Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η COSMOTE απελευθερώνει την επικοινωνία και για την οικογένεια!

- Τώρα, με τα προγράμματα συμβολαίου COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ, κάθε μέλος της οικογένειας απολαμβάνει ελεύθερη επικοινωνία αλλά και επιπλέον έκπτωση 20% σε κάθε πάγιο για πάντα!

 

Μια νέα εποχή ελεύθερης επικοινωνίας, φέρνει αποκλειστικά η COSMOTE και για την οικογένεια με τα προγράμματα συμβολαίου COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ.

 

Τώρα, κάθε μέλος της οικογένειας, επιλέγει το πρόγραμμα συμβολαίου COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ που καλύπτει καλύτερα τις ανάγκες του, και μπορεί να μιλάει και να γράφει όσο θέλει, με τα χαμηλότερα πάγια της αγοράς, με όλα τα κινητά της COSMOTE, με όλα τα σταθερά τηλέφωνα και με όλα τα άλλα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας.

 

Επιπλέον, για ακόμη μεγαλύτερη οικονομία, η COSMOTE κάνει μια μοναδική προσφορά. Η εταιρεία παρέχει έκπτωση 20% για πάντα, στο μηνιαίο πάγιο όλων των νέων συνδέσεων που θα ενταχθούν σε Οικογενειακό Πακέτο έως και τις 30 Ιανουαρίου 2010.

 

Η COSMOTE βλέπει τον κόσμο όπως εσείς. Γεμάτο ελεύθερη επικοινωνία και για την οικογένεια.

Link to comment
Share on other sites

Κανενα τετοιο προγραμμα θα βγαλει ποτε η cosmote ?

 

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=8031

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Η διαδικασία αμφισβήτησης γίνεται μέσω fax.

 

Φαντάσου τώρα τι γίνεται μέσα στο μυαλό του νέου συνδρομητή, που βλέπει εξτρά χρεώσεις στον πρώτο του λογαριασμό ever από την Cosmote και του λένε να μπλέξει με αμφισβητήσεις και τέτοια.

 

Update: Τυχαία πέρασα σήμερα από το υποκατάστημα Cosmote Ακαδημίας. Η υπάλληλος τσέκαρε (και επιβεβαίωσε) τις αβάσιμες χρεώσεις στα MMS, και συμπλήρωσε το αίτημα επί τόπου η ίδια (όπως πρέπει), πήρε και έβγαλε αντίγραφο της ταυτότητάς μου, με έβαλε να υπογράψω, και μου έδωσε φωτοαντίγραφο του υπογεγραμμένου αιτήματος που θα υπέβαλλε.

 

Αναμένουμε.

 

Οσο αφορα αιτηματα αμφισβητησης λογαριασμου ενοειται οτι πρεπει να σταλει fax για το αιτημα γιατι πολυ απλα κανενας υπαλληλος του cc δεν εχει την δυνατοτητα να δει την αναλυση του λογαριασμου κανενος συνδρομητη.

Οποτε χρειαζονται αποδειξεις και ολα αυτα που ισχυριζεται ο εκαστοτε συνδρομητης.

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα μου ηρθε ο λογιαριασμος και παρατηρησα οτι υπαρχει αυξηση στην χρεωση των sms απο 1-12-09 απο 0,90 σε 0,1008. μα καλα δεν ντρεποντε λιγο στην cosmote, αντι να μειωνουν τις τιμες τις ανεβαζουν?ειδικα τις ημερες των γιορτων που λιγο πολυ ολοι στελνουμε παραπανω sms?τουλαχιστον επρεπε να στειλουν ενα sms με τις νεες χρεωσεις και οχι να προσπαθουν να το περασουν ετσι στα μουλοχτα.για τοσο χαζους μας περνανε?

 

edit:υπαρχει καποια γραμμη παραπονων?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

μα δεν χρειαζομαι κανενα πακετο μηνυματων, απλα με πειραξε η αυξηση της τιμης χωρις καμια ενημερωση!

Link to comment
Share on other sites

Και οι τρείς εταιρείες πλέον χρεώνουν 0,12 το SMS σε όλα τα συμβόλαια
Link to comment
Share on other sites

Απλα απαραδεκτοι... Τοσο δεν τα ειχαν ουτε πριν 10 χρονια...
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα μου ηρθε ο λογιαριασμος και παρατηρησα οτι υπαρχει αυξηση στην χρεωση των sms απο 1-12-09 απο 0,90 σε 0,1008. μα καλα δεν ντρεποντε λιγο στην cosmote, αντι να μειωνουν τις τιμες τις ανεβαζουν?ειδικα τις ημερες των γιορτων που λιγο πολυ ολοι στελνουμε παραπανω sms?τουλαχιστον επρεπε να στειλουν ενα sms με τις νεες χρεωσεις και οχι να προσπαθουν να το περασουν ετσι στα μουλοχτα.για τοσο χαζους μας περνανε?

 

edit:υπαρχει καποια γραμμη παραπονων?

 

 

Τα παραπονα σου στο υπουργειο οικονομιας πρεπει να τα κανεις και οχι στην cosmote η σε οποιαδηποτε αλλη εταιρεια κινητης τηλεφωνιας. Εγκυκλιος του κρατους ειναι η αυξηση των τιμων, δεν την βαρεσε ξαφνικα στην cosmote και αυξησε τις χρεωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τα παραπονα σου στο υπουργειο οικονομιας πρεπει να τα κανεις και οχι στην cosmote η σε οποιαδηποτε αλλη εταιρεια κινητης τηλεφωνιας. Εγκυκλιος του κρατους ειναι η αυξηση των τιμων, δεν την βαρεσε ξαφνικα στην cosmote και αυξησε τις χρεωσεις.

 

Το ακουσαμε και αυτο. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Τα παραπονα σου στο υπουργειο οικονομιας πρεπει να τα κανεις και οχι στην cosmote η σε οποιαδηποτε αλλη εταιρεια κινητης τηλεφωνιας. Εγκυκλιος του κρατους ειναι η αυξηση των τιμων, δεν την βαρεσε ξαφνικα στην cosmote και αυξησε τις χρεωσεις.

 

Μόλις έσκισα το πτυχίο μου του Οικονομολόγου .¨

Άυξηση τιμών με εγκύκλιο ?

Link to comment
Share on other sites

εχετε ακουσει για κανενα πακετο χρονου στο καρτοσυμβολαιο αντιστοιχο των συμβολαιων?

το ισχυον ληγει τις επομενες μερες.

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανω λαθος το υπουργειο οικονομικων ειχε δωσει πριν καποιους μηνες αυξηση στα τελη χρησης κινητης τηλεφωνιας. τον αν μια εταιρεια αυξησει την τιμη του προιοντος της, ειναι καθαρα θεμα τιμολογιακης πολιτικης της εταιρειας και οχι του κρατους!
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποια ειναι η ελαχιστη διαρκεια κλησης για κλησεις προς καναδα στο site της cosmote λεει 0.50 ευρω το λεπτο εχω κατι κλησεις 3 δευτερολεπτων και ειναι χρεωμενες 0.50 ευρω
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποια ειναι η ελαχιστη διαρκεια κλησης για κλησεις προς καναδα στο site της cosmote λεει 0.50 ευρω το λεπτο εχω κατι κλησεις 3 δευτερολεπτων και ειναι χρεωμενες 0.50 ευρω

 

Ναι γιατι η ελαχιστη χρεωση ειναι τα 60" για αυτο βλεπεις να ειναι ολο το ποσο χρεωμενο

Link to comment
Share on other sites

Η χρέωση για Καναδά είναι 0,59

Το 0,50 που βλέπεις είναι χωρίς Φ.Π.Α.

Επιπλέον 12- 20% φόρος κινητής (0,66-0,708)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Η κοπέλα μου έκανε αίτηση για φορητότητα στην Cosmote και αφού εγκρίθηκε της είπαν ότι επειδή ήταν παλία συνδρομήτρια και καθυστερούσε να πληρώσει τους λογαριασμούς της ζητάνε τώρα 150 ευρώ για κάθε αριθμό που θέλει να μεταφέρει. Έχει τύχει σε κάποιον άλλο αυτή η περίπτωση? Και εάν τα δώσει ξέρετε εάν και πότε θα τα πάρει πίσω?
Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Γνωστή αυτή η τακτική.Θέλουν εγγύηση διότι προφανώς ήταν ασυνεπής στις πληρωμές της.Οπότε,μπορεί να τα δώσει & να πληρωθούν από εκεί επόμενοι λογαριασμοί της ή να ακυρώσει την αίτηση φορητότητας.Το ότι έχει εγκριθεί η αίτηση δεν την υποχρεώνει να δώσει με το ζόρι αυτα τα χρήματα.
Link to comment
Share on other sites

Παντως εαν πληρωσει τελικα την εγγυηση τα χρηματα της θα τα παρει πισω οταν κανει διακοπή. και 10 χρονια να μεινει στην ιδια εταιρεια δεν τα χανει. Μολις κανει ακυρωσει ζηταει τα λεφτα της εγγυησης
Link to comment
Share on other sites

Γνωστή αυτή η τακτική.Θέλουν εγγύηση διότι προφανώς ήταν ασυνεπής στις πληρωμές της.Οπότε,μπορεί να τα δώσει & να πληρωθούν από εκεί επόμενοι λογαριασμοί της ή να ακυρώσει την αίτηση φορητότητας.Το ότι έχει εγκριθεί η αίτηση δεν την υποχρεώνει να δώσει με το ζόρι αυτα τα χρήματα.

 

Παντως εαν πληρωσει τελικα την εγγυηση τα χρηματα της θα τα παρει πισω οταν κανει διακοπή. και 10 χρονια να μεινει στην ιδια εταιρεια δεν τα χανει. Μολις κανει ακυρωσει ζηταει τα λεφτα της εγγυησης

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Μπορούν να πληρωθούν από εκεί επόμενοι λογαριασμοί? Φίλε kotsianis7 το έχεις ακούσει από κάπου αυτό? Όσο για την περίπτωση που πληρώσεις την εγγύηση και στα κρατήσουν μέχρι να φύγεις δεν το θεωρώ λογικό γιατί μπορεί και να μη φύγεις ποτέ...πως γίνεται ρε παιδια? Τέλος πάντων...για να δούμε.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Μπορούν να πληρωθούν από εκεί επόμενοι λογαριασμοί? Φίλε kotsianis7 το έχεις ακούσει από κάπου αυτό? Όσο για την περίπτωση που πληρώσεις την εγγύηση και στα κρατήσουν μέχρι να φύγεις δεν το θεωρώ λογικό γιατί μπορεί και να μη φύγεις ποτέ...πως γίνεται ρε παιδια? Τέλος πάντων...για να δούμε.

 

Είχα εταιρικό πακέτο και έγινε ένας χαμός.Να μην πολυλογώ θέλησα να βάλω 4 νούμερα στο ατομικό ΑΦΜ μου,μου ζητάγανε εγγυήση 150€ για 2/4 γραμμές.Παρ'όλο που ποτέ δεν είχα καθυστερήσει λογαριασμό.Φυσικά και δεν το δέχτηκα έκανα αίτηση ακύρωσης των γραμμών,και τελικά δέχθηκαν να τα μεταφέρουν και τα 4 σε οικογενειακό ,χωρίς εγγυήσεις.Δεν τα χρεώνουν στους επόμενους λογαριασμούς.Τα χρήματα της εγγύσης τα παίρνεις πίσω μόνο σε περίπτωση οριστικής διακοπής λήξης συμβολαίου φίλοι μου!Και εγώ νταβατζιλίκια της cosmote δεν σηκώνω:mad:

Δεν δέχομαι 10 χρονια οικιακός πελάτης και 5 χρόνια ετσιρικός στην ίδια εταιρία να μου ζητάει εγγύηση για να μεταβιβάσω τις γραμμές από εταιρικό σε οικγενειακό!

Να υποβάλλεις αίτημα εξαίρεσης αν δεν υπάρχει λόγος που σου ζητάνε εγγύηση.Αλλά αυτά τα ζητάνε τώρα που δεν υπάρχουν προσφορές από αλλές εταιρίες με 2 μήνες δώρα πάγια κλπ...Αυτή είναι η πολιτική τους,αυτή είναι και η δική μου!!!!!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Είχα εταιρικό πακέτο και έγινε ένας χαμός.Να μην πολυλογώ θέλησα να βάλω 4 νούμερα στο ατομικό ΑΦΜ μου,μου ζητάγανε εγγυήση 150€ για 2/4 γραμμές.Παρ'όλο που ποτέ δεν είχα καθυστερήσει λογαριασμό.Φυσικά και δεν το δέχτηκα έκανα αίτηση ακύρωσης των γραμμών,και τελικά δέχθηκαν να τα μεταφέρουν και τα 4 σε οικογενειακό ,χωρίς εγγυήσεις.Δεν τα χρεώνουν στους επόμενους λογαριασμούς.Τα χρήματα της εγγύσης τα παίρνεις πίσω μόνο σε περίπτωση οριστικής διακοπής λήξης συμβολαίου φίλοι μου!Και εγώ νταβατζιλίκια της cosmote δεν σηκώνω:mad:

Δεν δέχομαι 10 χρονια οικιακός πελάτης και 5 χρόνια ετσιρικός στην ίδια εταιρία να μου ζητάει εγγύηση για να μεταβιβάσω τις γραμμές από εταιρικό σε οικγενειακό!

Να υποβάλλεις αίτημα εξαίρεσης αν δεν υπάρχει λόγος που σου ζητάνε εγγύηση.Αλλά αυτά τα ζητάνε τώρα που δεν υπάρχουν προσφορές από αλλές εταιρίες με 2 μήνες δώρα πάγια κλπ...Αυτή είναι η πολιτική τους,αυτή είναι και η δική μου!!!!!!:lol::lol::lol:

 

Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου. Και στη δική σου περίπτωση η αντιμετώπιση ηταν απαράδεκτη. Καλά έκανες. Θα ακολουθήσουμε την ίδια τακτική και στο κάτω κάτω υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές. Καλημέρα.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Μόλις με κάλεσαν από την cosmote για μια αιτηση αμφισβητησης λογαριασμου που είχα υποβάλλει πριν ενα μήνα.Η υπάλληλος ευγενεστατη και πλήρως ενημερωμένη για το πρόβλημά μου, το οποίο τους το εξεθεσα και με φαξ και με μειλ από το my account.Το πρόβλημα λύθηκε,αφήνοντάς με με μια αισθηση ικανοποίσης από την εταιρεία.Και δεν το λέω κατευθυνόμενα, το εννοώ.άλλωστε στις 8/12 είχα υποβάλλει κι εδώ το ερώτημα.Συγαχρητήρια στην cosmote για τη στάση ευθύνης κι εξυπηρέτησης απέναντι στον πελάτη.
Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως απο το costumercare ακομα να απαντησουνε...
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...