Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, δεν θεωρούνται cosmote παρότι στην ουσία είναι. Θεωρείται διαφορετικός πάροχος και έτσι τα 1500 λεπτά δεν ισχύουν για frog!

 

Λάθος κάνεις. Τσεκαρισμένο και από το 1212 ΚΑΙ από τον αναλυτικό λογαριασμό μου. Τα 1500 καλύπτουν και FROG και CIAO αριθμούς

Link to comment
Share on other sites

Λάθος κάνεις. Τσεκαρισμένο και από το 1212 ΚΑΙ από τον αναλυτικό λογαριασμό μου. Τα 1500 καλύπτουν και FROG και CIAO αριθμούς

Στο 1212 μια φορά που πήρα μου είπαν ότι δεν ισχύουν.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά .

έχω σύνδεση cosmote αυτήν την στιγμή , και στις 15 του μηνός ( 15 οκτ. 2010 ) λήγει , επειδή δεν φτάνουν τα λεφτά λέω να την δια κόψω και να το κάνω καρτο-κινητό cosmote , ξέρει κάποιος ποια είναι η διαδικασία ; ??? ευχαριστώ

Edited by Alogoskoufis
λάθος τονισμός
Link to comment
Share on other sites

Πας σε κατάστημα Cosmote ( ή Γερμανός κτλ) με την ταυτότητά σου και κάνεις αίτημα μετατροπής σε καρτοκινητό. Ταυτοχρόνως θα κάνεις και ταυτοποίηση για τον αριθμό από πριν , για όταν θα γίνει καρτοκινητό. Κάρτα SIM δεν αλλάζεις και θα έχεις και αρχικό χρόνο ομιλίας €3 όταν ο αριθμός θα γίνει καρτοκινητό.

Ενδέχεται την ημέρα μετατροπής σε καρτοκινητό να έχεις κάποια ψιλοπροβληματάκια για 24 ώρες - θα μιλήσεις με το 1313.

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Να πάς από αύριο το πρωί , γιατί θέλει 30 ημέρες να γίνει η διακοπή του συμβολαίου.
Link to comment
Share on other sites

Έχω συμβόλαιο Vodafone και σκέφτομαι σοβαρά να ξαναγυρίσω Cosmote, αλλά επειδη δεν εχω παρακολουθησει τις εξελίξεις στη cosmote τελευταία μηπως γνωρίζετε αν υπάρχει καμια προσφορά στις φορητότητες? (Δεν με ενδιαφέρει να πάρω συσκευή)

Ευχαριστώ!

 

Εγώ θα σου έλεγα να μην το σκεφτείς καθόλου!! Μείνε στην vodafone που είσαι χωρίς δεύτερη σκέψη! Η cosmote πλέον όπως έχω χιλιοπεί, υποφέρει από τρομερά προβλήματα δικτύου και χωρητικότητας. Στον αντίποδα, η vodafone από εκεί που κινδύνευε να γίνει η χειρότερη όλων, έκανε ένα τεράστιο άλμα τόσο στην ποιότητα των υπηρεσιών της, όσο και στην κάλυψη του δικτύου της!

Διασταύρωσε το και με άλλους χρήστες αν θέλεις, αλλά θα σου έλεγα να ΜΗΝ γυρίσεις στην cosmote, εκτός κι αν θέλεις να σου σπάνε καθημερινά τα νεύρα επειδή δε μπορείς να βγάλεις κλήση, η επειδή κάνει διακοπές όταν σου μιλάει ο άλλος...:X

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου έλεγα να μην το σκεφτείς καθόλου!! Μείνε στην vodafone που είσαι χωρίς δεύτερη σκέψη! Η cosmote πλέον όπως έχω χιλιοπεί, υποφέρει από τρομερά προβλήματα δικτύου και χωρητικότητας. Στον αντίποδα, η vodafone από εκεί που κινδύνευε να γίνει η χειρότερη όλων, έκανε ένα τεράστιο άλμα τόσο στην ποιότητα των υπηρεσιών της, όσο και στην κάλυψη του δικτύου της!

Διασταύρωσε το και με άλλους χρήστες αν θέλεις, αλλά θα σου έλεγα να ΜΗΝ γυρίσεις στην cosmote, εκτός κι αν θέλεις να σου σπάνε καθημερινά τα νεύρα επειδή δε μπορείς να βγάλεις κλήση, η επειδή κάνει διακοπές όταν σου μιλάει ο άλλος...:X

Το πρόβλημα υφίσταται για τους καρτοκινητούς. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το έλεγα... Εγώ το αντιμετωπίζω και με συμβόλαιο! Σε μικρότερη κλίμακα βέβαια, αλλά δεν παύει να υπάρχει!
Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Σε κανεναν σας δεν ηρθε μηνυμα για 60λεπτα εξτρα προς ολα τα εντος ελλαδος εθνικα δικτυα για το σαββατοκυριακο;;:worry:

Μονο σε εμενα;:p

Link to comment
Share on other sites

ηρθε στον παππου μου σε συμβολαιο!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά .

έχω σύνδεση cosmote αυτήν την στιγμή , και στις 15 του μηνός ( 15 οκτ. 2010 ) λήγει , επειδή δεν φτάνουν τα λεφτά λέω να την δια κόψω και να το κάνω καρτο-κινητό cosmote , ξέρει κάποιος ποια είναι η διαδικασία ; ??? ευχαριστώ

 

Καλείς στο 1212 και δηλώνεις την πρόθεση για διακοπή (ξεκαθαρίζοντας πως θέλεις διατήρηση του αριθμού σαν καρτοκινητό), σου δίνουν 4ψήφιο κωδικό διακοπής (λέγεται DAC), και πας με τον κωδικό και την ταυτότητά σου σε οποιοδήποτε σημείο εξυπηρέτησης Cosmote και ολοκληρώνεις τη διαδικασία διακοπής + ταυτοποίησης.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να βάλω το Απεριόριστα 15 και το 25 σε οικογενειακό πρόγραμμα;

 

το απεριοριστα 25 ναι, το 15 οχι.

Nokia και ξερό ψωμί ... :p
Link to comment
Share on other sites

Αν και χρόνια ΦΑΝ της Cosmote έφτασε η στιγμή που με απογοήτευσε.....και το λέω γιατί απλά μετά από 9 χρόνια συμβόλαιο και με κάτι 100αρικα μέχρι και 700αρι έχω μια επιδότηση 135 ευρώ....!!!! δεν πειράζει!!!η ερώτηση που θέλω να κάνω είναι ως εξής εάν πάρω την επιδότηση και το γυρίσω σε βασικό που έχει 0 πάγιο γίνετε???και επιπλέον δίνοντας το πολύ 50-60 ευρώ έχω κάποια συσκευή με Android ανεξαρτήτου μάρκας ???η δεν παίζει κάτι τέτοιο???
Link to comment
Share on other sites

Έχω 3 νούμερα με C120' +(60'x3=)180' ενδοοικογενειακά. Αν πάω σε MyWay προγράμματα, συνεχίζω να έχω τα ενδοικογενειακά;

 

UPDATE: NAI.

Απαραίτητη προϋπόθεση για τη δημιουργία ενός Οικογενειακού Πακέτου COSMOTE είναι η συμμετοχή τουλάχιστον δύο μελών / συνδέσεων συμβολαίου κινητής από τα εξής προγράμματα :

...

Προγράμματα COSMOTE My Way 20 έως 125

...

Edited by DimBoud
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρω έκπτωση παγίου αντί επιδότησης, μπορώ να κατέβω πάγιο τον επόμενο μήνα, ή πρέπει να περάσουν πάλι 6 μήνες;
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρω έκπτωση παγίου αντί επιδότησης, μπορώ να κατέβω πάγιο τον επόμενο μήνα, ή πρέπει να περάσουν πάλι 6 μήνες;

 

Είτε πάρεις συσκευή με την επιδότηση, είτε τη μετατρέψεις σε έκπτωση παγίου, οι δεσμεύσεις είναι οι ίδιες. Μην μπερδεύεις όμως τις δεσμεύσεις λόγω αρχικής ενεργοποίησης, με τις δεσμεύσεις λόγω ανανέωσης. Σου διευκρινίζω λοιπόν.

 

1. Η δέσμευση 6μήνου, ισχύει για αρχική ενεργοποίηση σε 12μηνο συμβόλαιο (και αντίστοιχα 9 μήνες για 18μηνο συμβόλαιο).

 

2. Στην περίπτωση ανανέωσης, τότε, άλλος πελάτης έχει δέσμευση 3μήνου, άλλος 6μήνου, άλλος 1 μηνός, άλλος καθόλου, κοκ. Εχει να κάνει με το ποια προσφορά επέλεξες. Μπορεί π.χ. να έχεις Απερ. 25, και να σου δίνει επιδότηση 60 ευρώ, χωρίς καμιά δέσμευση (δηλαδή την επομένη π.χ, το κάνεις καρτοσυμβόλαιο 15 ή cosmote 60). Μπορεί όμως, αντί να επιλέξεις τα 60 ευρώ επιδότηση, να επιλέξεις την επόμενη πρόταση, που θα λέει π.χ. 100 ευρώ επιδότηση, με μετάβαση στο Απερ. 45 και παραμονή σε αυτό 3 μήνες, ή επιδότηση 200 ευρώ με μετάβαση στο Απερ. 65 και παραμονή 6 μήνες. Κατάλαβες? Ανάλογα με την προσφορά παίζει και η δέσμευση.

Link to comment
Share on other sites

γειά σας παιδιά,μία ερώτηση θέλω κι εγώ να κάνω:εχω συμβόλαιο με την cosmote το οποιο κλεινω χρόνο στισ αρχες Ιανουαρίου.Θέλω λοιπόν να αγοράσω το iphone 4 και ετσι απευθύνομαι σε ενα oteshop να ενημερωθώ για τις διάφορες προσφορες.Αφού ενημερωσα τον υπάλληλο για το τι θελω εκεινος μου απαντάει οτι" ή περιμένω μεχρι τον ιανουάριο ή αγοράζω την συσκευή χωρίς καμία έκπτωση".Εφυγα αλλα δεν μου άρεσε.Τωρα σας ρωτάω,δεν μπορώ να αλλάξω το πρόγραμμά μου-να κανω καινουργιο συμβόλαιο-και αντιστοιχα να παρω καποια επιδότηση?Ειμαι στο cosmote 270 και θέλω να αλλάξω π΄ρογραμμα , να πάω ασ πουμε σε ενα ακριβοτερο πάγια που να πειλαμβάνει και ΜΒ's για σερφάρισμα,πάλι δεν θα υπογράψω νέο συμβόλαιο?Πα΄λι δεν θα δικαιούμαι επιδίτηση απο τη στιγμη μαλλιστα που δεν έχω ολοκληρώσει την "εισπραξη" της προηγουμενης επιδοτησης-εκπτωση στο παγια- που υποτιθεται θα ειχα για 12 μηνες?ευχαριστω και συγγνωμη αν σας κουρασα με την πολυλογία!
Αγαπάτε Αλλήλους
Link to comment
Share on other sites

γειά σας παιδιά,μία ερώτηση θέλω κι εγώ να κάνω:εχω συμβόλαιο με την cosmote το οποιο κλεινω χρόνο στισ αρχες Ιανουαρίου.Θέλω λοιπόν να αγοράσω το iphone 4 και ετσι απευθύνομαι σε ενα oteshop να ενημερωθώ για τις διάφορες προσφορες.Αφού ενημερωσα τον υπάλληλο για το τι θελω εκεινος μου απαντάει οτι" ή περιμένω μεχρι τον ιανουάριο ή αγοράζω την συσκευή χωρίς καμία έκπτωση".Εφυγα αλλα δεν μου άρεσε.Τωρα σας ρωτάω,δεν μπορώ να αλλάξω το πρόγραμμά μου-να κανω καινουργιο συμβόλαιο-και αντιστοιχα να παρω καποια επιδότηση?Ειμαι στο cosmote 270 και θέλω να αλλάξω π΄ρογραμμα , να πάω ασ πουμε σε ενα ακριβοτερο πάγια που να πειλαμβάνει και ΜΒ's για σερφάρισμα,πάλι δεν θα υπογράψω νέο συμβόλαιο?Πα΄λι δεν θα δικαιούμαι επιδίτηση απο τη στιγμη μαλλιστα που δεν έχω ολοκληρώσει την "εισπραξη" της προηγουμενης επιδοτησης-εκπτωση στο παγια- που υποτιθεται θα ειχα για 12 μηνες?ευχαριστω και συγγνωμη αν σας κουρασα με την πολυλογία!

 

επιδοτηση δικαιουσαι οταν τελειωσει η προηγουμενη δεσμευση σου, στην προκειμενη περιπτωση 12 μηνες απο τον Ιανουαριο. δεν παιρνεις επιδοτηση καθε φορα που αλλαζεις προγραμμα.

 

μπορεις ωστοσο να παρεις τηλεφωνο κατευθειαν στην cosmote και να ζητησεις κατ' εξαιρεση επιδοτηση νωριτερα, αν και χλωμο το βλεπω.

Nokia και ξερό ψωμί ... :p
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα και απο μενα,σε λιγες μερες κλεινω 12 μηνο στο συμβολαιο που ειμαι και σκεφτομαι να παω σε απεριοριστα με internet η σκετο απεριοριστο.Θελω να σας ρωτησω αν στο απεριοριστα 25,35 με ιντερνετ η χωρις μπορω να εχω εκπτωση αν δεν παρω την επιδοτηση συσκευης
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είτε πάρεις συσκευή με την επιδότηση, είτε τη μετατρέψεις σε έκπτωση παγίου, οι δεσμεύσεις είναι οι ίδιες. Μην μπερδεύεις όμως τις δεσμεύσεις λόγω αρχικής ενεργοποίησης, με τις δεσμεύσεις λόγω ανανέωσης. Σου διευκρινίζω λοιπόν.

 

1. Η δέσμευση 6μήνου, ισχύει για αρχική ενεργοποίηση σε 12μηνο συμβόλαιο (και αντίστοιχα 9 μήνες για 18μηνο συμβόλαιο).

 

2. Στην περίπτωση ανανέωσης, τότε, άλλος πελάτης έχει δέσμευση 3μήνου, άλλος 6μήνου, άλλος 1 μηνός, άλλος καθόλου, κοκ. Εχει να κάνει με το ποια προσφορά επέλεξες. Μπορεί π.χ. να έχεις Απερ. 25, και να σου δίνει επιδότηση 60 ευρώ, χωρίς καμιά δέσμευση (δηλαδή την επομένη π.χ, το κάνεις καρτοσυμβόλαιο 15 ή cosmote 60). Μπορεί όμως, αντί να επιλέξεις τα 60 ευρώ επιδότηση, να επιλέξεις την επόμενη πρόταση, που θα λέει π.χ. 100 ευρώ επιδότηση, με μετάβαση στο Απερ. 45 και παραμονή σε αυτό 3 μήνες, ή επιδότηση 200 ευρώ με μετάβαση στο Απερ. 65 και παραμονή 6 μήνες. Κατάλαβες? Ανάλογα με την προσφορά παίζει και η δέσμευση.

 

Μιλάω για νέο συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο My Way 25 και ψάχνω για καλύτερη προσφορά σε άλλη εταιρεία.

Πάντως αν δώσουν καλή επιδότηση από Cosmote ίσως και να μείνω.

Καμιά ιδέα τι ποσό να περιμένω με το κλείσιμο ενός χρόνου σε αυτό το πρόγραμμα?

Ο λογαριασμός μου είναι στα 40€/μήνα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο My Way 25 και ψάχνω για καλύτερη προσφορά σε άλλη εταιρεία. Πάντως αν δώσουν καλή επιδότηση από Cosmote ίσως και να μείνω.

Καμιά ιδέα τι ποσό να περιμένω με το κλείσιμο ενός χρόνου σε αυτό το πρόγραμμα? Ο λογαριασμός μου είναι στα 40€/μήνα.

Aντίστοιχα των MyWay είναι τα Ευέλικτα Επαγγελματικά της Voda αν έχεις τουλάχιστον 2 συνδέσεις και είσαι ελεύθερος επαγγελματίας ή έχεις εταιρία, συγκεκριμένα το 90 με 21€ και το 180 με 31€ τελικό πάγιο. Εκεί πάω κι εγώ λόγω της απαράδεκτης επιδότησης της Cosmote. Μιλάμε για 3-4πλάσιο ποσό επιδότησης.. Και του χρόνου το ξαναβλέπουμε τι θα προσφέρει για μία πιθανή επιστροφή..

Edited by DimBoud
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παιζει να γινει καμια προσφορα τωρα στα κοντα απο Γερμανο η Κοσμοτε? Γιατι πολυ δουλεμα εχει πεσει γενικα απο την εταιρια..:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...