Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

20 minutes ago, king2009 said:

Λιγο μπρος γκρεμος και πισω ρεμα ετσι. Και αυτο με το cosmote one με τα 1000 λεπτα αρκετα βολικο για μεταξυ 5 κινητων δωρεαν ομιλια βεβαια παιζει ρολο τι τιμη δινεις συνολο και τι μπορεις να απαιτησεις κατα τη ληξη αλλα και ποσο ευχαριστημενος εισαι απο τις συνολικες υπηρεσιες που λαμβανεις. 

Ναι με βολεύει το one μπαίνει κ στα 3 καρτοκινητά μπαίνει όλο το υπόλοιπο κ έχουμε μεταξύ ομιλία. Επίσης 2 συμβόλαια το ένα έχει-10% και 5% έκπρωση. Το σταθερό είναι το θέμα.

Αυτό εννοώ ασταθές upload 

 
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, elkons said:

Ναι με βολεύει το one μπαίνει κ στα 3 καρτοκινητά μπαίνει όλο το υπόλοιπο κ έχουμε μεταξύ ομιλία. Επίσης 2 συμβόλαια το ένα έχει-10% και 5% έκπρωση. Το σταθερό είναι το θέμα.

Αυτό εννοώ ασταθές upload 

 

Το κάνει πάντα; Στην εμπειρία χρήσης όμως αν ανεβάσεις κάτι σε κάποιο cloud, βλέπεις κάποια τρομερή διακύμανση, αργοπορία; Μπορεί να είναι και θέμα ρουτερ, αλλά δε νομίζω πως είναι κάτι το σπουδαίο να ασχοληθείς εφόσον δεν παίζει κάποιο πρόβλημα σε μια κλήση ας πούμε μέσω Skype για παράδειγμα. 

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει κολλήματα, είναι σταθερότατο για να << πέσει >> το ίντερνετ πρέπει να κάνουν κάτι στον δρόμο πχ να σκάψουν πίσω από τη καμπίνα. Στις βιντεοκλήσεις δεν έχω θέμα. Απλά μου φαίνεται παράξενο, το έχω ξανά αλλάξει το ρουτερ απλά έδωσαν το ίδιο. Speedport plus 2 arc ακριβώς την ίδια δουλειά κάνουν. 

Απλά δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό αυτό στο upload. Μπορεί πολύ σπάνια να χάσει upload για λίγο μια καθυστέρηση αλλά θα στρώσει μετά . 33€ όμως είναι πολλά. 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, elkons said:

Όχι δεν έχει κολλήματα, είναι σταθερότατο για να << πέσει >> το ίντερνετ πρέπει να κάνουν κάτι στον δρόμο πχ να σκάψουν πίσω από τη καμπίνα. Στις βιντεοκλήσεις δεν έχω θέμα. Απλά μου φαίνεται παράξενο, το έχω ξανά αλλάξει το ρουτερ απλά έδωσαν το ίδιο. Speedport plus 2 arc ακριβώς την ίδια δουλειά κάνουν. 

Απλά δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό αυτό στο upload. Μπορεί πολύ σπάνια να χάσει upload για λίγο μια καθυστέρηση αλλά θα στρώσει μετά . 33€ όμως είναι πολλά. 

Ε ναι, είναι πολλά τα 33. Γενικά άμα είναι εντάξει η γραμμή σου πάντως να ξέρεις, πας και σε άλλον πάροχο χωρίς να έχεις θέματα. Το θέμα είναι μη πετύχεις το καφαο να μην έχει θύρα διαθέσιμη για να σε κουμπώσουν πάνω, γιατί ο κάθε εγκατάστατης νομίζω δίνει στον άλλον πάροχο που νοικιάζει, συγκεκριμένες θύρες να κουμπώσει.. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, king2009 said:

Λιγο μπρος γκρεμος και πισω ρεμα ετσι. Και αυτο με το cosmote one με τα 1000 λεπτα αρκετα βολικο για μεταξυ 5 κινητων δωρεαν ομιλια βεβαια παιζει ρολο τι τιμη δινεις συνολο και τι μπορεις να απαιτησεις κατα τη ληξη αλλα και ποσο ευχαριστημενος εισαι απο τις συνολικες υπηρεσιες που λαμβανεις. 

Όσο οι πολίτες δεν καταλαβαίνουν την έννοια του διαμοιρασμού, οι εταιρείες κάνουν πάρτι. Το ίδιο συμβαίνει σε όλα όχι μόνο στην κινητή.

Η συνεργασία απαιτεί ευφυΐα που δεν υπάρχει. Ραγιάς γεννήθηκε ο Έλληνας, ραγιάς θα πεθάνει από τα αρχαία χρόνια. Ο ραγιάς πονάει, βογκάει αλλά ραγιάς παραμένει.

Και δεν είμαι ο αλττισυ 😝

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...