Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορώ με την επιδότηση να προσθέσω περισσότερα λεφτά ώστε να αγοράσω μια καλύτερη συσκευή απ'όσα λεφτά που παρέχει η επιδότηση?
Link to comment
Share on other sites

μπορώ με την επιδότηση να προσθέσω περισσότερα λεφτά ώστε να αγοράσω μια καλύτερη συσκευή απ'όσα λεφτά που παρέχει η επιδότηση?

 

Φυσικα και μπορεις.Μονο αν αγορασεις φτηνοτερη συσκευη χανεις την διαφορα μεχρι το υψος της επιδοτησης.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ.Να ρωτήσω και κάτι άλλο?αυτα που λένε πιο πάνω αληθεύουν?δεν μπορούμε πλέον να πάμε για να επηδοτήσουμε την συσκευή μας?
Link to comment
Share on other sites

Εχθές Παρασκευή, πήγα σε Γερμανό και ρώτησα για την προσφορά που λέτε. Μου είπαν πως η προσφορά τελικά ίσχυε για 1 μονο ημέρα. (Νομίζω Τετάρτη που πέρασε)

 

Η προσφορά ισχυει μεχρι 17/4. Πηγε σημερα η κοπελα μου στον Γερμανο, ήταν στο myway35, αλλαξε προγραμμα σε απεριοριστα 35 και πήρε κανονικα τη μειωση -10 ευρω στο παγιο. Για την επιδοτηση δεν ξερω τι ισχυει γιατι αυτη ειχε ετσι κι αλλιως επιδοτηση αυτες τις ημερες...

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ.Να ρωτήσω και κάτι άλλο?αυτα που λένε πιο πάνω αληθεύουν?δεν μπορούμε πλέον να πάμε για να επηδοτήσουμε την συσκευή μας?

 

Δεν καταλαβα.Τι εννοεις να επιδοτησουμε ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εχθές Παρασκευή, πήγα σε Γερμανό και ρώτησα για την προσφορά που λέτε. Μου είπαν πως η προσφορά τελικά ίσχυε για 1 μονο ημέρα. (Νομίζω Τετάρτη που πέρασε)

ναι το ανεφερα πιο πισω εγω,μονο για μια μερα απο @@κια της γερμανος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια... Μπορειτε να με ενημερωσετε αν υπαρχει υπηρεσια που να μπορω να μαθω αν ειναι ενας αριθμος cosmote η οχι?
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τις χρεώσεις για ιντερνετ/wap/myview γιατί στο site της cosmote επικρατεί ένα χάος και έχω μπερδευτέι πλήρως.

Επίσης δεν έχω καταλάβει τι σημαίνει αυτή η διαφορετική χρέωση για wap και για ιντερνετ;Γιατί υπάρχει;Ποια η διαφορά wap και ιντερνετ;

Τα διαθέσιμα προγράμματα για ιντερνετ στο κινητό είναι κάπου μαζεμένα;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μια ερώτηση για την οποία υποψιάζομαι θα πάρω αρνητική απάντηση. Την ερώτηση όμως αυτή δεν μπορώ να την κάνω σε κάποιο κατάστημα παρά μόνο εδώ.

 

Μέσα στις επόμενες ημέρες θα πάω να ρωτήσω την επιδότηση που έχουμε εγώ και η γυναίκα μου για την οικογενειακή μας σύνδεση. Αν τους ζητήσω επανεξέταση της προσφερόμενης επιδότησης, και αφού μου αυξήσουν το ποσό, θα μπορώ μετά το νέο αυτό ποσό να το χρησιμοποιήσω σαν έκπτωση στα πάγιά μου;

 

Έχω διαβάσει εδώ ότι αν ζητήσω επανεξέταση της επιδότησής μου, μετά θα μπορώ να την χρησιμοποιήσω μόνο σε κατάστημα cosmote. Οπότε, θα πρέπει, πριν προχωρήσω σε κάτι τέτοιο, να βεβαιωθώ ποιες είναι οι επιλογές μου. Ευχαριστώ προκαταβολικά;

Link to comment
Share on other sites

 

Μέσα στις επόμενες ημέρες θα πάω να ρωτήσω την επιδότηση που έχουμε εγώ και η γυναίκα μου για την οικογενειακή μας σύνδεση. Αν τους ζητήσω επανεξέταση της προσφερόμενης επιδότησης, και αφού μου αυξήσουν το ποσό, θα μπορώ μετά το νέο αυτό ποσό να το χρησιμοποιήσω σαν έκπτωση στα πάγιά μου;

 

Οχι, μόνο την αρχική επιδότηση μπορείς να χρησιμοποιήσεις σαν έκπτωση παγίου.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, στα πόσα απλήρωτα τιμολόγια κόβουν προσωρινά τη σύνδεση?
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μετά από 2 μήνες.

 

Νομίζω ότι έχει να κάνει και με το ποσό αλλά και τον πελάτη. Πάνω-κάτω ισχύουν τα εξής: σου κόβουν τις εξερχόμενες στο δεύτερο μήνα. Κατά τον 4ο-5ο μήνα αν εξακολουθείς να μην πληρώνεις σου καταργούν τη σύνδεση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βασικά Internet On The Go έχω και περιμένω τον νέο λογαριαμό με το πάγιο του προηγούμενου μήνα (Μάρτιο) και του Απρίλιου. Είναι 140ευρώ και θα πληρωθεί πριν την ημερομηνία λήξης, να μην ανησυχώ δηλαδή για πιθανή διακοπή?
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μια ερώτηση για την οποία υποψιάζομαι θα πάρω αρνητική απάντηση. Την ερώτηση όμως αυτή δεν μπορώ να την κάνω σε κάποιο κατάστημα παρά μόνο εδώ.

 

Μέσα στις επόμενες ημέρες θα πάω να ρωτήσω την επιδότηση που έχουμε εγώ και η γυναίκα μου για την οικογενειακή μας σύνδεση. Αν τους ζητήσω επανεξέταση της προσφερόμενης επιδότησης, και αφού μου αυξήσουν το ποσό, θα μπορώ μετά το νέο αυτό ποσό να το χρησιμοποιήσω σαν έκπτωση στα πάγιά μου;

 

Έχω διαβάσει εδώ ότι αν ζητήσω επανεξέταση της επιδότησής μου, μετά θα μπορώ να την χρησιμοποιήσω μόνο σε κατάστημα cosmote. Οπότε, θα πρέπει, πριν προχωρήσω σε κάτι τέτοιο, να βεβαιωθώ ποιες είναι οι επιλογές μου. Ευχαριστώ προκαταβολικά;

 

Πολλά μπορείς να κάνεις έτσι όπως είναι η αγορά, και σαφώς την κάθε επιδότηση μπορείς να την βάλεις στα πάγια. Εγώ πάντως θα σου πρότεινα να κόψεις το οικογενειακό και να κάνεις νέα συμβόλαια ξεχωριστά, στα ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ, που στην ουσία μεταξύ σας θα μιλάτε τσάμπα, αλλά και με όλα τα σταθερά και Cosmote συν τον χρόνο που θα επιλέξεις να έχεις για Voda και Wind. Επίσης σου δίνει έκπτωση στα πάγια 10 euros και τις επιδοτήσεις τις βάζεις στους λογαριασμούς.

 

ΥΓ : Παρόμοια συμβόλαια υπάρχουν και στους ανταγωνιστές και με καλύτερες προσφορές, αλλά αναφέρω την Cosmote μιας και είμαστε στο Topic της. Ψάξου και ξεφορτώσου το οικογενειακό, δεν συμφέρει πλέον!

Link to comment
Share on other sites

Πολλά μπορείς να κάνεις έτσι όπως είναι η αγορά, και σαφώς την κάθε επιδότηση μπορείς να την βάλεις στα πάγια. Εγώ πάντως θα σου πρότεινα να κόψεις το οικογενειακό και να κάνεις νέα συμβόλαια ξεχωριστά, στα ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ, που στην ουσία μεταξύ σας θα μιλάτε τσάμπα, αλλά και με όλα τα σταθερά και Cosmote συν τον χρόνο που θα επιλέξεις να έχεις για Voda και Wind. Επίσης σου δίνει έκπτωση στα πάγια 10 euros και τις επιδοτήσεις τις βάζεις στους λογαριασμούς.

 

ΥΓ : Παρόμοια συμβόλαια υπάρχουν και στους ανταγωνιστές και με καλύτερες προσφορές, αλλά αναφέρω την Cosmote μιας και είμαστε στο Topic της. Ψάξου και ξεφορτώσου το οικογενειακό, δεν συμφέρει πλέον!

 

δεν νομιζω οτι μπορεις να κανεις και πολλα στο θεμα αυτο.

δυστυχως η κοσμοτε τουλαχιστον δεν το κανει.

εκπτωση στα παγια μονο με το ποσο της αρχικης επιδοτησης.

Link to comment
Share on other sites

Το οικογενειακό ουσιαστικά δεν μου κοστίζει κάτι. Έχω εγώ MyWay 25 και η γυναίκα μου Απεριόριστα 25 και έχουμε βολευτεί μια χαρά. Θα το ψάξω όμως μήπως και με συμφέρει να σπάσω το οικογενειακό και να κάνουμε ξεχωριστές συνδέσεις. Ευχαριστώ. :)
Link to comment
Share on other sites

To BIS γιατι δεν δινει επιδοτηση ρε παιδια?

 

Επισης ξερει κανεις τι ειναι τα τελη χρησης? (Οχι τα τελη συνδρομητων).

 

Περα απο τελη συνδρομητων κινητης εμφανιζονται και τελη χρησης στον λογαριασμο του πατερα μου.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

To BIS γιατι δεν δινει επιδοτηση ρε παιδια?

 

Επισης ξερει κανεις τι ειναι τα τελη χρησης? (Οχι τα τελη συνδρομητων).

 

Περα απο τελη συνδρομητων κινητης εμφανιζονται και τελη χρησης στον λογαριασμο του πατερα μου.

Ο,τι έχει μιλήσει πέραν από το πάγιό του.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα δεν εχει μιλησει, αλλα ειχε στειλει 3-4 σμσ στο εξωτερικο.

 

Τελη χρησης ειναι δηλαδη αν κανεις καποια χρεωση περα τον προπληρωμενων? Ειδαλλως δεν λαμβανεις αυτην την χρεωση?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Είδα στο my account στις ενεργές υπηρεσίες μου βγάζει την υπηρεσία Μηνιαίο Πάσο My View 'n' Web (40 MB) την οποία δεν έχω ενεργοποιήσει!!!

Έχω απλά ενεργοποιήσει το Internet On the Phone Starter!

Ξέρει κανείς τι συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...