλλα αύριο εγω θα πάρω τηλ.

 

Είναι η πρώτη φάση. Αν το ποσό ειναι μεγάλο ζήτησε διακανονισμό. Αν όχι, πλήρωσέ το να τελειώνεις. Δεν έπρεπε να το αφήσεις όμως. Τώρα αν πας να κάνεις νέα σύνδεση θα σου ζητάνε εγγύηση γιατί θα φαίνεσαι στα συστήματά τους σαν κακό πληρωτής.

Η δεύτερη φάση ειναι εξώδικο και ακολουθεί η διαταγή πληρωμής.

 

Αν προχωρήσουν στη δεύτερη φάση θα φανεί στον Τειρεσία

Link to comment
Share on other sites

ειναι κοινη λογικη δεν σε δεσμευει η αλλαγη προγραμματος μονο αν εχεις παρει επιδοτηση απα ορισμενοι υπαλληλοι ειναι ανημερωτοι τελειως. Ειναι θεμα δικο σου να αλλαξεις το προγραμμα δεν μπορει να το κανει η cote μονη της ειναι παρανομο

 

Nai με επιδότηση το πήρα απο τον Νοέμβριο κ λόγω ακριβής συσκευής είπα να τηναρω φτηνότερα κ να πληρώνω ακριβότερο πάγιο μια η άλλη αφού θα την έπαιρνα την συσκευή έτσι κ αλλιώς ας εκμεταλλεύτω τουλάχιστον τον έξτρα χρόνο ομιλίας! Καλά στο τυπικό κομμάτι έχεις δίκιο, στην ουσία όμως ποιος συνδρομητής απερ55 θα προτιμήσει τα 20sms απο τα 80' προς τρίτους κανείς!ελα κόλπο ήταν κ πολύ φτηνό μάλιστα εγώ προσωπικά νιώθω ότι το έκαναν για να γλυτώσουν όλους αυτούς που δεν θα σκεφτούν την αλλαγή ή δεν θα το πάρουν είδηση ! Αλήθεια ποτέ έγινε η αλλαγή στο απερ55;;;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Εντύπωση μου κάνει, 3 χρόνια και δεν είχατε λάβει καμιά ειδοποίηση για τα υπόλοιπα; Μου είχε συμβεί κάτι παρόμοιο με FORTHnet πριν χρόνια, όπου είχε μείνει ένας παλιός λογαριασμός απλήρωτος (ένα χρόνο πριν διακόψω), στο ενδιάμεσο δε με ειδοποίησαν ποτέ, και 4 μήνες αφότου διέκοψα με παίρνουν τηλέφωνο από δικηγόρους.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Nai με επιδότηση το πήρα απο τον Νοέμβριο κ λόγω ακριβής συσκευής είπα να τηναρω φτηνότερα κ να πληρώνω ακριβότερο πάγιο μια η άλλη αφού θα την έπαιρνα την συσκευή έτσι κ αλλιώς ας εκμεταλλεύτω τουλάχιστον τον έξτρα χρόνο ομιλίας! Καλά στο τυπικό κομμάτι έχεις δίκιο, στην ουσία όμως ποιος συνδρομητής απερ55 θα προτιμήσει τα 20sms απο τα 80' προς τρίτους κανείς!ελα κόλπο ήταν κ πολύ φτηνό μάλιστα εγώ προσωπικά νιώθω ότι το έκαναν για να γλυτώσουν όλους αυτούς που δεν θα σκεφτούν την αλλαγή ή δεν θα το πάρουν είδηση ! Αλήθεια ποτέ έγινε η αλλαγή στο απερ55;;;
εχει καμια 22 μερες που εγιναν αλλαγες στα προγραμματα
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...