Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ συχνά σε βάζουν αυτοί σε σχήμα one με κάποιον άκυρο που θα βρουν για να πάρεις την εκπτωση 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, paanos said:

Πολύ συχνά σε βάζουν αυτοί σε σχήμα one με κάποιον άκυρο που θα βρουν για να πάρεις την εκπτωση 

Αυτό και αν είναι για γέλια.

Link to comment
Share on other sites

Στο σταθερό συγγενών σε χωριό, όπου δεν έχει διευθύνσεις, μπήκα μια μέρα στο my cosmote τους και βρήκα σχήμα του one με 5 άκυρα κινητά. Προφανώς επειδή δεν ανήκουν στο ίδιο ΑΦΜ δε μπορείς να τα κάνεις τίποτα. 
Για το one χρειάζεται κοινή διεύθυνση λογαριασμού μόνο. Τα καταστήματα φαντάζομαι μπορούν να βρουν άλλους πελάτες στην ίδια διεύθυνση οπότε να μη το καταλάβει εκ πρώτης όψεως ο πελάτης 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, Antonio21 said:

Προϋποθέτει όμως και σταθερή τηλεφωνία ΟΤΕ; 

Ουτε σε μενα ανεφερε κατι τετοιο, κι ας εχω σταθερο.

Κι οταν ρωτησα τι οφελος θα εχω τωρα απο το One με το unlimited, ειπε απλα "τιποτα αλλο" 😂

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

On 2/4/2024 at 2:55 ΠΜ, MIKU said:

Αυτό θα πει πλήρης αξιοποίηση του συμβολαίου 😂

Screenshot_20240402_025229_COSMOTE~2.jpg

Κατι κανεις. Βασικο+extra sim. Βεβαια πριν 3-4 μηνες ειχα πιασει 20TB στην extra sim τα 6TB ειναι το normal γενικα καθε μηνα. 

Screenshot-1.png
Screenshot-2.png

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, king2009 said:

Κατι κανεις. Βασικο+extra sim. Βεβαια πριν 3-4 μηνες ειχα πιασει 20TB στην extra sim τα 6TB ειναι το normal γενικα καθε μηνα. 

Screenshot-1.png
Screenshot-2.png

Νικάω στην ομιλία 😝

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MIKU said:

Νικάω στην ομιλία 😝

Σωστος εχεις μπολικες διεθνεις κλησεις ετσι. Το καλυτερο προγραμμα περνεις οπου θες μιλας οσο θες σερφαρεις οσο θες στελνεις οσα sms θες. Και στα 13.50 ευρω δεν υπαρχει κατι καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, king2009 said:

Σωστος εχεις μπολικες διεθνεις κλησεις ετσι. Το καλυτερο προγραμμα περνεις οπου θες μιλας οσο θες σερφαρεις οσο θες στελνεις οσα sms θες. Και στα 13.50 ευρω δεν υπαρχει κατι καλυτερο.

Ρε στο What's up ήμουν όλο με το άγχος να κοιτώ το app για τα πακέτα.

Πότε λήγουν, κλπ κλπ.

Εγώ το έχω στα 23,50€ και αξίζει φουλ.

Ειδικά για τα διεθνή.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MIKU said:

Ρε στο What's up ήμουν όλο με το άγχος να κοιτώ το app για τα πακέτα.

Πότε λήγουν, κλπ κλπ.

Εγώ το έχω στα 23,50€ και αξίζει φουλ.

Ειδικά για τα διεθνή.

Ναι και ποσες φορες θα την πατησεις με τα πακετα και θα σε φανε τα λεπτα αστα να πανε. Συμφερει το gigamax και στα 23 οπως γραφεις οχι πανω απο 25 μετα ειναι αρκετα και μαζι με extra sim δινεις δρομο και το σταθερο σπιτι και παιζεις μπαλιτσα οπως πρεπει. Δεν ειμαστε ακομα στο επιπεδο Ευρωπης στα πακετα κυριως στις τιμες αλλα τουλαχιστον με τα απεριοριστα κατι παει να γινει να ξενοιασει ο κοσμος απο καρτες πακετα κτλ. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, king2009 said:

Ναι και ποσες φορες θα την πατησεις με τα πακετα και θα σε φανε τα λεπτα αστα να πανε. Συμφερει το gigamax και στα 23 οπως γραφεις οχι πανω απο 25 μετα ειναι αρκετα και μαζι με extra sim δινεις δρομο και το σταθερο σπιτι και παιζεις μπαλιτσα οπως πρεπει. Δεν ειμαστε ακομα στο επιπεδο Ευρωπης στα πακετα κυριως στις τιμες αλλα τουλαχιστον με τα απεριοριστα κατι παει να γινει να ξενοιασει ο κοσμος απο καρτες πακετα κτλ. 

Εγώ θα έβγαζα έξτρα κάρτα για το ρούτερ στο εξοχικό που δεν υπάρχει καν σταθερό δίκτυο απλά δεν πρόλαβα.

Οπότε για την ώρα έχω μια internet on the go με κάρτα (200GB/25€).

Με συμφέρει έτσι και αλλιώς το GigaMax unlimited γιατί έχει απεριόριστα προς ΕΕ, οπότε...

Η εναλλακτική ήταν τα 7€/90' του What's up 🤣

Και συνδέω και το PS 5 που και που για να κατεβάσω κανά παιχνίδι τσακ μπαμ.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

 

On 5/4/2024 at 2:47 ΜΜ, king2009 said:

Ναι και ποσες φορες θα την πατησεις με τα πακετα και θα σε φανε τα λεπτα αστα να πανε. Συμφερει το gigamax και στα 23 οπως γραφεις οχι πανω απο 25 μετα ειναι αρκετα και μαζι με extra sim δινεις δρομο και το σταθερο σπιτι και παιζεις μπαλιτσα οπως πρεπει. Δεν ειμαστε ακομα στο επιπεδο Ευρωπης στα πακετα κυριως στις τιμες αλλα τουλαχιστον με τα απεριοριστα κατι παει να γινει να ξενοιασει ο κοσμος απο καρτες πακετα κτλ. 

Για να δώσεις δρόμο το σταθερό θα πρέπει να έχεις ήδη extrasim σε κάποιο συμβόλαιο πριν αρχές Φλεβάρη.10/2 σταματήσανε την έκδοση extrasim στα συμβόλαια.
 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, zerokill said:

 

Για να δώσεις δρόμο το σταθερό θα πρέπει να έχεις ήδη extrasim σε κάποιο συμβόλαιο πριν αρχές Φλεβάρη.10/2 σταματήσανε την έκδοση extrasim στα συμβόλαια.
 

Πρέπει να βγάλουν κάτι ανάλογο σύντομα, έστω και με κόφτη 😏

Link to comment
Share on other sites

Σημερινή προσφορά από cosmote. 

Φορητήτα σταθερού και τιμή για unlimited στα 25€. 

 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Antonio21 said:

Σημερινή προσφορά από cosmote. 

Φορητήτα σταθερού και τιμή για unlimited στα 25€. 

 

Πολύ καλή τιμή δίνουν!!!!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, zerokill said:

 

Για να δώσεις δρόμο το σταθερό θα πρέπει να έχεις ήδη extrasim σε κάποιο συμβόλαιο πριν αρχές Φλεβάρη.10/2 σταματήσανε την έκδοση extrasim στα συμβόλαια.
 

Ισχυει το ξερω. Για αυτο μολις βγηκαν οι extra sim περσι Μαρτιο και με το gigamax unlimited στα 13.50 ευρω εκατσε κουτι. Εχουμε 11 μηνες ακομα θα δουμε μετα. Στην αναγκη αν τις κοψουν που δεν προκειται το πιθανοτερο να τις βαλουν σε μεγαλυτερη τιμη αξιζει και το NEO unlimited μονο για router παλι πολυ καλυτερα απο την σταθερη συνδεση. Αν βαλουν κοφτη απλα καταστρεφουν το unlimited μετα πας η σε NEO οπως ειπα η σε whats up και βαζεις καθε βδομαδα το πακετο unlimited. Το σταθερο ειναι τελειως αχρηστο πια. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, king2009 said:

Αν βαλουν κοφτη απλα καταστρεφουν το unlimited μετα πας η σε NEO οπως ειπα η σε whats up και βαζεις καθε βδομαδα το πακετο unlimited. Το σταθερο ειναι τελειως αχρηστο πια. 

Συμφωνω στα παραπανω και να υπενθυμίσω οτι το εβδομαδιαίο unlimited βγαίνει 26€/4 εβδομαδες.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα πριν λίγο μου έδωσαν σε Γερμανό προσφορά για 2 whatsup σε unlimited 51,50€ σύνολο.

Μου είπε ότι μέχρι το Σάββατο έδιναν το unlimited 24 κάτι χωρίς προϋπόθεση σταθερού, γεγονός που συμφωνεί με όσα έγραψαν αρκετά παιδιά εδώ.

Περιμένω και προσφορά από τηλέφωνο. Αν είναι κάτω από 24-23€ θα το κάνω.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, VIPdriver said:

Μπραβο στην κοσμοτε που αρχισε να γινεται πιο ανταγωνιστικη.

Στην ουσία χτυπάει τιμές κάτω από αυτό που δίνουν οι άλλες δύο στο επίσημο site. Για να δούμε εάν θα απαντήσουν.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aektzhs 1 said:

Αρκεί το δίκτυο να αντέξει

Τα τελευταία χρονια, εχοντας τους 2πλασιους συνδρομητες απο τον ανταγωνισμο, εχει δοκιμαστει καλοκαιρια, Χριστουγεννα, Πασχα, 3ημερα. Μονο σε περίπτωση βλαβης εχει υπαρξει θεμα.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, VIPdriver said:

Τα τελευταία χρονια, εχοντας τους 2πλασιους συνδρομητες απο τον ανταγωνισμο, εχει δοκιμαστει καλοκαιρια, Χριστουγεννα, Πασχα, 3ημερα. Μονο σε περίπτωση βλαβης εχει υπαρξει θεμα.

Μην το λες. Τα καλοκαίρια υπάρχουν αρκετά μπουκώματα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, aektzhs 1 said:

Μην το λες. Τα καλοκαίρια υπάρχουν αρκετά μπουκώματα

Προσωπικα δεν μου ετυχε.

Link to comment
Share on other sites

On 8/4/2024 at 7:37 ΜΜ, djuan1988 said:

Και εμένα πριν λίγο μου έδωσαν σε Γερμανό προσφορά για 2 whatsup σε unlimited 51,50€ σύνολο.

Μου είπε ότι μέχρι το Σάββατο έδιναν το unlimited 24 κάτι χωρίς προϋπόθεση σταθερού, γεγονός που συμφωνεί με όσα έγραψαν αρκετά παιδιά εδώ.

Περιμένω και προσφορά από τηλέφωνο. Αν είναι κάτω από 24-23€ θα το κάνω.

Με πήραν για τηλεφωνική προσφορά και μου το έδωσαν στα 31€ 🤣 . Όταν της ανέφερα ότι μέχρι πριν 3 μέρες το έδιναν 21-22€, μου απάντησε αποκλείεται, δεν το έχουμε δώσει ποτέ τόσο χαμηλά.

Πραγματικά νομίζω το χειρότερο χαρακτηριστικό ενός πωλητή είναι να μην καταλαβαίνει με ποιον μιλάει και να λέει το ίδιο παραμύθι σε όλους. Ποια η πιθανότητα να πετύχει πώληση στη δική μου περίπτωση λέγοντας ασυναρτησίες;

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...