Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν κατάλαβα καλά έκανε αίτημα φορητότητας σε vodafone και της έκαναν αντιπρόταση στα 29€. 
Έχει κανένας αριθμό να πάρουμε για προσφορά και μείς που λήγει το συμβόλαιο!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, sot-1988 said:

Αν κατάλαβα καλά έκανε αίτημα φορητότητας σε vodafone και της έκαναν αντιπρόταση στα 29€. 
Έχει κανένας αριθμό να πάρουμε για προσφορά και μείς που λήγει το συμβόλαιο!

Αν εννοείς την κοπέλα μου ήταν vf και πήρε το τμήμα προσφορών της COSMOTE για να πάρει προφορά. Στην αρχή έκαναν μια γελοία προσφορά και μετά από πίεση έδωσαν αυτήν την τιμή. Ο μόνος λόγος που πηγαίνει COSMOTE είναι γιατί η Vodafone στην περιοχή δεν βλέπεται

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Antonio21 said:

Τους έδωσε όμως το Unlimited στα 29€??

Εγώ με Cosmote One στα 22,15 θα το έπαιρνα (από 29-30 πλέον λόγω μη έκπτωσης). 30% δίνουν έκπτωση αυτόν τον καιρό αν συνδυάσεις σταθερό. Το 10% που πήραν αυτοι είναι ψίχουλα 😉 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, sot-1988 said:

Εγω ήδη πελάτης cosmote  15 χρόνια μου δίνουν το unlimited στα 34,5

Και στην κοπέλα μου για να πάει 34.50€/μήνα το έδιναν και φυσικά και το αρνήθηκε. Πίεσε για καλύτερη προσφορά και τα κατάφερε. Ίσως μια μέρα με την λήξη του συμβολαίου μια φορητότητα σε καρτοκινητό άλλης εταιρείας τους ξυπνήσει. Για εμένα το καλύτερο είναι να πάρεις τηλ στο τμήμα προσφορών COSMOTE ή στο value deals και να πιέσεις

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sot-1988 said:

Το τηλέφωνο όμως από το τμήμα προσφορών ποιο είναι; Γιατί όταν παίρνεις στην εξυπηρέτηση δεν στο δίνουν.

Σε συνδέουν αυτοί ή κάνουν αίτημα να σε καλέσουν 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Gv2008 said:

Σε συνδέουν αυτοί ή κάνουν αίτημα να σε καλέσουν 

Έκαναν αίτημα να πάρουν την κοπέλα μου

1 minute ago, sot-1988 said:

Ναι μου έκαναν τώρα από 37,5 τελικά στα 34,5 

Θα στο δώσουν παρακάτω αν πάρεις στο τμήμα προσφορών 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, paanos said:

Εγώ με Cosmote One στα 22,15 θα το έπαιρνα (από 29-30 πλέον λόγω μη έκπτωσης). 30% δίνουν έκπτωση αυτόν τον καιρό αν συνδυάσεις σταθερό. Το 10% που πήραν αυτοι είναι ψίχουλα 😉 

Τρέχει τέτοια προσφορά; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antonio21 said:

Τρέχει τέτοια προσφορά; 

Μάλλον...

Εγώ είχα συμφωνήσει για 27,76€ και ο 2ος λογαριασμός μου ήρθε 21,23€

https://myphone.gr/forum/topic/18647/?do=findComment&comment=7203680

 

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, spookype20 said:

Μάλλον...

Εγώ είχα συμφωνήσει για 27,76€ και ο 2ος λογαριασμός μου ήρθε 21,23€

https://myphone.gr/forum/topic/18647/?do=findComment&comment=7203680

 

ειμαι σε σταθερη 100 με οπτικη ινα εως το σπιτι με 28,5 . κινητο και σταθερο ληγουν μαζι.ποια προσφορα θεωρειτε καλη για την ιδια ταχυτητα στο σπιτι και για απεριοριστα ολα στο κινητο; να τους ενοχλησω εγω; και ποσο καιρο πριν ληξει;

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, kainotomia said:

ειμαι σε σταθερη 100 με οπτικη ινα εως το σπιτι με 28,5 . κινητο και σταθερο ληγουν μαζι.ποια προσφορα θεωρειτε καλη για την ιδια ταχυτητα στο σπιτι και για απεριοριστα ολα στο κινητο; να τους ενοχλησω εγω; και ποσο καιρο πριν ληξει;

Κάνα δίμηνο πριν λήξει το συμβόλαιο σου 

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και η σειρά της γυναίκας...

Cosmote 5GB, 2000sms, απεριόριστες κλήσεις στα 14,93€ (με Cosmote One λόγω της ίδιας διεύθυνσης)

To συμβόλαιο λήγει 21.10.2023

Τώρα ζητάνε... για ανανέωση ακατεβατα όπως μου είπαν!!!

image.thumb.png.3fed05ce443c12e66a2751129bea5d28.png

Δεν υπάρχει περίπτωση να δώσει αυτά τα λεφτά... ακόμα και τα 15€ ήταν πολλά για την χρήση της.

Πάμε σε φορητότητα σήμερα; Το συμβόλαιο αναφέρει ως ποινή 8,93€ για τον τελευταίο μήνα.

Μπορώ στις 21.10.2023 να ζητήσω καρτοκινητό Cosmote;

 

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, spookype20 said:

Ήρθε και η σειρά της γυναίκας...

Cosmote 5GB, 2000sms, απεριόριστες κλήσεις στα 14,93€ (με Cosmote One λόγω της ίδιας διεύθυνσης)

To συμβόλαιο λήγει 21.10.2023

Τώρα ζητάνε... για ανανέωση ακατεβατα όπως μου είπαν!!!

image.thumb.png.3fed05ce443c12e66a2751129bea5d28.png

Δεν υπάρχει περίπτωση να δώσει αυτά τα λεφτά... ακόμα και τα 15€ ήταν πολλά για την χρήση της.

Πάμε σε φορητότητα σήμερα; Το συμβόλαιο αναφέρει ως ποινή 8,93€ για τον τελευταίο μήνα.

Μπορώ στις 21.10.2023 να ζητήσω καρτοκινητό Cosmote;

 

Στις 22.10.2023 θα σου έλεγα για να είσαι 100 τοις εκατό σίγουρος,μπορείς αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια ρήτρα μετατροπής σε καρτοκινητό(πχ 30 ευρώ). Επίσης μέχρι τις 21.10.2023 πιθανότατα να έχει πάει το μεσαίο πακέτο καρτοκινητής στα 11.50€ και το μικρό να μην υπάρχει(βλέπε Vodafone CU)

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και η σειρά της γυναίκας...
Cosmote 5GB, 2000sms, απεριόριστες κλήσεις στα 14,93€ (με Cosmote One λόγω της ίδιας διεύθυνσης)
To συμβόλαιο λήγει 21.10.2023
Τώρα ζητάνε... για ανανέωση ακατεβατα όπως μου είπαν!!!
image.thumb.png.3fed05ce443c12e66a2751129bea5d28.png
Δεν υπάρχει περίπτωση να δώσει αυτά τα λεφτά... ακόμα και τα 15€ ήταν πολλά για την χρήση της.
Πάμε σε φορητότητα σήμερα; Το συμβόλαιο αναφέρει ως ποινή 8,93€ για τον τελευταίο μήνα.
Μπορώ στις 21.10.2023 να ζητήσω καρτοκινητό Cosmote;
 
Για να είσαι σίγουρος μπορείς να πάρεις το 13888 και να ζητήσεις μετατροπή σε καρτοκινητο. Θα επικοινωνήσουν μαζί σου από το τμήμα διακοπών και θα σε καθοδηγήσουν από εκεί. Ίσως σου κάνουν και κάποια προσφορά. Η φορητότητα σε καρτοκινητο άλλης εταιρείας γίνεται σχετικά πιο γρήγορα

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέσω chat κανεις αίτημα και σε καλούν σε 1-2 μέρες. Από εκεί κάνουν καλύτερες προσφορές 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Στις 22.10.2023 θα σου έλεγα για να είσαι 100 τοις εκατό σίγουρος,μπορείς αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια ρήτρα μετατροπής σε καρτοκινητό(πχ 30 ευρώ). Επίσης μέχρι τις 21.10.2023 πιθανότατα να έχει πάει το μεσαίο πακέτο καρτοκινητής στα 11.50€ και το μικρό να μην υπάρχει(βλέπε Vodafone CU)

 

5 ώρες πριν, AlexM2 said:

Για να είσαι σίγουρος μπορείς να πάρεις το 13888 και να ζητήσεις μετατροπή σε καρτοκινητο. Θα επικοινωνήσουν μαζί σου από το τμήμα διακοπών και θα σε καθοδηγήσουν από εκεί. Ίσως σου κάνουν και κάποια προσφορά. Η φορητότητα σε καρτοκινητο άλλης εταιρείας γίνεται σχετικά πιο γρήγορα

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

2 ώρες πριν, paanos said:

Μέσω chat κανεις αίτημα και σε καλούν σε 1-2 μέρες. Από εκεί κάνουν καλύτερες προσφορές 

Πήγα σε κατάστημα Γερμανός. Μου είπε να κάνω αίτηση για καρτοκινητό 10 ημέρες πριν την λήξη της ανανέωσης συμβολαίου.

Αυτό με την χρέωση για μετατροπή σε καρτοκινητό δεν το ρώτησα!

Μάλλον με βλέπω για CU, τρέχει μια προσφορά για διπλασιασμό παροχών στα πακέτα για 1χρόνο

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μου καναν σημερα μολις μια προσφορα 100αρα γραμμη απεριοριστα σταθερα κ κινητα κ σε δυο κινητα 1000λεπτα προς ολους κ 10€ στην καρτα συν 100€ σε ενα απο τα δυο ( μια φορα) για δυο χρονια στα 28,9€ τι ειναι αυτο τωρα , παιζουν τετοιες προσφορες η εγω εχω χασει απεισοδια?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimispapas said:

Καλημερα μου καναν σημερα μολις μια προσφορα 100αρα γραμμη απεριοριστα σταθερα κ κινητα κ σε δυο κινητα 1000λεπτα προς ολους κ 10€ στην καρτα συν 100€ σε ενα απο τα δυο ( μια φορα) για δυο χρονια στα 28,9€ τι ειναι αυτο τωρα , παιζουν τετοιες προσφορες η εγω εχω χασει απεισοδια?

Παίζουν και τέτοιες προσφορές και μάλιστα αν σε καλύπτει η εταιρεία είναι ιδανική 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, aektzhs 1 said:

Παίζουν και τέτοιες προσφορές και μάλιστα αν σε καλύπτει η εταιρεία είναι ιδανική 

Με υπερκαλυπτει απλα μου εκανε πολυ μεγαλη εντυπωση 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη βοήθεια και τις συμβουλές σας. Είμαι στο πρόγραμμα απεριόριστες κλήσεις, 5GB Internet και 2000 SMS με τιμή 17 ευρώ (ήταν 22 αλλά έπεσε στα 17 λόγω μιας έκπτωσης 5 ευρώ από νέα σύνδεση COSMOTE TV). Μου ήρθε μια προσφορά για ανανέωση σε απεριόριστα όλα ( ομιλία και Internet) στα 24,5 ευρώ. Λέτε να την δεχτώ ή να πιέσω μέσω διακοπής ή φορητότητα για κάτι καλύτερο; Υπάρχει περίπτωση να κατέβει κι άλλο? (σημ.έχω και το πεντάευρο έκπτωση και η προσφορά ισχύει μέχρι σήμερα)

Edited by fourdim
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fourdim said:

Παιδιά τη βοήθεια και τις συμβουλές σας. Είμαι στο πρόγραμμα απεριόριστες κλήσεις, 5GB Internet και 2000 SMS με τιμή 17 ευρώ (ήταν 22 αλλά έπεσε στα 17 λόγω μιας έκπτωσης 5 ευρώ από νέα σύνδεση COSMOTE TV). Μου ήρθε μια προσφορά για ανανέωση σε απεριόριστα όλα ( ομιλία και Internet) στα 24,5 ευρώ. Λέτε να την δεχτώ ή να πιέσω μέσω διακοπής ή φορητότητα για κάτι καλύτερο; Υπάρχει περίπτωση να κατέβει κι άλλο? (σημ.έχω και το πεντάευρο έκπτωση και η προσφορά ισχύει μέχρι σήμερα)

Εννοείται την δέχεσαι γιατί η τιμή είναι εξαιρετική. Βέβαια, μόνο εφόσον χρειάζεσαι τις προσφερομενες υπηρεσίες καθως η διαφορά είναι 8€ που σημαίνει ότι σε βάθος 2ετιας είναι 200€ περίπου αύξηση στον προϋπολογισμό σου. 

Εαν ομως είναι 24,5-5€ τότε η διαφορά είναι μόλις 2,5€ οπότε για γοση μικρή διαφορά εγω θα το έκανα και θα είχα το κεφάλι μου ήσυχο. 

 

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχουμε κάποιο τηλέφωνο για δυνατή προσφορά για το cosmote όλα απεριόριστα για μεταφορά από vodafone cu. Δεν έχω σταθερό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...