Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

51 minutes ago, dimtz said:

Δεν λες το τηλέφωνο μπας και γίνει κάτι και σε μας; Έχεις και το σταθερό εκεί;

2106297928 Δεν έχω σταθερό, αλλά μπορώ να βάλω από δικό μου άνθρωπο. Το θέμα δεν είναι αυτό, αλλά τα  88€ ρήτρα αποχώρησης συν ότι δεν δίνουν έξτρα σιμ, την οποία τη χρειάζομαι. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, katsiletra said:

2106297928 Δεν έχω σταθερό, αλλά μπορώ να βάλω από δικό μου άνθρωπο. Το θέμα δεν είναι αυτό, αλλά τα  88€ ρήτρα αποχώρησης συν ότι δεν δίνουν έξτρα σιμ, την οποία τη χρειάζομαι. 

Το σήμα σε καλύπτει;;;;

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, aektzhs 1 said:

Το σήμα σε καλύπτει;;;;

Από την Cosmote πολύ καλύτερα, γι αυτό κι είχα φύγει. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, katsiletra said:

Από την Cosmote πολύ καλύτερα, γι αυτό κι είχα φύγει. 

Extrasim σε συνδυασμό με σήμα όπως λες,είναι προτιμότερο να μην προχωρήσεις. Βέβαια αυτό εξαρτάται από εσένα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, katsiletra said:

2106297928 Δεν έχω σταθερό, αλλά μπορώ να βάλω από δικό μου άνθρωπο. Το θέμα δεν είναι αυτό, αλλά τα  88€ ρήτρα αποχώρησης συν ότι δεν δίνουν έξτρα σιμ, την οποία τη χρειάζομαι. 

Τα 88 ευρώ θα τα έχεις κάνει αποσβεση σε 3-4 μήνες. Δεν χάνεται αυτή η προσφορά! Και σιγά νομίζεις και η vf θα κρατήσει τις i4s αιώνια; 14 ευρώ για 2 χρόνια σκέψου πόσα θα γλυτώσεις σε βαθος 24 μηνών!

Φυσικά προυπόθεση να έχεις και σήμα της προκοπής στην πράσινη! 

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο, διαπίστωσα πάλι πρόβλημα στην ταχύτητά μου. Έκανα έλεγχο σύνδεσης μέσω της εφαρμογής και επιβεβαιώθηκε. Πάλι μου πρόσφεραν 500 λεπτά και 5gb, για όλους τους αριθμούς που παρακολουθώ στην εφαρμογή, για 2 εβδομάδες

Screenshot_2024-03-13-21-34-41-55_f366175fd211a9b31eaf788c453d42dc~2.jpg

Screenshot_2024-03-13-22-00-35-97_f366175fd211a9b31eaf788c453d42dc~2.jpg

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, sou_d said:

Πριν λίγο, διαπίστωσα πάλι πρόβλημα στην ταχύτητά μου. Έκανα έλεγχο σύνδεσης μέσω της εφαρμογής και επιβεβαιώθηκε. Πάλι μου πρόσφεραν 500 λεπτά και 5gb, για όλους τους αριθμούς που παρακολουθώ στην εφαρμογή, για 2 εβδομάδες

Screenshot_2024-03-13-21-34-41-55_f366175fd211a9b31eaf788c453d42dc~2.jpg

Screenshot_2024-03-13-22-00-35-97_f366175fd211a9b31eaf788c453d42dc~2.jpg

Επιτέλους τα αυτονόητα 

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MIKU said:

Επιτέλους τα αυτονόητα 

Είναι η δεύτερη φορά που συμβαίνει. Είχε γίνει και αρχές Μαρτίου. Ουσιαστικά ο μήνας βγήκε τζάμπα, για όλους τους αριθμούς που διαχειρίζομαι

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, katsiletra said:

Από την Cosmote πολύ καλύτερα, γι αυτό κι είχα φύγει. 

Κοιταξε επειδή έχουμε και οι δυο παρόμοια εμπειρία στα Ιωαννινα απ την Cosmote, εγω στη θέση σου ίσως να μην άλλαζα. 

Εγώ προσωπικά εχω COSMOTE επειδή κινούμαι πολυ στην Αθήνα που χρειάζομαι δεδομένα λόγω δουλειας. 

Στα Ιωαννινα είναι πολλά σημεία που δεν παλεύεται. Ούτε για τα πολυ βασικά. 

Την τελική απόφαση εσυ την παίρνεις, ζύγισε θετικά-αρνητικα και πράξε αναλόγως! 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, VIPdriver said:

Εάν το tethering της Cosmote μου δίνει 2ψηφια και της βόνταφον μονοψήφια, τότε καταλάβαινει κάποιος ποιός έχει το προβλημα. Εντωμεταξύ και η Nova μου δίνει 2ψηφια...

Χωρίς πλάκα: γιατί παραμένεις στη Vodafone; Εννιά στα δέκα μηνύματά σου είναι αρνητικά για το δίκτυο. Φεύγεις και ησυχάζεις. Και μην αναφέρεις το οικονομικό από τη στιγμή που δε σε καλύπτει το δίκτυο...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, panos.k2 said:

Κοιταξε επειδή έχουμε και οι δυο παρόμοια εμπειρία στα Ιωαννινα απ την Cosmote, εγω στη θέση σου ίσως να μην άλλαζα. 

Εγώ προσωπικά εχω COSMOTE επειδή κινούμαι πολυ στην Αθήνα που χρειάζομαι δεδομένα λόγω δουλειας. 

Στα Ιωαννινα είναι πολλά σημεία που δεν παλεύεται. Ούτε για τα πολυ βασικά. 

Την τελική απόφαση εσυ την παίρνεις, ζύγισε θετικά-αρνητικα και πράξε αναλόγως! 

Δεν αλλάζω τώρα, έχω και για την σύζυγο το ίδιο πρόγραμμα στη Vodafone και δεν μπαίνω στη διαδικασία αυτή, χωρίς τις έξτρα σιμ. Επίσης στο σπίτι η Cosmote πιάνει μόνο Edge. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, katsiletra said:

Δεν αλλάζω τώρα, έχω και για την σύζυγο το ίδιο πρόγραμμα στη Vodafone και δεν μπαίνω στη διαδικασία αυτή, χωρίς τις έξτρα σιμ. Επίσης στο σπίτι η Cosmote πιάνει μόνο Edge. 

Το σήμα είναι το α και το ω. Όσο οικονομικό ή κορυφαίο πρόγραμμα να έχει μια εταιρεία, αν δεν έχεις σήμα στο σπίτι ή στη δουλειά, δεν κάθεσαι

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, katsiletra said:

Δεν αλλάζω τώρα, έχω και για την σύζυγο το ίδιο πρόγραμμα στη Vodafone και δεν μπαίνω στη διαδικασία αυτή, χωρίς τις έξτρα σιμ. Επίσης στο σπίτι η Cosmote πιάνει μόνο Edge. 

Σε όλη την περιοχή θες να πεις. 
Με το ζόρι εχει σημα για τα βασικά σε εξωτερικούς χωρους. 
Και εμένα στο σπίτι που δείχνει «4G», σαν edge είναι. 
Μονο όταν πιάνει 5G είναι λειτουργικη

Και για που να μιλήσω αλλου μέσα στην πόλη; Ν. Ζερβα-Πλατεία Ομήρου-Δομπολη και γύρω χάλια μαύρα. Βοτανικός-Γαριβάλδη-Σφαγεία στα περισσότερα σημεία κάκιστη η κατάσταση. Μεγάλου Αλεξάνδρου-Καραβατια, η απόλυτη πανωλεθρία. 
Στο καστρο δυσκολεύεται στα στενά και κρυφά σημεία. Στο γύρο της λίμνης αν πιάσει από το κοτέτσι στις λιγκιαδες κανεις το Σταύρο σου για να στείλεις ένα μήνυμα iMessage. Τουλάχιστον έχουν φοβερό δίκτυο στο κέντρο και στα εκτός αστικού ιστού (Τσιφλικοπουλο, Νεοχωροπουλο, Εξοχη-Νέα Ζωη, Ελεούσα, Αμφιθέα, Πέραμα…)

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, katsiletra said:

2106297928 Δεν έχω σταθερό, αλλά μπορώ να βάλω από δικό μου άνθρωπο. Το θέμα δεν είναι αυτό, αλλά τα  88€ ρήτρα αποχώρησης συν ότι δεν δίνουν έξτρα σιμ, την οποία τη χρειάζομαι. 

Το τηλεφώνημα από αυτό το νούμερο, ήταν τυχαίο, τους είχες ζητήσει προσφορά τώρα ή έστω παλιότερα και είχαν κρατήσει το νούμερο σου, ήσουν πότε πελάτης τους με αυτό το νούμερο, πως προέκυψε δηλαδή;

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Serafeim1981 said:

Χωρίς πλάκα: γιατί παραμένεις στη Vodafone; Εννιά στα δέκα μηνύματά σου είναι αρνητικά για το δίκτυο. Φεύγεις και ησυχάζεις. Και μην αναφέρεις το οικονομικό από τη στιγμή που δε σε καλύπτει το δίκτυο...

Εσυ γιατί λες;

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, katsiletra said:

Μόλις με πήραν από Cosmote, και μου πρότειναν το  unlimited στα 14,04€.  🤔🤔

Η τιμή αυτή είναι πραγματικά εξαιρετική και χωρίς σταθερό όπως μας αναφέρατε. 

Θα καλέσω να ρωτήσω. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antonio21 said:

Η τιμή αυτή είναι πραγματικά εξαιρετική και χωρίς σταθερό όπως μας αναφέρατε. 

Θα καλέσω να ρωτήσω. 

Το καλό είναι οτι παίζουν καλές τιμές στα unlimited και στην πράσινη και στην κόκκινη και φέτος ειδικά ηταν η πρώτη φόρα που πήρα εξαιρετικές τιμές για το σύνολο των συμβολαίων μου χωρίς απειλές για φορητοτητα και χωρίς να μπαίνω στην διαδικασία να εξηγώ τα αυτονόητα.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, terkos2 said:

Το τηλεφώνημα από αυτό το νούμερο, ήταν τυχαίο, τους είχες ζητήσει προσφορά τώρα ή έστω παλιότερα και είχαν κρατήσει το νούμερο σου, ήσουν πότε πελάτης τους με αυτό το νούμερο, πως προέκυψε δηλαδή;

Δεν είχα ζητήσει προσφορά. Απλώς έφυγα τον περασμένο Ιούλιο προς Vodafone, λόγω της προσφοράς που μου είχε δώσει. Ήμουν Cosmote 20 χρόνια και δεν με πήρανε για αντιπροσφορά. Την πρώτη φορά που με ενόχλησε ο συγκεκριμένος αριθμός ήταν το Γενάρη στα 23€ και τώρα την τελευταία εβδομάδα, με έπαιρνε κάθε μέρα και χτες μίλησα. Απλώς με βόλεψε καλύτερα τελικά η Vodafone από άποψη σήματος και τελικά με την έξτρα σιμ. Έχω και ένα back up αριθμό Cosmote Neo για κάποια ταξίδια που κάνω, αλλά προς το παρόν δεν χρειάστηκε.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, katsiletra said:

Μόλις με πήραν από Cosmote, και μου πρότειναν το  unlimited στα 14,04€.  🤔🤔

Ψάξτο λίγο στους όρους πριν το τελευταίο κλικ στην εφαρμογή για ενεργοποίηση , εμένα μου έδωσαν 20gigamax με 9,59 και unlimited με 12,50 

 

 

 

 

unlimoffer.png

20offer.png

COSunli.png

COS20GB.png

Edited by kosmous
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kosmous said:

Ψάξτο λίγο στους όρους πριν το τελευταίο κλικ στην εφαρμογή για ενεργοποίηση , εμένα μου έδωσαν 20gigamax με 9,59 και unlimited με 12,50 

 

 

COS20GB.png

COSunli.png

Είμαι στη Vodafone, δεν μπορώ να το δω αυτό που λες.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, katsiletra said:

Είμαι στη Vodafone, δεν μπορώ να το δω αυτό που λες.

Τότε πες τους να σου στείλουν την προσφορά με mail.

Link to comment
Share on other sites

Just now, kosmous said:

Τότε πες τους να σου στείλουν την προσφορά με mail.

Προς το παρόν δεν με ενδιαφέρει. Αλλά όπως με ενημέρωσαν η τιμή είναι για τους πρώτους 8 μήνες, όπως βλέπω και για σε σένα το ίδιο και μετά πάει στα 23€ αν θυμάμαι καλά. Καινούριες πατέντες αυτές. 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, kosmous said:

Ψάξτο λίγο στους όρους πριν το τελευταίο κλικ στην εφαρμογή για ενεργοποίηση , εμένα μου έδωσαν 20gigamax με 9,59 και unlimited με 12,50 

 

 

 

 

unlimoffer.png

20offer.png

COSunli.png

COS20GB.png

Εσυ αυτη τη στιγμή είσαι σε καρτοκινητό;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, zerokill said:

Το καλό είναι οτι παίζουν καλές τιμές στα unlimited και στην πράσινη και στην κόκκινη και φέτος ειδικά ηταν η πρώτη φόρα που πήρα εξαιρετικές τιμές για το σύνολο των συμβολαίων μου χωρίς απειλές για φορητοτητα και χωρίς να μπαίνω στην διαδικασία να εξηγώ τα αυτονόητα.

Κακά τα ψέματα αυτό ήταν κατόρθωμα της Nova.

Έδωσε εκείνα τα πακέτα τον Ιανουάριο του 2023 και μπήκαν όλοι στη διαδικασία να ακολουθήσουν.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλέον αντιλαμβάνομαι πως όσο περνούν τα χρόνια όλα γίνονται πιο περίπλοκα και σύνθετα και τελικά αντί να ομαλοποιείτε η αγορά, τόσο πιο χάος επικρατεί.

Και δεν μιλώ μόνο για την κινητή τηλεφωνία που γίνεται πάρτι με εμπορικές τιμές, ονομαστικές τιμές, προσφορές, εκπτώσεις, αναπροσαρμογές, 18μηνα, 24μηνα συμβόλαια που μπορεί να αλλάξουν τα πάγια τον 13ο μήνα ή άλλα που άλλο πάγιο έχεις στο πρώτο 8μηνο και άλλο έπειτα...

Όσο για τις περιβόητες προσφορές, στον κάθε έναν ξεχωριστά κάνουν άλλη προσφορά με άλλους όρους αναπροσαρμογής, και  τελικά βλέπεις στα 100 άτομα να υπάρχουν 100 διαφορετικές χρεώσεις, χωρίς υπερβολή!

Ενώ υπάρχουν και αυτοί που δεν τους κάνουν καθόλου προσφορά...

Θα μου πεις κάποιοι "κερδίζουν" και κάποιοι "χάνουν"

Τέλος οι ρυθμιστικές αρχές πιστεύω τελικά πως υπάρχουν για να βολεύονται κάποιοι ημέτεροι παίρνοντας τεράστιους μισθούς για να μας κοροϊδεύουν μέσα στα μούτρα μας, ότι και καλά προασπίζονται το δίκαιο του πελάτη.

ΑΠΟΛΥΤΟ ΧΑΟΣ...

Όσο για την αγορά της ενέργειας... Να μη μιλήσω γιατί θα βγω και εκτός θέματος.

Edited by jimmis11
Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...