Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, Antonio21 said:

Με τι δέσμευση 24 μήνες η 18;

Φοβερή τιμή!! 

Έχει πάρει κάποιος φίλος προσφορά με 2 γραμμές; 

24 μήνες καθώς επιστρέφω με φορητότητα, αν έκανα μετατροπή από καρτοκινητό θα έκανα 18μηνο.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ήξερα όταν έλεγα ότι παραείναι καλό για να είναι αληθινό. Η αίτηση σταθερής μου ακυρώθηκε χωρίς να με ενημερώσουν. Με 3 διαφορετικούς υπαλλήλους που μίλησα ΚΑΝΕΙΣ δεν ξέρει τον λόγο και είπαν οτι θα με καλέσουν από το "τεχνικό" για να με ενημερώσουν.

Στο ερώτημά μου, τι γίνεται άμα πάρω την καρτα SIM (υπογράψω συμβόλαιο κινητής δηλαδή) και δεν έχει περασμένη την έκπτωση λόγω σταθερής, μου απάντησαν οτι θα μιλήσω μαζί τους και θα το αναλάβουν αυτοί το πρόβλημα με την διαφορά. 

Μια φορά πέτυχα καλή προσφορά σε αυτά και θα μου βγάλουν το λάδι χωρίς λόγο.......
Θα τους καλώ κάθε μέρα γιατί αλλιώς δεν θα βγάλουμε άκρη

Link to comment
Share on other sites

Η ρήτρα του αδερφού μου είναι 106 ευρώ 24 άρα γραμμή( nova) και το έχει από Σεπτέμβριο. Περιμένει ακόμα τηλ από υπάλληλο της cosmote για να προχωρήσει στην αίτηση φορητότητας. Το περίεργο είναι ότι και στο χωριό του σε άλλη γραμμή που έχει nova 24 αρι που λήγει σε 4 μήνες τον είπαν πάλι ίδια ρήτρα 106 ευρώ.

5 minutes ago, tasosathan said:

Κάτι ήξερα όταν έλεγα ότι παραείναι καλό για να είναι αληθινό. Η αίτηση σταθερής μου ακυρώθηκε χωρίς να με ενημερώσουν. Με 3 διαφορετικούς υπαλλήλους που μίλησα ΚΑΝΕΙΣ δεν ξέρει τον λόγο και είπαν οτι θα με καλέσουν από το "τεχνικό" για να με ενημερώσουν.

Στο ερώτημά μου, τι γίνεται άμα πάρω την καρτα SIM (υπογράψω συμβόλαιο κινητής δηλαδή) και δεν έχει περασμένη την έκπτωση λόγω σταθερής, μου απάντησαν οτι θα μιλήσω μαζί τους και θα το αναλάβουν αυτοί το πρόβλημα με την διαφορά. 

Μια φορά πέτυχα καλή προσφορά σε αυτά και θα μου βγάλουν το λάδι χωρίς λόγο.......
Θα τους καλώ κάθε μέρα γιατί αλλιώς δεν θα βγάλουμε άκρη

Σε κατάστημα άραγε θα υπάρχει αυτή η προσφορά; Γιατί από ότι κατάλαβα σε κατάστημα Γερμανός η cosmote όλα γίνονται στο λεπτό.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, panbet said:

Σε κατάστημα άραγε θα υπάρχει αυτή η προσφορά; Γιατί από ότι κατάλαβα σε κατάστημα Γερμανός η cosmote όλα γίνονται στο λεπτό.

Νομίζω οτι υπάρχει (σύμφωνα με αυτά που έχουν αναφερθεί) αλλά τώρα έχω κάνει ηδη τις αιτήσεις μέσω τηλεφώνου. Δεν θα ειναι άσκοπο να πάω απο κατάστημα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, tasosathan said:

Νομίζω οτι υπάρχει (σύμφωνα με αυτά που έχουν αναφερθεί) αλλά τώρα έχω κάνει ηδη τις αιτήσεις μέσω τηλεφώνου. Δεν θα ειναι άσκοπο να πάω απο κατάστημα?

Ναι, περίμενε ακόμα λίγο, αλλά αν δεις ότι δεν προχωράει πάνε σε κατάστημα να γίνει η δουλειά σου σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, tasosathan said:

Νομίζω οτι υπάρχει (σύμφωνα με αυτά που έχουν αναφερθεί) αλλά τώρα έχω κάνει ηδη τις αιτήσεις μέσω τηλεφώνου. Δεν θα ειναι άσκοπο να πάω απο κατάστημα?

Θα δουν οτι υπάρχει ήδη αίτηση σε εκκρεμότητα και θα σου πουν να μιλήσεις με το 13888. Έτσι την πάτησα πέρυσι και περίμενα στο κρύο στην ουρα 1 ωρα μεχρι να μπω μεσα.!

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, petpapoy said:

Θα δουν οτι υπάρχει ήδη αίτηση σε εκκρεμότητα και θα σου πουν να μιλήσεις με το 13888. Έτσι την πάτησα πέρυσι και περίμενα στο κρύο στην ουρα 1 ωρα μεχρι να μπω μεσα.!

Το θέμα είναι οτι αυτοί στο 13888 δεν εχω ιδεα αν βλεπουν αίτηση σε εκκρεμότητα ή οχι.
Εσύ τι έκανες σε αυτή την παρόμοια περίπτωση? Κάθε μέρα τηλ πχ?

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι επειδή η υπάλληλος μου είχε αφήσει τα στοιχεία της το έλυσα με αυτήν μιλώντας συνεχώς μαζί της.

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Έχω κατω από το ιδιο ΑΦΜ 3 τηλέφωνα και 1 ακόμα σε διαφορετικό ΑΦΜ.
Σύνδεση i) Σταθερό+Ίντερνετ 50 COSMOTE από 50€ το μηνα μετα από τηλ.επικοινωνία το πηγαμε στα 32€ με την προσθήκη COSMOTE tv entry pack. Ομως αντι να ενεργοποιηθεί σε 24 ώρες μου ειπαν ότι υπάρχει πρόβλημα και εχει περάσει ηδη μια βδομάδα και δεν εχει ενεργοποιηθεί ούτε το νέο συμβόλαιο ούτε η TV. Μου ειπαν πως εχει κολλησει το σύστημα και να περιμενω.

Συνδεση ii)(διαφορετικό ΑΦΜ) Πρόγραμμα κινητής COSMOTE χωρίς δέσμευση στα 20€ περιπου δεν είμαι σιγουρος 

Σύνδεση iii) Gigamax 10GB 2000 sms unlt λεπτα στα 25€ το μηνα 

Σύνδεση iv) Nova F2G εδώ πέρα έχουμε μεγαλο θεμα καθώς όταν έγινε η φορητότητα σε νοβα πέρασαν ολα τα στοιχεια σωστα εκτός από το ονομα που έβαλαν του γιου μου (ανήλικος) και ολα τα αλλά (ΑΦΜ , ημ.γέννησης +++) δικά μου. Με αποτέλεσμα να μην μπορούμε να επικοινωνήσουμε με την εξυπηρέτηση και να από τυχαίνει η ταυτοποίηση και φτασαμε στο σημειο να μας το κλεισουν στα μουτρα στο 13800 γιατί δεν το ξεραμε μέχρι τοτε ότι ειχαν περαστεί λαθος τα στοιχεια. Να μην πολυλογώ αν γινει COSMOTE αυτο το νουμερο πρέπει πρωτα να γινει η αλλαγή του ονόματος που έχω στειλει ηδη φόρμα επικοινωνίας αλλά σκέφτομαι να παω και σε κατάστημα. Για αυτη την συνδεση iv) εχει γινει και προσφορά από την κοσμοτε αν συνδυαστεί με το σταθερο 7,29€ το μηνα με 2,5GB+3GB one + 1GB λογαριασμός και unlimited λεπτα. Ομως σε αλλο ΑΦΜ έχω και σταθερο και Ίντερνετ και τηλεοραση και ενα ακόμα κινητο σε Nova. Αν το μεταφέρουμε εκει ίσως γινετια καλυτερη προσφορά σε Nova? Συγνώμη για το off topic. 
 

Για τις συνδέσεις i)ii)iii) τωρα: εάν κανω απόπειρα να τα μεταφέρω ολα σε Nova και καλεσω μετα το τμήμα προσφορών της COSMOTE γινεται να πάρω το fiber 50 στα 26€ και 2 ( ή 3 με την συνδεση iv) ) Unlimited all στα 13€ το ενα  όπως λετε παραπάνω ;

Edited by panos43
Link to comment
Share on other sites

Just now, petpapoy said:

Η αλήθεια είναι ότι επειδή η υπάλληλος μου είχε αφήσει τα στοιχεία της το έλυσα με αυτήν μιλώντας συνεχώς μαζί της.

Έτσι έκανα και εγώ στην αρχή. Όμως η υπάλληλος που με είχε αναλάβει για την προσφορά, έβλεπε ότι πάει κανονικά η αίτηση παρόλο που σε SMS και στο myCosmote έβλεπα οτι ειχε ακυρωθεί. Οπότε κάτι μου λέει οτι δεν ξέρει τι πάει στραβά. Στο 13888 κατευθείαν μου είπαν οτι ακυρώθηκε. 
 

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο πήγε σε κατάστημα Γερμανός ο αδερφός μου και του είπαν δεν υπάρχει αυτή η προσφορά( Στο τηλ που του έκαναν) με 27,90 50αρα η 100αρα vdsl και δώρο δύο κινητά με 1000 λεπτά προς όλους και 10 ευρώ το καθένα ξεχωριστά. Ότι να ναι.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναμίλησα με την κοπέλα που μου είχε κάνει την αίτηση σταθερης και κινητής. Την είπα οτι το 13888 μου είπε να ξανακάνω αίτηση (κάτι που όντως μου το είπαν), αλλά με καθησύχασε ότι το προώθησε αυτή εσωτερικά και δεν χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο. Την είπα τι λέει το myCosmote, αλλά μου λέει να μην το δίνω σημασία

Δεν τους ξανακαλώ αυτή την βδομάδα. Ρεζίλι γίνομαι, τους έχω πάρει καμια 10αρια φορές και όλοι με πετάνε από δω και απο εκεί

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, tasosathan said:

Ξαναμίλησα με την κοπέλα που μου είχε κάνει την αίτηση σταθερης και κινητής. Την είπα οτι το 13888 μου είπε να ξανακάνω αίτηση (κάτι που όντως μου το είπαν), αλλά με καθησύχασε ότι το προώθησε αυτή εσωτερικά και δεν χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο. Την είπα τι λέει το myCosmote, αλλά μου λέει να μην το δίνω σημασία

Δεν τους ξανακαλώ αυτή την βδομάδα. Ρεζίλι γίνομαι, τους έχω πάρει καμια 10αρια φορές και όλοι με πετάνε από δω και απο εκεί

Αν διαβάσεις την ιστορία μου (σε παλιότερα ποστ) θα καταλάβεις! 

Δεν με ένοιαξε καθόλου το ρεζίλι από την στιγμή που πήρα 1 χρόνο πριν το unlimited 32.50€ περίπου. 

Να επιμένεις. 

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, panbet said:

Πριν λίγο πήγε σε κατάστημα Γερμανός ο αδερφός μου και του είπαν δεν υπάρχει αυτή η προσφορά( Στο τηλ που του έκαναν) με 27,90 50αρα η 100αρα vdsl και δώρο δύο κινητά με 1000 λεπτά προς όλους και 10 ευρώ το καθένα ξεχωριστά. Ότι να ναι.

Θα κοιτάξω να πάω και εγώ σε κατάστημα αλλά μου φαίνεται αδύνατο να δώσουν τις παραπάνω προσφορές. Με τα τηλέφωνα γίνεται καλύτερη δουλειά. 

Link to comment
Share on other sites

Στα καταστήματα υπάρχουν ήδη αυτές οι τιμές που ανέφερα και εγώ, απλώς δεν δίνουν τα δωρεάν πάγια και τις δωροεπιταγές. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας  με πηραν τηλέφωνο απο το τμήμα προσφορών 2106292499 και μου πρότειναν να φέρω τρία νούμερα απο την κόκκινη .Προσφέρουν Απεριοριστο χρόνο ομιλίας ,4000 sms   kai 60 GB internet.Οικογενειακό πρόγραμμα με συνολική τιμή 54 Ευρώ και ενα μήνα Δώρο το Παγιο.Τι  γνώμη έχετε.

Edited by kotsirasn
ΝΟΚΙΑ Ν95 -ΝΟΚΙΑ Ν8 - NEXUS 4- HTC M8 -NOKIA 1020 -XPERIA Ζ5-Lumia 950xl
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, kotsirasn said:

Καλησπέρα σας  με πηραν τηλέφωνο απο το τμήμα προσφορών 2106702610 και μου πρότειναν να φέρω τρία νούμερα απο την κόκκινη .Προσφέρουν Απεριοριστο χρόνο ομιλίας ,4000 sms   kai 60 GB internet.Οικογενειακό πρόγραμμα με συνολική τιμή 54 Ευρώ και ενα μήνα Δώρο το Παγιο.Τι  γνώμη έχετε.

Απεριόριστα data θα ζητούσα εγώ προσωπικά, τουλάχιστον στο ένα κινητό.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, kotsirasn said:

Καλησπέρα σας  με πηραν τηλέφωνο απο το τμήμα προσφορών 2106702610 και μου πρότειναν να φέρω τρία νούμερα απο την κόκκινη .Προσφέρουν Απεριοριστο χρόνο ομιλίας ,4000 sms   kai 60 GB internet.Οικογενειακό πρόγραμμα με συνολική τιμή 54 Ευρώ και ενα μήνα Δώρο το Παγιο.Τι  γνώμη έχετε.

Κάλεσα τον αριθμο μήπως μου κανουν κάποια προσφορά και είναι αριθμός της Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη το σωστο ειναι 210 629 2499

ΝΟΚΙΑ Ν95 -ΝΟΚΙΑ Ν8 - NEXUS 4- HTC M8 -NOKIA 1020 -XPERIA Ζ5-Lumia 950xl
Link to comment
Share on other sites

Με πήρανε τηλ από την Cosmote και ξανακάνανε την αίτηση για την σταθερή. Είχε ακυρωθεί όντως η αίτηση αλλά μπερδεψανε τα μπούτια τους εκει (αν καταλαβα καλα). Και μου ειπαν οτι μέσα στην βδομαδα θα με πάρει τηλ ο τεχνικός για ραντεβου. Πλακα θα έχει να το κάνουν τόσο γρήγορα....

Με πήρε τηλ και η Νοβα και μου είπαν οτι δεν έχω πέναλτι, αλλά αντιπρόταση καλή δεν είχαν (παρόλο που είμαι 5-6 χρόνια πελάτης τους)

Edited by tasosathan
Link to comment
Share on other sites

On 12/2/2023 at 5:09 ΜΜ, HORGRAP said:

σε όσους γράφτηκαν την τελευταία βδομάδα λενε πως το ανεβασαν το Roaming στην Ευρώπη

...στα 130 Gigabytes το μήνα. ( μπορεί και μονο ο ένας αριθμός να τα καταναλώσει)

( μάλλον εαν έχεις Family  μοιραζει σε 3 αριθμούς 1 Unlimited Data) 

 

Δεν έχει δημοσιεύσει τέτοιο τιμοκατάλογο. Ο επίσημος είναι στα 66.

Αν πήρες 2 κινητά, τότε ναι το σύνολο και στα 2 είναι 130. 😛

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε το συμβόλαιο για το κινητό αλλά γράφει άλλη τιμή. Να δούμε κατά ποσο θα ισχύει το 13,77

63BE4CA8-07B9-4E93-A3FF-DEF5C4252CE3.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε το συμβόλαιο για το κινητό αλλά γράφει άλλη τιμή. Να δούμε κατά ποσο θα ισχύει το 13,77
63BE4CA8-07B9-4E93-A3FF-DEF5C4252CE3.thumb.jpeg.937a4d4a7b512739c8a24451a0bcb83f.jpeg
Και σε εμένα άλλο πόσο είχε στο συμβόλαιο. Μου απάντησαν σε όλα τα τηλέφωνα που τους έκανα ότι στην τιμή αυτή δεν συμπεριλαμβάνεται η έκπτωση από το One και άλλες 2 εκπτώσεις που θα τις περάσουν μετά αυτοί.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργα όλα αυτά. Και επίσης  λόγω ανταγωνισμού δεν φαίνονται γραμμένες πουθενά οι εκπτώσεις!!

Να κρατάτε τις αποδείξεις. 

Το ξανασκέφτηκα, μήπως θέλουν να δείξουν νούμερα ανοδικά σε συμβόλαια και άνοιξαν για λίγο την… κάνουλα 😄

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...