Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελεια...ευχαριστω πολυ
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση αν ξερετε να μου πειτε, αν απο απριοριστα πας καρτοσυμβολαιο, θα φαινεται και σα whatsup ο αριθμος σου?

 

Όχι. Whatsup φαίνονται μονάχα τα καρτοκινητά wu που κάνουν μετατροπή σε καρτοσυμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν κι εμένα σχετικά με το 4G. Ευτυχώς που το είχα διαβάσει εδώ μέσα γιατί αν άκουγα απότομα ότι μου προτείνουν 750ΜΒ για 10 ευρώ θα έβαζα τα γέλια
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε χθες η επιδότηση και η κοπέλα στην Cosmote μου πρότεινε το πρόγραμμα που έχω τώρα "Απεριόριστα 45 κ Σταθερά" με 37 ευρώ για 18 μήνες. Αν έκανα 12μηνο θα μ το δινε 42. Ευχαρίστησα και έκανα διακοπή συμβολαίου. Πριν το κάνω ρώτησα σε Wind και Voda για συμβόλαιο, μου είπαν κι αυτοί για 18μηνο. 18μηνο όμως δεν κάνω, είναι μεγάλη δέσμευση.

Από 1η Νοέμβρη που λήγει η Cosmote πάμε σε F2G και με 20-25 ευρώ με τα νέα πακέτα θα έχουμε υπεραρκετό χρόνο, SMS και Data.

Απ' ότι φαίνεται η Cosmote μάζεψε πολύ κόσμο με τις προσφορές του περασμένου μήνα και τώρα τίποτα. Χώρια που ανέβασαν όλοι τα συβόλαια στους 18 μήνες. Ελπίζω να ακολουθήσουν κι άλλοι σε καρτοκινητά ώστε να πάρουν το μήνυμα οι εταιρείες και να επιστρέψουν στα 12μηνα με προσφορές.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Μόλις με πήρε τύπισσα που μου πε ότι είναι από την Cosmote για το 4G που έχω ενεργοποιημένο στο S4. Μου πε ότι η ενεργοποιήση που είχα κάνει δωρεάν για να το χρησιμοποιώ είναι δωρεάν μέχρι το τέλος του μήνα. Με την ενημέρωση που έχουν αυτή τη στιγμή μετά θα κοπεί. Αν δε θέλω λέει να κοπεί το 4G, μπορεί να μου ενεργοποιηθεί για ένα μήνα δωρεάν ένα πακέτο των 750MB και με το που τελειώσει αυτός ο πρόσθετος δωρεάν μήνας θα πρέπει να πληρώσω 10€.

 

Έτσι όπως μου έδωσε να καταλάβω και με βάση αυτά που έλεγε, αν δεν πάρω το πακέτο αυτό δε θα μπορώ να έχω 4G στο κινητό μου. Έγινε σε κανένα άλλο σας τέτοιο τηλεφώνημα;

 

Μην κολλάς στα ονόματα 4G,3G... Η εταιρεία σου δίνει 750ΜΒ με 10 ευρω το μήνα για να μπαίνεις είτε με 3G είτε με 4G είτε με GPRS. Με ποιον τρόπο θα μπεις εσύ εξαρτάται από τις μπάντες που πιάνει το κινητό σου.

 

Δε μας είπες όμως αν έχεις συμβόλαιο με την εταιρεία ή αν είσαι με κάρτα. Γιατί όλα τα συμβόλαια δίνουν ένα πακέτο ίντερνετ στην τιμή που πληρώνεις.

Link to comment
Share on other sites

Για να του λένε 750 mb με 10€ συμβόλαιο έχει... Και ισχύει όντως αυτό που του παν στο τηλέφωνο
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μόλις με πήρανε και εμένα απο την cosmote να μου που οτι θα κόψουν το 4g απο 1/11 και οτι πρέπει να βάλω το πακέτο με τα 750mb στα 10€...

Την ενημέρωσα οτι εχω απεριόριστα 35 και επιπλεόν IAW 2gb στη γραμμή μου και αυτο ειναι υπεραρκετό για την χρηση μου. Οπότε της λέω δεν έχει νοήμα αυτο που μου προτείνεται και αν το βλεπατε λιγο πιο λογικα θα επρεπε να συνεχίσετε να μου παρεχεται 4g,διότι έχω έξτρα πακέτο mb...

Παρόλα αυτά της λεω κάντε οπως νομίζετε εγω θα παραμείνω σε 3g.

Link to comment
Share on other sites

Ώστε δεν είμαι ο μόνος τελικά. Πολύ ωραία.. Τι να πω, ελπίζω να καταλάβουν ότι κάνουν βλακεία μιας και δεν νομίζω κανένας λογικός να το ενεργοποιήσει.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το σκέφτομαι θα έπρεπε να είχα κάνει λιγο πλάκα στην εκπροσωπο της cosmote...

Δηλαδή να της πω οκ κατηργησέ μου το IAW 2gb που κοστίζει 15€ Και δώσε μου το πακετάκι που προτείνεις με 10€ αλλά είναι 4g...

Τώρα λοιπόν θα χάνετε 5€/ μήνα... :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μόλις με πήρανε και εμένα απο την cosmote να μου που οτι θα κόψουν το 4g απο 1/11 και οτι πρέπει να βάλω το πακέτο με τα 750mb στα 10€...

Την ενημέρωσα οτι εχω απεριόριστα 35 και επιπλεόν IAW 2gb στη γραμμή μου και αυτο ειναι υπεραρκετό για την χρηση μου. Οπότε της λέω δεν έχει νοήμα αυτο που μου προτείνεται και αν το βλεπατε λιγο πιο λογικα θα επρεπε να συνεχίσετε να μου παρεχεται 4g,διότι έχω έξτρα πακέτο mb...

Παρόλα αυτά της λεω κάντε οπως νομίζετε εγω θα παραμείνω σε 3g.

 

Καλημέρα!

Τα ίδια και εδώ. Με πήραν χθες και μου είπαν για την προσφορά του 750 και το πρώτο πάγιο δωρεάν. Τους είπα θα το σκεφτώ και να με καλέσουν την παρασκευή.

 

Τι λέτε αξίζει να το πάρω το πακετάκι με +10 ευρώ πάγιο; Λίγο που το έψαξα νομίζω αξίζει αν θέλω και internet. Αντίστοιχο πρόγραμμα συμβολαίου της Cosmote στα ίδια λεφτά (~30 κατι ευρώ) δεν υπάρχει.

 

Έχω σύνδεση Cosmote Απεριόριστα 20 Παλαιό που δίνει μόνο 60 MB internet και δεν υποστηρίζει 4G.

 

Ευχαριστώ,

Πάνος

>> m4b <<
Link to comment
Share on other sites

εκανα αιτηση φορητοτητας σε vodafone(μεσα απο το site) απο cosmote και με πηρανε απο την cosmote για να μου κανουν αντιπροταση .

το απεριοριστα 65 στα 20 ευρω .Το θεμα τωρα ειναι οτι η γραμμη μου ειναι στον αερα..Απο την vodafone δεν προχωραει η υλοποιηση λογω του οτι δεν εχω παραλαβει την καρτα σιμ ενω απο την cosmote δεν μπορει να γινει κατι γιατι πρεπει να ακυρωθει η φορητοτητα . Εχω στειλει εγγραφο στην vodafone με το οποιο αιτουμαι την ακυρωση της φορητοτητας αλλα δεν εχει γινει κατι . Τους εχω παρει και τηλεφωνο και μου λενε οτι θα πρεπει να μιλησω με τον Κο με τον οποιο μιλησα οταν με πηρε τηλεφωνο . βεβαια εγω δεν εχω κρατησει το ονοματεπωνυμο του απο την εξυπηρετηση της vodafone δε μπορουν λεεει να δουν με ποιον μιλησα..Το αποτελεσμα ειναι να πληρωνω εδω κ 1 μηνα παραπανω γιατι δεν μπορω να κανω ανανεωση στην cosmote .

 

εχει αντιμετωπισει κανεις παροιμοια κατασταση η καμια ιδεα για το τι μπορω να κανω ;

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

η κανονικη διαδικασια ακυρωσης φορητοτητας ειναι να στειλεις με φαξ φωτοτυπια ταυτοτητας που να ζητας ακυρωση καθως και να παρεις τηλ στο 5ψηφιο νουμερο που θα ζητας επισης να ακυρωσουν την φορητοτητα.ακομη καλο ειναι να παρεις στο τμημα που εκανες την φορητοτητα και ας μην μιλησεις με τον ιδιο υπαλληλο να αναφερεις πως θες την ακυρωση φορητοτας που ειχες κανει!

αν κανεις ολα αυτα δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα!

τωρα σε σενα που εχει μπλεξει το θεμα δεν μπορω να γνωριζω.

ποτε εκανες αιτηση φορητοτητας και ποτε την ακυρωσες με φαξ?

Link to comment
Share on other sites

παρομοια περιπτωση και εγω. προσπαθουσα ενα 12ημερο να ακυρωσω αιτημα στην Cosmote και μεχρι να την κανουν ειδα και επαθα, Καθε μερα ενα 2ωρο στο τηλ και μπαλακι απο τονε εναν στο άλλον!
Link to comment
Share on other sites

Τα έλεγα και σε άλλο θέμα, επιβεβαιώθηκα και εδώ. Έχει αλλάξει η διαδικασία της φορητότητας και περνάει παράλληλα και η αίτηση σύνδεσης με αποτέλεσμα η νέα σιμ να έρχεται εκεί που δεν την περιμένεις. Καλό είναι στο εξής να έχουν όλοι υπόψην τους την ταλαιπωρία που θα υποστούν όταν κάνουν εικονική φορητότητα.
Link to comment
Share on other sites

Τα έλεγα και σε άλλο θέμα, επιβεβαιώθηκα και εδώ. Έχει αλλάξει η διαδικασία της φορητότητας και περνάει παράλληλα και η αίτηση σύνδεσης με αποτέλεσμα η νέα σιμ να έρχεται εκεί που δεν την περιμένεις. Καλό είναι στο εξής να έχουν όλοι υπόψην τους την ταλαιπωρία που θα υποστούν όταν κάνουν εικονική φορητότητα.

 

Ω ναι, έχεις δίκιο, και μάλιστα άρχισε αυτό το μέτρο τώρα με το απερ 65 στα 20 ευρώ, όχι ότι δε μπορεί να ακυρωθεί, αλλά θα πρέπει πλέον ο πελάτης να τρέχει να ακυρώνει

Link to comment
Share on other sites

Ω ναι, έχεις δίκιο, και μάλιστα άρχισε αυτό το μέτρο τώρα με το απερ 65 στα 20 ευρώ, όχι ότι δε μπορεί να ακυρωθεί, αλλά θα πρέπει πλέον ο πελάτης να τρέχει να ακυρώνει

 

Να τρέχει και κυρίως να περιμένει αρκετές μέρες μέχρι να ακυρωθεί.

Link to comment
Share on other sites

ΔΩPEAN EΠIKOINΩNIA OΛA TA ΣABBATOKYPIAKA TOY NOEMBPH! H COSMOTE ΣAΣ KANEI ΔΩPO 1500 ΛEΠTA & 1500 SMS ΠPOΣ OΛOYΣ KAI 1,5GB INTERNET, KAΘE Σ/K TOY NOEMBPH! ΣTEIΛTE ΔΩPEAN 3 ΣTO 1256 MEXPI KAI 31/10.

ΕΧΩ ΚΑΡΤΟΣΥΜΒΟΛΑΙΟ

Link to comment
Share on other sites

ΔΩPEAN EΠIKOINΩNIA OΛA TA ΣABBATOKYPIAKA TOY NOEMBPH! H COSMOTE ΣAΣ KANEI ΔΩPO 1500 ΛEΠTA & 1500 SMS ΠPOΣ OΛOYΣ KAI 1,5GB INTERNET, KAΘE Σ/K TOY NOEMBPH! ΣTEIΛTE ΔΩPEAN 3 ΣTO 1256 MEXPI KAI 31/10.

ΕΧΩ ΚΑΡΤΟΣΥΜΒΟΛΑΙΟ

 

OYAOY!!! αυτο ισχύει και για καρτοκινητή;

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

ΔΩPEAN EΠIKOINΩNIA OΛA TA ΣABBATOKYPIAKA TOY NOEMBPH! H COSMOTE ΣAΣ KANEI ΔΩPO 1500 ΛEΠTA & 1500 SMS ΠPOΣ OΛOYΣ KAI 1,5GB INTERNET, KAΘE Σ/K TOY NOEMBPH! ΣTEIΛTE ΔΩPEAN 3 ΣTO 1256 MEXPI KAI 31/10.

ΕΧΩ ΚΑΡΤΟΣΥΜΒΟΛΑΙΟ

 

Δεν μου ήρθε μήνυμα ακόμα , αλλά το έστειλα και πήρα την προσφορά!

Ευχαριστώ. Καρτοσυμβόλαιο έχω επίσης .

Link to comment
Share on other sites

στο whats up μου, μου ήρθε μήνυμα ότι "Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΗ ΜΕ ΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΑΣ" ξενέρωσα τη ζωή μου τώρα
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

στο whats up μου, μου ήρθε μήνυμα ότι "Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΗ ΜΕ ΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΑΣ" ξενέρωσα τη ζωή μου τώρα

 

Προφανώς εδώ μιλάμε για συμβόλαια .

Σε 1 ημέρα αν θέλεις γίνεσαι καρτοσυμβόλαιο , και τέλος Νοέμβρη , ξαναγίνεσαι Whats Up

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εδώ μιλάμε για συμβόλαια .

Σε 1 ημέρα αν θέλεις γίνεσαι καρτοσυμβόλαιο , και τέλος Νοέμβρη , ξαναγίνεσαι Whats Up

 

μπααα έχω φοιτητική προσφορά δεν λέει!

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Ε ας πάρει και κανείς άλλος μια προσφορά, Όλα για τουε φοιτητές τελευταία
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...